Dankjewel voor de tip!quote:Op donderdag 23 december 2010 21:41 schreef Twinkly het volgende:
Ze hebben hier poppendoeken in de aanbieding Claudia!
Jep!quote:Op donderdag 23 december 2010 22:19 schreef Twinkly het volgende:
ClaudiaVolgens mij die rood-roze (naam vergeten) toch? Die is er nu ineens niet meer haha! Vond ik ook de leukste.
Mag ik me hier even bij aansluitenquote:Op donderdag 23 december 2010 23:09 schreef mefke79 het volgende:
echt he-le-maal niet bijgelezen, maar ik wil alle zieken beterschap wensen en Minke en Lijnloos welkom heten!!!
neequote:Op vrijdag 24 december 2010 07:56 schreef mefke79 het volgende:
Oe memmel eng! Raar he dat ze dan zo snel kunnen opknappen.
Geen vroege posts?! Iedereen dus goed geslapen? Mooi!
Ik wil ook graag iets anders proberen, maar naar mijn idee heb ik alle opties al gehad..quote:Op vrijdag 24 december 2010 09:45 schreef Claudia_x het volgende:
Vervelend, Vlindur. Laat ik vooropstellen dat als er iets is wat ik van dit topic heb geleerd het wel is dat je nu eenmaal goede en slechte eters hebt. Misschien zijn de dingen gewoon zoals ze zijn. Maar ik kan me goed voorstellen dat je toch het een en ander wilt proberen. Ik zou die behoefte in ieder geval wel hebben.
Ja hij krijgt nog een fruithap, vers fruit eet hij heel slecht. Hij proeft en gooit het dan weg.quote:Heb je al geprobeerd om iets te veranderen in de manier waarop je eten aanbiedt? Je hebt het bijvoorbeeld over 'een bodem' als je het over fruit hebt. Krijgt hij nog een fruithap? In dat geval kun je proberen om hem stukken fruit te geven. Misschien helpt het ook wel om hem meer controle te geven over het eten, bijvoorbeeld door hemzelf met lepel of vork te laten eten (en daarbij te accepteren dat hij slordig eet of misschien wel alles op de grond gooit). En eet jij samen met hem of eet hij alleen? In dat geval zou ik van eten een sociale activiteit maken en er niet al te veel expliciet aandacht aan te besteden. En verder flink variëren met hetgeen je aanbiedt, want misschien blijkt hij iets ineens heel lekker te vinden en wil hij daar wel goed van eten.
Ik hou hem verder ook gewoon aan zijn dag ritme hoor, maar als we ergens anders zijn lukt dat niet.quote:En om het over een andere boeg te gooien: is het mogelijk om zoveel mogelijk dagstructuur intact te laten door de drukke dagen heen? Daar zou ik alles aan proberen te doen als je het idee hebt dat dat hem misschien van slag doet raken.
Hij is eigenlijk altijd een slechte eter geweest. Als baby dronk hij al slecht. Als dreumes eet hij slechtquote:Maarja, wat je al zegt, het kan ook gewoon een fase zijn (nieuwe ontwikkelingen, tandjes, misschien wel ziekte). Heeft hij voorheen beter gegeten?
quote:
Dat vind ik best een goed idee. Al lijkt het me ook wel weer een lastige stap als dat zo'n beetje het enige is wat een kind nog binnenkrijgt. Misschien iets om mee te experimenteren en een duidelijke deadline voor te stellen?quote:Op vrijdag 24 december 2010 10:17 schreef wickie het volgende:
Maar ik herken je verhaal en bij ons hielp het de flesvoeding weg te doen.
Hm, dat zou wel een heel andere aanpak zijn. De flesvoeding wegdoen. Die houden we er eigenlijk juist in omdat hij dat wél drinkt! Hoe moet ik dat dan in de ochtend doen? Brood krijgt hij niet binnen, dan heb ik echt het idee dat hij niks binnenkrijgt!quote:Op vrijdag 24 december 2010 10:17 schreef wickie het volgende:
Zijn jullie ook al begonnen met het proberen van gewone melk? Hier hield de flesvoeding een normaal eetritme tegen. Sinds ze geen flesvoeding meer heeft zit ze vocht als drinken en niet meer als eten, alsof het een soort mindswitch was. Ik heb er zo'n ander kind voor terug gekregen. Wij konden niet anders omdat ze de fles weigerde maar het heeft ons wel uit die padstelling gehaald van slecht eten, alles op de grond gooien en leven op flesvoeding. Die ommekeer was net na haar eerste verjaardag.
En hem mee laten met jullie? Dat helpt ook heel erg bij ons, het zelf laten doen.
En misschien heeft hij inderdaad wel pijn van tandjes ofzo.
Maar ik herken je verhaal en bij ons hielp het de flesvoeding weg te doen.
We pushen Rienk helemaal niet om te eten. Zn curve is prima. Hij gaat niet stijl, maar wel omhoog. Ik laat hem dus ook lekker aan modderen, want ik kan het er moeilijk in proppen toch? Als hij niet wil, dan niet. Hij geeft wel aan wanneer hij honger heeft. Alleen zo jammer dat dat om vijf uur 's nachts isquote:Op vrijdag 24 december 2010 10:19 schreef Claudia_x het volgende:
En kun je dat 'zie maar of je eet' niet een tijdje volhouden, Vlindur? Dus hem gewoon als vaste prik zelf laten eten, zelf ondertussen ook eten en er weinig aandacht aan besteden en dan afsluiten met iets waarvan je denkt dat hij het wel eet of drinkt (een beker of fles melk, een bak yoghurt, zelf nog iets voeren)? Het kan ook zijn dat het de tijd nodig heeft. En misschien ben je er zelf toch nog te veel mee bezig om iets naar binnen te krijgen?
Dat laatste zou heel begrijpelijk zijn, hoor. Ik heb zelf het idee dat een kind zichzelf niet laat verhongeren en je daar wel op kunt vertrouwen (al zou ik ook de groeicurve in de gaten houden, en de vochtinname). Het enige wat je kunt doen is vaak een grote verscheidenheid aan dingen aanbieden. Het lastige lijkt me dat hij 's nachts nog wakker wordt. Weet je zeker dat hij dan honger heeft?
Och arm ding tochquote:
toch niet gewone simpele achterhamquote:Op vrijdag 24 december 2010 14:18 schreef Vlindur het volgende:
Rienk eet brood!![]()
Ik heb hem voor de verandering eens gewoon ham op brood gegeven en hij smikkelt er op los!![]()
Hij snoept vooral de ham van het brood, maar goed hij eet al meer dan gemiddeld!![]()
En ja, gewone simpele achterham.
Ja psies, dat groeiboekje is de standaard, klaar, de bv-curve neem ik mee omdat ie iets duidelijker is omdat het geprint is maar niet als maatstaf zeg maar. Sowieso hield ik ze altijd beide bij en naar de HA had ik ook het groeiboekje meegebracht (om het vervolgens twee keer in de wachtkamer te laten liggen bij vertrekquote:Op vrijdag 24 december 2010 19:38 schreef miss_sly het volgende:
als ze daarom vragen, lijkt me dat een goed plan idd huupBV-curves ten spijt zijn de curves van het cb en in het groeiboekje natuurlijk de curves waar ze in het ziekenhuis op afgaan.
nou nou rustig maar?quote:Op vrijdag 24 december 2010 20:17 schreef DJMO het volgende:
is precies het zelfde verhaal, dat had ik zelf ook al bedacht. ik kom niet voor niets om tips hierheen![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |