FOK!forum / Televisie / The Borgias (2011) [TV-serie]
drumstickNLzaterdag 26 maart 2011 @ 15:37
the-borgias-01.png?w=510&h=530

The Borgias, Showtime 2011

Na het succes van The Tudors gaat Showtime verder met een andere historische serie, namelijk The Borgias. Het verhaal gaat over een 16e eeuwse criminele Spaanse familie. Spelers van het spel Assassins Creed 2 zijn bekend met de personages, aangezien dezelfde familie ook in het spel voorkwam en ook in het vervolg verscheen.

De cast:
SPOILER
GW150H150
+ Aidan Alexander +
Joffre Borgia
GW150H150
+ François Arnaud +
Cesare Borgia
GW150H150
+ Vernon Dobtcheff +
Cardinal Versucci
GW150H150
+ Colm Feore +
Cardinal Giuliano della Rovere
GW150H150
+ Elyes Gabel +
Prince Djem
GW150H150
+ Holliday Grainger +
Lucrezia Borgia
GW150H150
+ Sean Harris +
Micheletto Corella
GW150H150
+ Bosco Hogan +
Cardinal Piccolomini
GW150H150
+ Jeremy Irons +
Rodrigo Borgia
GW150H150
+ Derek Jacobi +
Cardinal Orsini
GW150H150
+ Ivan Kaye +
Ludovico Sforza
GW150H150
+ Montserrat Lombard +
Maria
GW150H150
+ Simon McBurney +
Johannes Burchart
GW150H150
+ David Oakes +
Juan Borgia
GW160H150
+ Augustus Prew +
Alphonso II of Naples
GW160H150
+ Peter Sullivan +
Cardinal Sforza
GW160H150
+ Lotte Verbeek +
Giulia Farnese
GW160H150
+ Joanne Whalley +
Vanozza dei Cattanei
GW150H150
+ Steven Berkoff +
Girolamo Savonarola
THE-BORGIAS-Showtime-.jpg

Trailer:
FreezePopzaterdag 26 maart 2011 @ 16:16
Zat er wel aan te denken om te kijken. Zeker omdat Jeremy Irons één van mijn favoriete acteurs is en omdat de Italië in de Renaissance gewoon interessant is.
Littlerabbitzaterdag 26 maart 2011 @ 16:41
Hehe dankzij de Assassin's Creed database ken ik inderdaad een aantal personages :P. Voor de rest lijkt het opzich wel een interessante serie :)
sinterklaaskapoentjezaterdag 26 maart 2011 @ 16:45
In hoeverre is het dan gebaseerd op ACII?
Littlerabbitzaterdag 26 maart 2011 @ 16:50
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 maart 2011 16:45 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
In hoeverre is het dan gebaseerd op ACII?
Niet lijkt mij, dat zou iig wel dom zijn.
drumstickNLzondag 27 maart 2011 @ 12:10
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 maart 2011 16:45 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
In hoeverre is het dan gebaseerd op ACII?
umm totaal niet? Maar er zijn veel overeenkomsten in het verhaal aangezien Ubisoft de geschiedenis van de familie heeft gebruikt en niet zelf wat is gaan bedenken.
Obamazondag 27 maart 2011 @ 23:46
Eerste aflevering is veelste langdradig......en why the fuck the borgias?
Waarom niet een russische dynastie, een griekse familie, een Arabische clan......the borgias maakt weinig indruk op mij.
Kabouter_Krulleputmaandag 28 maart 2011 @ 04:16
IJzersterke pilot. Kan niet anders dan een briljante serie worden.
BarryButsersmaandag 28 maart 2011 @ 14:12
The borgias zijn volgens mij een familie die lang geleden echt geleefd hebben etc? AC2 heeft wel meer "echte" characters gebruikt (michaelangelo, macchiavelli etc)..

Maar ik ben zeer geinteresseerd en ga hem zeker een kans geven!!
drumstickNLzaterdag 2 april 2011 @ 12:13
Episode 1 is nu te bekijken.
Kabouter_Krulleputzaterdag 2 april 2011 @ 12:20
quote:
14s.gif Op zaterdag 2 april 2011 12:13 schreef drumstickNL het volgende:
Episode 1 is nu te bekijken.
De pilot was al een tijdje te zien, en die bestaat volgens mij uit episode 1 én 2.

Ik ben iig erg enthousiast!

SPOILER
Wel jammer dat Derek Jacobi als Orsini al snel het loodje moest leggen, grote naam toch.
planethugozaterdag 2 april 2011 @ 13:20
sinds AC lijkt me dit ook een stuk interessanter dan ik in eerste instantie dacht. Hebben ze ook van die torens die je in de fik kunt steken? :P

overigens ook een grote rol voor een nederlandse actrice
drumstickNLzaterdag 2 april 2011 @ 13:25
quote:
1s.gif Op zaterdag 2 april 2011 12:20 schreef Kabouter_Krulleput het volgende:

[..]

De pilot was al een tijdje te zien, en die bestaat volgens mij uit episode 1 én 2.

Ik ben iig erg enthousiast!

SPOILER
Wel jammer dat Derek Jacobi als Orsini al snel het loodje moest leggen, grote naam toch.
Ah fack, echt waar?

Dus nog twee weken voordat het 'echt' begint. :P
Kabouter_Krulleputzaterdag 2 april 2011 @ 13:33
quote:
1s.gif Op zaterdag 2 april 2011 13:25 schreef drumstickNL het volgende:

[..]

Ah fack, echt waar?

Dus nog twee weken voordat het 'echt' begint. :P
Volgens mij wel. Pilot die ik gezien heb duurde 1u40m, en gezien de titels van de eerste twee episodes lijkt het me dan dat die samen in de pilot zaten.

Lotte Verbeek heeft als Giulia Farnese idd een grote rol. Ze moet alleen doorgaan voor een 15-jarige, tenminste, zo oud was Farnese toen ze met Rodrigo Borgia in aanraking kwam. Ik denk dat de schrijvers/producers dat
SPOILER
'pedogedrag'
willen ontwijken..

Ik heb AC trouwens nooit gespeeld. Maar dat vijftiende-eeuwse Italië is natuurlijk sowieso enorm interessant met figuren als de Borgias, maar ook een Girolamo Savonarola, die hopelijk een grote rol gaat krijgen..
drumstickNLzaterdag 2 april 2011 @ 14:54
En terecht, daar heb ik ook geen zin in om naar te kijken haha.

Ik ben de eerste ep. aan het downloaden, ik zeg zo wel even of het de pilot betreft. :D
flyguyzondag 3 april 2011 @ 18:57
Hele toffe eerste aflevering. Ik blijf 't volgen.
ems.maandag 4 april 2011 @ 19:15
Gister eerste aflevering gekeken en ik vind hem erg tof. Was te verwachten ook, want tudors keek ik ook met overwegend plezier en zoals hierboven genoemd ben ik toevallig voor het eerst bezig met Assassin's creed brotherhood (1 en 2 niet/nauwelijks gespeeld). Leuk inderdaad want je herkent nu alles een beetje en ziet het verhaal vanuit een ander perspectief.

Ben benieuwd of we Ezzio nog gaan tegenkomen, maar dat zal wel niet :P
drumstickNLmaandag 4 april 2011 @ 21:04
Misschien is die ene assassins ezio's vader?
BlaZwoensdag 6 april 2011 @ 17:25
Goede serie, gelukkig ook historisch correct!
BlaZwoensdag 6 april 2011 @ 17:32
Hoewel della Rovere kreeg eigenlijk 0 stemmen tijdens paus verkiezing.
Kabouter_Krulleputwoensdag 6 april 2011 @ 17:43
Nog wel meer zaken hoor.. Zo is kardinaal Orsino Orsini in principe een fictief persoon, en is die
SPOILER
vergiftiging
volgens mij ook een bedenksel van de schrijvers. Maargoed, een historisch accurate serie is natuurlijk nooit te maken. Wat mij betreft komt het dichtbij genoeg..

Wel een beetje een misser is die overschatting van het pauselijk gezag bij die introductieregels (of hoe dat ook heet). Pausschap was in de 15e eeuw al lang een politieke speelbal van de Europese vorsten. Regionaal -in Italië- speelden ze natuurlijk wel een grote rol, helemaal onder de Borgias. Op Europees niveau hadden ze alleen wat moreel gezag, maar die was ook tanend..

Verrassing is voor mij trouwens Colm Feore, die kardinaal Guilliano della Rovere speelt. Wat een acteur!
Wordt hopen op een spin-off/vervolg met paus Julius II (Della Rovere) als de Warriorpope :)
ems.vrijdag 8 april 2011 @ 17:19
Wanneer kunnen we een tweede aflevering verwachten?
drumstickNLvrijdag 8 april 2011 @ 17:36
Dit weekend denk ik.
ems.vrijdag 8 april 2011 @ 17:46
om nom nom!
drumstickNLzondag 10 april 2011 @ 19:54
Vandaag komt ep3 uit. (De eerste aflevering eigenlijk)
Kabouter_Krulleputzondag 10 april 2011 @ 20:04
Hoezo eerste aflevering? Vorige week zijn in principe de eerste twee achter elkaar uitgezonden. Nu dus ep3; The Moor.
drumstickNLzondag 10 april 2011 @ 20:09
De eerste twee zaten al in de pilot.
ems.zondag 10 april 2011 @ 20:25
Geef het beestje een naam. Morgen lekker kijken :P
Kabouter_Krulleputzondag 10 april 2011 @ 20:37
Keken trouwens meer dan een miljoen Amerikanen naar de premiere. Best een hoog aantal. Meer kijkers dan de gemiddelde aflevering van The Tudors (ook Showtime) en Californication (Showtime, en op zelfde tijdstip).
Ranja_Ranjazondag 10 april 2011 @ 23:37
Interessant :)
Kabouter_Krulleputmaandag 11 april 2011 @ 15:13
Goeie ep weer. Lekker tempo. Visueel is het ook echt briljant, de aankleding en de pauselijke vertrekken enzo.

Historische accuraatheid is alleen toch best ver te zoeken. Djem werd bijvoorbeeld niet door Alexander VI in de 'curie' opgenomen, maar door zijn voorganger.
SPOILER
Die vergiftiging is ook weer een verzinsel. Djem was inmiddels al in handen gevallen van de Franse koning, en dus niet omgelegd in een deal tussen paus en die andere Ottomaanse troonpretendent.
Van de manier waarop de koning van Napels wordt afgebeeld, klopt ook niet veel. Leeftijden enzo. En die kamer met dat Laatste Avondmaal, ook uit de duim gezogen, beetje over the top ook.
One_conundrummaandag 11 april 2011 @ 16:35
is dit met of zonder tieten ?
Kabouter_Krulleputmaandag 11 april 2011 @ 16:38
quote:
1s.gif Op maandag 11 april 2011 16:35 schreef One_conundrum het volgende:
is dit met of zonder tieten ?
Met, maar te weinig.
One_conundrummaandag 11 april 2011 @ 16:57
nouja, het moet niet vermeden worden, maar als het preuts is, is er ook niets aan. Ik ga het een kans geven.

In hoeverre is The Tudors op de waarheid gebaseerd trouwens?
drumstickNLmaandag 11 april 2011 @ 17:16
Iets minder dan dat bij The Borgias het geval is.
Bril_idiootmaandag 11 april 2011 @ 21:20
quote:
1s.gif Op maandag 11 april 2011 15:13 schreef Kabouter_Krulleput het volgende:
Goeie ep weer. Lekker tempo. Visueel is het ook echt briljant, de aankleding en de pauselijke vertrekken enzo.

Historische accuraatheid is alleen toch best ver te zoeken. Djem werd bijvoorbeeld niet door Alexander VI in de 'curie' opgenomen, maar door zijn voorganger.
SPOILER
Die vergiftiging is ook weer een verzinsel. Djem was inmiddels al in handen gevallen van de Franse koning, en dus niet omgelegd in een deal tussen paus en die andere Ottomaanse troonpretendent.
Van de manier waarop de koning van Napels wordt afgebeeld, klopt ook niet veel. Leeftijden enzo. En die kamer met dat Laatste Avondmaal, ook uit de duim gezogen, beetje over the top ook.
Plus dat Cesare in de serie wordt afgebeeld als de oudste zoon, terwijl in het echt Juan dat was. Ach ja, beetje dingen veranderen voor het dramatische effect he :P Moet kunnen...
drumstickNLmaandag 11 april 2011 @ 21:24
Zo, net ep3 gezien. Hij is best tof. :Y
Rubber_Johnnymaandag 11 april 2011 @ 21:34
quote:
1s.gif Op maandag 28 maart 2011 14:12 schreef BarryButsers het volgende:
The borgias zijn volgens mij een familie die lang geleden echt geleefd hebben etc? AC2 heeft wel meer "echte" characters gebruikt (michaelangelo, macchiavelli etc)..

http://nl.wikipedia.org/wiki/Niccol%C3%B2_Machiavelli

Cesare Borgia was Maciavelli's inspiratie voor zijn boek 'de heerser'.
drumstickNLmaandag 18 april 2011 @ 14:59
En episode 4 is ook uit.
Kabouter_Krulleputmaandag 18 april 2011 @ 15:14
Yup, en voor het eerst Savonarola en Machiavelli. Goeie ep weer, met het beruchte huwelijk op het eind.
Forau_Diavolinamaandag 18 april 2011 @ 15:27
quote:
0s.gif Op maandag 18 april 2011 15:14 schreef Kabouter_Krulleput het volgende:
Yup, en voor het eerst Savonarola en Machiavelli. Goeie ep weer, met het beruchte huwelijk op het eind.
Savonarola? :D
Shit dan moet ik die serie dus ook gaan kijken.
* Forau_Diavolina zet op lange lange lijst.
ChickenMandonderdag 21 april 2011 @ 02:28
Ep 4 gezien. Beste tot nu toe. Toch wel heel gaaf, jammer dat er zo weinig belangstelling is.
Chevalricdonderdag 21 april 2011 @ 07:55
Ik vind het tot nu toe een aardige serie, maar wat ik mis is sympathie voor minstens een van de hoofdrollen. Geen enkel karakter is nu echt iemand die je aardig kunt vinden en ik vermoed dat je tegen het eind van de serie hoopt dat ze allemaal dood zijn.

Bij andere series met personages die je eigenlijk niet aardig zou moeten vinden (zoals Dexter of Sons of Anarchy), krijg je toch een bepaald soort respect, omdat ze zich duidelijk aan een erecode houden. Bij de Borgias is dat afwezig, ze doen gewoon alles waar ze zin in hebben. Dat staat mij in ieder geval een beetje tegen in deze serie.

Maar desondanks is het heel mooi gemaakt en er zit nog wel wat historische accuratesse in, net als bij The Tudors. Plus dat ik fan ban van Assassin's Creed, dus het is voor mij wel een feest van herkenning :D.
Bril_idiootdonderdag 21 april 2011 @ 13:26
Vooral Lucretzia en in mindere mate Cesare hebben (nog) wel mijn sympathie hoor :)

En die Michelotto vind ik ook awesome. Niet sympathiek, maar wel tof.
ChickenMandonderdag 21 april 2011 @ 13:33
quote:
0s.gif Op donderdag 21 april 2011 13:26 schreef Bril_idioot het volgende:
Vooral Lucretzia en in mindere mate Cesare hebben (nog) wel mijn sympathie hoor :)

En die Michelotto vind ik ook awesome. Niet sympathiek, maar wel tof.
Wat jij zegt inderdaad. Cesare alleen niet in mindere mate. Vind het wel een mooie baas eigenlijk.
Vjenne12345donderdag 21 april 2011 @ 14:06
Is er geen EP2?
pervertedhermitdonderdag 21 april 2011 @ 14:14
quote:
0s.gif Op donderdag 21 april 2011 14:06 schreef Vjenne12345 het volgende:
Is er geen EP2?
Ep 1 is een dubbelep
HiZdonderdag 21 april 2011 @ 14:16
Ik vind het wel een goede serie, het heeft me ook aangezet om het boek The Family van Puzo te kopen :)
Vjenne12345donderdag 21 april 2011 @ 16:51
SPOILER
Wat doen ze nu precies met de ballen van de nieuwe paus op die stoel in EP1? :')
Bril_idiootdonderdag 21 april 2011 @ 16:59
Even voelen of ze aanwezig zijn. Zodat ze er zeker van zijn dat de nieuwe paus een man is en niet een vrouw.
Kabouter_Krulleputdonderdag 21 april 2011 @ 18:20
Ontbreken van sympathieke personages is wel begrijpelijke kritiek ja, niet dat ik dat zelf storend vind overigens. Maar niemand weet zich eigenlijk te onttrekken van immoreel gedrag. Cesare Borgia wordt natuurlijk ook een grote schurk, en Della Rovere zonodig nog meer. Allebei wel toffe personages.
Chevalricvrijdag 22 april 2011 @ 08:08
Ja, dat is zeker. Het zijn allemaal heel boeiende personages. Het is ongelooflijk dat dit grotendeels echt gebeurd is, en dat maakt het wel heel interessant om te kijken.
HiZzaterdag 23 april 2011 @ 00:09
Ik lees dus net dat die Turkse prins helemaal niet door de Borgia's vermoord kan zijn.
Rubber_Johnnyzaterdag 23 april 2011 @ 00:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 april 2011 00:09 schreef HiZ het volgende:
Ik lees dus net dat die Turkse prins helemaal niet door de Borgia's vermoord kan zijn.
Spoiler?
Bril_idiootzaterdag 23 april 2011 @ 00:30
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 april 2011 00:12 schreef Rubber_Johnny het volgende:

[..]

Spoiler?
Uhhh, nee. Het is al uitgezonden :S
Vjenne12345zaterdag 23 april 2011 @ 00:31
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 april 2011 00:30 schreef Bril_idioot het volgende:

[..]

Uhhh, nee. Het is al uitgezonden :S
Want er zijn geen mensen die dingen later terug kijken? :')
Rubber_Johnnyzaterdag 23 april 2011 @ 00:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 april 2011 00:31 schreef Vjenne12345 het volgende:

[..]

Want er zijn geen mensen die dingen later terug kijken? :')
idd. :Y
ChickenManzaterdag 23 april 2011 @ 04:43
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 april 2011 00:31 schreef Vjenne12345 het volgende:

[..]

Want er zijn geen mensen die dingen later terug kijken? :')
Moet je maar niet hier kijken, lijkt me logisch eigenlijk.
Chauzaterdag 23 april 2011 @ 10:09
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 april 2011 04:43 schreef ChickenMan het volgende:

[..]

Moet je maar niet hier kijken, lijkt me logisch eigenlijk.
Misschien dat sommige mensen niet eerder van de serie gehoord hebben en even gaan kijken naar de reacties van mensen hoe de serie is ect, kleine moeite om iets in een spoiler te gooien lijkt mij
Chevalriczaterdag 23 april 2011 @ 13:56
De afspraak is dat er zonder spoilertags gesproken mag worden over afleveringen die uitgezonden zijn. Plus dat je de spoiler op je klompen voelt aankomen als je de betreffende aflevering kijkt.
Rubber_Johnnyzaterdag 23 april 2011 @ 14:04
Bij het topic over True Blood werden de onthullingen wel vaak onder een spoiler gezet.
HiZzaterdag 23 april 2011 @ 22:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 april 2011 00:12 schreef Rubber_Johnny het volgende:

[..]

Spoiler?
Het is al 500 jaar geleden gebeurd hoor. Om nog maar te zwijgen over het feit dat die 'onthulling' in een uitgezonden aflevering zit.
Viking84zondag 24 april 2011 @ 08:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 april 2011 00:31 schreef Vjenne12345 het volgende:

[..]

Want er zijn geen mensen die dingen later terug kijken? :')
Als we daar rekening mee moeten gaan houden... Die moeten dan maar niet hier kijken idd :). Doe ik zelf ook niet ;).

Ik herken mezelf wel in de kritiek dat geen van de personages echt sympathie opwekt. Ik weet dus nog niet of het wat wordt tussen mij en The Borgias. Ter vergelijking: gisteren de eerste ep van Game of thrones gezien en die had me meteen bij de lurven.
Witchfynderzondag 24 april 2011 @ 12:03
Vond het leuk Machiavelli te zien :D.
drumstickNLmaandag 25 april 2011 @ 11:55
Episode 5 is uit.
edit: Oh, gisteren al?
Vjenne12345maandag 25 april 2011 @ 23:52
Geweldige serie, vind het persoonlijk leuker dan Spartacus of Game of Thrones. Komt denk ik ook wel omdat ik een groot Assassins Creed fan ben en daardoor van de setting/verhaal houd.
criminal_minddinsdag 26 april 2011 @ 02:39
:)

SECOND CRIMES A CHARM FOR THE BORGIAS

ACCLAIMED SHOWTIME® DRAMA SERIES GETS SECOND SEASON PICK-UP

LOS ANGELES, CA (April 25, 2011) SHOWTIME has picked up a second season of its hit drama series THE BORGIAS, it was announced today by David Nevins, President of Entertainment, Showtime Networks Inc. The series, which debuted earlier this month to critical and audience acclaim, delivered the best ratings for a new SHOWTIME drama series in seven years and attracted 3.71 million viewers across multiple platforms (On Demand, replays and DVR) during its premiere week. Season-to-date, The Borgias is pacing ahead of The Tudors season four, the series highest rated season ever. Ten new episodes will go into production this summer to air in 2012.
Rumilledinsdag 26 april 2011 @ 02:48
Tof. Ben zelf, zoals velen, door Assassins Creed geinteresseerd geraakt in deze serie en het bevalt me zeer goed. De 1e aflevering beloofde veel, de 3e vond ik wat minder maar de 4e en de 5e waren 'ouderwets' sterk. De intriges en complotten tussen de verschillende heersers worden goed weergegeven.
Chevalricwoensdag 27 april 2011 @ 10:34
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2011 23:52 schreef Vjenne12345 het volgende:
Geweldige serie, vind het persoonlijk leuker dan Spartacus of Game of Thrones. Komt denk ik ook wel omdat ik een groot Assassins Creed fan ben en daardoor van de setting/verhaal houd.
Spartacus vind ik niet echt vergelijkbaar. Hoewel die personages behoorlijk doortrapt en achterbaks zijn, zijn ze wel redelijk transparant. The Borgias kun je wat mij betreft het beste vergelijken met The Tudors en Rome (en Game of Thrones). In dat rijtje staat deze serie bij mij wel onderaan de lijst.

Ik blijf er moeite mee hebben dat geen enkel karakter sympathiek is.
Rodrigo: ongeloofwaardig dat hij van de ene kant zo berekenend is terwijl hij anderzijds nachtmerries krijgt over het lot van z'n dochter. Daarnaast vind ik Jeremy Irons een irritante acteur.
Cesare: als er nog iemand is die op enige sympathie van mij kan rekenen, dan is 't Cesare, maar alleen omdat hij me aan Ezio doet denken :P.
Juan: Slechte acteur en irritant personage.
Lucrezia: vooralsnog te ééndimensionaal. Natuurlijk is het wel schokkend dat Sforza zonder problemen een meisje van 14 bruut misbruikt, maar ik heb nog niet genoeg binding met Lucrezia kunnen opbouwen om er echt van ontdaan te zijn. Komt denk ik ook doordat de actrice niet altijd even overtuigend is als 14-jarige.

Desondanks blijf ik wel kijken, omdat ik het interessant vind om te zien hoe de politiek in die tijd was en dat de paus en de Katholieke Kerk toentertijd enorm corrupt en arrogant was.
Viking84woensdag 27 april 2011 @ 10:37
Juan speelde ook in Pillars of the earth. Een enigszins vergelijkbaar (en eveneens irritant) personage.
Chevalricwoensdag 27 april 2011 @ 10:41
Oh inderdaad! Ik had 'm nog niet herkend, maar ook daar was hij irritant, ja. Ook omdat ik de acteur niet echt sterk vind.
ChickenManwoensdag 27 april 2011 @ 13:51
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2011 10:34 schreef Chevalric het volgende:

[..]

Rodrigo: ongeloofwaardig dat hij van de ene kant zo berekenend is terwijl hij anderzijds nachtmerries krijgt over het lot van z'n dochter. Daarnaast vind ik Jeremy Irons een irritante acteur
Vind ik júist heel geloofwaardig eigenlijk.
Kabouter_Krulleputwoensdag 27 april 2011 @ 14:26
Vind de acteerprestaties sowieso erg goed, op Juan misschien na idd. Francois Arnaud (Cesare) valt me vooral op. Had nog nooit van die acteur gehoord.

Het enige wat misschien 'ongeloofwaardig' aan Irons als Rodrigo is, is zijn lichaamsomvang. Alexander VI was naar verluid nogal voloptueus..
HiZwoensdag 27 april 2011 @ 17:49
quote:
0s.gif Op zondag 24 april 2011 08:59 schreef Viking84 het volgende:

[..]

Als we daar rekening mee moeten gaan houden... Die moeten dan maar niet hier kijken idd :). Doe ik zelf ook niet ;).

Ik herken mezelf wel in de kritiek dat geen van de personages echt sympathie op me wekt. Ik weet dus nog niet of het wat wordt tussen mij en The Borgias. Ter vergelijking: gisteren de eerste ep van Game of thrones gezien en die had me meteen bij de lurven.
Wat mij opviel in een vergelijking met GOT is dat hoewel er veel dingen hetzelfde zijn, de Borgias een beetje saai waren in vergelijking.
drumstickNLwoensdag 27 april 2011 @ 18:55
Een vergelijking met GOT is niet juist, het is niet hetzelfde idee.
Chevalricdonderdag 28 april 2011 @ 08:32
Eens, de vergelijking die je moet maken is met The Tudors en Rome.
drumstickNLdonderdag 28 april 2011 @ 10:08
Hmm, in vergelijk met The Tudors moet ik zeggen dat het wat interessanter is. Bij Rome valt het een beetje in het niet.. :P
Chevalricdonderdag 28 april 2011 @ 10:22
Tja, Rome = HBO, dus (bijna) altijd goed. Het blijft jammer dat ze na 2 seizoenen hebben moeten stoppen met die serie.
Vjenne12345donderdag 28 april 2011 @ 10:33
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2011 10:34 schreef Chevalric het volgende:

[..]

Spartacus vind ik niet echt vergelijkbaar. Hoewel die personages behoorlijk doortrapt en achterbaks zijn, zijn ze wel redelijk transparant. The Borgias kun je wat mij betreft het beste vergelijken met The Tudors en Rome (en Game of Thrones). In dat rijtje staat deze serie bij mij wel onderaan de lijst.

Ik blijf er moeite mee hebben dat geen enkel karakter sympathiek is.
Rodrigo: ongeloofwaardig dat hij van de ene kant zo berekenend is terwijl hij anderzijds nachtmerries krijgt over het lot van z'n dochter. Daarnaast vind ik Jeremy Irons een irritante acteur.
Cesare: als er nog iemand is die op enige sympathie van mij kan rekenen, dan is 't Cesare, maar alleen omdat hij me aan Ezio doet denken :P.
Juan: Slechte acteur en irritant personage.
Lucrezia: vooralsnog te ééndimensionaal. Natuurlijk is het wel schokkend dat Sforza zonder problemen een meisje van 14 bruut misbruikt, maar ik heb nog niet genoeg binding met Lucrezia kunnen opbouwen om er echt van ontdaan te zijn. Komt denk ik ook doordat de actrice niet altijd even overtuigend is als 14-jarige.

Desondanks blijf ik wel kijken, omdat ik het interessant vind om te zien hoe de politiek in die tijd was en dat de paus en de Katholieke Kerk toentertijd enorm corrupt en arrogant was.
Ik maak ook geen vergelijking, ik zeg dat ik het leuker vind.
Chevalricdonderdag 28 april 2011 @ 10:37
Tja, de tieten van Xena zijn inderdaad leuker om te zien dan die van Lucrezia, dat ben ik met je eens :P.

Maar goed, ik snap je punt. Spartacus is wat minder droge kost. De politiek ten tijde van The Borgias is veel subtieler dan in de Romeinse tijd, dus dat maakt de toon van de serie wat minder fel. Er is veel meer onderhuids gaande, daar moet je van houden.
dotCommunismvrijdag 29 april 2011 @ 12:59
Ik vind je neef opsluiten in een gat in je eetkamer toch niet echt subtiel. :P
Vjenne12345vrijdag 29 april 2011 @ 16:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2011 12:59 schreef dotCommunism het volgende:
Ik vind je neef opsluiten in een gat in je eetkamer toch niet echt subtiel. :P
Naar benden zeiken in dat gat wel? :P
Kabouter_Krulleputmaandag 2 mei 2011 @ 16:15
Aangename verrassing. Ineens verscheen Emmanuelle Chriqui (Entourage) in de aflevering van gister :P
Bril_idiootmaandag 2 mei 2011 @ 18:21
Beetje jammer dat ze zich vervolgens laat naaien door Juan...
Pekdinsdag 3 mei 2011 @ 20:50
Zit nu ep 5 te kijken en hoor de phrase:"He will be putty in her soft hands". Hadden ze al putty in de 15e eeuw? :+
drumstickNLzaterdag 21 mei 2011 @ 17:23
Nog mensen die dit volgen? Ik moet zeggen dat de acteerprestaties vrij goed zijn.
vossszaterdag 21 mei 2011 @ 17:24
De trailer in de OP doet het niet: deze video is prive?! :?
Viking84zaterdag 21 mei 2011 @ 17:24
Ik ben gestopt met kijken :).
LasTeRzaterdag 21 mei 2011 @ 17:24
Jep, heb zelf afgelopen week de episodes gekeken, nu is het telkens wachten op de volgende. Mooie setting, goed acteer werk.
Bril_idiootzaterdag 21 mei 2011 @ 17:42
quote:
14s.gif Op zaterdag 21 mei 2011 17:23 schreef drumstickNL het volgende:
Nog mensen die dit volgen? Ik moet zeggen dat de acteerprestaties vrij goed zijn.
Ik volg het nog wel, maar de vonk is nog steeds niet overgesprongen. Ga in ieder geval die seizoen nog afkijken. Of ik dan ooit nog seizoen twee ga kijken, is echter nog maar de vraag.
Vjenne12345zaterdag 21 mei 2011 @ 17:57
quote:
14s.gif Op zaterdag 21 mei 2011 17:23 schreef drumstickNL het volgende:
Nog mensen die dit volgen? Ik moet zeggen dat de acteerprestaties vrij goed zijn.
Ja, hoewel het wel minder is geworden...
ems.zaterdag 21 mei 2011 @ 18:10
Ik vind dat het met de komst van de fransen een stuk interessanter is geworden. Ik begrijp dat het erbij hoort maar al die seks en liefdes-scenes namen in enkele episodes wel erg veel tijd in beslag. Het voelt alsof er weer wat tempo in de serie zit, iets wat ik wel kan appreciëren :)
Kabouter_Krulleputzaterdag 21 mei 2011 @ 19:51
Ik vind dat tempo juist een minpunt :) Nog maar weinig ruimte en tijd voor characterbuilding. Jeremy Irons is iig niet meer de centrale personage.

Wil overigens niet zeggen dat ik het geen briljante serie meer vind. Jammer dat morgen alweer de laatste is..
planethugowoensdag 25 mei 2011 @ 15:08
ben nog altijd niet begonnen maar dit ga ik de komende maanden zeker bekijken.
Seizoen 2 is nu ook door showtime bevestigd,
Nurse Jackie, The Borgias vernieuwd, 'Tara' niet
Lucky_Strikedonderdag 9 juni 2011 @ 22:30
Wat een briljante laatste aflevering! Zowel qua acteerprestaties als strategie en politieke intrige, heerlijk! Jammer dat het weer bijna een jaar duurt voor ik weer alle 10 de afleveringen in 2 dagen kan kijken.
drumstickNLvrijdag 10 juni 2011 @ 13:18
Inderdaad. :Y
planethugodonderdag 16 juni 2011 @ 12:36
gisteren de eerste (en 2de?) aflevering gekeken en meteen onder de indruk van de setting en Jeremy Irons. Geweldige acteur en perfect voor deze rol
catfishdonderdag 23 juni 2011 @ 23:17
na GoT en Camelot ben ik er eindelijk toe gekomen om ook The Borgia's te bekijken
hoewel de eerste afleveringen mij maar matig konden boeien, werd het alsmaar beter waardoor ik nu echt uitkijk naar seizoen 2!
het komt allemaal vrij realistisch over, inclusief de "grootsheid", wat toch wel heel sterk is: met een budget van 45 miljoen (9 afleveringen) slagen ze er in om het middeleeuwse Rome en grootse legers op het scherm te toveren die je enkel in films verwacht, fantastisch
hier is duidelijk een zeer goed productieteam aan het werk
(bij Camelot en GoT blinken dergelijke scenes uit in afwezigheid)

dat sommigen wat moeite hebben met sympathie te voelen voor de acteurs, dat is geen verrassing in een serie over verderf en politiek, maar de setting is gewoon super interessant
bijdehandvrijdag 24 juni 2011 @ 06:56
ga ook eens kijken :)
Lfjdonderdag 8 maart 2012 @ 22:26
Nog maar een maand te gaan voordat the borgias weer on air gaat in usa :) kan nu al nie wachten.
planethugovrijdag 9 maart 2012 @ 18:12
nice!
Caveatdonderdag 12 april 2012 @ 23:11
Zag net dat de eerste drie afleveringen van seizoen 2 al online staan
drumstickNLdonderdag 12 april 2012 @ 23:16
Ik heb de eerste gekeken; niet slecht maar ze nemen het soms wel heel ver qua lijken e.d.
Kabouter_Krulleputdonderdag 12 april 2012 @ 23:48
Bedoel je dat opgezette Laatste Avondmaal-tafereel? Al eerder gezien he. Maar het lijkt idd wat over the top. Toch zijn er wel degelijk bronnen die dit absurde gedoe beschrijven. Het zijn alleen partijdige, politiek gekleurde bronnen. En dat geldt zo'n beetje voor alles wat er over de Borgia's is geschreven.

Vond het ook geen slechte ep, maar op de een of andere manier niet zo'n goede seizoensopening.
drumstickNLdonderdag 12 april 2012 @ 23:50
Alle ranzigheid draagt niet vaak bij aan het verhaal; dat bedoelde ik meer.
drumstickNLdinsdag 24 april 2012 @ 12:59
Iemand de nieuwste episodes nog bekeken?
planethugodinsdag 24 april 2012 @ 13:08
nope, denk dat ik het net als bij S1 opspaar
Lucky_Strikedinsdag 24 april 2012 @ 13:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 april 2012 13:08 schreef planethugo het volgende:
nope, denk dat ik het net als bij S1 opspaar
Yupz, ik ook.
drumstickNLdinsdag 24 april 2012 @ 17:24
De laatste episode was echt tof.
ems.dinsdag 24 april 2012 @ 17:45
Ik keek aflevering 1 maar heb het niet tot het einde gered. Ik weet dat het 'zo'n soort' serie is maar de overdreven romantiek stond me toch een beetje tegen.

Als er wat meer afleveringen zijn ga ik ze wel weer eens kijken.
drumstickNLdinsdag 24 april 2012 @ 19:04
Ik moet zeggen dat ik de laatste alleen maar mooi vond omdat er wat meer actie in zat. Zoals het franse leger dat voor de poorten van Rome stond, die hebben ze wel mooi weergegeven.
DarkElfdinsdag 24 april 2012 @ 19:05
ik ben er echt klaar mee. Ik was dol op de The Tudors maar dit kan mij gewoon echt niet boeien. Er mist echt een gevoel bij, het is allemaal mooi enzo maar blegh, vind er geen barst aan.

Heb t overigens wel echt geprobeerd, t hele eerste seizoen!
Rumilledinsdag 24 april 2012 @ 20:34
Ik heb toen in het begin de 1e 3 afleveringen gekeken. Vond het begin wel aardig, maar gaandeweg boeide het me steeds minder en toen was ik er ook wel klaar mee. Wil nog wel een keer het hele seizoen kijken eigenlijk.
drumstickNLdinsdag 24 april 2012 @ 20:37
mwoah vond 1e seizoen ook niet veel aan; het 2e seizoen is meer de moeite waard.
Rumilledinsdag 24 april 2012 @ 20:38
Is er al een 2e seizoen? :')
drumstickNLdinsdag 24 april 2012 @ 20:44
Jep, ik zou daar dan ook beginnen. Je mist namelijk niet erg veel qua verhaal.
Danielle83donderdag 26 april 2012 @ 16:05
Ik heb van het eerste seizoen ook een aantal afleveringen gekeken en kwam er ook niet echt lekker in. Ben ook gestopt met volgen nu. The Tudors was echt zoooveel beter :D
ems.donderdag 26 april 2012 @ 16:07
quote:
14s.gif Op dinsdag 24 april 2012 20:44 schreef drumstickNL het volgende:
Jep, ik zou daar dan ook beginnen. Je mist namelijk niet erg veel qua verhaal.
Nouja...

SPOILER
Hoe de, toch wel hoofdrolspeler van de serie precies Paus is geworden lijkt me toch wel relevant voor het verhaal :P
drumstickNLdonderdag 26 april 2012 @ 18:22
quote:
0s.gif Op donderdag 26 april 2012 16:07 schreef ems. het volgende:

[..]

Nouja...

SPOILER
Hoe de, toch wel hoofdrolspeler van de serie precies Paus is geworden lijkt me toch wel relevant voor het verhaal :P
True maar om daar een heel seizoen voor terug te kijken.. de huidige episodes zijn veel beter en ik ben benieuwd of dat zich doorzet.
Kabouter_Krulleputdonderdag 26 april 2012 @ 18:22
Ik geniet hier meer van dan van The Tudors. Maar dat is volgens mij voornamelijk een kwestie van persoonlijke interesse. Las ook ergens een kritiek dat dit meer iets is voor 'history buffs' dan voor de doorsnee kijker.
planethugodinsdag 10 juli 2012 @ 15:30
afgelopen week seizoen 2 afgekeken, hoewel het niet de beste serie is vind ik het toch allemaal vermakelijk en soms zelfs spectaculair. Vond het alleen jammer dat op het de laatste afleveringen wat inkakte
SPOILER
vanaf het gedeelte dat de aanval op de Sforza's mislukt is en Juan Borgia terug gaat naar Rome. Dát ie ontsnapt door een bos in te rennen vond ik slecht overkomen. Helaas was de spanning daarna ver te zoeken. het gebeurde allemaal zonder dat het me echt kon boeien, ook toen Juan doodging en de paus vergiftigd werd.
Maar seizoen 3 ga ik toch wel kijken
Waaghalsdinsdag 10 juli 2012 @ 15:32
Ik vind het een mooie serie. Al had ik het idee dat het budget wat was teruggeschroefd in seizoen 2.
Maar dat kan aan mij liggen.
Kabouter_Krulleputdinsdag 10 juli 2012 @ 16:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 juli 2012 15:32 schreef Waaghals het volgende:
Ik vind het een mooie serie. Al had ik het idee dat het budget wat was teruggeschroefd in seizoen 2.
Maar dat kan aan mij liggen.
Dat gevoel had ik ook ja. Vond het tweede seizoen beduidend minder dan de eerste.

Overigens sinds afgelopen zaterdag te volgen op Nederland 2.
Curlbrahdinsdag 9 april 2013 @ 21:23
quote:
» Er is al 272 dagen niet in dit topic gepost.
.. - season 03 begint binnenkort. Ik had persoonlijk niet verwacht dat deze serie een 3e seizoen zou krijgen maar ik ben benieuwd!
planethugowoensdag 10 april 2013 @ 13:11
toch wel leuk dat het bijna weer begint inderdaad
Lucky_Strikewoensdag 10 april 2013 @ 13:31
Ik heb er ook weer zin in. Ben gek op dit soort series. Maar ik spaar wel alles op tot het eind van het seizoen, ik vind het prettig om er eens een paar middagjes voor uit te trekken.
Kabouter_Krulleputdinsdag 7 mei 2013 @ 12:32
Dit seizoen bevalt me nu al een stuk beter dan de vorige. 'Banket van de kastanjes' en de opkomst van condottiero Cesare :Y
Bienelientjeedinsdag 7 mei 2013 @ 13:27
Oh! Tof! Wist niet dat er een nieuw seizoen van The Borgias was! Ben benieuwd!
BrainOverfloWdonderdag 6 juni 2013 @ 01:42
quote:
Showtime cancels 'The Borgias'

Showtime has canceled The Borgias, its period drama that stars Jeremy Irons as Pope Alexander VI.

Season-to-date, the drama has been averaging 2.4 million weekly viewers across platforms. The final episode of the drama from Neil Jordan (The Crying Game, Interview with the Vampire) will air on June 16th at 10 p.m. ET/PT. “I never thought I would make a cable series and have enjoyed every minute of it,” said Jordan in a statement. “For a variety of reasons we won’t be doing a fourth season, but, ‘The Prince’ [the final episode], when I wrote it and shot it, did seem like the end of a journey for the family. Whatever bonded them as a family dies in this episode, and the center of the drama for me was always the family.”

Shot entirely on location in Budapest, the series is about the infamous Borgia dynasty and how Alexander VI built his empire by bribing, buying and muscling his way into the papacy. The cast included François Arnaud, Holliday Grainger, Joanne Whalley, Lotte Verbeek, Sean Harris, Thure Lindhart and Gina McKee.

Bron
Waaghalsdonderdag 6 juni 2013 @ 08:44
Jammer :'(

Hopelijk zet Showtime de traditie van The Tudors en The Borgias door met een nieuwe historische serie.
Lucky_Strikedonderdag 6 juni 2013 @ 08:48
quote:
0s.gif Op donderdag 6 juni 2013 08:44 schreef Waaghals het volgende:
Jammer :'(

Hopelijk zet Showtime de traditie van The Tudors en The Borgias door met een nieuwe historische serie.
What he said.
flyguydonderdag 6 juni 2013 @ 12:45
Zonde
planethugodonderdag 6 juni 2013 @ 13:04
idd jammer, gelukkig zeggen de makers dat het einde van seizoen 3 voor hun ook als een goed einde aanvoelt.

Ben onlangs begonnen met S3, de eerste 2 afleveringen waren erg goed. Vond het bij S1 en 2 dat vooral het middenstuk wat minder was, hopelijk is dat nu niet het geval.

Showtime is trouwens bezig met The Vatican, waar Ridley Scott de pilot van regisseert dus denk dat het een wel met het ander te maken heeft
Kabouter_Krulleputdonderdag 6 juni 2013 @ 13:46
:(

Jammer jammer. Nog maar één episode te gaan, en het leek nou niet direct op een definitief einde aan te sturen. Er zou ook nog meer dan genoeg stof zijn voor een vierde seizoen. Maarja, kijkcijfers..
Saavedravrijdag 7 juni 2013 @ 12:48
Jammer ;( kijk het nog elke week met veel plezier
catfishvrijdag 7 juni 2013 @ 13:22
leuke serie, maar liever eindigen op een hoogtepunt dan er nog iets aanbreien
RedVulturesvrijdag 7 juni 2013 @ 14:02
quote:
0s.gif Op donderdag 6 juni 2013 08:44 schreef Waaghals het volgende:
Jammer :'(

Hopelijk zet Showtime de traditie van The Tudors en The Borgias door met een nieuwe historische serie.
Ja dat wordt als goed is The Vatican, de pilot is als goed is geregisseerd door Ridley Scot.

Maar inderdaad jammer dat The Borgias gecanceld is, vond deze serie vanaf het begin al heel erg goed en keek er nog met plezier na. Moet nu nog 2 aflevering kijken en hoop dat deze de serie toch een beetje afsluiting geven.
Dwynzaterdag 8 juni 2013 @ 21:47
Nooo :'(

Gelukkig begint de BBC binnenkort ook met wat nieuws.
Lucky_Strikezaterdag 8 juni 2013 @ 21:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 juni 2013 21:47 schreef Dwyn het volgende:
Nooo :'(

Gelukkig begint de BBC binnenkort ook met wat nieuws.
Vertel!
Dwynzaterdag 8 juni 2013 @ 21:56
quote:
5s.gif Op zaterdag 8 juni 2013 21:54 schreef Lucky_Strike het volgende:

[..]

Vertel!
Ik heb er toevallig net een topic over gemaakt. The White Queen heet het. Ben erg benieuwd! *O*
Kabouter_Krulleputzaterdag 8 juni 2013 @ 23:47
Ah, dat klinkt interessant. En toevallig met David Oakes, oftewel Juan Borgia erin.
Dwynzondag 9 juni 2013 @ 00:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 juni 2013 23:47 schreef Kabouter_Krulleput het volgende:
Ah, dat klinkt interessant. En toevallig met David Oakes, oftewel Juan Borgia erin.
Haha, toevallig. Dat had ik nog niet eens gezien!
planethugodonderdag 12 december 2013 @ 13:55
afgelopen week de laatste afleveringen gekeken, de eerste ergens in juli dus het is heel langzaam gegaan en dat kwam denk ik omdat het me allemaal een stuk minder kon boeien. Veel leek wel een herhaling van zetten met een andere tegenstander. Alweer een politiek huwelijk, alweer oorlog met de Sforza's en de broer/zus relatie vond ik ook niet echt overtuigend gebracht.

Toch nog vermakelijk om te kijken maar een 4de seizoen had voor mij ook niet gehoeven. Wel jammer dat aflevering 10 geen series finale was, vond het zelfs wat karig voor een seizoensfinale.
TargaFloriozaterdag 20 september 2014 @ 13:13
In de afgelopen week seizoen 1 gekeken. Na aflevering 1 had ik nog mijn twijfels, maar nadien was ik overtuigd.

De serie doet me erg denken aan Game of Thrones, al zijn er natuurlijk een stuk minder verhaallijnen. Als is dat niet negatief, bij GoT zijn er wat mij betreft te veel.

Binnenkort maar eens seizoen 2 en 3 gaan kijken.
ems.zaterdag 20 september 2014 @ 13:29
Als hij klaar is ga ik de laatste paar seizoenen misschien wel binge-watchen. Het is nu zo droog met series dat ik bereid ben borgias nog een kans te geven. Niet dat het een slechte serie was, maar zo af en toe viel ik bijna in slaap van de overdreven romantiek :P
Lucky_Strikezaterdag 20 september 2014 @ 18:57
Het is toch al een paar jaar afgelopen :?
TargaFloriozaterdag 8 november 2014 @ 15:52
Nu halverwege seizoen 2. Ik was bang dat het meer van hetzelfde was als seizoen 1 maar dat valt mee.

Is seizoen 3 ook nog een aanrader?
planethugomaandag 10 november 2014 @ 15:44
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 november 2014 15:52 schreef TargaFlorio het volgende:
Nu halverwege seizoen 2. Ik was bang dat het meer van hetzelfde was als seizoen 1 maar dat valt mee.

Is seizoen 3 ook nog een aanrader?
vind de seizoenen niet heel veel kwa kwaliteit voor elkaar onderdoen, al vond ik seizoen 3 wel het minste en tegen het einde geloofde ik het allemaal wel.