quote:
Op donderdag 16 december 2010 01:05 schreef twaalf het volgende:[..]
Nee, religieuzen drijven zichzelf uit elkaar! Als een lid van religie A niet wil kunnen opschieten met een lid van religie B is dat alleen zijn eigen schuld. Natuurlijk, er kunnen andere verschillen zijn die mensen uit elkaar splijten, maar andere religies uitsluiten is hun eigen onzin.
Als je vraagt of het mogelijk is om het jodendom, christendom en mohammedanisme te verbinden: nee. Ze hebben elk hun heilige boeken en het ziet er niet naar uit dat die boeken nog gaan veranderen. Zolang die boeken verschillen zijn de eruit voortkomende ideologieën verschillend.
Maar natuurlijk is het wel mogelijk om joden, christenen en mohammedanisten te verbinden. Dat zijn gewoon mensen. Om te beginnen zouden ze elk hun eigen religie kunnen verwerpen. Dan zou het al aardig vlotten.
Tja, ik had 't eigenlijk over het tweede maar het eerste is ook wel mogelijk, dat is al eens eerder gedaan. Het christendom is een samensmelting van oude geloven met meerdere goden tot een uniform geloof met één God. Dat vervolgens weer uit elkaar gevallen is in allerlei vertakkingen, maar dat terzijde.
Over de tweede groep heb ik het. Je kunt natuurlijk onmogelijk de extreme uitwassen van iedere religie bij elkaar brengen, dat wordt een oorlogsstrijd over wie god bezit. De moslims erkennen Jezus niet als de zoon van God dus wij erkennen jullie Allah (God in 't Arabisch) niet als God, dat soort spelletjes. Deze groep heeft weliswaar vaak de grootste impact in het nieuws maar zijn qua percentage verwaarloosbaar klein.
Voor de 98% die wel normaal functioneert deed het Soefisme wel een aardige poging tot verbinden zonder dat mensen hun identiteit en Godsdienst hoefden op te geven. Een universeel geloof dat in de tijd van de middeleeuwen ontstond.
"I am neither Christian, nor Jewish, nor Muslim. Doing away with duality, I saw the two worlds as one. I seek One, I know One, I see One, and I call One" - Rumi
Hier past eigenlijk het beste een bepaald nummer van Faithless bij