Na 3 jaar denk ik dat mijn HBO opleiding een of andere grote practical joke is. Gaat echt helemaal nergens over. Er is 0,0 uitdaging; alles gaat zo makkelijk zonder enige inspanning dat het werkelijk moeilijk is om te falen. Ik heb meerdere keren tentamens gemaakt zonder een minuut te leren, zonder naar de lessen te zijn geweest... wist amper het onderwerp of welke hoofdstukken we eigenlijk ook maar moesten leren. Ik maakte ze maar om te kijken hoe tentamen er uit zag voor de herkansing... want tja als je echt niets er over meegekregen hebt... dan kan je natuurlijk geen voldoende krijgen denk je vooraf.
Zie je een week of 2 later je cijfer online staan.. je kijkt.. je schud je hoofd in ongeloof en lacht er maar om; een 7
Ik volg amper lessen, ik koop de boeken geeneens meer en heb nog nooit meer dan 1 dag van tevoren geleerd. En dan had ik aan een snelle scroll door de powerpoints van de lessen genoeg, ms een samenvattingkje van enkele hoofdstukken en hup een hoog cijfer.
We hebben wel eens projecten ingeleverd waar we zo uit ons duim hadden lopen zuigen en zoveel hadden overgeslagen en onszelf er makkelijk van afgemaakt dat we het zelf geen voldoende vonden, maar nee we kregen gewoon weer een voldoende hoor

Nu is voor mij persoonlijk dan wel dat HBO eigenlijk onder m'n niveau is, en dat er mensen zijn die wel moeite hebben met dezelfde opleiding, maja ik wilde meer de praktische kant op en dacht met HBO een goede keus te maken. Ook omdat het wel een feit is dat HBO'ers eerder een baan landen dan universitair geschoolden. Maar die 3 jaar heeft me eerder dommer gemaakt dan wat dan ook. Ik lees zelden nog, want de studieboeken liggen stof te happen daar ze toch niet nodig zijn voor resultaten, ik word niet gepushed om me echt vast te bijten in een onderwerp want met 2 vingers in je neus en je mond op je duim haal je alles al...
Aan de ene kant is het relaxed daar ik met gemiddeld 10 a 15 uur per week (vooral bestaande uit verplichte colleges en af en toe aan project werken) m'n HBO doorwandel en me niet kan indenken dat ik m'n diploma niet ga halen.... aan de andere kant is het gewoon treurig dat dit mijn educatie is, dat ik me 0,0 verrijkt voel en dat dit gewoon het idee van ''Hoger'' onderwijs is in Nederland tegenwoordig. Ik denk dat het MBO van 20 jaar geleden op een hoger niveau zat.
En de overheid interessant doen met dat nederland een kenniseconomie is en dat er steeds meer hogeropgeleiden komt. Ja lekker makkelijk als je het HBO zo simpel maakt dat bijna iedereen het kan. Dat er steeds meer HBO'ers zijn is natuurlijk niet omdat de burgers slimmer worden maar omdat het niveau lager wordt.
Nu heb je het natuurlijk allemaal zelf in de hand en kan je desondanks wel gewoon je studieboeken van A tot Z lezen, jezelf uitdagen door maximale er uit te halen etc... maar zo zit ik dan ook weer niet in elkaar. Ik doe alles altijd op het laatste moment, verneuk altijd mn voornemens om tijdig te leren en doe altijd de minimale inspanning en ga pas aan de slag wanneer het noodzaak wordt (meestal dus bv 's avonds laat maar ff ietsjes leren voor de toets de volgende ochtend). Het probleem is dus alleen dat ik er elke keer mee wegkom op het HBO... zelfs als ik het voor mezelf persoonlijk weer verneukt heb, is het toch nog goed genoeg om te slagen. Dus ben daar ook niet in veranderd.
Ik wil hierna doorstuderen. En ik denk dat het heel anders gaat worden. Veel meer studeren, als in echt dagelijks met de neus in de boeken. Toetsing op veel diepgaander niveau. Verslagen waar echt weken werk in gestoken moet worden etc.
Ik ga echt aanpassingsproblemen krijgen vrees ik. Ik studeer nu zo weinig dat wanneer ik even een studieboek erbij pak ik enorm langzaam er doorheen kom. Kan niet concentreren en heb gevoel dat wat ik lees ik niet opsla. Puur onwennigheid van de brein als het gaat om lezen en informatieverwerking. Mijn hele HBO haal ik op logisch nadenken (multiple choise tentamens waar je het antwoord kan afleiden aan de vraag etc) en professioneel duimzuigen (zolang je maar wat lult en overal een logisch klinkende beredenering voor schrijft wordt het al snel goed gevonden). Dus NIET op echt er voor werken. Dus dat zal wennen worden. Toch kijk ik er naar uit, ik ga denk ik pas het gevoel hebben dat ik iets opsteek van een opleiding als ik ook een keer faal.
Gaat om CE overigens. Staat al wel bekend als een studie waar zo'n beetje de minste uren pw aan besteed wordt gemiddeld meen ik.
Oh en van het eerste jaar is 75% gestopt overigens. Maar de meesten daarvan waren ook echt te dom om te poepen. Was vreselijk om daar mee samen te moeten werken. Was ironisch genoeg wel het zwaarste en meest leerzame van de hele studie: hoe resultaten te halen met een waardeloze groep, waarbij enkelen echt totaal nutteloos waren, zonder jezelf teveel te belasten, en om te gaan met onmogelijk gedrag van sommigen. Kwa inschatten hoeveel en wat je kan delegeren en wat je zelf zal moeten doen om een voldoende te halen en kwa omgaan met zulke personen was het leerzaam. Alle 5 de anderen van projectgroep van 6 waar ik in zat zijn gestopt.
Kwamen overigens allen van het MBO af. Ik weet niet wat ze daar doen maar volgens mij wisten sommigen echt niet hoe ze moesten poepen. Lijkt wel te verschillen per MBO opleiding overigens, en per school, want ken er inmiddels ook enkelen die wel gewoon niveau voor HBO hebben en ms ook wel nog verder kunnen doorstuderen.
[ Bericht 9% gewijzigd door VacaLoca op 21-11-2010 08:22:52 ]