Bedankt voor de tipquote:Op zondag 19 december 2010 11:41 schreef Zith het volgende:
Ik zou zeggen ga hiervoor:
http://www.factoryprices.(...)EEG8000_Koffie_Molen 86 EUR.
Ik ben zelf ook gek van hun cappuccino's (en het gebak!). Ze hebben er wel verstand van koffie. Mijn vriendin houdt helemaal niet van koffie, en toen de barista dat hoorde zij hij niet 'dan moet je maar cappuccino nemen'. Hij liet haar een espresso proeven, en ja hoor, het 'vers gemalen bonen+goede zetmethode effect' sloeg in als een bom en nu lust ze het in ieder geval. De espresso was nog van het huis ook, erg vriendelijk. Ik zal eens naar die tent aan de Hommelseweg gaan, nog nooit geweest. Ben benieuwd.quote:Op zondag 19 december 2010 15:16 schreef Zith het volgende:
De cappuccino is er het beste in Arnhem (exl. mijn eigen natuurlijk), met leuek latte art, de espresso is 'ok'; niet slecht, maar er zijn betere in Arnhem (bijv. op de hommelseweg met een KvdW Mirage Idrocompresso. Die hebben erg goede bonen (cup of excellence nicaragua). Alleen is het cafetje zelf wat armoedig en de barista wat ongeinteresseerd
![]()
Ik raad die maler vooral aan omdat het erg goedkoop is (de andere instapmalers zijn toch wel wat duurder), doserless met aardig wat functies, en ziet er mooi uitJe zou er eventueel espresso mee kunnen maken maar dit zal toch wel echt 'instap' zijn (matige espresso die snel blondeert).
Quickmills en rancilio silvia vind je veel op marktplaats. Kosten daar ongeveer 250 ¤, en mits goed onderhouden, kan er weinig aan kapot. (Zelfs een slecht onderhouden machine is met een servicebeurt gauw weer in goeie conditie)quote:Op zaterdag 25 december 2010 18:53 schreef 1koffie het volgende:
Hier nog zo'n leek.. Met veel interesse alle posts gelezen, maat nog steeds die grote vraag... Wat moet ik nu aanschaffen?
- kleine rancilio?
- quickmill 820?
- met boiler of met thermoblock?
- 58 mm filter? Zo ja, welke apparaatjes (500-600¤) hebben die?
En dan heb ik t nog niet over een bonenmaler...
Zucht..
Hangt ervan af of je redelijke kennis hebt van de techniek en of je graag ermee bezig wilt zijn. Nieuwe maalschijven, nieuwe zetgroepring, nieuwe pomp, interne schoonmaak etc kun je allemaal best zelf doen, maar dan moet je wel 1) weten waar je op moet letten (wanneer is een nieuwe zetgroepring nodig?) en 2) hoe je het moet doen. Ook moet je je bedenken of de tijd/risico die je erin steekt wel opweegt tegen de kosten van een onderhouder.quote:Op maandag 27 december 2010 13:27 schreef 1koffie het volgende:
Nog zo'n vraag dan: doen jullie die servicebeurt zelf, ga je naar de lokale Kaldi of Simon L., stuur je het ding terug naar de leverancier/fabrikant..?
Tja, boilers zijn over het algemeen gewoon beter in hun werk (http://www.home-barista.c(...)o-machine-t4418.html). Het is niet voor niets dat de high-end machines zich alleen focussen op boilers (of boiler+thermoblock). Kalkaanslag valt tegen te verdedigen met bijv filters of antikalkproducten.quote:Thermoblock leek mij wel handig, ivm kalkaanslag waar je bij boiler last van lijkt te hebben...
Valt niet mee een keuze te maken!
Wat betreft de volautomaten is Jura veruit de beste. Andere merken gebruiken in veel gevallen zelfs verouderde binnenwerken van Jura.quote:Op woensdag 29 december 2010 14:48 schreef Paladin82 het volgende:
Ik weet dat het met al die mooie echte espresso machines een beetje vloeken in de kerk is, maar hoe wordt er hier gedacht over de volautomaten van Jura (J9). Ik hoor in elke winkel dat dit toch wel de top van de volautomaten is maar ervaringen kunnen ook geen kwaad.
We zitten er aan te denken zo'n machine te kopen als ons huis over enkele maandjes wordt opgeleverd. En ik ben gek op lekkere koffie, maar het ontbreekt me aan tijd om het hele barista verhaal te doen zeker in de ochtend als ik een lekker cappuccino will.
En die Mahlkonig dan weer boven de Macap denk ik? In ieder geval bedankt, en hopelijk komt er nog iemand voorbij die wat meer over de Quickmill weet.quote:Op woensdag 29 december 2010 20:43 schreef Zith het volgende:
Geen kennis van quickmill, maar molens; de Ascaso zal het direct afleggen tegen de molens die je noemt, Ik zou de volgende volgorde nemen Ascaso -> Rocky -> Compak K3 -> Macap. Misschien kun je kijken naar een macap met stappen? Die zijn er genoeg.
En? Problemen goed opgelost?quote:Op zaterdag 22 januari 2011 14:32 schreef Bigs het volgende:
Nou de Vario is terug, ik kan eindelijk weer genieten van een goeie perfecte 25s dubbele espresso van m'n verse Fascino bonengenieten!
Nee, ik bedoel koffiebonen uit de Santos regio in Braziliequote:Op woensdag 9 maart 2011 14:59 schreef knuppelhout het volgende:
santos verkoopt niet aan particulieren he? ik woon in rdam centrum dus zou erg handig zijn...
Het artikel gaat om goedkoop je koffie zetten te upgraden hequote:Op woensdag 9 maart 2011 06:23 schreef Zith het volgende:
AeroPress, Chemex, French Press... zetten allenmaal erg goede koffie. Ook uit mijn gewone filterapparaat komt erg goede koffie. Waarom? Vers gebrand, vers gemalen. <- belangrijkste.
Ja, met die systemen zul je betere koffie zetten dan met filterapperaten, mits je redelijk ervaren bent. Ik heb zelf een techni-vorm, maar verkies de kwaliteit van het zelf schenken (94 graden water, te schenken zoals in het volgende filmpje).quote:Op donderdag 10 maart 2011 15:48 schreef Crazy Harry het volgende:
[..]
Het artikel gaat om goedkoop je koffie zetten te upgraden he
Dus de vraag is vooral, kan het met die systemen beter dan met filterapparaat? Bij gelijke brand en maalmogelijkheden dus.
Koop eens voor de gein een zakje koffie bij een micro brander die per order brandt. Probeer het uit (of probeer de 5 eur/kilo budget melange van fascino, goedkoper dan supermarktprijzen) en zie of je het waard vindt.quote:Scheelt vers gebrand nog veel?
Ik ben sinds nieuw jaar over op vers gemalen (moet nog wel een compacte burr grinder vinden, zit nu met een blade grinder) en dat bevalt me goed.
Ik denk echter dat mijn vriendin niet zo blij gaat zijn met een brander in de keuken...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |