Maar een reguliere depressie kan toch ook komen door langdurige lichamelijke ziekte, werkloosheid, verbroken relatie. En bipolair is een lichamelijke afwijking in de hormoonhuishouding en of hersens.quote:Op woensdag 20 oktober 2010 11:23 schreef _evenstar_ het volgende:
het verschil tussen een reguliere depressie en bi-polair is dat over het algemeen met een reguliere depressie je een poos alleen donker en grauw hebt.
Ja, maar de bottomline is toch dat een bipoilair bepaalde stofjes in zn hoofd mist. In welke mate of hoe dat effect heeft is een tweede.quote:Op woensdag 20 oktober 2010 11:45 schreef yvonne het volgende:
Er is niet een DE depresieveling
en er is niet een DE bipolair.
Was dat maar zo, dan was het misschien makkelijker.
Er spelen ALTIJD andere ziektebeelden in meer of mindere mate mee.
Precies. En daarom kan je niet zeggen dat iedereen daarop hetzelfde zou moeten reageren. ik hoop dat je dat nu eens inziet.quote:Op woensdag 20 oktober 2010 11:46 schreef Stefan het volgende:
[..]
Ja, maar de bottomline is toch dat een bipoilair bepaalde stofjes in zn hoofd mist. In welke mate of hoe dat effect heeft is een tweede.
Feiten zijn 1500 doden in het jaar bipolair-Borderline, noem het maar op.quote:Op woensdag 20 oktober 2010 11:46 schreef ramono het volgende:
Ik vind het erg knap dat je zo open bent. en kan ook ver mee gaan in het verhaal.
In die zin dat ik het met veel dingen eens ben.
We weten het allebei niet wat er met deze man is gebeurt. En ook ik vind het belangrijk dat er meer openheid komt over deze en veel andere psychische ziekten.
In dit verhaal van AK vind ik gewoon veel dingen niet kloppen. Ook niet toen ik gister zijn zwager hoorde.
Het blijft voor mij een vreemd en onduidelijk verhaal. Juist omdat ik in de ziekenhuizen waar ik zelf heb gezeten veel bipolaire mensen heb meegemaakt en gezien. En dus ook vaak heb gezien dat deze mensen "genezen" werden door medicijnen etc. Ook al was dat inderdaad vaak een lange zoektocht naar de juiste medicijnen. Ik vraag mezelf af ok AK zich zelf ooit heeft laten opnemen. Denk het niet. Juist door zijn bekendheid. Ook geloof ik echt door bij sommige mensen medicijnen niet helpen en dat de dood een uitweg is. Ik vind alleen dat je als je een gezin hebt een hele hele grote verantwoordelijkheid hebt naar je vrouw en kinderen. En ik vraag me af of hij die "genomen" heeft. Maar goed feiten zijn feiten.
Ik heb hier nooit getwijfeld aan het ziektebeeld depresiviteit he. Ik leg alleen graag nuances in de heftige reacties van sommigen dat die mensen het ook niet kunnen helpen dat ze zelfmoord plegen. Dat verschilt dus OOK per persoon. De een zal een opwelling hebben, of zn medicatie weigeren of zelfs zijn ziekte ontkennen, dan heeft ie er dus niet alles aan gedaan om beter te worden.quote:Op woensdag 20 oktober 2010 11:47 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Precies. En daarom kan je niet zeggen dat iedereen daarop hetzelfde zou moeten reageren. ik hoop dat je dat nu eens inziet.
Cijfers van Borderline heb ik eens opgevraagd en dat lag ook schrikbarend hoor, imho onacceptabel hoog.quote:Op woensdag 20 oktober 2010 11:47 schreef Stefan het volgende:
Over die 1500 zelfmoorden per jaar. Is dat alles over een kam of alleen bipolair. Want zelfmoorden gebeuren ook wel eens door geestelijk gezonde mensen in een opwelling. Als ze op de beurs alles kwijtraken of geen uitweg meer zien door schulden.
Ik heb in geen van de vijf delen gepraat over dat het te genezen is. Sterker nog, ik zie het als elke andere chronische ziektes. De een heeft suiker, de ander chronische darmklachten, de ander mist een nier. Je hebt er medicijnen over. Bipolair heb je voor het leven. Het gaat er mij om dat niet elke bipolair zelfmoord pleegt.quote:Op woensdag 20 oktober 2010 11:49 schreef yvonne het volgende:
[..]
Feiten zijn 1500 doden in het jaar bipolair-Borderline, noem het maar op.
Wij kúnnen niet voor AK praten en jij kúnt niet voor iedere bipolair praten.
Niet iedereen geneest, wat zeg ik, het gros geneest niet.
Ja maar het wezenlijek verschil is dat een bi-polaire stoornis er altijd al was, maar onderdrukt. en depressie is over het algemeen tijdelijk en echt gevolg van..quote:Op woensdag 20 oktober 2010 11:40 schreef Stefan het volgende:
[..]
Maar een reguliere depressie kan toch ook komen door langdurige lichamelijke ziekte, werkloosheid, verbroken relatie. En bipolair is een lichamelijke afwijking in de hormoonhuishouding en of hersens.
Dat snap ik. Er zijn ook mensen die zelfmoord plegen omdat ze kaal worden of een been moeten missen omdat ze er niet mee om kunnen gaan.quote:Op woensdag 20 oktober 2010 11:51 schreef yvonne het volgende:
Sowieso, bipolair en andere stoornissen genezen niet, mee leren omgaan, dat is het enige, en de een lukt het en de ander niet.
Daar heb je wel deels een punt..quote:Op woensdag 20 oktober 2010 11:58 schreef Stefan het volgende:
[..]
Dat snap ik. Er zijn ook mensen die zelfmoord plegen omdat ze kaal worden of een been moeten missen omdat ze er niet mee om kunnen gaan.
Juist omdat depressie zo breed is zal het nooit zo geaccepteerd worden als kanker. Verder is er het probleem dat er altijd mensen zijn die depressie faken, voor aandacht, uitkering, machtsmisbruik. Kanker of een ongeneeslijke dodelijke ziekte kun je ook wel faken maar moeilijker. (Sing Farha deed iets in die richting).
Voor buitenstaanders is het ook moeilijker. Als iemand kanker heeft dan kan ik dat zien waarschijnlijk. Als iemand zegt: ik ben bipolair dan kun je alleen zeggen: oke... waarin uit zich dat? Misschien heeft hij dan littekens op zn pols. Maar dan nog zeggen buitenstaanders: maar waarom, ik snap het niet. De zon schijnt, je hebt geld op de bank.quote:Op woensdag 20 oktober 2010 12:00 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
Daar heb je wel deels een punt..
Eenschquote:Op woensdag 20 oktober 2010 12:10 schreef Stefan het volgende:
[..]
Voor buitenstaanders is het ook moeilijker. Als iemand kanker heeft dan kan ik dat zien waarschijnlijk. Als iemand zegt: ik ben bipolair dan kun je alleen zeggen: oke... waarin uit zich dat? Misschien heeft hij dan littekens op zn pols. Maar dan nog zeggen buitenstaanders: maar waarom, ik snap het niet. De zon schijnt, je hebt geld op de bank.
Iedereen kan zich bedenken hoe het is om lichamelijk ziek te zijn. Iedereen is wel eens ziek geweest immers. Niet iedereen weet hoe het is om verward in je hoofd te zijn.
Ik denk ook niet dat depressie of manie ooit op hetzelfde geacepteerde niveau komt als suiker, nieren, astma of kanker. Sterker, voor al deze dingen collecteert men. Er komt nooit iemand aan de deur voor het Bipo Fonds
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Bipolariteit heeft vele verschijningsvormen. Net zoals niet iedere kanker dodelijk hoeft te zijn hoeft dat ook niet bij bipolariteit. Sommigen mensen genezen met medicijnen, soms zijn mensen direct terminaal. Soms ben je er te laat bij, soms op tijd. En soms denk je dat je beter bent, maar komt het terug... Maar altijd is het moeilijk, een worsteling, zowel voor de patient als voor de omgeving.
Ik hoop dan ook met je mee dat er ooit een moment komt dat het taboe eraf gaat. Dat tijdelijk of chronisch ziek zijn in het hoofd niet per definitie een teken van zwakte of gekte is, maar iets dat je nu eenmaal kan overkomen...Op donderdag 12 oktober 2006 09:27 schreef SCH het volgende:
flugeltje is een kloon van yvonne toch?
Je kunt op tv vrij weinig aanpakken, maar je moet ook 1 ziektebeeld niet zo beperkt behandelen. In een paar bijzinnen kun je een veel beter beeld schetsen, dan enkel zo in te zoomen op 'maar' die paar zelfmoorden per dag.quote:Op woensdag 20 oktober 2010 10:53 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
Het een is het gevolg van het ander.
Natuurlijk is het meer als alleeen zelfmoord, maar zoals je zelf al aangaf er zijn meerdere destructieve ziektebeelden waardoor mensen zulke stappen nemen.. je kunt niet alles in een keer aanpakken.. was het maar zo simpel..
quote:die belangstelling die zij nodig heetf krijgt ze heus van haar naasten, geloof mij maar t enige wat zij nu willen is rust aan de kopOp woensdag 20 oktober 2010 17:57 schreef Xenomaniac het volgende:
Nu komt het ergste; man begraven, belangstelling wordt minder en de media is weg
Isa zit alleen thuis met 2 kinderen, mjah daar zit je dan.
Afschuwelijk.
quote:Ik denk dat ze al die overbodige hectiek wel kunnen missen voorlopig.Op woensdag 20 oktober 2010 17:57 schreef Xenomaniac het volgende:
Nu komt het ergste; man begraven, belangstelling wordt minder en de media is weg
Isa zit alleen thuis met 2 kinderen, mjah daar zit je dan.
Afschuwelijk.
quote:Mwoah, ik heb het van nabij meegemaakt en 'men' vindt dat je na 3 weken wel weer 'normaal' moet doen.Op woensdag 20 oktober 2010 18:07 schreef _evenstar_ het volgende:
die belangstelling die zij nodig heetf krijgt ze heus van haar naasten, geloof mij maar t enige wat zij nu willen is rust aan de kop
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |