Omdat dit nu eenmaal zo is. Femke Halsema heeft een tijd terug een voorstel gedaan waarmee dit wel zou kunnen. Eens kijken hoe het daarmee staat...quote:Op woensdag 1 december 2010 21:03 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Kun je uitleggen waarom een wet niet getoetst mag worden aan een van de beginselen van onze rechtstaat?
Omdat een rechter dan op de stoel van de wetgever gaat zitten.quote:Op woensdag 1 december 2010 21:03 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Kun je uitleggen waarom een wet niet getoetst mag worden aan een van de beginselen van onze rechtstaat?
Echter kunnen wetten wel getoetst worden aan verdragen. Ik dacht dat het statuut van Nederland in het harmonisatiewet-arrest ook viel onder toetsing van de grondwet. Maar door de doorwerking van verdragen zouden eventuele wetten wel getoetst kunnen worden aan de eu wetgeving.quote:Op woensdag 1 december 2010 21:06 schreef eriksd het volgende:
[..]
Omdat een rechter dan op de stoel van de wetgever gaat zitten.
Welk verdrag had je voor ogen dan?quote:Op woensdag 1 december 2010 21:14 schreef superdrufus het volgende:
[..]
Echter kunnen wetten wel getoetst worden aan verdragen. Ik dacht dat het statuut van Nederland in het harmonisatiewet-arrest ook viel onder toetsing van de grondwet. Maar door de doorwerking van verdragen zouden eventuele wetten wel getoetst kunnen worden aan de eu wetgeving.
Ik kan idd ook niet zo snel een verdrag bedenken dat rechtszekerheid beschermt, behalve als het om een strafproces gaat.quote:Op woensdag 1 december 2010 21:16 schreef eriksd het volgende:
[..]
Welk verdrag had je voor ogen dan?
Ok, zit wat in...quote:Op woensdag 1 december 2010 21:06 schreef eriksd het volgende:
[..]
Omdat een rechter dan op de stoel van de wetgever gaat zitten.
Je kan dus niet toetsen aan die Grondwet en naar analogie ook niet aan het Statuut, waar het in de Harmonisatiewetcasus om ging.quote:Op woensdag 1 december 2010 21:39 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Ok, zit wat in...
Kun je het niet verwerpen op basis van de Grondwet?
Ik ben namelijk van mening dat dit een discriminerende wet is
In de huidige vorm valt daar maar heel weinig voor te zeggen. De Grondwet werkt nu voor de formele wetgever alleen als een lijstje spelregels. En alhoewel een tweederde-meerderheid en een ingewikkelde procedure nodig is om die spelregels te wijzigen, is een eenvoudige meerderheid genoeg om de spelregels te kunnen negeren. Mij lijkt dat zoiets niet de bedoeling kan en mag zijn.quote:Op donderdag 2 december 2010 08:06 schreef Cortax het volgende:
Dat valt ook wel mee. Je kan er namelijk alle gemeentelijke verordeningen tot en met amvb's aan toetsen, slechts wetten in formele zin niet, waar ergens ook wel wat voor te zeggen valt.
Dat.quote:Op woensdag 1 december 2010 23:12 schreef ethiraseth het volgende:
Toch leuk, zo'n grondwet waar je niks aan hebt.
quote:Rotterdam, 1 dec. Het kabinetsplan om al ingeschreven studenten vanaf volgend collegejaar te beboeten als zij meer dan een jaar studievertraging hebben opgelopen, is in strijd met het rechtszekerheidsbeginsel. Dat zegt Roelof de Wijkerslooth, voorzitter van het college van bestuur van de Radboud Universiteit Nijmegen.
Ja, dat bericht kennen we. Feit is dat als de Eerste Kamer gewoon met deze wet instemt, die hoogleraar kan oreren tot hij een ons weegt: de wet is dan gewoon geldig.quote:Op donderdag 2 december 2010 11:54 schreef xibalba het volgende:
http://www.nrc.nl/binnenl(...)idisch_niet_houdbaar
[..]
Daar gingen ze naar kijken. Wordt vervolgd dus.quote:Op donderdag 2 december 2010 12:11 schreef Jac0bus het volgende:
Gingen ze technische studies niet matsen op een of andere manier? Dat hoorde/las ik ergens maar ik heb het nog niet echt gevolgd. Iemand die daar meer over weet?
Dat zou mooi zijnquote:Op donderdag 2 december 2010 12:11 schreef Jac0bus het volgende:
Gingen ze technische studies niet matsen op een of andere manier? Dat hoorde/las ik ergens maar ik heb het nog niet echt gevolgd. Iemand die daar meer over weet?
Valt voor beide kanten wel wat voor te zeggen. Aan de ene kant gewoon aanpakken omdat je ook bij die technische studies veel rotte appels hebt die maar een beetje aanklooien en half hun best doen en er daarom 8 jaar over doen, maar ook gewoon mensen die hard hun best doen en er toch lang over doen omdat technische studies nou eenmaal wat lastiger zijn dan veel andere studies.quote:
Over het algemeen zijn ze niet lastiger (vooral niet voor degenen die die studie volgen), maar wel arbeidsintensiever. Dat ze daarvoor uitzonderingen willen gaan maken is eigenlijk verkeerd. Dat is symptoombestrijding.quote:Op donderdag 2 december 2010 12:25 schreef Jac0bus het volgende:
[..]
Valt voor beide kanten wel wat voor te zeggen. Aan de ene kant gewoon aanpakken omdat je ook bij die technische studies veel rotte appels hebt die maar een beetje aanklooien en half hun best doen en er daarom 8 jaar over doen, maar ook gewoon mensen die hard hun best doen en er toch lang over doen omdat technische studies nou eenmaal wat lastiger zijn dan veel andere studies.
Ze duren ook langer, dus meer vakken=kansen waardoor het tegen kan gaan zitten. En er is ook nog zo iets als dat je mensen wil stimuleren de techniek in te gaan.quote:Op donderdag 2 december 2010 12:31 schreef xibalba het volgende:
[..]
Over het algemeen zijn ze niet lastiger (vooral niet voor degenen die die studie volgen), maar wel arbeidsintensiever. Dat ze daarvoor uitzonderingen willen gaan maken is eigenlijk verkeerd. Dat is symptoombestrijding.
True, ik zag laatst Jeroen van der Veer bij Pauw en Witteman lullen dat er meer beta-studenten bij moeten komen. Dat gaat natuurlijk niet gebeuren als je zulke maatregelen gaat nemen, als bijv. geen stufi in je masterfase terwijl je weet dat een betamaster langer duurt dan een andere master. Aan de andere kant heb je langer onderwijs en ben je door de techniek ook een duurdere student om op te leiden. Dat is dus het dubbele waartussen je moet kiezen.quote:Op donderdag 2 december 2010 12:33 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Ze duren ook langer, dus meer vakken=kansen waardoor het tegen kan gaan zitten. En er is ook nog zo iets als dat je mensen wil stimuleren de techniek in te gaan.
Volgens mij mag je als je je master nomiaal doet gewoon collegegeld betalen maar als je dan ook maar 1 maandje over tijd bent zit je aan het dure tarief.quote:Op donderdag 2 december 2010 13:02 schreef ColaKoning het volgende:
Kan iemand mij de volgende situatie uitleggen?
Stel ik ben in 2005 begonnen met mijn bachelor. Deze rond ik dit jaar af (dus studiejaar 2010-2011) en heb daarom dus 5 jaar gedaan over mijn bachelor. Het volgende collegejaar wil ik starten met mijn (2 jarige) master.
Stel ik stop nu met mijn studie en ga werken is er (logischerwijs) niks aan de hand. Wel vraag ik me af wat er gebeurd als ik volgend jaar start met mijn master. In principe doe ik dan 5 (bachelor) + 2 (master) jaar over mijn studie. Betaal ik dan de boete van 3000 + collegegeld? Of wordt er opnieuw gekeken naar de uitloop van mijn master (en mag ik daar dus 3 jaar over doen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |