Ja, maar ik vroeg het omdat je trachtte gebruikte.quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 19:43 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Ja, maar het mag toch een paar dagen ontdooid in de koelkast liggen?
Ja hoor. Net als normaal gehakt.quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 19:43 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Ja, maar het mag toch een paar dagen ontdooid in de koelkast liggen?
Whutwhutwhut?quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 19:49 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Ja, maar ik vroeg het omdat je trachtte gebruikte.
Oh okeequote:Op zaterdag 2 oktober 2010 19:49 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Ja, maar ik vroeg het omdat je trachtte gebruikte.
Dat zijn mn moeder ook al!quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 19:50 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ja hoor. Net als normaal gehakt.
Ik heb altijd 2 worsten (500 gram) liggen met mijn 3 katten. Zodra er eentje op dreigt te raken dan gaat er een nieuwe uit de vriezer. Gemiddeld liggen ze hier een dag of 2 in de koelkast.
En als je het snel ontdooid wil/moet hebben dan moet je het een uurtje in een bakje koud water leggen. Af en toe het water verwisselen (neemt de kou op) en it's amaaaazing!
Wat heb je voor gek mes dan? Ik gebruik soms broodmes, vleesmes, wat ik voor handen hebquote:Op zaterdag 2 oktober 2010 19:52 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Oh okeeIk dacht dat ik een goed mes had maar het bleek niet goed genoeg
![]()
En ik weet het, maar ik bedacht me ineens dat ik het wel kan bewaren
Het was nog bevroren he, ik dacht dat dat ook wel zou lukkenquote:Op zaterdag 2 oktober 2010 19:55 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Wat heb je voor gek mes dan? Ik gebruik soms broodmes, vleesmes, wat ik voor handen heb
Wil je een electrisch mes van mij hebben?quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 20:03 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Het was nog bevroren he, ik dacht dat dat ook wel zou lukken
Oh, nou neequote:Op zaterdag 2 oktober 2010 20:03 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Het was nog bevroren he, ik dacht dat dat ook wel zou lukken
Neem je die mee in je handtas de 29e?quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 20:45 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Wil je een electrisch mes van mij hebben?
natuur en lam dacht ik... ga morgen kijkenquote:Op zaterdag 2 oktober 2010 20:47 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Oh, nou nee. Maar na een uurtje liggen kom je er prima doorheen met een normaal mes dus.
En je had fancy smaken zei je? Welke dan? Ze krijgen hier alleen natuur
Ik moet toch mijn slaapspul meenemen, past een mes makkelijk bij. En leuke binnenkomer, dacht ik zo.quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 20:49 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Neem je die mee in je handtas de 29e?
Geef je die kitten of ook natuur al?quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 20:50 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
Kittens zijn zo lekker makkelijk, gisteren bij ons binnengekomen en gelijk al aan de CB![]()
De brokjes die er naast liggen lust hij wel maar dat andere is toch lekkerder.
[ afbeelding ]
Dit is CB diabetes, die koop ik altijd omdat er geen rijst in zit.quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 20:52 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Geef je die kitten of ook natuur al?
Ja klopt, t is verder hetzelfde als natuurquote:Op zaterdag 2 oktober 2010 21:01 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
[..]
Dit is CB diabetes, die koop ik altijd omdat er geen rijst in zit.
Kitten is volgens mij hetzelfde als natuur alleen fijner gemalen omdat benauwde fokkers daarom gevraagd hadden, terwijl een veel kleiner kitten al prima zelf kan kauwen. Ik vind het dus niet nodig.
De twee die we vorig jaar hadden waren half zo groot als dit kitten toen ze hier kwamen en die ontsnapten uit de kittenkamer en sjeesden rechtstreeks de keuken in om halve kwartels van de volwassen katten te jatten, die stukken vlees waren zowat net zo groot als zijzelfmaar ze kauwden er gewoon stukje vanaf.
Misschien ook goede marketing, dat mensen het eerder kopen als het op hun situatie toegespitst lijkt te zijn ? Men is bij brokken immers gewend dat je voor iedere klapscheet een andere variant moet geven, dus als er kitten op staat dan moet het wel extra goed zijn en moet je daar zeker niet van af wijken...quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 21:05 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Ja klopt, t is verder hetzelfde als natuurIk krijg ook vaak mensen die met 5 maand nog aan de puppy/kitten zitten, en kijken me toch altijd een beetje raar aan als ik dan zeg dat ze allang over kunnen
Yup, en de fokker zegt dat ze daar pup/kitten kregen en dat dat nog wel even moet, dat geloven ze dan gewoon en dat doen ze. Ik vertel ze altijd dat kitten/pup prima is om de overstap naar vast voer te maken, maar dat ze daarna ook al gewoon aan de normale versie kunnen.quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 21:12 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
[..]
Misschien ook goede marketing, dat mensen het eerder kopen als het op hun situatie toegespitst lijkt te zijn ? Men is bij brokken immers gewend dat je voor iedere klapscheet een andere variant moet geven, dus als er kitten op staat dan moet het wel extra goed zijn en moet je daar zeker niet van af wijken...
Dat kan ik me heel goed voorstellen, daar zou ik ook voor bedanken denk ik.quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 21:19 schreef Cat22 het volgende:
Soms had mijn winkel geen CB natuur en dan kreeg ik kitten mee. De verkoper zei ook dat het precies hetzelfde was, alleen fijner gemalen. Is ook logisch. In het wild gaat een moederkat ook niet kijken naar verantwoorde babyprakjes. Die kleintjes eten gewoon met de pot mee.
Wat leuk dat je je pleegkitten ook op CB hebt gezet! Ik begin er niet aan, met nu 7 extra katten in huis wordt me dat echt te duur. Dan haal ik toch liever RC bij Redcat.
Het is echt ongelofelijk wat die kleintjes kunnen verstouwen, dus ik begrijp dat heel goed. Met maar eentje is het goed te doen.quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 21:19 schreef Cat22 het volgende:
Wat leuk dat je je pleegkitten ook op CB hebt gezet! Ik begin er niet aan, met nu 7 extra katten in huis wordt me dat echt te duur. Dan haal ik toch liever RC bij Redcat.
quote:Op zondag 3 oktober 2010 11:59 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
Goed zo Sjefke !!
En als Nelis het zo echt niet wil kun je er misschien iets door mengen wat hij lekker vindt ? Blik als hij dat graag lust, of zelfs wat van z'n vertrouwde brokjes.
Toen ik de katten overschakelde aten alle heren het gelijk maar voor Mimosa heb ik het een paar dagen met brok moeten mengen, de laatste dag wilde ik het puur geven en toen ging ze me helemaal zitten aanstaren van "Vergeet je niet iets ? Dit ga ik zo niet opeten hoor !"
Toen heb ik er met veel vertoon vier (!) brokjes op gelegd en toen ging ze helemaal tevreden zitten eten
Ah okee, dat kokend water had Cat ook al gezegd, ga ik straks wel proberen (ik moet ze wel echt apart zetten, Sjefke wil errug graag ook het eten van Nelis opetenquote:Op zondag 3 oktober 2010 14:48 schreef Harajuku. het volgende:
Ik voer ze twee keer per dag. Jazz moest er in het begin ook helemaal niets van weten, alleen als ik t vanaf mijn vinger gaf. Maar ik vind dat onzin dus zet het eten 10 minuten neer, en eet ie niet dan niet. Dan proberen we het vanavond weer. De volgende dag viel hij aan en sindsdien is t bakje altijd in 10 seconden leeg. Tenzij hij een halve week niet zou eten natuurlijkdan had ie wel RC gekregen.
Je kunt er ook nog een beetje kokend water overheen doen, dan verspreidt de geur wat meer, werkt goed bij sommige dieren.
Katten gaan sowieso wel moeilijker over dan hondenquote:Op zondag 3 oktober 2010 14:52 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Ah okee, dat kokend water had Cat ook al gezegd, ga ik straks wel proberen (ik moet ze wel echt apart zetten, Sjefke wil errug graag ook het eten van Nelis opeten)
Nou Sjefke gaat dus zonder enige moeite over als ik het zo ziequote:Op zondag 3 oktober 2010 14:56 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Katten gaan sowieso wel moeilijker over dan hondenMaar als ze het dan eenmaal doorhebben worden het echte vreters
Een keer per ongeluk kitten gepakt, wat dus hetzelfde is maar fijner, Jazz moest er niets van wetenDeze week expres kitten en hij at het nu ineens alsof t nog gewoon natuur was.
Zeg 't maar hè
Goed teken toch, net zoals Jazz die t wel van mijn vinger wilde eten dus ze vinden het wel te eten. Alleen zo in het bakje was dan nog raar en onbekend of zoquote:Op zondag 3 oktober 2010 15:00 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Nou Sjefke gaat dus zonder enige moeite over als ik het zo zie
En Nelis zit echt gewoon vol denk ik, gister likte hij wel het mes af namelijkEn idd, anders blijft het gewoon bij brokjes voor die ouwe
Hij ligt nu te slapenquote:Op zondag 3 oktober 2010 15:09 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Goed teken toch, net zoals Jazz die t wel van mijn vinger wilde eten dus ze vinden het wel te eten. Alleen zo in het bakje was dan nog raar en onbekend of zo
Heeft ie helemaal geen interesse voor zijn voerbak? Of heeft ie wel een poging gedaan. Liet ie de brokken nu ook liggen of alleen Carnibest?
Mr kaassnoepjes.quote:Op maandag 4 oktober 2010 20:34 schreef tombolafan het volgende:
Nou, Sjefke is helemaal over hoor, die taalt niet meer naar iets anders dan CB. Maar Nelis eet het alleen als er kaas-snoepjes doorheen zitten
De heren zijn om!quote:Op zondag 10 oktober 2010 12:50 schreef tombolafan het volgende:
De katten zijn hier nu helemaal over op Carnibest
Nelis eet zijn portie ook goed op (mits ik Sjefke apart hou om het hem niet te laten stelen)
Oh en Cat, neem maar niet mee hoor (sowieso, hoe ga je dat doen in het restaurant?), straks wil ie niet anders en moet ik om de haverklap op en neer naar Limburg
Maar voor dat elektrische mes hou ik me aanbevolen!
Die man geeft aan dat je geen knoflook aan honden moet geven, terwijl die andere man (van the BARF diet) het juist aanmoedigd. Overigens heb ik in een niet zo ver verleden met een man gesproken die z'n hond juist knoflook gaf tegen vlooien (en daardoor geen enkel vlooienmiddel gebruikt, just garlicquote:Op zaterdag 16 oktober 2010 10:11 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
Leuk dat je er ook echt een boek van bent gaan lezen, dat geeft wel aan dat je echt de moeite neemt om je er in te verdiepen.
De Nederlandse vertaling van een boek van Tom Lonsdale wordt via zijn site gratis aangeboden
http://www.rawmeatybones.com/translations/Netherlands/intro.html
Het is niks voor niks een vuilnisbakkenrasquote:Als je kat uit zichzelf kipkluifjes eet dan is dat al echt heel goed.
Ik ga ervanuit dat ik 1 vriezervak voor m'n kat ter beschikking heb, in de toekomst zal ik een extra vriezer (moeten?) aanschaffen. Ik heb op prooidier.nl gekeken en de bezorgkosten naar Amsterdam zijn 10 euro, das volgens mij net zoveel als een treinkaartje als ik het zelf ga ophalen uit Hilversum. Dus tis handiger dat ze het langsbrengen. Moet nog even kijken hoe en wat, ook vanwege het voedingsschema wat ik wil maken. Denk dat ik begin met wat losse dieren om te kijken wat ie lekker vind, hoeveel ruimte het inneemt in de vriezer, etc etc. En voorlopig kan dat nog niet, aangezien ik nu een half vriesvak tot m'n beschikking heb voor de kat.quote:Vers voer via internet bestellen houdt meestal niet in dat het per post komt. Meestal rijdt een bedrijf bezorgrondes om het voer zelf thuis te brengen. Dat is vaak wel lastig, want je moet daar wel rekening mee houden zodat je genoeg bestelt. Het hebben van voldoende vriesruimte is een voordeel. Ik heb alleen voor het kattenvoer een tgweedehands vriezer gekocht en in de schuur gezet. Daar kan ik wel een paar maanden vlees in kwijt. Ik koop vlees in samen met andere mensen omdat we bij de ene leverancier meer korting krijg als we meer tegelijk kopen en omdat je bij de andere leverancier boven een bepaald bedrag geen bezorgkosten betaalt.
Jammer dat je je eerst moet registreren bij Kiezebrink om te zien wat ze verkopen in hun webshop.. En dat Lupa moet ik eens op googlen.quote:Wij bestellen onze proodieren bij Kiezebrink (groothandel dus vaak aantrekkelijke prijzen) en heel af en toe bij Dogshape. Ik hoor ook wel goede ervaringen met Prooidier en Lupa.
Weeg je 'm zelf? Indien ja, hoe (aka, welk apparaat gebruik je ervoor)?quote:Hij was gisteren twee weken hier, toen hij binnenkwam woog hij 789 gram en gisteravond woog hij 1380 gram
Hij is nog zo klein dat hij in een beslagkom op een digitale keukenweegschaal kan. De grote katten weeg ik op onze personenweegschaal, want die van mij blijven redelijk braaf zitten als ik dat doe.quote:Op zaterdag 16 oktober 2010 13:22 schreef slacker_nl het volgende:
Weeg je 'm zelf? Indien ja, hoe (aka, welk apparaat gebruik je ervoor)?
Ik hield allerlei advertenties in de gaten maar uiteindelijk was het het rondvragen bij kennissen wat me een bijna nieuwe kast heeft opgeleverd, van de opa van een vriendin die eerder dan verwacht naar een verzorgingstehuis ging.quote:Op zaterdag 16 oktober 2010 22:56 schreef Cat22 het volgende:
Ik ben nog steeds op zoek naar een extra diepvrieskist (zie mijn topic in V&A).
quote:En inmiddels is er vanmorgen door Lupa keurig een nieuwe hoeveelheid Carnibest bezorgd.Op donderdag 21 oktober 2010 22:55 schreef Cat22 het volgende:
Katten en rauw vlees...
Ik ben een paar kippedijtjes aan het insnijden voor kleine bekkies: klimt er een kitten zo langs mijn been af op het aanrecht!![]()
Naar boven met de dijtjes, kittens hingen rond op de overloop dus ik heb ze even laten ruiken. Ik heb nog nooit meegemaakt dat ze allemaal achter me aan komen rennen.![]()
Dijtjes geserveerd, moeder had het hare al snel op.... en wordt nu weggegromd en gemept door kinders die nog bezig zijn met hun dijtje.
quote:Ik heb wel eens meegemaakt dat een vinkje zich voor mijn neus dood vloog tegen de glazen pui toen ik een supermarkt uit kwam. Ik ben terug naar binnen gegaan om een plastic zakje, heb buiten even schielijk om me heen gekekenOp donderdag 21 oktober 2010 23:11 schreef slacker_nl het volgende:
Zit een niet BARF foto tussen, al heb ik er wel over na zitten denken om het beessie mee te nemen naar huis..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |