Vorige deel: Wikileaks.org brengt opnieuw documenten uit #4quote:WikiLeaks dreigt met een wereldwijde internetbom. Zodra de internationaal gezochte WikiLeaks-oprichter Julian Assange wordt gearresteerd, 'ontploft' op internet een gegevensbestandje en komen in één keer alle 251.287 geheime, ruwe documenten van de Amerikaanse diplomatieke diensten vrij.
De klokkenluidersclub heeft hiermee een letterlijk levensgevaarlijke troefkaart in handen tegen de mondiale klopjacht op Assange. Levensgevaarlijk, omdat er volgens inlichtingenexperts levens op het spel staan zodra de informatie vrijkomt.
Explosief
De documentenlawine is namelijk niet geredigeerd en bevat namen van spionnen, informanten, terroristen en dissidenten en een zee aan explosieve diplomatieke dossiers. De eerste zeshonderd documenten die deze week druppelsgewijs zijn vrijgegeven – nog maar een duizendste van het totale aantal – zijn geredigeerd in samenwerking met onder meer Engelse krantenredacties.
Sleutel
Interpol is gewaarschuwd voor de internetbom, een bestandje van 1,4 gigabyte onder de naam insurance.aes256. Dit bestand bevat 251.287 vertrouwelijke diplomatieke berichten. Iedere internetgebruiker kan het bestand downloaden, maar nog niet lezen. Het bestand is namelijk nog versleuteld met het sterkst denkbare versleutelingsprogramma AES (Advanced Encryption Standard), een nóg krachtiger encryptieprogramma dan de Amerikaanse autoriteiten gebruiken voor haar ’top-secret’-informatie. De sleutel wordt wereldkundig wanneer Assange wordt aangehouden of zijn organisatie wordt ontmanteld.
Mysterieus
Enkele dagen geleden heeft WikiLeaks een dringende oproep gedaan aan supporters om dit versleutelde bestand alvast te downloaden. Toen WikiLeaks deze week zwaar onder vuur kwam te liggen, maakte de organisatie op twitter een linkje bekend naar het mysterieuze databestand, met daarbij de oproep in het Engels: ’Dit is een goed moment om de geschiedenis te bewaren’. Daarbij stond een verwijzing naar de downloadwebsite piratebay.org.
Zoals de naam insurance.aes256 al aangeeft, is het bestand een verzekeringspolis tegen de jacht op Assange. Zodra de sleutel bekend wordt, ontstaat een onstuitbare informatiestroom. Momenteel proberen geheime diensten de website van WikiLeaks te ondermijnen. Assange werkt de klok rond om zijn website te beschermen tegen elektronische aanvallen. De Engelse politie zou de Zweed op de hielen zitten.
Nederlandse inlichtingenbronnen bevestigen dat de organisatie grote moeite heeft om de website in de lucht te houden: „De website is de afgelopen drie dagen maar liefst vier keer van hosting-locatie gewisseld, de laatste twaalf uur zelfs twee keer.”
Ir. Arend Lammertink, computerprogrammeur en ict-adviseur, acht het zeer reëel dat WikiLeaks een internetbom heeft. Hij denkt dat Assange de sleutel voor het openen van de ruwe documentendata heeft verstrekt aan een aantal vertrouwelingen. „De sleutel zou simpelweg via sms-berichten of twitter wereldkundig kunnen worden gemaakt.
Waarschijnlijk is het een eenvoudig te onthouden wachtwoord, zodat de documentenstroom zich als een olievlek over de wereld zal uitbreiden.”
Lammertink, voormalig kandidaat-Kamerlid voor de Piraten Partij, gelooft niet dat WikiLeaks bluft: „De kans bestaat dat ’insurance.aes256’ pure bluf is en niets meer bevat dan rommel, maar waarschijnlijk is dat niet, geziens Assange reputatie.”
Julian Assange heeft recent gesproken over het mysterieuze bestand. Op vragen wat het nu precies was, antwoordde hij: „Ik denk dat het beter is dat we nog geen commentaar hierop geven. Maar, je kan je voorstellen dat het nodig is om ervoor te zorgen dat belangrijke onderdelen van de geschiedenis niet verdwijnen.”
Lammertink denkt dat WikiLeaks pas op het allerlaatste moment de sleutel wereldwijd verklapt. „Als hun hele team wordt gearresteerd door geheime diensten en behandeld als terroristen, en hun website kan niet meer functioneren, dan komt er een punt dat ze geen andere keuze meer hebben.”
Woensdag verwijderde het hostingbedrijf Amazon WikiLeaks van het internet. WikiLeaks week daarna uit naar een andere webhost, vermoedelijk een Europese. Door die actie van Amazon was een deel van de website van WikiLeaks woensdag geruime tijd niet bereikbaar geweest.
Voormalige WikiLeaks-activisten zijn inmiddels bezig een nieuwe klokkenluiderswebsite op te zetten, uit onvrede over Assanges ’strategie en zijn autoritaire leiding’.
Dit dusquote:
quote:
Wel een egotrippende held die nog minder zelfkritiek kent dan het Pentagon.quote:
Soort van V for Vendetta.quote:Op vrijdag 3 december 2010 09:55 schreef Thund3r het volgende:
Hier moet bijna wel een film van gemaakt worden!
Inderdaad! Het zou een geniaal script wezen voor een film! Ik zie een kaskraker aankomen.quote:Op vrijdag 3 december 2010 09:55 schreef Thund3r het volgende:
Hier moet bijna wel een film van gemaakt worden!
En waarom is het nu wél een goed idee om allerlei privacygevoelige informatie openbaar te maken?quote:Op vrijdag 3 december 2010 09:54 schreef Revolution-NL het volgende:
Deze man verdient een standbeeld! Als de overheid met privacy schendende maatregelen wil doorvoeren en gegevens centraal wilt opslaan moet het allemaal kunnen. Als een burger informatie over de overheid heeft is het land te klein.
Door dit soort zaken word meer en meer duidelijk dat het midden oosten niet het as van het kwaad is maar dat derde wereld land Amerika dit zelf is.
Amerika
Land of the free
Omdat het gaat om een partij die wel iets te verbergen heeft.quote:Op vrijdag 3 december 2010 10:04 schreef DonJames het volgende:
[..]
En waarom is het nu wél een goed idee om allerlei privacygevoelige informatie openbaar te maken?
Neo-cons die te pas en onpas met het woord terrorist strooien. De enige terroristen zijn de mensen die het vandaag de dag voor het zeggen hebben.quote:Op vrijdag 3 december 2010 10:09 schreef Voorschrift het volgende:
Ordinaire terrorist, en mensen die deze bestanden backuppen om zelf te publiceren zijn niets meer dan handlangers hierin. Schaam jullie.
Daar heb je niet veel aan als je die key niet hebtquote:Op vrijdag 3 december 2010 10:03 schreef sc00p het volgende:
Dit bestand was er een paar maanden geleden al. Staat inmiddels alweer een tijdje veilig op mn server.
Als het een eenvoudig te onthouden wachtwoord is dan is het ook 'eenvoudig' te kraken.quote:Het bestand is namelijk nog versleuteld met het sterkst denkbare versleutelingsprogramma AES (Advanced Encryption Standard), een nóg krachtiger encryptieprogramma dan de Amerikaanse autoriteiten gebruiken voor haar ’top-secret’-informatie.
[..]
Waarschijnlijk is het een eenvoudig te onthouden wachtwoord, zodat de documentenstroom zich als een olievlek over de wereld zal uitbreiden.”
Wat Assange dus is, met z'n chantage. Labiele verkrachter gezocht door Interpol met staatsgeheimen op een PC, wat een held inderdaad.quote:Op vrijdag 3 december 2010 10:10 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Neo-cons die te pas en onpas met het woord terrorist strooien. De enige terroristen zijn de mensen die het vandaag de dag voor het zeggen hebben.
quote:Site WikiLeaks niet meer bereikbaar
***************************************
` De site van WikiLeaks is niet meer
bereikbaar.De Amerikaanse provider
heeft de klokkenluiderswebsite na
aanvallen van hackers afgesloten.De
provider zegt dat de stabiliteit van
zijn hele netwerk door de aanvallen in
gevaar is.
Woensdag sloot een andere provider de
site van WikiLeaks ook al af.De website
heeft de Amerikaanse overheid onlangs
in grote verlegenheid gebracht.Deze
week werden er honderden memo's van
Amerikaanse diplomaten gepubliceerd.
Eerder stonden er al geheime documenten
over de oorlog in Afghanistan en Irak
op de website.
Volgens mij is het in de westerse wereld nog altijd gebruikelijk dat men onschuldig is totdat het tegendeel bewezen is. Dat jij en andere mensen, die het niet zo nauw nemen om burgers te informeren, karaktermoord op de beste man willen plegen is pas triest.quote:Op vrijdag 3 december 2010 10:12 schreef Voorschrift het volgende:
Wat Assange dus is, met z'n chantage. Labiele verkrachter gezocht door Interpol met staatsgeheimen op een PC, wat een held inderdaad.
Gaan ze die documenten niet sowieso al wereldkundig maken dan?quote:De sleutel wordt wereldkundig wanneer Assange wordt aangehouden of zijn organisatie wordt ontmanteld.
Ja neem het op voor een internationaal gezochte crimineel die van de vrouwtjes houdt en de westerse wereld in een diplomatieke houdgreep houd met z'n geneuzel.quote:Op vrijdag 3 december 2010 10:13 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Volgens mij is het in de westerse wereld nog altijd gebruikelijk dat men onschuldig is totdat het tegendeel bewezen is. Dat jij en andere mensen, die het niet zo nauw nemen om burgers te informeren, karaktermoord op de beste man willen plegen is pas triest.
Het komt niet in je op dat dat misschien weleens verzonnen zou kunnen zijn?quote:Op vrijdag 3 december 2010 10:15 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ja neem het op voor een internationaal gezochte crimineel die van de vrouwtjes houdt en de westerse wereld in een diplomatieke houdgreep houd met z'n geneuzel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |