 
		 
			 
			
			
			Van 1996 tot 2001 werd Afghanistan de facto geleid door de Taliban, daarna niet meer. Hoe kun je in godesnaam volhouden dat de Taliban nu meer macht heeft dan daarvoor?quote:
 
			 
			
			
			Wel.quote:Op woensdag 29 december 2010 17:38 schreef SingleCoil het volgende:
En niet noodzakelijkerwijs daardoor een foute betekenis.
 
			 
			
			
			quote:Op woensdag 29 december 2010 17:38 schreef speknek het volgende:
[..]
Van 1996 tot 2001 werd Afghanistan de facto geleid door de Taliban, daarna niet meer. Hoe kun je in godesnaam volhouden dat de Taliban nu meer macht heeft dan daarvoor?
 
											 
			 
			
			
			Er is wel redelijk wat kruisbestuiving tussen de Taliban, Al-Qaeda en Lashkar-e-Taibaquote:Op woensdag 29 december 2010 15:22 schreef Xa1pt het volgende:
Klopt, de Taliban heeft namelijk nog nooit aanslagen opgeëist. Een eventuele aanslag komt niet vanuit die hoek. Wel vanuit andere hoeken, maar daaraan is de Taliban net zo schuldig als de VS / VN.
 
			 
			
			
			Idd, stop vrouwen als seksobject te zien en spuit zuur in hun gezicht als ze school willen gaan.quote:'Laat duidelijk zijn dat wij voor onze vrouwen juist graag een menswaardig leven willen. Zo willen wij dat de wereld stopt met het gebruiken van vrouwen als seksobject. Wij willen niet dat onze vrouwen disrespect ontvangen, zoals nu gebeurt in de westerse wereld.'
 
			 
			
			
			Moraal is niet objectief, de enige maat ben jezelf. Jouw moraal is dus de ultieme moraal, of het was niet jouw moraal.quote:
 
			 
			
			
			Moraal is dan ook niet altijd de beste raadgever. En al zeker niet als het gaat om interculturele betrekkingenquote:Op woensdag 29 december 2010 17:56 schreef speknek het volgende:
[..]
Moraal is niet objectief, de enige maat ben jezelf. Jouw moraal is dus de ultieme moraal, of het was niet jouw moraal.
 
											 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Het is niet zinloos, het is geopolitiek.quote:Op woensdag 29 december 2010 19:04 schreef Monidique het volgende:
Niet dat ik zo'n persoon nou op z'n blauwe ogen vertrouw, maar ja, dat is natuurlijk over het algemeen wel het punt: stop een bezetting en het verzet (tegen jou) stopt. Ik weet dat dat links fatalistisch Chamberlainisme is, totaal niet mannelijk, maar dat is wel vaker zo met feiten, heb ik het idee. Stop nou gewoon met die zinloze oorlog, niet omdat Zabiullah het aanraadt, maar omdat het zinloos is.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Daar zit ook wat in ja. Als de terroristen van Al Qaeda altijd op de vlucht zijn kunnen ze gewoon niets constructiefs van de grond krijgen. Daarom is een 'terrorist safe haven' zo'n gevaar.quote:Op woensdag 29 december 2010 19:25 schreef speknek het volgende:
De oorlog is waarschijnlijk onwinbaar (voor ons althans, wellicht dat de Afghanen zelf het kunnen), maar alleen al het feit dat de Al-Qaeda top uitgeweken is naar een onontwikkeld gebied in Pakistan bewijst dat het zinnig is.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Je bedoelt die rechten die we in het westen ook niet hadden tot het volk er zelf voor besloot te strijden? Ik denk inderdaad ook dat we die aan anderen kunnen opdringen.quote:
Ik vind dat hij wel een punt heeft. Je kan best een mening hebben over het feit dat vrouwen daar niet naar school mogen, maar je kan ook niet ontkennen dat er wat in zit als iemand zegt dat vrouwen hier lustobjecten zijn. Wat echter de betere situatie is is subjectief en zou niet moeten worden bepaald door wie geavanceerdere wapens heeft.quote:Op woensdag 29 december 2010 17:52 schreef Eclaire84 het volgende:
[..]
Idd, stop vrouwen als seksobject te zien en spuit zuur in hun gezicht als ze school willen gaan.
Het is gewoon een onopgevoed volk dat hard aangepakt moet worden. Een kanker voor de mensheid.
Ze hebben inderdaad wel mooi Iran omsingeld door deze oorlogen.quote:Op woensdag 29 december 2010 19:34 schreef ouderejongere het volgende:
Die talibaard heeft gewoon gelijk! ALS er al een aanslag in Nederland komt hebben wij dat verdient, voor deelname aan twee illegale oorlogen met honderdduizenden burgerslachtoffers als gevolg.
Waarom is überhaupt die oorlog tegen Afghanistan begonnen? 9/11? De vermeende daders (ik blijf erbij dat die erin geluisd zijn door Bush) kwamen allemaal uit Saudi Arabië, een bondgenoot van Amerika. De werkelijke reden voor de oorlogen in Irak en Afghanistan is dat de VS overal ter wereld militaire bases wil hebben, waar vanuit snel een oorlog tegen elk gewenst land gestart kan worden.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Volgens allerlei rapporten blijkt dat de landen op het Arabisch schiereiland veel succesvoller zijn in het verspreiden van extreme opvattingen van de Islam, het uitbouwen hun hun fundamentalistische netwerken en het financieren van Wahabieten rondom de wereld. En daar wordt jarenlang vrijwel niks aan gedaan, raar genoeg. Het enige waar de gemiddelde talibanstrijder toegang tot heeft is een Kalashnikov en met een beetje geluk een walkie-talkie.quote:Op donderdag 30 december 2010 02:43 schreef Royyy het volgende:
Als de taliban het daar weer voor het zeggen heeft is het meteen weer een safe-haven voor terroristen. Dat noem je geen gevaar voor het buitenland?
 
			 
			
			
			 
											 
			 
			
			
			Een oorlog tegen terrorisme is nou eenmaal niet te winnen. Je kunt heel Afghanistan platgooien, maar daarmee voorkom je geen aanslagen. Terroristen vinden altijd wel een locatie om snode plannetjes te bedenken. In zekere zin werkt de oorlog tegen de Taliban zelfs averechs, omdat veel jonge moslims sympathiseren met hun Taliban-broeders en radicaliseren.quote:Op donderdag 30 december 2010 02:43 schreef Royyy het volgende:
Als de taliban het daar weer voor het zeggen heeft is het meteen weer een safe-haven voor terroristen. Dat noem je geen gevaar voor het buitenland?
 
			 
			
			
			Saoudie-Arabië is een bondgenoot van de VS. Daarom wordt daar niks aan gedaan, terwijl de kapers van 911 grotendeels uit SA kwamen!quote:Op donderdag 30 december 2010 02:54 schreef Observer86 het volgende:
[..]
Volgens allerlei rapporten blijkt dat de landen op het Arabisch schiereiland veel succesvoller zijn in het verspreiden van extreme opvattingen van de Islam, het uitbouwen hun hun fundamentalistische netwerken en het financieren van Wahabieten rondom de wereld. En daar wordt jarenlang vrijwel niks aan gedaan, raar genoeg. Het enige waar de gemiddelde talibanstrijder toegang tot heeft is een Kalashnikov en met een beetje geluk een walkie-talkie.
Jouw bewering staaft op Amerikaanse retoriek, niet op werkelijkheid.
 
			 
			
			
			Binnenvallen en even flink opruimen daar wat mij betreft wel, maar dan daarna ook meteen weer vertrekken.quote:Op donderdag 30 december 2010 10:25 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Maar jij vindt ook dat we Somalie binnen moeten vallen?
 
			 
			
			
			Je lost er alleen helemaal niets mee op.quote:Op donderdag 30 december 2010 13:33 schreef Royyy het volgende:
[..]
Binnenvallen en even flink opruimen daar wat mij betreft wel, maar dan daarna ook meteen weer vertrekken.
Daarmee zal je de terroristische groeperingen enzo daar echt niet verslaan, maar zeker wel flink verzwakken. Daarnaast geeft het natuurlijk ook een duidelijk signaal af aan andere landen die terrorisme steunen.
 
			 
			
			
			quote:Op donderdag 30 december 2010 13:33 schreef Royyy het volgende:
[..]
Binnenvallen en even flink opruimen daar wat mij betreft wel, maar dan daarna ook meteen weer vertrekken.
Daarmee zal je de terroristische groeperingen enzo daar echt niet verslaan, maar zeker wel flink verzwakken.
 En dit baseer je op je uitgebreide kennis van internationaal terrorisme (de gangbare definitie ervan dan)? Dit is jouw conclusie na jarenlang talloze boeken en artikelen gelezen te hebben?
   En dit baseer je op je uitgebreide kennis van internationaal terrorisme (de gangbare definitie ervan dan)? Dit is jouw conclusie na jarenlang talloze boeken en artikelen gelezen te hebben?  quote:Daarnaast geeft het natuurlijk ook een duidelijk signaal af aan andere landen die terrorisme steunen.

|  | 

| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |