Het dikgedrukte gedeelte klopt niet helemaal.quote:Op dinsdag 28 juni 2011 23:03 schreef MeloD het volgende:
Een chromosoom is opgebouwd uit paren van genen, die opgebouwd zijn uit DNA moleculen paren. Dus je hebt een stapeltje DNA met erfelijk materiaal, (dat opgebouwd is uit basenparen, verhaal met A, C, T en G), die vormen samen een gen, en de paren van genen vormen weer een chromosoom. Een chromosoom kan weer een uiteenlopend aantal genenparen hebben. En chromosomen zelf komen ook weer in paren (in totaal heb je er 46, 23 paar)
Da's hoe ik het begrepen heb
Volgens mij kun je dat zien aan bepaalde stopcodons.quote:Op woensdag 29 juni 2011 08:57 schreef RobertoCarlos het volgende:
Bedankt voor de antwoorden. Ik kom een stapje verder, het gaat mij echter niet zozeer om de details, maar om het daadwerkelijk voorstellen van de begrippen DNA, een gen of chromosoom. Ik zit dus nog erg op een basisniveau
Ik heb nog 2 (laatste!) vragen:
1) Gen
"Een gen is een stuk DNA dat functionele informatie codeert" Is een gen dan een combinatie van basen die in het DNA-molecuul steeds terug keren? Als ik een DNA-molecuul zie, hoe weet ik dan wat een gen is?
quote:2) Chromosoom
"In een chromosoom zit meer dan alleen DNA." Maar waar zitten al die stoffen (proteinen, DNA, etc.) dan "in"? Is een chromosoom een blob van deze stoffen die "aan elkaar kleven" in de nucleus? Of zit dat ook weer in een omhulsel?
In het DNA kunnen twee soorten basenparen gevormd worden.quote:En dat paren dan? Is dat dan een verbinding van 2 van deze 'blobs' die ook weer aan elkaar 'kleven' (cq verbinding maken)?
Thanx alvast
Toch even muggenziftenquote:Op woensdag 29 juni 2011 11:47 schreef -Strawberry- het volgende:
Volgens mij kun je dat zien aan bepaalde stopcodons.
Hoe ging het?quote:Op woensdag 29 juni 2011 16:44 schreef Tink89 het volgende:
Net het laatste tentamen van m'n bachelor gehad... fingers crossed!
Aardig... het waren open vragen (mto-e), dus ben benieuwd wanneer de uitslag komt...quote:
Ah, nou toch een belangrijk verschil lijkt me.quote:Op donderdag 30 juni 2011 22:03 schreef SH. het volgende:
[..]
Toch even muggenziftenBij DNA naar mRNA (transcriptie) spreek je van een termination signal. Bij mRNA naar aminozuren (translatie) spreek je van een stopcodon. Subtiel verschil, het spijt me
Ach, in augustus vallen er toch veel mensen nog af, ook in Leiden. Komt goed.quote:Op zondag 3 juli 2011 18:07 schreef Boon1278 het volgende:
Ik wacht ook gezellig op de lotinguistlag. Hoop dat ik Leiden binnenkom met mijn gemiddelde..
Hoezo dat? Mensen die toch nog van gedachte veranderen qua studie?quote:Op zondag 3 juli 2011 18:17 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Ach, in augustus vallen er toch veel mensen nog af, ook in Leiden. Komt goed.
Bijvoorbeeld. Of mensen die ze zich op meerdere plekken ingeschreven hebben, oude mensen die pyschologie toch maar niet kunnen combineren met hun werk, mensen die ergens anders ingeloot zijn, etc, etcquote:Op zondag 3 juli 2011 18:45 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Hoezo dat? Mensen die toch nog van gedachte veranderen qua studie?
Bijna overal is loting. Als het niet overal is.quote:Op zondag 3 juli 2011 21:38 schreef MeloD het volgende:
Huh heeft Leiden nu wel een serieuze numerus fixus dan? Dacht dat het altijd was dat als je voor (ik dacht) 1 juni aangemeld had dat je dan gewoon toegelaten was? En dat het daarna pas indien nodig loten werd?
Is al een tijdje zo, iig vorig jaar...quote:Op zondag 3 juli 2011 21:38 schreef MeloD het volgende:
Huh heeft Leiden nu wel een serieuze numerus fixus dan? Dacht dat het altijd was dat als je voor (ik dacht) 1 juni aangemeld had dat je dan gewoon toegelaten was? En dat het daarna pas indien nodig loten werd?
Dit jaar overal jaquote:Op zondag 3 juli 2011 21:47 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Bijna overal is loting. Als het niet overal is.
http://ib-groep.nl/partic(...)s_WO/Psychologie.aspquote:Op maandag 4 juli 2011 18:50 schreef Boon1278 het volgende:
Leiden had eerst braaf gemeld dat iedereen wel binnen zou komen. Maar nu gaan ze centraal loten, dus is het niet meer zeker... Ach zal toch vast wel binnenkomen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |