quote:
Op dinsdag 17 mei 2011 21:39 schreef SunshineEva het volgende:En misschien kun je vragen wat dat gat in de kelder is
Mooie keuken trouwens...
Dank je

En het gat in de kelder bleek voor de originele verwarmingsketel te zijn. Het blijkt dat het huis warme lucht verwarming had oorspronkelijk. Dit verklaart dan ook waarom ik hier en daar rechthoekige uitsparingen tegenkwam in muren en vloeren.
Maar goed, we zitten hier natuurlijk niet stil. De afbouw fase is nog steeds in volle gang (zal nog wel even duren). Maar het schiet steeds meer op en het moment om daadwerkelijk alle meubels weer terug te kunnen zetten komt steeds dichterbij.
Alle plinten heb ik nu op maat gezaagd en in de juiste verstekken gezaagd. Hier en daar zijn we ook al aan het aflakken, alles wordt hoogglans wit.
![IMAG0487.jpg]()
Om de deuren heen komt ook een sierlijst. Om een mooie aansluiting op de vloerplint te krijgen heb ik neuten gemaakt. Ze staan nu in de grondverf maar moeten nog vast

![IMAG0484.jpg]()
De lijst om de deuren en ramen ga ik pas plaatsen als de deurkozijnen geschuurd en gegrond zijn. Ook willen we nog nieuwe deuren en hiervoor moet misschien nog wat worden aangepast aan het kozijn (authentieke scharnieren gezocht)

Dus voor nu de neuten nog in de hoogglans en met wat polymax vastzetten.
In de erker loopt alles nu ook rond, speakersnoer ligt achter de plint.
![IMAG0486.jpg]()
De glas-in-lood raampjes heb ik er nu uitgehaald. Deze worden hersteld, in dubbel glas geplaatst en vervolgens komt er een nieuw raam omheen. De komende weken kijken we dus uit op een paar mooie stukjes hout

Eén van de vensterbanken met kozijn staat nu in de eerste laag lak. Ook hier komt nog een sierlijst omheen, deze wel zonder neuten (het kan ook té

)
![IMAG0482.jpg]()
Al met al ben ik zeer tevreden over de combinatie van vensterbank-plint-wcd. Het heeft dezelfde stijl, kleur en glans en zo wordt het echt een geheel.
Ik realiseer me dat ik voornamelijk detail opnames maak, dus volgende keer wat meer panorama's

todo:
- alle plinten nog vastzetten (polymax

)
- alle naden dichtkitten
- vloer nog een keer oliëen
- schuren tot in de eeuwigheid
- speciale ik-ga-de-hoek-om neuten voor een apart detail bij de tuindeuren fabriceren
- nieuwe deuren
- enz. enz. enz.
- de rest van het huis