Of ik, als je je bedenktquote:Op woensdag 1 december 2010 16:24 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
geeft niet, want die kan ik dan weer voor weinig kopen op marktplaats
De oude en de nieuwe zeg maar. Volgens mij is de oude die ik heb bijna niet meer leverbaar. Op papier lijkt de nieuwe beter. Geglazuurde steen, boven- en onderhitte apart regelbaar, metalen spatels ipv triplex plaatjes en kijkvenstertje. Maar kijk eens op dit Duitse forum. Daar komt het onderwerp uitgebreid aan bod. In feite zijn het dezelfde soort apparaten. Je kunt ook voor de duurdere Ferrari gaan.quote:Op dinsdag 30 november 2010 10:20 schreef Susanne81 het volgende:
Na een hele tijd mee te hebben gelezen in dit topic (en continu honger te hebben) ga ik toch ook eens actie ondernemen. Ik zit eraan te denken om een Bestron pizzamaker voor mn verjaardag te vragen. Nu kom ik via de link in de OP bij twee verschillende versies uit. Hoe zijn jullie ervaringen hiermee en raden jullie een specifieke versie aan?
Jouw keuze, dat lijkt toch echt een pastabloem te zijn. Kijk hier maar eens:quote:Op maandag 29 november 2010 22:27 schreef flying-dutchman het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
die hebben ze bij Appie, daarnaast hebben ze ook
[ afbeelding ]
Heb zelf alleen de eerste gebruikt met gist van oetker. Al deze produkten staan bij de bakspullen
[ afbeelding ]
Werkte best goedGeen idee trouwens wat de prijs was van die bloem is, maar die pizza mix is 1 eur per 500gr.
bij mij lost t gewoon op, wel dikke schuimlaag bovenop maar dat roer ik even. Ik heb hier nu 6 bollen deegquote:Op vrijdag 3 december 2010 13:44 schreef Miasan het volgende:
Ik ben nu bezig met het maken van pizzadeeg voor morgen, eerste keer dat ik het zelf maak.Zal proberen om foto's te maken.
Ik maak het deeg volgens het recept in de OP, moet het gist ook helemaal oplossen? Bij mij blijven er van die hele blokjes in drijven.
Huh waarom een bende?quote:Op vrijdag 3 december 2010 14:36 schreef Zoheetik het volgende:
Maar ach, hoeft het saaie deeg preparen geen drempel te vormen om pizza te maken.
(kan ik dat niet wat makkelijker zeggen?)
---
Wat een knoeiboel is het toch altijd weer. Moet altijd tussendoor m'n handen wassen anders kan ik er geen mooie bal van maken. Nu handen opwarmen om te kunnen kneden, kan nog net typen.
Hoop niet dat als ik in dit tempo doorga ik genoeg krijg van pizza's.
Ik mix het water er met een spatel door, tot het wat is opgenomen door de bloem. En dan ga ik pas kneden, dat scheelt al veel gesmeerquote:Op vrijdag 3 december 2010 15:39 schreef DrukVout het volgende:
[..]
Huh waarom een bende?
Je pakt een grote kom.
Doet er je bloem, (eventueel) suiker, zout in. Dan gooi je er een deel water bij.
Met 1 hand hou je de kom vast, met de andere ga je kneden.
Te droog? Stop er water bij
Te nam, dan pak je met je schone hand de bloem er gooi je er wat bij.
Op een gegeven moment is het niet te nat of te droog en kan je met 2 handen het goed doorkneden.
Als je langer kneedt wordt het ook minder plakkerig. Maar echt klef wil ik mijn deeg ook niet noemen. Gewoon mooi soepel.quote:Op vrijdag 3 december 2010 17:54 schreef Zoheetik het volgende:
Dat doe ik ook LieLie. Maar het deeg blijft plakkerig. Heel erg plakkerig. Om het minder plakkerig te laten worden moet er een hele lading bloem bij. Dat heb ik dit keer achterwege gelaten, dus gewoon het kleffe deeg kneden en laten rijzen. Verder werd er niet veel vies behalve m'n handen en de kom. Na het rijzen was het al een stuk minder plakkerig, klein beetje bloem erbij en op naar de koelkast.
@DrukVout, met een hand kneden en andere hand de kom vasthouden is wel een goed idee, volgende keer eens uitproberen!
Ik weet het niet zo goed!quote:Op vrijdag 3 december 2010 18:04 schreef Zoheetik het volgende:
Nah het is echt plakkerig, nog plakkeriger dan klei, wel soepele/rekbare klei dan. Ik weet even niks beters ter vergelijking, maar hoe kan 't dan komen dat mijn deeg wel zo plakkerig wordt? Gebruik het recept van de OP met gewone bloem.
Jep, maar het ging prima hoor!quote:Op vrijdag 3 december 2010 19:16 schreef Zoheetik het volgende:
Met een hele kg bloem krijg je wel heel veel pizza's.
Maar als je het recept uit de OP omrekent: (1000:350)250=714ml water... toch?
Ik gebruik geraspte belegen kaas uit een zakje. Heel slecht, vieze restjes en geoxideerd oid maar anders wordt 't te duur voor mij (hele blok kaas krijg ik nooit op).quote:Op vrijdag 3 december 2010 19:16 schreef Zwappel het volgende:
Wat voor soort kaas gebruiken jullie en welke smelt het beste?
mozarella (Lidl, geen buffel dus)quote:Op vrijdag 3 december 2010 19:16 schreef Zwappel het volgende:
Wat voor soort kaas gebruiken jullie en welke smelt het beste?
dat doet mijn bakpapier ook, gaat primaquote:Op vrijdag 3 december 2010 19:33 schreef Zoheetik het volgende:
[..]
Ik gebruik geraspte belegen kaas uit een zakje. Heel slecht, vieze restjes en geoxideerd oid maar anders wordt 't te duur voor mij (hele blok kaas krijg ik nooit op).
Gebruik daar niet zo heel veel van. Per pizza wel 1 bolletje mozzarella.
Misschien hebben anderen nog meer tips... want die zoek ik zelf ook nog.
LieLie... h'm apart! Dan doe ik iets fout, of jouw bloem heeft meer gluten en neemt meer vocht op dus. Of zo.
Mijn pizza van vanavond:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Maar ik durf echt niet meer mijn bakpapier te gebruiken, moet je zien:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Hier is de pizza eraf, en zoals het er in het midden uit ziet, zo ging het hele stuk bakpapier de oven in.![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |