Vreemde redenering, aangezien hij na z'n opleiding niets anders is dan een andere pas afgestudeerde (buiten dat 'ie wel gewoon een stuk meer (levens-)ervaring heeft. Echt goed ben je pas na een aantal jaren ervaring in het vak zelf. Dat geldt voor elk vak.quote:Op vrijdag 3 december 2010 09:33 schreef Tware het volgende:
Als bedrijfskundige moet je direct behoorlijk goed zijn.
Denk het ook ja. Dan richt je je minder op programmeren en meer op bedrijfsprocessen in combinatie met ict. En ik denk dat je voor die opleiding wel een aantal vrijstellingen kunt krijgen.quote:Op vrijdag 3 december 2010 10:11 schreef eNGine10 het volgende:
Bedrijfskundige informatica is dan misschien een goede opleiding als je het wilt combineren.
Kun je dan voorbeelden geven van wat je zou willen doen? "Iets" richting Bedrijfskunde is een beetje vaagquote:Op vrijdag 3 december 2010 10:44 schreef Hexagon het volgende:
Het gaat me overigens niet om veel geld verdienen. Ik wil gewoon naar werk waar ik tot mn ouwe dag met plezier in kan werken.
Bedrijfskundige informatica heb ik ook al overwogen. Ben alleen bang dat dat erg beperkt is. Als ik studieprogramma's zie dan zie ik wel erg veel herkenbaars. Mogelijk interessant om er nog eens bij te plakken. Maar in eerste instantie wil ik kijken of ik breder kan.
hier nog een programmeur die het werk niet tot haar 67ste wil gaan doenquote:Op vrijdag 3 december 2010 09:29 schreef Hexagon het volgende:
Ik ben 27 en ben werkzaam in de ICT als programmeur en heb een HBO diploma. Ik ben nu bijna 5 jaar bezig. Nu is er in het bedrijf waar ik werk onder druk van de crisis een wissel van strategie. Dat heeft voor de projecten waarop ik zit als resultaat dat ik overbodig ben geworden en wordt mn contract nu niet verlengd. Jammer.
Nu vraag ik me sterk af of ik tot mijn 67e wil programmeren. Eigenlijk heb ik daar niet zoveel zin in. En zit dus te denken over een carriereswitch. Ik heb interesse om iets rochting bedrijfskunde te gaan doen.
Bovendien is er als fijne bijkomstigheid dat ik in de gemeenteraad van een grote stad zit en dus sowieso wel tot Maart 2014 van voldoende inkomen verzekerd ben en ik ook actief blijf.
Ik wil dus kijken of ik een opleiding kan beginnen die me kan helpen bij het vinden van werk in een andere richting. Nu is Dat is in principe praktisch prima te regelen in mijn situatie.
Nu is mijn vraag. Is zoiets een verstandige move? Zit men te wachten op iemand die rond zn 30e voor een functie met bedrijfskunde aan de bak wil?
Je kan toch altijd hogerop de ladder klimmen ipv programmeren? Je kan na een cursus manager worden met programmeurs onder je beheer. aangezien je zelf veel kennis hebt van programmeren helpt jou dat erg veel in je managers functie omdat je weet waar ze het over hebben.quote:Op woensdag 8 december 2010 15:51 schreef EilandjeOnline het volgende:
[..]
hier nog een programmeur die het werk niet tot haar 67ste wil gaan doenik moet alleen nog bedenken :/ wat wil ik dan wel doen ...
![]()
prcies, ik heb een schurfthekel aan leiding geven, alle verantwoordelijkheid rust op je schoudersquote:Op woensdag 8 december 2010 16:23 schreef dikke_donder het volgende:
Maar dat moet je ook maar net kunnen. Tis niet voor iedereen weg gelegd.
had je dan de ambitie om terug te keren na 7 jaarquote:Op woensdag 8 december 2010 16:22 schreef YebCar het volgende:
Ik zal de switch niet gaan maken.
Ben ook op jonge leeftijd geswitched van IT (4jaar ervaring) naar een ander sector.
Nu 7 jaar later en de hele wereld van IT staat op zn kop. Mijn ervaring is 70% nutteloos geworden.
Doorgroeien naar teamleider, architect of projectmanager?quote:Op woensdag 8 december 2010 15:51 schreef EilandjeOnline het volgende:
[..]
hier nog een programmeur die het werk niet tot haar 67ste wil gaan doenik moet alleen nog bedenken :/ wat wil ik dan wel doen ...
![]()
ik hou het wel bij hoorquote:Op woensdag 8 december 2010 16:29 schreef EilandjeOnline het volgende:
[..]
had je dan de ambitie om terug te keren na 7 jaar?
dat heeft idd geen zin als je de nieuwe ontwikkelingen niet bijhoudt.
Paar 100 euro is sterk overdreven hoor, haal dat paar er maar vanaf, en dan zit je in de topklasse qua bureaus. Ik zou TS adviseren eens te kijken bij andere bureaus, veel bureaus bieden leerwegen aan om binnen de organisatie een andere functie te krijgen, TS mag me gerust PMénquote:Op vrijdag 3 december 2010 09:33 schreef Tware het volgende:
In de ICT zit er toch meer toekomstperspectief lijkt me. Er zijn 10x zoveel bedrijfskundigen als ICT'ers, terwijl de vraag voor ICT's blijft stijgen. ( om een programmeur in te huren betaal je zo een paar honderd euro per uur). Als bedrijfskundige moet je direct behoorlijk goed zijn. Je zou beter, als je echt wilt veranderen, iets in de tussenrichting kunnen gaan doen. ICT project management bijv.
Inderdaad, een hele mooie aanvulling op IT kennis. Het probleem met bedrijfskundige opleidingen is vaak dat je weinig/geen inhoudelijk kennis hebt, en dat maakt het leven een stuk moeilijker. Ook is het soms lastig om juiste beslissingen te nemen of problemen op waarde te schatten als je niet goed begrijpt waar het over gaat. En of die inhoudelijke kennis nu op het gebied van IT, werktuigbouwkunde, of finance ligt maakt weinig uit, het sluit altijd wel ergens op aan. En die combi heb je dan.quote:Op zondag 5 december 2010 20:00 schreef Jetfly het volgende:
Als je processen analyseren leuk vind, check dan Technische Bedrijfskunde..
Zelf doe ik het ook en kan ik je ook wat meer informatie erover geven.. Als je wilt mag je me PM'en
inderdaad, dat lijkt er meer op. Ter indicatie: IT'ers met een bedrijfskundige of logistieke achtergrond hebben bij ons een uurtarief van ca. 1,5x dat van een programmeur met dezelfde senioriteit.quote:Op woensdag 8 december 2010 17:52 schreef raptorix het volgende:
[..]
Paar 100 euro is sterk overdreven hoor, haal dat paar er maar vanaf, en dan zit je in de topklasse qua bureaus. Ik zou TS adviseren eens te kijken bij andere bureaus, veel bureaus bieden leerwegen aan om binnen de organisatie een andere functie te krijgen, TS mag me gerust PMén
Tja, helemaal gelukkig ben ik er ook niet mee, maar ter nuancering is het wel zo dat de bedrijfskundigen in kwestie wel vrij streng geselecteerd zijn en het absoluut niet om de eerste de beste gek met een hbo-managementpapiertje gaat.quote:Op donderdag 9 december 2010 08:45 schreef Munchkin het volgende:
En zie daar de reden waarom er in Nederland niet zoveel mensen warmlopen voor (ICT) techniek. Je mag eerst een moeilijke(re) studie doen, en vervolgens verdien je minder en word je met de nek aangekeken. Durf je daar iets van te zeggen, dan is het voor jou 5 Indiers of 10 Chinezen.
Als je dan tevens ziet dat mensen met minder moeite (dat is mijn persoonlijke inschatting van alle economische gerelateerde studies, domweg omdat ik die fluitend kon halen) meer respect en meer geld zie krijgen, dan bedenk je je dat je een verkeerde keuze gemaakt hebt. Qua groeimogelijkheden zoek ik het zelf meer in project management, of architect / technisch leider dan in een extra studie.
Of gewoon groepsleider worden. Slap lullen betaalt goed!
Ik ga mijn kinderen een studie / leven in de techniek zeker niet aanbevelen.
Waar komt toch altijd het verhaal vandaan dat ICT werk "even" door aziaten gedaan kan worden?quote:Op donderdag 9 december 2010 08:45 schreef Munchkin het volgende:
En zie daar de reden waarom er in Nederland niet zoveel mensen warmlopen voor (ICT) techniek. Je mag eerst een moeilijke(re) studie doen, en vervolgens verdien je minder en word je met de nek aangekeken. Durf je daar iets van te zeggen, dan is het voor jou 5 Indiers of 10 Chinezen.
Als je dan tevens ziet dat mensen met minder moeite (dat is mijn persoonlijke inschatting van alle economische gerelateerde studies, domweg omdat ik die fluitend kon halen) meer respect en meer geld zie krijgen, dan bedenk je je dat je een verkeerde keuze gemaakt hebt. Qua groeimogelijkheden zoek ik het zelf meer in project management, of architect / technisch leider dan in een extra studie.
Of gewoon groepsleider worden. Slap lullen betaalt goed!
Ik ga mijn kinderen een studie / leven in de techniek zeker niet aanbevelen.
In mijn ervaring worden die opmerkingen gemaakt door mensen die het werk zelf niet begrijpen (of het zelfs niet willen begrijpen, want daar heb je die nerds toch voor?), en er vanuit gaan dat een Aziatische ingenieur het werk even goed kan doen. Tenslotte geldt ook in China 1 + 1 = 2, niet waar? Helaas zitten dat soort mensen wel in posities waar de beslissingen gemaakt worden.quote:Op donderdag 9 december 2010 10:14 schreef raptorix het volgende:
[..]
Waar komt toch altijd het verhaal vandaan dat ICT werk "even" door aziaten gedaan kan worden?
Zo goed is het niveau daar niet, over de culturele verschillen nog maar niet te spreken. De projecten die ik doe worden al een probleem als we op 2 verschillende kamers zitten, laat staan als een collega buiten de tijdzone zit.
Ik ben wel van plan om in een zeer beperkt aantal uren mn IT-kennis een beetje warm te houden. Een appeltje voor de dorst is zeker wel nuttig.quote:Op woensdag 8 december 2010 16:22 schreef YebCar het volgende:
Ik zal de switch niet gaan maken.
Ben ook op jonge leeftijd geswitched van IT (4jaar ervaring) naar een ander sector.
Nu 7 jaar later en de hele wereld van IT staat op zn kop. Mijn ervaring is 70% nutteloos geworden.
ik denk dat bijblijven alleen werkt wanneer je het werk fulltime doetquote:Op donderdag 9 december 2010 10:50 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik ben wel van plan om in een zeer beperkt aantal uren mn IT-kennis een beetje warm te houden.
Een waarheid als een koe. Vervolgens worden wurgcontracten opgesteld, droomt men dat het allemaal wel gaat lukken omdat het contractueel is vastgelegd en als het niet lukt worden het dikke krokodillentranen.quote:Op donderdag 9 december 2010 10:33 schreef Munchkin het volgende:
[..]
Heel veel (ook technische) bedrijven worden geleid door mensen met geen enkele technische know-how, en die kijken voornamelijk naar wat er onderaan de streep staat.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |