ervaring mee?quote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:52 schreef MaGNeT het volgende:
LPG kan overigens wel als hulpbrandstof in een Diesel.
Zorgt voor een egale, schone verbranding en iets meer power.
Maar dan voeg je maar enkele procenten toe aan het mengsel.
			
			
			
			
			
			
			
			Nee, niet persoonlijk.quote:
			
			
			
			
			
			
			
			gok dat er geen mercedes en geen instaltie is aangeraakt hoor... is gewoon een hoaxquote:Op vrijdag 25 februari 2011 21:06 schreef TheSilentEnigma het volgende:
Oh, heerlijk dit.
Een gasinstallatie inlaten bouwen door iemand die er overduidelijk geen verstand van heeft, nog levensgevaarlijk ook...
			
			
			
			Ik gok het ook, tenzij TS met foto's op de proppen komt...quote:Op vrijdag 25 februari 2011 21:09 schreef T42 het volgende:
[..]
gok dat er geen mercedes en geen instaltie is aangeraakt hoor... is gewoon een hoax
en een diesel is al goedkoop rijdenals je er zonnebloemolie of afgewerkte frituur olie in gooit rij je nog goedkoper . (wel ff de frietjes en stukjes frikandel er uit filteren)
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			quote:Op vrijdag 25 februari 2011 18:57 schreef SwiffMeister het volgende:
In dit topic mòet ik gewoon gepost hebben.![]()
			
			
			
			quote:Op vrijdag 25 februari 2011 21:14 schreef TheSilentEnigma het volgende:
[..]
Ik gok het ook, tenzij TS met foto's op de proppen komt...
			
			
			
			Ja, lekker belasting ontduiken en geen klassieker rijden omdat je het zo mooi vind, maar om voor een dubbeltje op de eerste rang te zitten. Klootzakken als TS zorgen er dus voor dat je per 2012 geeneen auto meer wegenbelastingvrij kan krijgen.quote:
			
			
			
			Is geen belasting ontduiken, zijn regels die de belastingontvanger zelf opgesteld heeft.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 22:21 schreef LangeJan het volgende:
[..]
Ja, lekker belasting ontduiken en geen klassieker rijden omdat je het zo mooi vind, maar om voor een dubbeltje op de eerste rang te zitten. Klootzakken als TS zorgen er dus voor dat je per 2012 geeneen auto meer wegenbelastingvrij kan krijgen.
			
			
			
			De gloeibougie staat alleen de eerste minuten maar aan, om de diesel een beetje voor te verwarmen, zodat hij gelijk ontvlamt als hij in wordt gespoten in een koude motor. Als de motor eenmaal een beetje warm is warmt de motor de diesel op, waardoor de gloeibougies niet meer nodig zijnquote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:52 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
[..]
Diesel ontbrand bijna uit zichzelf door hoge druk en een gloeiplug, benzine verbrand door een vonk. Daarnaast zijn het heel verschillende motoren.
LPG IS ALLEEN VOOR BENZINEMOTOREN!!!!!
			
			
			
			Ja hoor, alsof die geimporteerde 190's met nieuw kenteken van "echte liefhebbers" zijn. Zijn gewoon mensen die misbruik maken van het systeem en zo anderen duperen.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 22:41 schreef vannelle het volgende:
[..]
Is geen belasting ontduiken, zijn regels die de belastingontvanger zelf opgesteld heeft.
Je bent gewoon jaloers.
			
			
			
			Mensen in een 190 zijn over het algemeen geen liefhebbers. Ik snap de discussie over misbruik sowieso niet, het is nu eenmaal het systeem. Maken al die mensen met nieuwe, 'zuinige' belastingvrije auto's volgens jou dan ook misbruik?quote:Op vrijdag 25 februari 2011 23:44 schreef LangeJan het volgende:
[..]
Ja hoor, alsof die geimporteerde 190's met nieuw kenteken van "echte liefhebbers" zijn. Zijn gewoon mensen die misbruik maken van het systeem en zo anderen duperen.
			
			
			
			Dat hoeft toch ook helemaal niet? Het zijn gewoon mensen die gebruik maken van het systeem, niets mis mee...quote:Op vrijdag 25 februari 2011 23:44 schreef LangeJan het volgende:
[..]
Ja hoor, alsof die geimporteerde 190's met nieuw kenteken van "echte liefhebbers" zijn. Zijn gewoon mensen die misbruik maken van het systeem en zo anderen duperen.
			
			
			
			Hij heeft waarschijnlijk zelf zo'n nieuwe belastingvrije auto, en besefte bij aanschaf niet dat criminaliteit niet voor niks verboden is. De staat duldt immers geen concurrentiequote:Op vrijdag 25 februari 2011 23:52 schreef TheSilentEnigma het volgende:
[..]
Mensen in een 190 zijn over het algemeen geen liefhebbers. Ik snap de discussie over misbruik sowieso niet, het is nu eenmaal het systeem. Maken al die mensen met nieuwe, 'zuinige' belastingvrije auto's volgens jou dan ook misbruik?
			
			
			
			Waarom zijn dat klootzakken? Ze voorzien toch gewoon in de vraag?quote:Op zaterdag 26 februari 2011 00:01 schreef Bartholomeus het volgende:
[..]
Hij heeft waarschijnlijk zelf zo'n nieuwe belastingvrije auto, en besefte bij aanschaf niet dat criminaliteit niet voor niks verboden is. De staat duldt immers geen concurrentieEn hij besefte ook niet dat de hele belastingvrije regeling natuurlijk een lokkertje is/was. Uiteindelijk zou immers ieder weldenkend mens een belastingvrije auto kopen, en wie betaalt er dan de belasting die nodig is om de begroting rond te krijgen?
Maar die youngtimer importeurs, dát zijn de klootzakken
			
			
			
			Sarcasme schatquote:Op zaterdag 26 februari 2011 00:06 schreef TheSilentEnigma het volgende:
[..]
Waarom zijn dat klootzakken? Ze voorzien toch gewoon in de vraag?
Ik rijd zelf ook in een oldtimer Mercedes, maar wél uit liefhebberij. Wat ik aan onderhoud uitgeef, weegt overigens nauwelijks op tegen het niet hoeven betalen van wegenbelasting...
			
			
			
			Wie heeft het over echte liefhebbers?quote:Op vrijdag 25 februari 2011 23:44 schreef LangeJan het volgende:
[..]
Ja hoor, alsof die geimporteerde 190's met nieuw kenteken van "echte liefhebbers" zijn. Zijn gewoon mensen die misbruik maken van het systeem en zo anderen duperen.
			
			
			
			Ah, ik snap het, lieverd.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 00:18 schreef Bartholomeus het volgende:
[..]
Sarcasme schatIedereen die een belastingvrije auto koopt ondermijnt eigenlijk zelf de regeling, niet alleen degenen die een youngtimer rijden
Zoals gezegd, doordat iedereen uiteindelijk belastingvrij zal willen rijden, gaat iemand die belasting moeten betalen. Wat ze gedaan hebben is een hoop zware (hybride) en dieselende (á la VW Polo bluemotion) auto's op de weg zetten door middel van tijdelijke bevoordeling door het tijdelijk afschaffen van de wegenbelasting. Als straks voldoende van deze auto's op de weg zijn, en mensen dus niet meer het geld hebben om opnieuw een andere c.q. nieuwe auto te kopen, gaat de wegenbelasting gewoon weer als een raket omhoog en is het begrotingstekort ineens een begrotingsoverschot. Dieven, dat zijn het
			
			
			
			Het is vooropgesteld eenieders goed recht om gebruik te maken van zo een regeling. Alleen de verschuiving is iets wat mij opvalt en tegenzit. Heb zelf een tijd een oldtimer gereden, heb momenteel een motorfiets uit 1977 en heb (mss een beetje dom) een 87-er Manta GSi gekocht door zijn uiterst mooie originele staat, wat bij mij de doorslag gaf.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 23:52 schreef TheSilentEnigma het volgende:
[..]
Mensen in een 190 zijn over het algemeen geen liefhebbers. Ik snap de discussie over misbruik sowieso niet, het is nu eenmaal het systeem. Maken al die mensen met nieuwe, 'zuinige' belastingvrije auto's volgens jou dan ook misbruik?
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Goed plan; deze gooi ik dicht; er komt een nieuw topic aan, monumentje, even wat quote's pikkenquote:Op zaterdag 26 februari 2011 11:30 schreef Barcaconia het volgende:
.
Misschien kunnen mods deze discussie in een nieuw topic zetten want het is best interessant voor veel mensen denk ik.
			
			
			
			| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |