En ze zijn er nog wel zo trots op volgens de briefquote:Op dinsdag 17 mei 2011 16:05 schreef aloe_vera het volgende:
Ik heb al een halfjaar een pas,ze doen er nooit wat mee
			
			
			
			Mijn algemene ervaring is wel dat mijn benen sneller moe worden de dag na een afname.quote:Op zondag 15 mei 2011 23:11 schreef Mini_rulez het volgende:
Hebben jullie ervaring met sporten de dag na een afname? Ik heb dinsdag een fittest, en nu zit ik te twijfelen of ik morgen naar de bloedbank zal gaan.
			
			
			
			Nog nooit gezien. Hoef je je dan niet meer te legitimeren bij een afname?quote:Op dinsdag 17 mei 2011 15:55 schreef Rituals het volgende:
Ik heb zojuist de nieuwe Sanquin donorpas ontvangen.
'De pas bevat een barcode waarmee uw gegevens, zoals naam, bloedgroep en donornummer, direct gescand kunnen worden'.
Andere mensen die de pas ook hebben ontvangen? Of is het helemaal niet nieuw?
			
			
			
			Jawel, dus ik heb het idee dat er weinig verandert?quote:Op dinsdag 17 mei 2011 17:11 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Nog nooit gezien. Hoef je je dan niet meer te legitimeren bij een afname?
			
			
			
			vandaag heb ik ook de pas gekregen! Zie het nut er niet zo van in eigenlijkquote:Op dinsdag 17 mei 2011 17:15 schreef Rituals het volgende:
[..]
Jawel, dus ik heb het idee dat er weinig verandert?
'Op vertoon van de donorpas kunt u ook deelnemen aan speciale acties en bijeenkomsten voor donors. Zodra hier meer over bekend is, wordt u hierover geïnformeerd'.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Jawel, er staat immers geen foto op je pas. Enige voordeel is dat je donornummer dat op je oproepkaart staat er ook op staat, maar ik heb ook vaak bloed gegeven zonder dat ik die oproepkaart bij me had. Je staat immers in het systeem. Dus het is tot nu toe vrij zinloosquote:Op dinsdag 17 mei 2011 17:11 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Nog nooit gezien. Hoef je je dan niet meer te legitimeren bij een afname?
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Ik heb nog geen pas: maar wel een goed punt. Ik ben er al een paar keer in 2007 geweest, en wonder boven wonder stond er voorlopig naast mijn bloedgroepquote:Op woensdag 18 mei 2011 10:33 schreef rene90 het volgende:
Wat overbodig en nutteloos die pas. Ook het argument dat je altijd je bloedgroep bij de hand hebt..., ja in het ziekenhuis doen ze toch een test als er iets aan de hand is
			
			
			
			Er staat bij de bloedbank altijd voorlopig naast je bloedgroep. Ook al verandert je bloedgroep in principe niet, toch testen ze elke keer, want de gevolgen zijn dramatisch als iemand de verkeerde bloedgroep toegediend krijgt.quote:Op woensdag 18 mei 2011 10:55 schreef Ordos20 het volgende:
[..]
Ik heb nog geen pas: maar wel een goed punt. Ik ben er al een paar keer in 2007 geweest, en wonder boven wonder stond er voorlopig naast mijn bloedgroep
Des te opmerkelijker want ik heb mijn geboortekaartje nog met mijn bloedgroep erop, en het lijkt me niet dat dat nu plots anders is
			
			
			
			Nee an sich logisch, verschillende bloedgroepen en rhesusfactoren mengen zo lekker (zelfs met zwangerschappen kan dat soms een probleem zijn).quote:Op woensdag 18 mei 2011 11:01 schreef Merel1808 het volgende:
[..]
Er staat bij de bloedbank altijd voorlopig naast je bloedgroep. Ook al verandert je bloedgroep in principe niet, toch testen ze elke keer, want de gevolgen zijn dramatisch als iemand de verkeerde bloedgroep toegediend krijgt.
			
			
			
			
			
			
			
			Ik heb bloed gekregen met een verkeerde rhesusfactor.quote:Op woensdag 18 mei 2011 11:49 schreef Dzjonka het volgende:
Buiten bloedgroep en rhesusfactoren zijn er ook nog een hoop andere antistoffen waarop gelet wordt bij het geven van een zak bloed aan een patient. Bij het hebben van bepaalde antistoffen kan het bloed namelijk wel qua bloedgroep en rhesusfactor kloppen, maar toch afbreken wanneer het gegeven wordt aan een patient of erger, het bloed van de patient afbreken. Bij iedereen moet er dus een kruisproef gedaan voordat je bloed krijgt worden en of je geen rare antistoffen (vaak na eerder bloed ontvangen te hebben) hebt, wel zo veilig. Deze irregulaire antistoffen staan niet bij je bloedgroep op je pasje, maar sommige donoren hebben ze wel.
			
			
			
			Hier ookquote:Op woensdag 18 mei 2011 17:41 schreef krullebol81 het volgende:
vandaag viel de oproepkaart in de bus!
			
			
			
			
			
			
			
			Volgende keer direct mee verhuizen als de Bloedbank verhuist, he?quote:Op woensdag 18 mei 2011 21:14 schreef Bos81 het volgende:
Vandaag bloed gegeven. Voor het eerst in iets van zeven jaar. Ben toen even gestopt omdat de bloedbank ging verhuizen. Nu woon ik er weer dichtbij.
			
			
			
			Ik ook... het fysieke bewijs met mijn bloedgroep erop, heerlijk doorsnee 0 positiefquote:
			
			
			
			
			
			
			
			Dit staat op de site van sanquin, dus neem maar aan dat jij (helaas) geen donor mag zijn.quote:Op donderdag 19 mei 2011 08:55 schreef stbabylon het volgende:
Ik ben bi, heb een open relatie en wisselende partners (3~4 per jaar, man en vrouw). Wel altijd met condoom (behalve met mijn vaste partner (vrouw)). Moet ik het uberhaupt proberen?
quote:mannen die seksuele contacten hebben (gehad) met andere mannen mogen niet doneren. Dit seksuele gedrag brengt een verhoogde kans op HIV- en andere infecties met zich mee. (Zie ook: Commissie-Gelijke-Behandeling-Bevestigt-Sanquin-Beleid)
			
			
			
			Jij doorsnee....quote:Op donderdag 19 mei 2011 08:52 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Ik ook... het fysieke bewijs met mijn bloedgroep erop, heerlijk doorsnee 0 positief
			
			
			
			Nee, mijn bloedgroepquote:
			
			
			
			Doe ik, al zal deze niet snel verhuizen, neem ik aan. Deze zit in Eindhoven naast een ziekenhuis.quote:Op donderdag 19 mei 2011 08:01 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Volgende keer direct mee verhuizen als de Bloedbank verhuist, he?
			
			
			
			Hadden we in Utrecht ook, zaten ze naast ziekenhuis Oudenrijn. Nu zitten ze in Leidsche Rijn ergens in een kantoorpand.quote:Op donderdag 19 mei 2011 09:49 schreef Bos81 het volgende:
[..]
Doe ik, al zal deze niet snel verhuizen, neem ik aan. Deze zit in Eindhoven naast een ziekenhuis.
			
			
			
			Ik had dat probleem gister ook, maar hij viel zo vaak bijna stil dat ze na, ik gok 100ml, maar gestopt zijn omdat het allemaal te traag ging. Gek, want de vorige keer had een oudere, mannelijke arts hem er in één keer goed in en liep het prima. Dat wrikken is trouwens niet zo'n prettig gevoel, ik voel hem gewoon gaan als ze die naald omdraaienquote:Op woensdag 18 mei 2011 06:13 schreef Ordos20 het volgende:
Nou, gisteren weer een half litertje afgetapt. En zoals gebruikelijk was het weer een geklooi om het stromend te krijgen (ook al was het mijn eerste donatie in 4 jaar weer). De aderen in mijn elleboogholte zijn nogal klein/plat, dus de afname naald leunt altijd tegen de aderwand aan. Dus daar lig je dan terwijl ze met de naald aan het wrikken zijn om hem net goed te krijgen LOL.
En natuurlijk is de vloer weer gedecoreerd met mijn bloedhet slangetje bij de naald was niet goed afgeknepen (de zak gelukkig wel), dus *whoops* en een heel spetter patroon over de vloer.
Maar wel weer lekker geouwehoerd met de zusters om al die commotie.
			
			
			
			
			
			
			
			Zelfs zonder barcode van pas of oproepkaart tappen ze bloed bij je af hoor. Zo vaak die oproepkaart niet bij me gehad en besloten om toch nog even te doneren. Of dat ze bloed nodig hebben en je dus gebeld wordt, heb je ook geen oproepkaart nodig en ook geen pas. In de computer zien ze wel dat ze je opgeroepen hebben en thats that.quote:Op donderdag 19 mei 2011 11:03 schreef rene90 het volgende:
Ik had even een mailtje gestuurd dat ik de donorpas nogal overbodig vind omdat het niks toevoegd, krijg ik zojuist een standaard mailtje terug. Dat donoren erom vroegen en het makkelijker is want je kan de pas scannen (en in het mailtje wat ik stuurde gaf ik aan dat je de oproepkaart al hebt met barcode). En dat je hem kan gebruiken voor de vele activiteiten
			
			
			
			http://nos.nl/tekst/24153(...)+%28NOS+Teletekst%29quote:Regels voor bloeddonoren onderzocht
Bloedleverancier Sanquin en het UMC Sint Radboud in Nijmegen onderzoeken of de regels voor bloeddonoren moeten worden aangepast. Aanleiding is een heftige allergische reactie bij een jongetje van zes jaar na een bloedtransfusie.
Het jongetje heeft een pinda-allergie en kreeg bloed van drie donoren die de dag voordat ze bloed gaven pinda's hadden gegeten. De artsen stonden voor een raadsel. De moeder herkende de symptomen.
In de medische wereld was deze reactie op donorbloed nog onbekend. Met het jongetje gaat het weer goed.
			
			
			
			
			
			
			
			Krijgen we er straks een vakje bij...Heeft u de afgelopen 24 uur pinda's of aanverwante producten (pindakaas e.d.) gegeten?quote:Op donderdag 19 mei 2011 14:00 schreef Mariposas het volgende:
[..]
http://nos.nl/tekst/24153(...)+%28NOS+Teletekst%29
			
			
			
			14.2 is volgens mij wel heel erg hoogquote:Op donderdag 19 mei 2011 15:58 schreef Fogel het volgende:
Na een halfjaar pauze vandaag weer gedoneerd. De vorige keer was mijn Hb 14.2. De volgende keer krijg ik te horen wat het vandaag was. Ik ben zo blij dat ze niet meer aan de vingerprik doen hier...
			
			
			
			Je doneert dus ongeacht of je Hb in orde is? Vreemd...quote:Op donderdag 19 mei 2011 15:58 schreef Fogel het volgende:
Na een halfjaar pauze vandaag weer gedoneerd. De vorige keer was mijn Hb 14.2. De volgende keer krijg ik te horen wat het vandaag was. Ik ben zo blij dat ze niet meer aan de vingerprik doen hier...
			
			
			
			Ander land, andere gewoontes/proceduresquote:Op donderdag 19 mei 2011 16:05 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Je doneert dus ongeacht of je Hb in orde is? Vreemd...
			
			
			
			Dat vond ik eigenlijk best meevallen, vond het opmeten van mijn bloeddruk gisteren vervelender..quote:Op donderdag 19 mei 2011 16:05 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Je doneert dus ongeacht of je Hb in orde is? Vreemd...
Dat prikje vind ik het vervelendste van de hele donatie
			
			
			
			
			
			
			
			Ik zie het al. Er zijn 2 methodes om een HB-waarde te berekenen. Degene die buiten Nederland gebruikt wordt, heeft een hogere bandbreedte.quote:
			
			
			
			Yep, in Nl wordt je Hb in milimol/liter gemeten in Belgie en de VS in ieder geval in gram/deciliter. In Belgie is een HB van 14 best normaal dus, je kunt het omrekenen naar mmol/l, dan is het 8,7 mmol/l.quote:Op donderdag 19 mei 2011 18:23 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Ik zie het al. Er zijn 2 methodes om een HB-waarde te berekenen. Degene die buiten Nederland gebruikt wordt, heeft een hogere bandbreedte.
Dat zal bij jou het geval zijn.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |