Ik vind het in ieder geval altijd geing om te lezen over mensen die al een half jaar geregistreerd zijn, altijd lezen en dan maar 25 posts hebben ofzo.
quote:
Op 05 augustus 2000 01:35 schreef Arcee het volgende:
Op alle forums vind je ze: de meelezers.
Leg dat eens uit
Meelezers zijn waarschijnlijk mensen die, zoals je zelf al aangeeft, niet durven te posten. Uit technische onkunde, privacy-redenen, of gewoon geen behoefte om zelf wat in te brengen (wat met je personelijkheid te maken kan hebben).
Een ander reden kan zijn dat je posten op 1 of enkele forums genoeg vindt. Zo heb ik ook enkele accounts op andere fora, maar gebruik ik die vrijwel nooit omdat ik mijn discussies liever 'centraal' (relatief natuurlijk) op Fok! houd. Ik lees die andere fora echter soms wel (veel minder dan Fok! trouwens). Als ik op 5 verschillende fora zou posten zijn er zoveel mensen dat je niemand echt leert kennen, en dat je overal heel 'vluchtig' aanwezig bent.
[Dit bericht is gewijzigd door MacBeth op 05-08-2000 01:46]
Tja, meelezers, sommigen hebben niet eens de moeite genomen te registreren.
Ik ben een weekje meelezer geweest, toen wilde ik ook wat zeggen. (daarna niet meer gestopt)
Ik heb wel eens een meelezer ontmoet die me herkende, was in Rotterdam in het centrum, riep ie 'TARA!'
Was wel grappig
quote:
Op 05 augustus 2000 01:44 schreef MacBeth het volgende:
Een ander reden kan zijn dat je posten op 1 of enkele forums genoeg vindt. Zo heb ik ook enkele accounts op andere fora, maar gebruik ik die vrijwel nooit omdat ik mijn discussies liever 'centraal' (relatief natuurlijk) op Fok! houd. Ik lees die andere fora echter soms wel (veel minder dan Fok! trouwens). Als ik op 5 verschillende fora zou posten zijn er zoveel mensen dat je niemand echt leert kennen, en dat je overal heel 'vluchtig' aanwezig bent.
Zit wat in. Doe ik zelf wel trouwens. Ik post op vrij veel verschillende forums, en op de één ben je closer met de rest dan op de ander, da's waar.
Dit zijn echter niet de typische meelezers. Jij bent hier dan bijvoorbeeld wel gewoon actief. Er zijn gewoon mensen die vrijwel alleen maar lezen. Misschien posten ze wel op meerdere sites, maar zijn dan op al die sites meelezer.
Trouwens, is wel zo inderdaad dat je niemand echt leert kennen als je overal heel 'vluchtig' aanwezig bent, maar ik ben gewoon heel sterk geneigd om te willen reageren. Zelfs als ik b.v. pagina 316 van Teletekst lees dan klik in gedachte al op reply!
[Dit bericht is gewijzigd door Arcee op 05-08-2000 02:02]
quote:Ik snap het ook niet.
Op 05 augustus 2000 01:35 schreef Arcee het volgende:
Af en toe lees je wel 's "ik post bijna nooit, maar ik lees wel altijd". Op alle forums vind je ze: de meelezers. Dat vind ik altijd zo'n grappig idee, dat er dus mensen zijn die alle discussies van de vaste bezoekers wel lezen, maar zelf niks posten.
Hoe komt dat? Hebben ze niks te melden, vinden ze 't prima zo of voelen ze zich niet op hun gemak om zich in de discussie te mengen?Ik vind het in ieder geval altijd geing om te lezen over mensen die al een half jaar geregistreerd zijn, altijd lezen en dan maar 25 posts hebben ofzo.
Het enige probleem wat ik in deze vraag zie is dat de meelezers hem niet zullen beantwoorden, want ze lezen hem alleen maar.
Heb nog wel iets toe te voegen.. Vaak kan ik ook niet precies mijn gedachten over iets goed verwoorden.. Dat zou ik dan wel kunnen in een direct gesprek met iemand omdat je dan ziet hoe diegene je uitspraken opvat en kunt corrigeren/verduidelijken.. Maar een post is zo 'definitief' (gebruik de edit knop ook alleen voor spel/ubbfouten).. En wil niet graag verkeerd begrepen worden..
Wat mij beweegt? Dat hangt ervan af waar de topic over gaat en of ik voor mijn gevoel iets te zeggen heb.
Dat heeft verder niets met mijn persoonlijkheid te maken want ik ben juist iemand die meestal wel zijn mening geeft. Het is meer een soort luiheid.
quote:
Op 05 augustus 2000 15:32 schreef Merel het volgende:
Ik ben begonnen met lezen hier toen het forum nog niet eens bestond (de goeie ouwe BB-tijd ja) maar ben pas gaan posten toen BB afgelopen was. Ik had inderdaad zelf vaak gewoon niks aan een discussie toe tevoegen ofzo, ik had nooit een idee dat een bijdrage van mij er toe zou doen (alsof ze dat nu wel doen..
) En wat ook wel een reden is, is dat je je toch ergens overheen moet zetten voordat je je bek durft open te trekken tussen al die mensen die veel vaker posten en elkaar toch veel beter kennen. En dan kan je wel zeggen dat iedereen toch vriendelijk ontvangen wordt (is ook wel zo
), maar als in een groep mensen IRL is het toch "eng" om zomaar voor het eerst eens een mededeling te gaan doen. Nouja, vind ik dan
Ik was wel een beetje zoals Merel. Het idee dat je weinig meer toe te voegen hebt aan een discussie, dus waarom zou je dan nog reageren. Ik heb ook de eerste anderhalve maand zeer weinig gepost. Eigenlijk ben ik pas sinds het einde van BB een meer actieve poster geworden, sinds de BB quiz die ik had opgezet.
Nu lees ik nog steeds veel meer dan dat ik post, omdat ik soms nog steeds zoiets heb van: "Ik heb hier niks meer aan toe te voegen".
En voordat iemand anders het gaat roepen...ik weet het...deze post heeft ook niet echt toegevoegde waarde.
Daarom ook de ® achter mijn nick, ik weet het email adres en pass van mijn oude account niet meer
Las vooral mee in die bb topic.
Toen ben ik gaan posten, totaal anoniem, met een andere nick, geen icq en een email adres dat ik toch nooit gebruikte.
Na dit een tijdlang volgehouden te hebben vond ik het wel leuk geweest en heb toen maar weer de nick genomen die ik overal gebruik
Maar ik behoor niet tot de catagorie posters die erg veel post zovaak kom ik hier ook weer niet. Toch heb ik nu juist wel de neiging om elke keer als ik fokfor.. (en dan vult msie automatisch aan) intyp er ook te posten..
[Dit bericht is gewijzigd door Creep® op 06-08-2000 22:39]
quote:
Op 05 augustus 2000 17:18 schreef E.T. het volgende:Tegenwoordig post ik nog steeds niet echt veel, eigenlijk alleen als ik me geroepen voel om iets bij te dragen aan de discussie. Ben van nature ook niet zo'n prater dus daar zal het wel aan liggen...
O en aan de telefoon dan Of doe je daar dan aan andere dingen dan praten?
quote:
Op 05 augustus 2000 15:32 schreef Merel het volgende:
maar ben pas gaan posten toen BB afgelopen was.
quote:
Op 07 augustus 2000 00:50 schreef DIGGER het volgende:
O en aan de telefoon danOf doe je daar dan aan andere dingen dan praten?
Tegen onbekenden kijk ik altijd eerst een tijdje de kat uit de boom..
Enne dat wat jij bedoelt...... dan vallen er ook lange stiltes !!!! (zou jij toch moeten weten )
Geen woorden maar daden zullen we maar zeggen...
quote:
Op 07 augustus 2000 09:12 schreef Merel het volgende:
Haha, niet waar, dat kwam door mezelf!Bij mijn eerste post heb ik zowaar een nieuw topic geopend waren, met de vraag of er nog meer mensen waren die alleen lazen en nooit postten, zoals ik dus. En daar kwam zelfs meteen een deel 2 van.. Niet slecht voor een eerste post
Daarna ben ik ook in rehab gegaan inderdaad, toen zaten we nog met Fannetje op een gang, en toen hadden we nog die tussendeur enzo.. Ach die goeie ouwe tijd...
quote:
Op 05 augustus 2000 15:32 schreef Merel het volgende:
maar als in een groep mensen IRL is het toch "eng" om zomaar voor het eerst eens een mededeling te gaan doen. Nouja, vind ik dan
Zekers, maar dat is hier nou juist niét zo. Hier kun je veel makkelijker jezelf uiten dan IRL. Ik kan me niet zo goed voorstellen dat dat voor mensen een reden is niet te posten. Je hebt hier immers geen oogcontact en als je denkt genegeerd te worden dan hoef je je helemaal niet ongemakkelijk te voelen (zoals je dat IRL bijvoorbeeld zou kunnen doen) maar denk je gewoon: oh well, fuck it
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |