OK, komt ie: verslag van de VS-trip. Sorry dat het.. eh.. 14 foto's zijn maar het vrijheidsbeeld was te ver weg.

Dit is de route die we hebben afgelegd. Blauw is vliegen, geel is treinen, rood is de auto.
We zijn geland in Chicago en ons eindpunt was San Fransisco (Photoshop mbv Ian

):
![]()
In Chicago heb je meteen wel het idee dat je in Amerika bent. De foto is genomen vanaf de hoogste flat (ruim 400 meter). Op de achtergrond Lake Michigan.
![]()
Terug in het hotel, hier blijkt dat zo'n eind met het vliegtuig z'n weerslag heeft op de lego-creaties van zoontjelief:
![]()
Toen met de trein dwars door het land, 2400 kilometer verderop naar de staat Arizona, waar we o.a. Monument Valley hebben bezocht. Die naam zal niet veel mensen wat zeggen, maar het landschap kent bijna iedereen omdat het in talloze films voorkomt en ook Lucky Luke en de Daltons hier regelmatig rondbanjerden:
![]()
Op weg naar Monument Valley, dat in een indianenreservaat ligt, kwamen we langs een tankstation met een groot bord dat ze bier en wijn verkochten. Dat is in de VS heel gebruikelijk, dus we vonden het een beetje overdreven. Totdat we incheckten in het hotel. Ons werd al snel duidelijk dat we in een volkomen drooggelegd gebied waren. Nergens een druppel drank te krijgen. En dan niet een dorp verderop wél, maar echt 150 kilometer in de omtrek niéts. Dit bleek in samenspraak met de Indianen-tribes gedaan te zijn omdat Indianen volkomen kapot gingen aan drank. Uitbannen kan niet, moeilijker maken wel.
In de buurt van de Grand Canyon voegden we ons samen met een ander stel, die ook een klein kindje hebben. DVD-speler in de minivan, en gassen maar. Naar Las Vegas: een orgie van casino's. Alles staat in het teken van geld verdienen. Het is er ook behoorlijk duur, al zijn de hotels prima betaalbaar want die willen je aan hun gokkast of black jack-tafel hebben.
De uitdossing van de hotels is extravagant. Er staat o.a een replica van de Eiffeltoren van ruim 100 meter hoog en het San Marco-plein in Venetië is nagebouwd. Voor de kids hadden we dit hotel uitgezocht, het viel in de smaak!
![]()
Nabij Palm Springs ligt nationaal park Joshua Tree, bekend van de gelijknamige CD van U2 met hoes van Anton Corbijn. Tof parkje, geinige bomen!
![]()
Toen richting Hollywood. Dat is een wijk van Los Angeles, een zwaar door smog geteisterde stad. Tientallen kilometers voor je er bent, rijd je al een dikke grijsbruine brij in.
Dit is de skyline van downtown L.A, gefotografeerd vanuit Hollywood. Hemelsbreed stelt de afstand niet zoveel voor, maar de wolkenkrabbers zijn al behoorlijk wazig door de smog:
![]()
Natuurlijk in Hollywood ook de Walk of Fame gelopen. Daar is niet zoveel aan, want dat zijn sterren in de stoep met de namen van filmsterren, muzikanten, maar ook bijvoorbeeld "Kermit the frog" en "Donald Duck". Leuker zijn de afdrukken op de stoep die sterren zélf hebben gemaakt. Kleine voetjes heeft The Governator eigenlijk!
![]()
Daarna de Californische kust opgezocht. Die is in het zuiden mediterraan en sjiek, en naar het noorden toe steeds ruiger.
![]()
Tenslotte San Fransisco. Een gewéldige stad, zowel qua ligging als sfeer! De hippies zijn daar uitgevonden en als je er rondloopt verbaast dat je niet. Een vriendelijke, creatieve sfeer. Mensen maken zomaar een praatje met je, en stellen geďnteresseerde vragen. Zijn gevat, maar niet hooghartig. Er is ook een enorme homowijk, Castro, dat leek wel een roze pretpark. Een aaneenschakeling van gaybars, clubs, gyms, en overal hingen de regenboogvlaggen langs de straten.
En deze zonnende luilakken zijn daar niet gedropt door mensen, maar besloten een jaar of 15 geleden zelf om deze plek aan een werf als nieuwe woonstek in gebruik te nemen.
![]()
Hét icoon van San Fransisco is echter de Golden Gate Bridge:
![]()
![]()
![]()
En zo ziet de stad er vanaf het water uit. Voor Amerikaanse begrippen weinig héle hoge bouw, omdat de stad op de Andreasbreuk ligt en de kans op een aardbeving reëel is. In 1906 werd de stad er al eens voor een groot deel door verwoest.
![]()
Nou, dawast. 't Is eigenlijk best een lang verhaal geworden, maar we hebben zó veel gezien in een maand! En dit was nog maar een klein stukje van dat idioot grote land. We'll be back!
"Those people who think they know everything, are a great annoyance to those of us who do."