Ik moest lachen.quote:Op vrijdag 10 december 2010 10:39 schreef HyperViper het volgende:
Die man helpt die meiden er bovenop te komen en dan dit.
quote:
'maar aantijgingen'. Al heeft hij ze niet misbruikt maakt hij zich natuurlijk totaal ongeschikt als therapeut door je patienten mee naar huis te nemen en bij je thuis te laten slapen...quote:Op vrijdag 10 december 2010 11:59 schreef Bastard het volgende:
[..]
Het zijn toch nog maar aantijgingen??
Mits dat correct zou wezen.. misschien diende hij wel als tijdelijk opvang omtrent een bepaalde situatie? Weet jij het zeker?quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:00 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
'maar aantijgingen'. Al heeft hij ze niet misbruikt maakt hij zich natuurlijk totaal ongeschikt als therapeut door je patienten mee naar huis te nemen en bij je thuis te laten slapen...
Dan nog... je kan niet gewoon even je huis als tijdelijke opvang openstellen als therapeut zijnde. Iets met machtsverhouding, grenzen bewaken, en mensen in kwetsbare posities enzo.quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:03 schreef Bastard het volgende:
[..]
Mits dat correct zou wezen.. misschien diende hij wel als tijdelijk opvang omtrent een bepaalde situatie? Weet jij het zeker?
Dat is het grijze gebied waarin Bakker excelleert.quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:04 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Dan nog... je kan niet gewoon even je huis als tijdelijke opvang openstellen als therapeut zijnde. Iets met machtsverhouding, grenzen bewaken, en mensen in kwetsbare posities enzo.
Juist. Ook al heb je totaal niets kwaads in de zin, die schijn moet je als hulpverlener te allen tijde zien te voorkomen. Door geen patienten bij je te laten overnachten, geen jonge meisjes, niemand. Dan ga je een grens over die je als hulpverlener juist moet bewaken.quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:04 schreef Loveless85 het volgende:
Dan nog... je kan niet gewoon even je huis als tijdelijke opvang openstellen als therapeut zijnde. Iets met machtsverhouding, grenzen bewaken, en mensen in kwetsbare posities enzo.
Ja en dan roepen dat je er niks aan kan doen om deze beschuldigen te weerleggenquote:Op vrijdag 10 december 2010 12:06 schreef waht het volgende:
[..]
Dat is het grijze gebied waarin Bakker excelleert.
Misschien wel, maar ik kan mij voorstellen dat je in bepaalde extreme situaties je hulpverlener hart laat spreken en even tegen de regeltjes in moet gaan om iemand tijdelijk voor de nacht onderdak te bieden.quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:07 schreef Copycat het volgende:
[..]
Juist. Ook al heb je totaal niets kwaads in de zin, die schijn moet je als hulpverlener te allen tijde zien te voorkomen. Door geen patienten bij je te laten overnachten, geen jonge meisjes, niemand. Dan ga je een grens over die je als hulpverlener juist moet bewaken.
Voor de liefhebbers heb ik nog wel een tweetal previews van het (niet meer) aanstaande seizoen in de aanbieding:quote:Family Matters
De NCRV is zeer geschokt over de aantijgingen tegen Keith Bakker, zoals die vanmorgen via de Telegraaf naar buiten zijn gebracht. Meerdere cliënten laten zich tegenover de Telegraafjournalist- zeer kritisch uit over de werkwijze van Keith Bakker als therapeut.
Wij vinden dat een therapeut alleen kan werken vanuit een absolute vertrouwensbasis. Die vertrouwensbasis is door deze aantijgingen weggevallen. De NCRV ziet zich daarom genoodzaakt om de nieuwe serie Family Matters -die dinsdag 14 december van start zou gaan- terug te trekken.
Wij vinden het spijtig dat we dit ingrijpende besluit moeten nemen.
Vind ik niet. Better safe than sorry. Dat geldt voor Keith en voor de NCRV.quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:09 schreef Bastard het volgende:
Misschien wel, maar ik kan mij voorstellen dat je in bepaalde extreme situaties je hulpverlener hart laat spreken en even tegen de regeltjes in moet gaan om iemand tijdelijk voor de nacht onderdak te bieden.
Dat allemaal als het waar zou wezen.
Overtrokken reactie vooralsnog van de NCRV denk ik .
quote:Eerste aflevering
In de eerste aflevering komen de gezinnen aan in Spanje en hebben ze meteen hun eerste familygroep. Hierin vertelt iedere familie waarom ze meedoen.
We maken kennis met de familie Poort, bestaande uit moeder Nolda en zoon Robin (21). Robin speelt zon 14 uur per dag games en de relatie met zijn moeder is waardeloos. Vlak voordat ze vertrokken naar Spanje pleegde zijn vader geheel onverwachts zelfmoord.
De familie van der Ven ziet er heel anders uit. Vader Peter en moeder Sabine zijn gelukkig getrouwd en leiden een succesvol bedrijf. Maar met dochter Danique (15) gaat het alles behalve goed. Zij heeft een heel laag zelfbeeld en heeft volgens eigen zeggen boulimia nervosa. Ze heeft veel vreetbuien en braakt vier keer per dag. Om te compenseren gebruikt ze laxeermiddelen en sport ze veel. Haar ouders zijn ten einde raad.
Ook de familie Rijnders kampt met een eetstoornis. Moeder Joan heeft vroeger zelf een eetprobleem gehad en nu heeft haar dochter erg veel moeite met eten. Ze heeft vreetbuien, maar leeft ook wekenlang op een appel per dag. Ook zij braakt veel en gebruikt laxeermiddelen om het eten te compenseren. Ze is een frequente bezoeker van de Pro Ana-site. Haar vader overleed toen ze zeven was. Een gebeurtenis die veel invloed op het leven van haar moeder heeft gehad.
Deze eerste dag moet iedereen worden gewogen. Dat levert veel stress op bij de meisjes uit de groep, maar ook bij moeder Joan zo blijkt. Zij heeft het een en ander verzwegen voor haar dochter
Tijdens het eten geeft Keith meteen de grenzen aan. Iedereen eet alles op wat er op zijn of haar bord ligt en de rest blijft net zolang zitten totdat het bord leeg is. Verrassend genoeg zijn het niet de meisjes met hun eetstoornis die voor de problemen zorgen deze eerste avond...
Ook dan kan het gewoon niet. En dat hoor je als hulpverlener te weten. Kan hij wel lekker hip doen met dat z'n clubje in een bepaald grijs gebied opereert en ze zo betrokken zijn e.d. Maar dit is dus het risico daar van. Of het nou waar is of niet, z'n carriere kan hij wel shaken... En terecht imho, ook als er géén misbruik is. een therapeut hoort zich professioneel op te stellen en ook in wat voor situatie dan ook geen privé relatie aan moeten gaan met een patient. En die grens ga je wel over als je iemand in je huis laat. Dan verandert direct je hele relatie met zo'n persoon... Je bent niet meer op 'neutraal' terrein, en die mensen zitten sowieso al in een 'slachtofferrol' dus durven wellicht geen 'nee' te zeggen of wat voor voorstel dan ook. Hoe onschuldig het misschien is.quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:09 schreef Bastard het volgende:
[..]
Misschien wel, maar ik kan mij voorstellen dat je in bepaalde extreme situaties je hulpverlener hart laat spreken en even tegen de regeltjes in moet gaan om iemand tijdelijk voor de nacht onderdak te bieden.
Dat allemaal als het waar zou wezen.
Overtrokken reactie vooralsnog van de NCRV denk ik .
Hierin heeft hij natuurlijk wel gelijk, het zijn nogal labiele jongeren die hij behandeld.quote:De verslavingsdeskundige vindt het vervelend dat hij wordt beschuldigd. "Ik heb honderden cliënten, die niet allemaal geestelijk even stabiel zijn. Tegen dit soort verhalen kan ik me daarom moeilijk verweren."
Het is geen geheim dat die het vaak niet eens waren met zijn methodes.quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:21 schreef Copycat het volgende:
Het zijn niet alleen oud-cliënten, maar ook oud-collega's die de beschuldigingen uiten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |