abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_93629990
Mijn vriendin doet niets in ons huishouden. We wonen nu een half jaar samen en ik ben er in dat half jaar achter gekomen dat mijn vriendin een sloddervos is. Als ze bezig is geweest met haar schoolwerk of administratie dan vindt ik overal papieren die ze gewoon laat liggen. En met gewoon laten liggen bedoel ik niet dat het er een paar dagen ligt, nee het blijft er liggen totdat ik het beetpak en opruim. Daarnaast kom ik ook overal folders, knutselspullen dat dat soort dingen tegen. Ja rommel maken kan ze goed en opruimen doet ze zelden of nooit. Sterker nog, even een stofzuiger door ons huis halen, de WC schoonmaken, keuken opruimen, woonkamer opruimen dat dat soort dingen doet ze gewoon nooit. Soms wordt ik het zat en dan ga ik dwars door het huis heen en ruim ik alles op. Het gevolg daarvan is dat we ruzie krijgen waarbij ze elke keer weer zegt dat ze wel wilde opruimen maar dat ik haar net voor was. (yeah right!)

Ik weet eigenlijk niet meer wat ik hiermee moet. Ik bedoel, ik werk 40uur en ik wil het weekend vrij houden voor leuke dingen. Maar dat kan gewoon niet. Het is niet zo dat ik niets wil doen in het huishouden, maar nu werk ik 40uur en kan ik ook nog een heel het huishouden doen. Dit integenstelling tot mijn vriendin, die werkt minder dan 32uur en is regelmatig eerder thuis. Als ze eerder thuis is dan gaat ze op de bank zitten met haar laptop en de televisie aan en doet ze niets. (ja koken en de afwas deels)

Ik kan deze situatie niet langer aanzien. Mijn huisje veranderd in een berg troep waarbij ik werkelijk de kluwen met stof met de hand kan oprapen. Ik vindt het verschrikkelijk om te zien. De WC stinkt als ik niets doe en dat soort dingen. Het gaat me aan me hart, het is immers mijn huisje en ik zie de leefomgeving gewoon achteruit gaan.

Ik heb geprobeerd dit te bespreken met haar, maar dat mocht niet baten. sterker nog, ze wilde een deel van mijn huis veranderen en daarbij beloofde ze gelijk beterschap mbt het opruimen en schoonhouden. Ik heb hiermee ingestemd maar het is er totaal niet beter op geworden.

Wat vinden jullie van deze situatie/dit verhaal? Wat is kan ik hieraan doen?

Mijn vriendin is een leuke meid, maar ik twijfel sterk of ik op de langere termijn hiermee wil doorgaan. Als we ooit kinderen krijgen dan heb ik sterk mijn twijfels of ze de kids wel kan opvoeden. Als schoonmaken al een probleem is, hoe zit het dan met verzorging en opvoeding van kids?
pi_93630040
Dat zijn de gevolgen van emancipatie.
pi_93630161
quote:
Op vrijdag 4 maart 2011 10:12 schreef Frishe het volgende:
Dat zijn de gevolgen van emancipatie.
BRUTAL! :D

Maar het klopt wel, sowieso slaat het gewoon door nu.
Hoe oud zijn jullie?
  vrijdag 4 maart 2011 @ 10:17:09 #4
334171 Prelude_2.3_4WS
115.000 Nieuwe keuring
pi_93630237
Vertel haar wat je hier typt...:
Als schoonmaken al een probleem is, hoe zit het dan met verzorging en opvoeding van kids?

Geef haar 3 maanden de tijd voor verbetering en anders schop je haar er uit! Ook even tegen haar zeggen.
pi_93630284
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 maart 2011 10:17 schreef Prelude_2.3_4WS het volgende:
Vertel haar wat je hier typt...:
Als schoonmaken al een probleem is, hoe zit het dan met verzorging en opvoeding van kids?

Geef haar 3 maanden de tijd voor verbetering en anders schop je haar er uit! Ook even tegen haar zeggen.
Dat heb ik al eens besproken, het gaat dan even goed maar ze vervalt vrij snel weer in haar oude patroon. Das het probleem, het zit in de aard van haar. (dat vindt ik vreemd, want een vrouw is altijd netjes in mijn ogen)

Emancipatie is onzin want ik meer uren dan zij, dus ze heeft voldoende tijd voor het huishouden. Als is het maar voor een klein deel.
pi_93630323
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 maart 2011 10:18 schreef AlfredKwak het volgende:

[..]

Das het probleem, het zit in de aard van haar. (dat vindt ik vreemd, want een vrouw is altijd netjes in mijn ogen)
:')
pi_93630327
Ja in jou ogen, wil niet zeggen dat het ook zo is.
Dit vergt heeel veel inzet van haar kant, old habits..
pi_93630359
-nee-

[ Bericht 95% gewijzigd door Re op 04-03-2011 11:38:47 ]
pi_93630366
Wat vervelend, ik zou mij idd dood ergeren aan zulk gedrag. (of t nou van een man of vrouw is trouwens, netjes zijn heeft niet perse met vrouwelijkheid te maken denk ik)
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_93630378
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 maart 2011 10:19 schreef W1ckeDxt het volgende:
Ja in jou ogen, wil niet zeggen dat het ook zo is.
Dit vergt heeel veel inzet van haar kant, old habits..
Klopt. Maar ja kom op zeg. Vroeger ruimde haar moeder alles op, maar als je het huis uitgaat dan begrijp je toch wel dat je het zelf moet gaan doen. Ik ben een man en ik begrijp dat zelfs!
pi_93630420
Gewoon zorgen dat er af en toe wat belangrijke papieren van haar verdwijnen in de container zonder dat ze het weet.. dan komt ze er wel achter dat ze op dr spullen moet letten. Of anders iets met het internet rommelen zodat als ze eerder thuis is, ze niet kan internetten en ze misschien uit verveling gaat opruimen?
pi_93630427
Meteen uit huis gaan samenwonen vind ik sowieso nooit zo handig, leer eerst maar eens voor jezelf zorgen.

Vaak hoor je dat mannen gewend zijn dat mama alles achter ze opruimt en voor je het weet ben je als vriendin de sjaak elke keer, dit is een gevalletje andersom. :D
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
  vrijdag 4 maart 2011 @ 10:22:24 #13
73345 B-FliP
Like it ain't no thang..
pi_93630448
Ik was tot een flink aantal jaar geleden ook een redelijke sloddervos wat spullen aangaat (geen vieze rommel, maar gewoon papieren en spullen)... Ik had er geen problemen mee omdat ik op de een of andere manier nooit iets kwijt was en altijd wel met iets bezig was wat ik belangrijker/leuker vond.. Wel voelde ik natuurlijk meer rust als alles netjes aan kant was wat k dan ook een keer in de zoveel tijd deed... Dit ging goed in tijden dat ik single was, maar in de tijd van relaties was t (heel terecht) vaak een onderwerp van discussie...

Het ging bij mij niet om onwil, maar omdat ik er zelf zo weinig problemen mee had keek ik er vaak overheen alsof ik er blind voor was. Als ik er dan op gewezen werd merkte ik t ook op.. Toen mijn huidige vriendin bij mij kwam wonen zijn we vaste afspraken gaan maken over deze dingen, en hebben we een taakverdeling gemaakt.. Ik heb gemerkt dat (zoals met veel dingen) als je dingen veel doet je ze routinematig gaat doen, dus in t begin heb k meer gedaan dan oorspronkelijk de afspraak was om mezelf een btje te helpen om er routine in te krijgen. Dit heeft best een tijd geduurt en ik moest mezelf er echt toe zetten, maar t werd hoe langer hoe meer een gewoonte..

De afgelopen paar jaar sluiten we heel goed op elkaar aan wat opruimen aangaat en hebben we eigenlijk nooit woorden over wie wat doet en rotzooi in huis en is alles netjes aan kant.. Sinds dat ik hier ook weer aan gewend ben denk ik ook niet dat ik snel terug zou kunnen vallen wat rommel betrefd.
What you pay attention to, you become conscious of...
B-FliP Youtube Channel
Bionic - In on the Outside EP: 2-3-2012
pi_93630455
oude gewoontes hebben VEEL tijd nodig om weg te slijten / te veranderen.

met 3 maand red je het niet..

ga wel een limiet aan en zorg ervoor dat zo gauw je weer verslechtering condtateerd dat je het dr mededeeld in de zin van ik weet dat oude gewoontes tijd nodig hebben maar je vervalt momenteel in je oude patroon fdoe er wat aan..

is ff lastif maar als je dit poosje weet vol te houden en zij wil ook echt dan komt het wel goed...
  vrijdag 4 maart 2011 @ 10:29:14 #15
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_93630755
Verdeel de taken.

Of pak in het weekend samen een uur waarin je de belangrijkste dingen doet. Als ze elke week haar rommel weer een keertje moet opruimen, lijkt me de rommel beter te verdragen.
The love you take is equal to the love you make.
pi_93631097
Taakverdeling heb ik al geprobeerd, maar zonder succes. Bewustmaken van de troep heb ik ook geprobeerd, ook zonder succes.

Ik vindt het gewoon erg om mijn huis(houden) zo te zien verwaarlozen. Ik zet gewoon vraagtekens bij de toekomst hierdoor. Zoals wordt opgemerkt zal het lastig zijn voor haar om haar oude gewoonte af te leren.
  vrijdag 4 maart 2011 @ 10:40:52 #17
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_93631244
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 maart 2011 10:37 schreef AlfredKwak het volgende:
Taakverdeling heb ik al geprobeerd, maar zonder succes. Bewustmaken van de troep heb ik ook geprobeerd, ook zonder succes.

Ik vindt het gewoon erg om mijn huis(houden) zo te zien verwaarlozen. Ik zet gewoon vraagtekens bij de toekomst hierdoor. Zoals wordt opgemerkt zal het lastig zijn voor haar om haar oude gewoonte af te leren.
Ik vind het een ernstig gebrek aan communicatie en aan de basale principes van rekening met elkaar houden als je samen in een huis woont. Lijkt me dat de rest van de relatie er ook onder te lijden heeft.

Heeft ze er wel begrip voor hoe vervelend jij dit vindt? En kun jij haar dit wel goed duidelijk maken?
The love you take is equal to the love you make.
pi_93631332
Ik ben ook meer opruimerig dan mijn (nu) vrouw, maar zei poets eigenlijk altijd.
Wij hebben gewoon afspraken gemaakt over wie wat wanneer doet.
Iedere dag doen wij samen de afwas of er nu twee bekers staan omdat we weg zijn geweest of een hele berg vanwege een verjaardag
Iedere zondag morgen word er even samen gepoetst dus ik stofzuig zij doet de andere dingen. Als de vuilnisbak vol zit maak Ik hem leeg en doe er een nieuwe in. Als er reclame binnekom ligt het op de tafel is zei de eerste die het ziet dan haalt ze eruit wat ze nog wil lezen. Want als ik er mee klaar ben gaat het ewg(tenzij het op haar stapel ligt). Alle administratie word op mijn bureau gelegt want ik doe de administratie en financien minimaal een keer per week.

Als iemand niet doet volgens afspraak kunnen we elkaar ook op aanspreken en wordt het wel gedaan.
  vrijdag 4 maart 2011 @ 10:43:39 #19
134738 HaerdenC
Allround Kluskabouter
pi_93631357
gewoon papier op de koelkast hangen met de taakverdeling ... en als ze er zich niet aan houd -> tegenprestatie omdat jij het doet ;) Je kan wel wat bedenken zeker ...
Minds are like parachutes, they work best when open!
pi_93631403
Wat als je afspreekt om zeg, op een zaterdag, samen het huishouden doen? Jij doet stofzuigen, zijn dan afwassen o.i.d. is ze daar voor te porren?
pi_93631485
Ten eerste: Ik vind is zonder "t"

Ten tweede: Hoog tijd voor je vrienden om volwassen te worden. Wijs haar een plek aan waar ze rommel mag maken en gooi rigoreus alles weg wat langer dan een week niet in haar rommelhoekje ligt.

ten derde: Loveless85 geeft ook wel een goeie tip, als laatste redmiddel.
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_93631511
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 maart 2011 10:40 schreef Lienekien het volgende:

[..]
Ik vind het een ernstig gebrek aan communicatie en aan de basale principes van rekening met elkaar houden als je samen in een huis woont. Lijkt me dat de rest van de relatie er ook onder te lijden heeft.

Heeft ze er wel begrip voor hoe vervelend jij dit vindt? En kun jij haar dit wel goed duidelijk maken?
Het klopt ook dat onze relatie eronder lijdt. Ik irriteer me vreselijk aan de troep en als ik er wat van zeg wordt het ruzie. Ik weet het, das slecht. Maar goed, als ik thuis kom na een dag weken en ik weet dat ze veel eerder thuis is en bijvoorbeeld de tafel staat nog vol troep dan irriteer ik me rot.

Communicatie is er wel, maar het bereikt zijn doel niet. Ik ben erg direct en zeg wat op mijn hart ligt, maar het lijkt toch niet aan te komen.

Ze heeft er wel begrip voor, atans dat beweerd ze. Maar ik twijfel eraan, want als je er begrip voor hebt dan doe je er ook wat aan om te verbeteren. Maar helaas gebeurt er niets. Das het probleem.

Ik heb ook begrip voor haar en haar opvoeding, maar dat mag niet constant als excuus gebruikt worden vindt ik.

Leuk weetje: haar ex had ook altijd problemen met het huishouden. Dus mijn voorganger heeft ook geprobeerd dit probleem aan de kaak te stellen. Blijkbaar zonder succes.
pi_93631548
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 maart 2011 10:18 schreef AlfredKwak het volgende:

[..]

Dat heb ik al eens besproken, het gaat dan even goed maar ze vervalt vrij snel weer in haar oude patroon. Das het probleem, het zit in de aard van haar. (dat vindt ik vreemd, want een vrouw is altijd netjes in mijn ogen)

Emancipatie is onzin want ik meer uren dan zij, dus ze heeft voldoende tijd voor het huishouden. Als is het maar voor een klein deel.
Wat een onzin dat een vrouw altijd netjes moet zijn!

Maar ik was vroeger ook slordig en een troepmaker hoor, met de jaren ben ik preciezer geworden. Ik weet niet hoe oud je vriendin is, maar vaak wordt je met de jaren wel wat netter hoor.
Misschien wordt het tijd voor een stevig gesprek.Als het jou zo stoort, en je gaat twijfelen aan je relatie, zou ik dat zeker met haar gaan bespreken. Misschien gaat ze de ernst dan wel inzien.
pi_93631616
TS is de broer van Femke.....

Het scheelt natuurlijk wel of je ergens alleen woont of je woont er plotseling met 2 personen. 2 personen is 2x zoveel stof, wasgoed, afwas en rommel. Nu weet ik niet of jij extreem netjes bent en zij het tegenovergesteld. Volgens mij zul je allebei concessies moeten doen. Jij moet accepteren dat je niet alleen meer woont, dus dat je naast de lusten ook wat lasten zult hebben. En zij zal moeten accepteren dat zij ook zal moeten bijdragen aan de regels die in JULLIE huis gelden.

Je moet niet verlangen en willen, dat het je huis zo blijft als het was voordat ze bij je kwam wonen. Er gelden niet alleen meer jouw regeltjes en gewoontes.

Als je het niet bespreekbaar kan maken heb je wel een probleem. Daarnaast is het verstandiger om samen een huisje voor jullie beide te zoeken. Zij woont niet bij jou, maar jullie wonen samen.
pi_93631644
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 maart 2011 10:48 schreef nummer_zoveel het volgende:

[..]
Wat een onzin dat een vrouw altijd netjes moet zijn!
Hahahah niets moet natuurlijk. Zo bedoel ik het ook niet. Maar de dames die ik ken mopperen altijd op hun vrienden dat ze er zo`n rommel van maken. Plus het klassieke beeld is dat de man rommel maakt en de vrouw moppert over de rommel. Vandaar dat ik dus ook zo denk. En nogmaals; niets MOET want niet iedereen is hetzelfde. :)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')