ja en veel tijdelijke contracten en de risk managers kijken heel scherp, zeker als huizen in prijs dalenquote:Op zaterdag 19 maart 2011 12:41 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Wat dacht je van een simpelere verklaring: Door de strengere eisen gecombineerd met de huidige hogere rentestand ligt voor een flink deel van de kopers een koopwoning verder dan ooit buiten bereik?
020 is een zinkend schipquote:Op zaterdag 19 maart 2011 07:32 schreef LXIV het volgende:
[..]
Bizar. Enerzijds geen grond voor bouw ter beschikking stellen, anderzijds geen toegang tot sociale woningbouw geven, een tekort aan commerciele huurruimte hebben en dan mensen verbieden samen te wonen! Wat wil die gemeente dan? Mensen onder de brug?
De reden dat dit gebeurt in Amsterdam is juist dat 'iedereen' daar graag wil wonen, en 600 euro per maand wil betalen voor een 'studio' (ander woord voor éénkamer-appartement) van 80m2. En dan moet je nog geld betalen om te parkeren ook!quote:
fixedquote:Op zaterdag 19 maart 2011 13:38 schreef LXIV het volgende:
[..]
De reden dat dit gebeurt in Amsterdam is juist dat 'iedereen' daar graag wil wonen, en 600 euro per maand wil betalen voor een 'studio' (ander woord voor éénkamer-appartement) van 80 30m2. En dan moet je nog geld betalen om te parkeren ook!
Aantrekkelijk Amsterdam (pagina 8 en 9)quote:Op zaterdag 19 maart 2011 13:38 schreef LXIV het volgende:
De reden dat dit gebeurt in Amsterdam is juist dat 'iedereen' daar graag wil wonen
Ik zou niet in Adam willen wonen, nog niet voor niks nietquote:Op zaterdag 19 maart 2011 13:38 schreef LXIV het volgende:
[..]
De reden dat dit gebeurt in Amsterdam is juist dat 'iedereen' daar graag wil wonen, en 600 euro per maand wil betalen voor een 'studio' (ander woord voor éénkamer-appartement) van 80m2. En dan moet je nog geld betalen om te parkeren ook!
Als het een zinkend schip is, zoals bijvoorbeeld Stadskanaal, is er juist woonruimte in overvloed. Want niemand wil daar wonen.
De prijzen in Amsterdam zijn een teken van succes, niet van falen.
Dat zal wel voor meer mensen gelden, maar is niet zo heel relevant gezien de cijfers.quote:Op zaterdag 19 maart 2011 13:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik zou niet in Adam willen wonen, nog niet voor niks niet
Ach, als ik vrijgezel zou zijn en genoeg geld om daar iets fatsoenlijks te kopen had, dan zou ik me denk ik daar wel kunnen vermaken. Er schijnt daar in het weekeinde wel eens 'iets te doen' te zijn. Dat heb ik hier nog nooit meegemaakt.quote:Op zaterdag 19 maart 2011 13:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik zou niet in Adam willen wonen, nog niet voor niks niet
kost je wel twee keer zoveel om het weekend door te komen,, ik maak liever een mooie reis van die centen twee keer per jaarquote:Op zaterdag 19 maart 2011 13:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ach, als ik vrijgezel zou zijn en genoeg geld om daar iets fatsoenlijks te kopen had, dan zou ik me denk ik daar wel kunnen vermaken. Er schijnt daar in het weekeinde wel eens 'iets te doen' te zijn. Dat heb ik hier nog nooit meegemaakt.
quote:Op zaterdag 19 maart 2011 13:54 schreef michaelmoore het volgende:
Ik zou niet in Adam willen wonen, nog niet voor niks niet
Als je er voor niks woont kom je het weekend wel door en hou je nog geld over ook voor die reis.quote:Op zaterdag 19 maart 2011 14:21 schreef michaelmoore het volgende:
kost je wel twee keer zoveel om het weekend door te komen,, ik maak liever een mooie reis van die centen twee keer per jaar
Dat is daar ook gratis als je er gratis woont.quote:Kom laat ik eens in de tuin in de zon gaan zitten , das gratis he
Je bent wel erg optimistisch. Ik ga het wat realistischer uitrekenen vanaf 15 januari, dat rekent wat makkelijker met de wekenquote:Op zaterdag 19 maart 2011 12:32 schreef michaelmoore het volgende:
stand vorige week zaterdag 223.835, toen de alltime high behaald werd
stand nu 226.135
Dat is een toename van 2300 woningen per week
even kijken 52 weken per jaar , nog 40 wk te gaan, dus dat isse eind 2011, eh ........ nog 80.000 komen er dan bij
De 250.000 moet voor de zomer mogelijk zijn, en 300.000 net voor de kerst
Dan mag er wel een wimpel op deze topic-reeks![]()
Mogelijk komt deze versnelling doordat starters nu terecht angstig worden door al die verhalen over erfpachten, aflossingsvrij en tophypotheken en daarnaast de verhalen horen van vriendjes die gaan scheiden, en een forse schuld aan de bank overhouden
Uiteraard! We weten inmiddels dat in de huizenmarkt niets voor eeuwig stijgt. Als iemand wél geloofd dat die lijn voor eeuwig stijgt is dat een dik gevalletje cognitieve dissonantiequote:Op zaterdag 19 maart 2011 15:31 schreef LXIV het volgende:
Iedereen begrijpt toch dat deze lijn niet eeuwig zal stijgen!
Achter vele verkopers schuilt een potentiele koper. Verandering van het aan- en verkoopsysteem binnen de huizenmarkt zorgt voor deze stijging. Eén aankoop van een starter zorgt voor iets van 3 a 4 aankopen in hogere segmenten, dat nu dus 4 te koopstaande woningen zijn. Voorheen zorgde 1 aankoop altijd voor 1 verkoop. Alleen een kwestie van wat langere doorlooptijden is het momenteel. Lichte prijsdalingen worden veroorzaakt doordat een klein deel van de markt verkoopdruk heeft.quote:Op vrijdag 18 maart 2011 14:50 schreef meth77 het volgende:
er zijn gewoon steeds minder kopers en steeds meer verkopers, thats all
De verkoopdruk komt vooral van verzekeraars en woningcorporaties die van de woningen af willen, ik voorzie dat de corporaties in de toekomst gewoon geldzakken worden, zodat ze zich kunnen onttrekken aan het toezicht van VROMquote:Op zaterdag 19 maart 2011 23:14 schreef Bayswater het volgende:
[..]
Achter vele verkopers schuilt een potentiele koper. Verandering van het aan- en verkoopsysteem binnen de huizenmarkt zorgt voor deze stijging. Eén aankoop van een starter zorgt voor iets van 3 a 4 aankopen in hogere segmenten, dat nu dus 4 te koopstaande woningen zijn. Voorheen zorgde 1 aankoop altijd voor 1 verkoop. Alleen een kwestie van wat langere doorlooptijden is het momenteel. Lichte prijsdalingen worden veroorzaakt doordat een klein deel van de markt verkoopdruk heeft.
226.135quote:Op zaterdag 19 maart 2011 15:23 schreef Resistor het volgende:
[..]
Je bent wel erg optimistisch. Ik ga het wat realistischer uitrekenen vanaf 15 januari, dat rekent wat makkelijker met de weken(9 om precies te zijn)
9395 huizen in 9 weken. Ik rond het maar naar beneden af naar 1040 per week.
Om het simpel te houden rond ik alles maar verder af. (250.000 - 226.000) / 1040 = 23 weken = 27 augustus.
300.000 gaat bij mij dus bij het huidige groeitempo pas op 18 februari.
Maar in het verleden gemaakte prognoses geven totaal geen beeld van het heden en zijn waardeloos in de toekomst
Zet de teller dan alvast maar op 1.226.436quote:Op zondag 20 maart 2011 01:12 schreef michaelmoore het volgende:
De VVD wil dat van de 2.500.000 woningen er minstens 1.000.000 verkocht worden
Nou dat gaat juist erg goed, zodra ze leeg zijn worden ze verkocht en nu na een jaar is al 10% verkocht.quote:Op zondag 20 maart 2011 07:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Zet de teller dan alvast maar op 1.226.436
Het is op zich niet relevant waarvoor die woningen ooit zijn neergezet.quote:Op zondag 20 maart 2011 09:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Nou dat gaat juist erg goed, zodra ze leeg wijn worden ze verkocht en nu na een jaar is al 10% verkocht.
Tja ze kunnen nu de hoofdprijs 150.000 euro vangen voor 1200 eengezinswoningen die in 1950 voor 8000 gulden neergezet zijn, en de grond houden ze in erfpacht, dus daar kunnen ze eeuwig nog van vangen.
En op de erfpachtregels hebben ze nu gemeentelijk toezicht
Starters hebben meer keus, das duidelijk en de huurders die niet kunnen of willen kopen moeten dan indikken, een verschuiving, dat kan niet, daar zijn andere regels voor, qua finanz en tijd dienstv. enzquote:Op zondag 20 maart 2011 09:30 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is op zich niet relevant waarvoor die woningen ooit zijn neergezet.
Ik vraag me af wat het effect op de totale woningmarkt is van dit gebeuren. De woonruimte neemt er niet door toe, de verhouding huurders/eigenaars verschuift. Misschien dat een enkeling anders een andere woning gekocht had.
Je hebt gelijk hoor. Amsterdam trekt me van alle grote steden dan minder, teveel dikdoenerij, teveel blabla. Maar op zich is "de grote stad", of dat nou Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht of voor mijn part Eindhoven of f*kking Tilburg (quote:Op zaterdag 19 maart 2011 13:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ach, als ik vrijgezel zou zijn en genoeg geld om daar iets fatsoenlijks te kopen had, dan zou ik me denk ik daar wel kunnen vermaken. Er schijnt daar in het weekeinde wel eens 'iets te doen' te zijn. Dat heb ik hier nog nooit meegemaakt.
Maar Eindhoven en Tilburg zijn echt helemaal niks als 'stad'. Het is een stad omdat er veel mensen wonen, maar er is niks te doen en het zijn eigenlijk uit de kluiten gewassen slaapsteden.quote:Op zondag 20 maart 2011 18:25 schreef Asfyxia het volgende:
[..]
Je hebt gelijk hoor. Amsterdam trekt me van alle grote steden dan minder, teveel dikdoenerij, teveel blabla. Maar op zich is "de grote stad", of dat nou Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht of voor mijn part Eindhoven of f*kking Tilburg () is, wel the place to be voor de de vrijgezelle 20'er of 30'er.
Nouja, ik ken die 2 steden niet zo goed. Er zal allicht meer te doen zijn dan in kutjebroekerveen.quote:Op zondag 20 maart 2011 18:35 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar Eindhoven en Tilburg zijn echt helemaal niks als 'stad'. Het is een stad omdat er veel mensen wonen, maar er is niks te doen en het zijn eigenlijk uit de kluiten gewassen slaapsteden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |