quote:Op dinsdag 15 maart 2011 21:36 schreef intoxicated het volgende:
http://www.dumpert.nl/med(...)ma_is_a_biatch_.html
Pietje, 11 jaar, meldt zich met een acuut ontstane loopstoornis. Wat is hier de diagnose?![]()
![]()
![]()
Als je 'm vaker kijkt wordt hij steeds leuker![]()
Een conversiestoornis met PTST, bipolaire stoornis en bordeline persoonlijkheidstoornis. Waar gebeurde casusquote:Op dinsdag 15 maart 2011 21:06 schreef starla het volgende:
Word je niet peracuut blind van.
Op 1 met stip hysterie.
Op 2 door zwangerschap geluxeerde CTS-klachten met post-partum posterior reversible encephalopathy syndrome dan wel basilaristoptrombose.
Wat doe je eigenlijk met zo'n patiënt?quote:Op dinsdag 15 maart 2011 21:06 schreef starla het volgende:
Word je niet peracuut blind van.
Op 1 met stip hysterie.
Op 2 door zwangerschap geluxeerde CTS-klachten met post-partum posterior reversible encephalopathy syndrome dan wel basilaristoptrombose.
Met PRES oorzaak wegnemen, dus hypertensie couperen, hypercalciemie e.d. Het is per definitie reversibel. Basilaristoptrombose moet je trombolyseren, ik denk dat je weinig effect mag verwachten van intraveneus (sowieso matig effect bij trombose van de grote vaten zoals ACM's, en vertebrales), dus zou je intra-arterieel moeten doen.quote:Op dinsdag 15 maart 2011 22:23 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Wat doe je eigenlijk met zo'n patiënt?
quote:Op dinsdag 15 maart 2011 22:45 schreef starla het volgende:
[..]
Bij hysterie moet je patiente door een grote vibrator laten klaarkomen zoals Freud zei.
Ja haha. 'In het verpleeghuis gaat alles 10 keer zo langzaam'quote:Op dinsdag 15 maart 2011 22:32 schreef intoxicated het volgende:
Bmwhehehe, ik kijk net de co-assistent terug. Die zuur kijkende verpleeghuisarts die een wannabe-chirurg maant tot meer tempo tijdens het LO !![]()
Najah, laten we maar eerst die enge dingen uitsluiten voordat we het op functioneel gooien. Ten eerste wil de psychiater dat, ten tweede sla je een pleefiguur als het niet functioneel blijkt en de patiente op haar 19e blind is. Dus waarschijnlijk hoef je dat genante gesprek pas na een paar dagen aan als ook Daley, Johnny, Danny, Davey en Mandy op bezoek zijn van de woonwagen ernaast.quote:Op dinsdag 15 maart 2011 22:47 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Maar wat zeg je op de SEH dat tegen zo'n vrouw?
Over huisartsen gesproken:quote:Op dinsdag 15 maart 2011 20:20 schreef starla het volgende:
[..]
Tsja, huisartsen....die luisteren uiteindelijk toch niet als zij stellig aan iets denken (of niet denken). Dat intercollegiale overleg is vaak pro forma.
Dat zijn de bestenquote:Op dinsdag 15 maart 2011 22:54 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Over huisartsen gesproken:
Had 2 weken geleden in de dienst een patiente die de HAP belde met pob, telefoniste vond het klinken als ACS en stuurde een ambulance op pt af.
Zie ik die patient op de EHH, 130 kg wegende tokkie met dito man ernaast die nu zo'n 3 weken een toch wel vervelend gevoel thoracaal had. En dat het ook wel met stress te maken kon hebben, want ze hadden vandaag een begrafenis gehad.
Maar ja, verwezen door HA, dus opname, T0 T6 en telemetrie. Dat laatste was toch wel problematisch volgens de VPK. Ik weer naar de pt: met telemetrie kon ze geen sigaretten meer roken. Dus alle andere dagen van het jaar mochten we haar opnemen, maar nu had ze toch echt een sigaretje nodig![]()
Wat ik me afvraag, je zegt eerst dat de telefoniste het een ACS vond en er een ambulance op af stuurt? Hoe gaat zoiets eigenlijk, komt de huisarts het eerst 'verifieren'? Of is het dus die telefoniste, en is de huisarts hier niet de schuldigequote:Op dinsdag 15 maart 2011 22:54 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Over huisartsen gesproken:
Had 2 weken geleden in de dienst een patiente die de HAP belde met pob, telefoniste vond het klinken als ACS en stuurde een ambulance op pt af.
Zie ik die patient op de EHH, 130 kg wegende tokkie met dito man ernaast die nu zo'n 3 weken een toch wel vervelend gevoel thoracaal had. En dat het ook wel met stress te maken kon hebben, want ze hadden vandaag een begrafenis gehad.
Maar ja, verwezen door HA, dus opname, T0 T6 en telemetrie. Dat laatste was toch wel problematisch volgens de VPK. Ik weer naar de pt: met telemetrie kon ze geen sigaretten meer roken. Dus alle andere dagen van het jaar mochten we haar opnemen, maar nu had ze toch echt een sigaretje nodig![]()
hoe het in deze casus ging weet ik niet, ik heb op de HAP wel eens gezien dat de telefoniste in een paar seconden het verhaal aan HA voorlegt en dat die alleen 'A1-rit' roept.quote:Op woensdag 16 maart 2011 01:58 schreef fusionfake het volgende:
[..]
Wat ik me afvraag, je zegt eerst dat de telefoniste het een ACS vond en er een ambulance op af stuurt? Hoe gaat zoiets eigenlijk, komt de huisarts het eerst 'verifieren'? Of is het dus die telefoniste, en is de huisarts hier niet de schuldige
quote:Overigens na het stappen zaterdag een meisje op de grond tegengekomen. Drs abcde gedaan, dus ik dacht dan bel ik wel een ambulance, ze reageerde half op 'wie ben je, waar ben je enz'. Al haar vriendinnen opeens: nee, nee ze heeft dit elke week het is niet erg. 5 minuten later stond ze op en fietste weg met ze. Maar verder wel doorgegeven dat ze haar niet zomaar thuis voor de deur droppen, en vooral niet op haar rug moeten gooien omdat ze dan zou kunnen stikken.
alcohol?quote:Op woensdag 16 maart 2011 01:58 schreef fusionfake het volgende:
[..]
Overigens na het stappen zaterdag een meisje op de grond tegengekomen. Drs abcde gedaan, dus ik dacht dan bel ik wel een ambulance, ze reageerde half op 'wie ben je, waar ben je enz'. Al haar vriendinnen opeens: nee, nee ze heeft dit elke week het is niet erg. 5 minuten later stond ze op en fietste weg met ze. Maar verder wel doorgegeven dat ze haar niet zomaar thuis voor de deur droppen, en vooral niet op haar rug moeten gooien omdat ze dan zou kunnen stikken.
Nee, periodieke complex partiële epilepsie aanvallen volgens een vast schemaquote:
Yupquote:
quote:Op woensdag 16 maart 2011 18:17 schreef starla het volgende:
Kuks is een baas. Ook omdat hij op sin staat natuurlijk.
Mochten er dingen zijn waar je tegen aanloopt koen, misschien kan ik een handje toesteken.
quote:Anders kan ik je de 06 van kuks pb'en.
quote:Op woensdag 16 maart 2011 17:52 schreef dotKoen het volgende:
Ik heb nu het voorblok op mijn co-schap neurologie. Klinische Neurologie en Praktische Neurologie van Kuks et al. zijn echt zoveel betere boeken dan Neurologie van Hijdra et al
Het zal wel, maar het boek waar Van Gijn aan heeft meegeschreven is echt kut.quote:
Ja, daar stond laatst een stuk over in MC. Was wel mooi verhaal.quote:Op woensdag 16 maart 2011 18:29 schreef iofn het volgende:
Neemt niet weg dat Van Gijn wel een baas is.Tenminste op college, geen idee hoe hij als neuroloog is, heeft na zijn emeritaat nog een tijd (of nog steeds) de SOLK-poli gedaan. Je zou verwachten dat je dan juist blij bent om van die patiënten af te zijn.
Bas Bloem toch? Bij neuro verwezen we nog wel eens Parkinson-patiënten zijn kant op en niet naar het AZU.quote:Op woensdag 16 maart 2011 18:30 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Ja, daar stond laatst een stuk over in MC. Was wel mooi verhaal.
Onze neuro-baas:
[ afbeelding ]
Bas Bloem inderdaad. Heb zijn Parkinsonpoli meegelopen, echt briljant.quote:Op woensdag 16 maart 2011 18:42 schreef iofn het volgende:
[..]
Bas Bloem toch? Bij neuro verwezen we nog wel eens Parkinson-patiënten zijn kant op.
[ afbeelding ] [ afbeelding ]
Dit is het helden-koppel van het AZU.![]()
![]()
Nou ja, ze riep opeens dat het vitaal was, terwijl aanrakingszin, zoals je test met een watje, grotendeels gnostisch is, maar ook vitale informatie bevat/kan bevatten (Klinische Neurologie, pagina 35).quote:
Ja, fijne tast is ook niet de juiste benaming. Gewoon het aanraken van de huid met een watje dus. Aanrakingszin?quote:Op woensdag 16 maart 2011 18:51 schreef starla het volgende:
een prikkel is nooit helemaal gnostisch of vitaal, maar de fijne tast als onderdeel van een bepaalde prikkel gaat gnostisch.
Uiteraardquote:De klinische relevantie van fijne tast via vitaal is nul. Net zoals dat 10 prct van je corticospinalis niet kruist.
Wie was het? Heb mijn coschap neuro in het radboud gedaan namelijkquote:Op woensdag 16 maart 2011 18:47 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Nou ja, ze riep opeens dat het vitaal was, terwijl aanrakingszin, zoals je test met een watje, grotendeels gnostisch is, maar ook vitale informatie bevat/kan bevatten (Klinische Neurologie, pagina 35).
Kwam trouwens ook omdat de vraag uit de zaal nogal vaag was, assistent raakte in de war.
Ik was te laatquote:Op woensdag 16 maart 2011 19:30 schreef June. het volgende:
[..]
Wie was het? Heb mijn coschap neuro in het radboud gedaan namelijk
Nou ja, ze wist het wel neem ik aan, maar kon het niet altijd goed overbrengen.quote:Op woensdag 16 maart 2011 19:24 schreef starla het volgende:
Wel een beetje een sufkut hoor, als je lesgeeft, dat je dat soort basale dingen niet weet.![]()
Jawel, wij moesten dat in het voorblok of nablokquote:Op woensdag 16 maart 2011 19:35 schreef dotKoen het volgende:
Oh, en aangezien ik neuro in Arnhem ga doen, hoef ik dus helemaal niet te mindfulnessen
quote:Op woensdag 16 maart 2011 20:10 schreef Pluizel het volgende:
mwa dat boek van kuks aanbid ik anders niet zo. ik vind alles maar in een onhandige volgorde staan, en vaak word je als je wat zoekt van pagina naar pagina verwezen. Erg irritant als je snel even iets wilt opzoeken.
Lekker wijf ja?quote:Op woensdag 16 maart 2011 19:43 schreef dotKoen het volgende:
Oh, vandaag trouwens college gehad van een andere neuro-baas: dr. Schoonderwaldt![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |