http://www.ikwildokterworden.nl/lotingquote:Op dinsdag 2 november 2010 17:16 schreef vergilojay het volgende:
Dankje wel voor de informatie!
Wat bedoel je met de Klasse C en de loting?
Maar hoelang moet ik VWO volgen? Moet ik een bijbaan nemen dat me kan helpen slagen?
PFF, ik word echt nerveus van zulke zaken!
Voor de studie Geneeskunde bestaat een landelijke loting ( wegens te veel inschrijvingen te weinig studieplaatsen).quote:Op dinsdag 2 november 2010 17:16 schreef vergilojay het volgende:
Dankje wel voor de informatie!
Wat bedoel je met de Klasse C en de loting?
Maar hoelang moet ik VWO volgen? Moet ik een bijbaan nemen dat me kan helpen slagen?
PFF, ik word echt nerveus van zulke zaken!
1 tip: laat die vmbo leraren maar sterven met hun "Je kan het niet". Ze konden het zelf niet, anders waren ze geen leraar op een vmbo.quote:Op dinsdag 2 november 2010 16:59 schreef vergilojay het volgende:
Ik heb een aantal vragen en i was wondering of jullie mij kunnen helpen ^^.
Ik wil graag dokter worden, maar omdat ik in VMBO TL zit, zeggen veel mensen tegen mij dat het niet lukt en mijn kansen heel laag zijn, hierdoor verlies ik veel hoop in mezelf.
Ik ben het daar niet helemaal mee eens. Mensen komen toch meestal niet voor niets op het VMBO terecht.quote:Op dinsdag 2 november 2010 21:30 schreef Ludacriss het volgende:
Ik ken genoeg mensen die bovenstaande voorbeeld hebben gevolgd en nu gewoon geneeskunde studeren. Ze zijn vaak wel wat ouder als ze met de studie starten maar dat geeft absoluut geen problemen. Gewoon doen dus!
In principe moet het toch afdoende zijn dat je de universitaire opleiding met succes hebt voltooid.quote:Op dinsdag 2 november 2010 21:34 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Ik ben het daar niet helemaal mee eens. Mensen komen toch meestal niet voor niets op het VMBO terecht.
Ik heb bij sommige stapelaars (niet alle, uiteraard) echt het gevoel dat ze niet geschikt zijn voor het vak, vaker dan bij mensen die direct naar het VWO zijn gegaan.
Zo zou het moeten zijn. Ik heb soms toch het gevoel dat sommige stapelaars het vooral op doorzettingsvermogen doen, en niet op talent. Ik denk dat talent minstens even belangrijk is.quote:Op dinsdag 2 november 2010 22:42 schreef Twin1983 het volgende:
[..]
In principe moet het toch afdoende zijn dat je de universitaire opleiding met succes hebt voltooid.
Er zullen fouten worden gemaakt, het zijn immers mensen. Maar 'zwaar gebrekkig'? Die kwalificatie deel ik niet.quote:Het onderwijssysteem is sowieso zwaar gebrekkig als het gaat om de classificatie van basisschoolleerlingen.
Om nu direct van kasten te spreken vind ik ook wat overdreven. En zelfontplooing vind ik natuurlijk een mooi iets. Toch heb ik van mensen die geen (reguliere) VWO-achtergrond (of vergelijkbaar) hebben vaak het gevoel dat ik iets mis.quote:Het gaat erom dat de mogelijkheid tot zelfontplooing aanwezig moet zijn, en dat je niet eeuwig aan je `niet- vwo` imago vast blijft zitten. In India werkt het kastensysteem ook niet, waarom zou het hier wel werken?
Dat geloofde ik ook, totdat ik iemand leerde kennen die begonnen is op de mavo en nu doctor in de theoretische natuurkunde is. Uiteindelijk zegt het weinig. Mensen kunnen ook op de mavo terecht komen door factoren die niets met intelligentie te maken hebben; slechte jeugd, onderschat omdat hij/zij uit een arbeidersgezin komt, één of meerdere overleden ouders, etc.quote:Op dinsdag 2 november 2010 21:34 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Ik ben het daar niet helemaal mee eens. Mensen komen toch meestal niet voor niets op het VMBO terecht.
Ik heb bij sommige stapelaars (niet alle, uiteraard) echt het gevoel dat ze niet geschikt zijn voor het vak, vaker dan bij mensen die direct naar het VWO zijn gegaan.
Ja. Dit geldt ook voor biomedische wetenschappen, (soms) kinesiologie, (soms) biologie en (soms) archeologie.quote:Op woensdag 3 november 2010 09:34 schreef diginoob2 het volgende:
Klopt het trouwens dat je in lijken moet gaan snijden tijdens de opleiding?
Dit soort verhalen vind ik altijd mooi om te lezen. Soms hebben leraren gelijk, maar ze hebben ook wel erg de neiging om leerlingen te onderschatten volgens mij. Gewoon in jezelf blijven geloven!! Wie weet wat er allemaal mogelijk is.quote:Op dinsdag 2 november 2010 20:43 schreef Twin1983 het volgende:
[..]
1 tip: laat die vmbo leraren maar sterven met hun "Je kan het niet". Ze konden het zelf niet, anders waren ze geen leraar op een vmbo.
Toen ik 16 was zat ik op een school die qua niveau vele malen lager was dan vmbo, tegen mij zeiden ze dat ik vmbo nooit aan zou kunnen, doe nu universiteit(lotingstudie nota bene). Ik zou die `leraren` graag nog een keer te spreken krijgen, hahahah.
Uiteraard. Overigens is snijden tegenwoordig geen gemeengoed meer, maar het bestuderen van stoffelijke overschotten (waarbij je er dus ook aan moet komen) zeker wel.quote:Op woensdag 3 november 2010 09:34 schreef diginoob2 het volgende:
Klopt het trouwens dat je in lijken moet gaan snijden tijdens de opleiding?
Ik heb (op Erasmus) in mijn 3de week (van het eerste jaar) al in een lichaam moeten snijdenquote:Klopt het trouwens dat je in lijken moet gaan snijden tijdens de opleiding?
Mwah , we hebben ze ook wel eens letterlijk bestuurd. Niets ernstigs thoughquote:Op woensdag 3 november 2010 11:58 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Uiteraard. Overigens is snijden tegenwoordig geen gemeengoed meer, maar het besturen van stoffelijke overschotten (waarbij je er dus ook aan moet komen) zeker wel.
Tja. Ik heb wel mn opa dood gezien en dat was confronterend maar ook goed en viel ook weer mee, maar ik zie mijzelf nog niet met een darm of iets in mijn handen. :-)quote:Op woensdag 3 november 2010 21:54 schreef Emma123321 het volgende:
[..]
Ik heb (op Erasmus) in mijn 3de week (van het eerste jaar) al in een lichaam moeten snijden. Klinkt allemaal een heel stuk enger dan het is, trouwens...
Welk walgelijke idee specifiek?quote:Op maandag 8 november 2010 23:39 schreef Seam het volgende:
Gelukkig kunnen de echte artsen later spugen op dit soort walgelijke ideeen
Naja het is dat wij beiden van VMBO komen dus dan verspillen we al 2 jaar als we ook nog VWO 5 en dan VWO 6 doen...., of het de topicstarter vergilojay wat uitmaakt weet ik niet, maar ik krijg er wel twijfels over, want als je 2 jaar in 1 kan doen, waarom niet? Maar nu denk ik weer van, waarom niet, omdat het hartstikke moeilijk is en je kan er zomaar op falen zonder je doel 'geneeskunde' te bereiken, zit een groot risico aan dus.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:01 schreef alors het volgende:
Doe alsjeblieft niet panisch over 1 jaar verspillen, echt dat stelt niks voor. Je bent echt niet de oudste van de klas of de enige die een omweg heeft gemaakt.
Zoveel mensen kunnen geen VWO aan, maar redden het door hard te werken.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:14 schreef dotKoen het volgende:
Dat een jaar vertraging niet een probleem is, dat ben ik met jullie eens. Maar ik vraag me voornamelijk af waarom mensen die VMBO als eerste middelbare school-niveau hebben gedaan denken dat ze een studie als geneeskunde met succes kunnen afronden? Heb je daar duidelijke indicaties voor?
Poeh.. Geneeskunde is wel iets harder dan een alfa wo studie als pak em beet cultuurwetenschappenquote:Op dinsdag 9 november 2010 00:20 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Zoveel mensen kunnen geen VWO aan, maar redden het door hard te werken.
Denk dat het ook zo werkt bij geneeskunde? Wat is er anders aan geneeskunde waardoor dit niet kan?
Het is inderdaad wel zo dat het niveau van de doctors lager wordt.
Aan de andere kant vind ik het ook walgelijk om te zeggen dat je iets niet kan doen simpel vanwege het missen van enkele capaciteiten, wat dat betreft heb ik zeker respect voor de "vechters". Maar dit komt meer vanwege mijn naieve blik op het leven "Met hard werken kan je wat bereiken"
Uiteraard lopen er hier ook dergelijke studenten rond. Daar heb ik er het liefst zo min van. Het probleem bij geneeskunde is, dat als wij fouten maken, er mensen doodgaan.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:20 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Zoveel mensen kunnen geen VWO aan, maar redden het door hard te werken.
Denk dat het ook zo werkt bij geneeskunde? Wat is er anders aan geneeskunde waardoor dit niet kan?
Dat lijkt me een vrij vervelend probleem jaquote:Het is inderdaad wel zo dat het niveau van de doctors lager wordt.
Doctors spelen toch voor God beweren sommigequote:Op dinsdag 9 november 2010 00:23 schreef Seam het volgende:
[..]
Poeh.. Geneeskunde is wel iets harder dan een alfa wo studie als pak em beet cultuurwetenschappen
Daarnaast is Geneeskunde juist erg breed opgezet en moet je juist over verschillende kwaliteiten beschikken om te slagen, veel meer dan bijvoorbeeld een technische beta studie.
ik zie dat Geneeskunde altijd met hoofdletter schrijf
Als je daarmee bedoelt dat artsen soms beslissingen over leven en dood moeten maken: uiteraard.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:24 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Doctors spelen toch voor God beweren sommige?
Vandaar de hoofdletter in Geneeskunde bedoelden ik.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:25 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Als je daarmee bedoelt dat artsen soms beslissingen over leven en dood moeten maken: uiteraard.
Nou als je denkt aan VMBO dan zou je begrijpelijk denken aan studenten met een lagere kennis, vecht/reltypes en/of studenten die gewoon graag snel hun diploma willen halen om te werken, dat snap ik. Maar natuurlijk zijn niet alle studenten op het VMBO zo. Wij willen gewoon graag Geneeskunde gaan doen, ik omdat ik altijd al interesse heb in anatomie biologie enz. Als je er voor gaat, dan ga je er toch gewoon voor als je goed en genoeg gemotiveerd er voor bent, heeft helemaal niks te maken met VMBO of niet vind ik.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:14 schreef dotKoen het volgende:
Dat een jaar vertraging niet een probleem is, dat ben ik met jullie eens. Maar ik vraag me voornamelijk af waarom mensen die VMBO als eerste middelbare school-niveau hebben gedaan denken dat ze een studie als geneeskunde met succes kunnen afronden? Heb je daar duidelijke indicaties voor?
Met alle respect, geneeskunde is inderdaad een lastige studie wanneer je het met alfa of gamma studies vergelijkt. Maar het is echt niet de moeilijkste studie die er is, en dan nuanceer ik het nog enigszins. De geneeskundestudent die nog iets van verdieping zoekt doet farmaceutische wetenschappen of biomedische wetenschappen er naast, puur omdat die studies wél bekend staan om hun diepgang.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:23 schreef Seam het volgende:
[..]
Poeh.. Geneeskunde is wel iets harder dan een alfa wo studie als pak em beet cultuurwetenschappen
Daarnaast is Geneeskunde juist erg breed opgezet en moet je juist over verschillende kwaliteiten beschikken om te slagen, veel meer dan bijvoorbeeld een technische beta studie.
ik zie dat Geneeskunde altijd met hoofdletter schrijf
Je doet er goed aan even na te zoeken wat een doctor is, want volgens mij bedoel jij iets anders.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:24 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Doctors spelen toch voor God beweren sommige?
Mag ik vragen wat jij hebt gestudeerd?quote:Op dinsdag 9 november 2010 09:03 schreef netflanders het volgende:
[..]
Met alle respect, geneeskunde is inderdaad een lastige studie wanneer je het met alfa of gamma studies vergelijkt. Maar het is echt niet de moeilijkste studie die er is, en dan nuanceer ik het nog enigszins. De geneeskundestudent die nog iets van verdieping zoekt doet farmaceutische wetenschappen of biomedische wetenschappen er naast, puur omdat die studies wél bekend staan om hun diepgang.
Ik vind het onzin en neerbuigend om te zeggen dat vmbo'ers per definitie meer moeite hebben met geneeskunde - er zijn veel redenen behalve intelligentie waarom je op het vmbo terecht zou kunnen komen, en deze mensen komen er met de juiste inzet uiteindelijk ook wel. Ik ben mentor voor een groepje honours studenten natuurkunde dat bekend staat als een van de lastigste studies. Wie gemiddeld de hoogste cijfers halen en de meeste inzicht tonen? De mensen die zich vanaf de havo (en een enkele van het vmbo) omhoog hebben geknokt, en juist niet de vwo'ers. Ik zou niet weten waarom dit niet geldt voor geneeskunde.
Niet dat ik het zozeer hier bespeur, maar ik vraag me af waar het toch wel enigszins elitaire gedrag van geneeskundestudenten op gebaseerd is. Zo veel stelt het ook allemaal niet voor, en de meeste geneeskundestudenten die ik heb gesproken waren te dom om te poepen.
En jij kent de persoon in kwestie?quote:Op dinsdag 9 november 2010 12:35 schreef plesner het volgende:
Je bent nagenoeg kansloos aangezien je de benodigde capaciteit niet hebt. Laat die droom maar varen. Het verschil van VMBO naar VWO is gewoon veels te groot tuurlijk zijn er uitzondering van mensen die het wel gehaald hebben maar voor 99,999999% is het kansloos. Daarnaast moet je op het VWO met gemiddeld een 8 slagen om een goede kans te maken om ingeloot te worden.
(Theoretische) Natuurkunde waarin ik binnenkort promoveer, daarbij heb ik ook een BSc Aardwetenschappen omdat ik een interesse in (fysische) archeologie heb.quote:Op dinsdag 9 november 2010 18:43 schreef Emma123321 het volgende:
[..]
Mag ik vragen wat jij hebt gestudeerd?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |