ik heb er totaal geen moeite mee om te zeggen 'ja, nee, sorry, dan zitten we in het buitenland'quote:Op zondag 3 oktober 2010 21:03 schreef FutureFairytale het volgende:
[..]
soms is dat nog wel moeilijk toch? mijn ouders bv (en denk bij de meeste uit ons dorp nog wel) zouden het echt heel erg vinden als ik met kerst ineens weg ben. dat kan dan echt niet goedgemaakt worden met een etentje in het nieuwe jaar. tradities doorbreken lukt nog niet iedereen, maar ik vind het ook niet erg hoor. gewoon 2 daagies kerst met muziek, praten en eten. best leuk hoor
dat bedoel ik dus: je voelt een verplichting, en dan heb jij het dus wel leuk met je familie. Dat is iets minder erg dan mensen die met tegenzin bij familie met kerst zitten. Ik ben echt helemaal eens met CF, MoBlo en Elf. Goddank wordt me dat wel in dank afgenomen omdat mijn ouders ook nog een eigen leven hebben naast dat van hun kinderen en kleinkinderen. (op vorig jaar na ben ik meestal wel bij één van mijn ouders een dag, maar dan gewoon omdat ik het gezellig vind. Afgelopen jaar dus nee gezegd en dan is er ook niks aan de hand)quote:Op zondag 3 oktober 2010 21:03 schreef FutureFairytale het volgende:
[..]
soms is dat nog wel moeilijk toch? mijn ouders bv (en denk bij de meeste uit ons dorp nog wel) zouden het echt heel erg vinden als ik met kerst ineens weg ben. dat kan dan echt niet goedgemaakt worden met een etentje in het nieuwe jaar. tradities doorbreken lukt nog niet iedereen, maar ik vind het ook niet erg hoor. gewoon 2 daagies kerst met muziek, praten en eten. best leuk hoor
ja ik zie het gewoon eigenlijk net als een verjaardag van een familielid van het gezin. maar dan nog ietsjes erger, want verjaardag kan ik evt nog afzeggen, mits ik een heel goede reden heb.quote:Op zondag 3 oktober 2010 21:20 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
dat bedoel ik dus: je voelt een verplichting, en dan heb jij het dus wel leuk met je familie. Dat is iets minder erg dan mensen die met tegenzin bij familie met kerst zitten. Ik ben echt helemaal eens met CF, MoBlo en Elf. Goddank wordt me dat wel in dank afgenomen omdat mijn ouders ook nog een eigen leven hebben naast dat van hun kinderen en kleinkinderen. (op vorig jaar na ben ik meestal wel bij één van mijn ouders een dag, maar dan gewoon omdat ik het gezellig vind. Afgelopen jaar dus nee gezegd en dan is er ook niks aan de hand)
Mooi mens ben jijquote:Op maandag 4 oktober 2010 07:41 schreef Tezz het volgende:
Ik ben gezegend met prachtige ouders en een lieve schoonvader. Gelukkig wil ik graag bij hen zijn met kerst, dus het verplichtingsprobleem speelt bij ons niet zo.
We hebben er ook nog eens voor gezorgd dat ouders en schoonvader dikke vriendjes zijn geworden, dus we kunnen het ook nog eens samen vieren.
Eerste kerstdag dus (bewust) met familie en tweede kerstdag lekker voor ons eigen gezin (soms naar het bos met daarna een broodje kroket, soms naar de kroeg, soms vrienden te eten, soms nogmaals naar ouders omdat het zo gezellig was...)
Edit: maar wat we eten is nog een raadsel!
Mooi is dat. Hier hetzelfde tussen ouders en schoonouders. Normaal kook ik altijd op kerstavond voor mijn ouders & schoonouders, maar dit jaar zit op kerstavond nog in Italië en zit ik op 1e kerstdag in de auto.quote:Op maandag 4 oktober 2010 07:41 schreef Tezz het volgende:
Ik ben gezegend met prachtige ouders en een lieve schoonvader. Gelukkig wil ik graag bij hen zijn met kerst, dus het verplichtingsprobleem speelt bij ons niet zo.
We hebben er ook nog eens voor gezorgd dat ouders en schoonvader dikke vriendjes zijn geworden, dus we kunnen het ook nog eens samen vieren.
Eerste kerstdag dus (bewust) met familie en tweede kerstdag lekker voor ons eigen gezin (soms naar het bos met daarna een broodje kroket, soms naar de kroeg, soms vrienden te eten, soms nogmaals naar ouders omdat het zo gezellig was...)
Edit: maar wat we eten is nog een raadsel!
Dat mèèn je toch niet?? Holymoly, hoe groot is die tafel dan wel?quote:Op donderdag 30 september 2010 16:21 schreef piepkuiken21 het volgende:
hoeveel soorten vlees/bijgerechten hebben jullie met de gourmet?
mijn moeder kwam aan vlees en vis en vega aan 27 soorten, daarbij ook nog ei, paprika (3 soorten) champignonen, ui (rood en wit).
Vervelend he, dat soort mieperts met eten.quote:Op zondag 3 oktober 2010 18:14 schreef Jeetjejom het volgende:
[..]
Tja, vorig jaar was het al aardappelpuree en gegratineerde aardappelen, haricots verts in spek, dus dat vind ik dan zelf ook weer niet leuk eigenlijk....
Van de andere kant heb ik ook zoiets van, je eet maar wat de pot schaft, het is niet zo dat ik kikkerbilletjes ofzo ga serveren, maar een beetje speciaal mag toch wel......
Vroeger moest ik altijd werken met kerst (ook al zat de zaak dichtquote:Op maandag 4 oktober 2010 00:11 schreef golfer het volgende:
Sowieso kinderen die nog ouders hebben en zich verplicht voelen dan dat soort dagen met ouders door te brengen.
Weet je wel wat het voor bevrijding is als je dat niet meer 'hoeft' te doen en gewoon zelf kan uitmaken wat je op dat soort dagen kan doen?
Gewoon jezelf zijn.
daar is stropen voor uitgevonden, vette eenden zat in het park, en als je mannetjes pakt spaar je de vrouwtjes weer een verkrachterquote:Op dinsdag 28 september 2010 14:14 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
Kutleven denk ik, want zelfs met weinig geld kun je een lekkere maaltijd bereiden
lijkt me ook saai met 5 soorten vleesquote:Op maandag 4 oktober 2010 10:39 schreef kletsbets het volgende:
[..]
Dat mèèn je toch niet?? Holymoly, hoe groot is die tafel dan wel?
Wij hebben meestal 5 soorten vlees/vis. 5 sausjes, stokbrood en kruidenboter. Kaas en ontbijtspek en annanas. Bakje Italiaanse kuiden. Ik denk dat dat het is.
En als we heel wild doen, snijden we een paprika, maar die ben ik al 100 keer de volgende dag tegen gekomen in de groentenla.....
Maar het klinkt wel feestelijk zo met 27 dingen, dat dan weer wel!
Ik denk dat wij dus hele kleine eters zijn? Want van alles wat jij nu even snel opschrijft, kan ik niet eens 1 stukje per onderdeel op. Maar nogmaals het lijkt me een feestmaal hoor, ik wens je veel plezier.quote:Op maandag 4 oktober 2010 16:52 schreef piepkuiken21 het volgende:
[..]
lijkt me ook saai met 5 soorten vlees
Jup mijn ma pakt altijd te veel uit. Meestal is ze een halve dag bezig met het snijden van vlees en het kruiden/verpakken van de vleesjes. Kleine greep uit het assortiment; blokje kaas met bacon, gehaktballetjes, gehaktballetjes met ontbijspek, kogelbiefstuk, entrecote, varkenshaas, kip in satemarinade, gewone kip, varkensworst in stukken gesneden, runderworst in stukken gesneden, nurnberger worstjes, gamba's naturel, gamba's in marinade, tilapia, koolvis, zalm en ga nog maar door. Ook doen wij altijd geschaafde aardappeltjes op de gourmet, worden zo lekker hard altijd
Klinkt goed Piet.quote:Op maandag 4 oktober 2010 16:59 schreef Pietverdriet het volgende:
Kreeft halveren en op de grill, Jacobsschelpen, oesters, mmmm
Haal liever wat hollandse garnalen bij de aldi en meng die met goede mayonaise, veeeeeeel lekkerderquote:Op maandag 4 oktober 2010 18:44 schreef RabbitHeart het volgende:
[..]
Klinkt goed Piet.
Helaas zit ik dit jaar alweer aan de "zalmcocktail" (zalm uit blik met mayonnaise).
Heb je daar een recept voor? Zal ik kijken of ik mijn moeder kan overhalen dit te maken.
Misschien moest ik het voorgerecht maar maken dit jaarquote:Op maandag 4 oktober 2010 18:50 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Haal liever wat hollandse garnalen bij de aldi en meng die met goede mayonaise, veeeeeeel lekkerder
Zelfgemaakte Mayonaise die licht zurig is, met veel hollandse garnalen, dat is echt lekker, verder niets aan doen, geen andere troep erdoor doen.quote:Op maandag 4 oktober 2010 18:57 schreef RabbitHeart het volgende:
[..]
Misschien moest ik het voorgerecht maar maken dit jaar.
Met dank aan Julia Child maak ik mijn eigen mayonnaise.
Nu nog mijn moeder overtuigen, thuis hebben ze niet zoveel vertrouwen in mijn kookkunsten.
Dat klinkt echt lekker.quote:Op maandag 4 oktober 2010 19:02 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Zelfgemaakte Mayonaise die licht zurig is, met veel hollandse garnalen, dat is echt lekker, verder niets aan doen, geen andere troep erdoor doen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |