Deel 1 --> 'Tanja Nijmeijer zou dood zijn na aanval op FARC'quote:DEN HAAG - Colombia heeft de Nederlandse autoriteiten vrijdag gevraagd om de vingerafdrukken en gebitsgegevens van Tanja Nijmeijer. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandag een bericht daarover in de Twentsche Courant Tubantia bevestigd.
De Colombiaanse overheid heeft contact gezocht met Nederland, omdat één van de FARC-strijders die is omgekomen bij het bombardement van een kamp van de guerrillabeweging nog niet is geïdentificeerd. Nijmeijer strijdt aan de zijde van de rebellenbeweging FARC. Zij is mogelijk om het leven gekomen bij een militaire actie van het Colombiaanse leger.
Identificatie
De meeste lichamen van de omgekomen FARC-strijders zijn geïdentificeerd. Buitenlandse Zaken heeft geen aanwijzingen dat Nijmeijer daarbij is, aldus de zegsman. Over de vraag of de Nederlandse tijdens de legeractie aanwezig was op de locatie, doen volgens hem veel tegenstrijdige berichten de ronde. Het ministerie kan hier maandag nog steeds geen uitsluitsel over geven.
Bij het offensief tegen de FARC werden de militaire leider van de guerrillastrijders, Mono Jojoy, en circa twintig andere rebellen gedood. Het Colombiaanse weekblad Semana en de journalist Juan Manuel Ruiz, die in het gebied is en als eerste de dood van Mono Jojoy meldde, berichtten dat Nijmeijer bij de commandant was toen het kampement werd aangevallen. Het is onzeker of zij wist te ontsnappen, aldus Ruiz.
Nijmeijer vecht mee met de FARC. Dat werd bekend toen in de nazomer van 2007 haar dagboek werd gevonden na een bombardement van het Colombiaanse leger op het kampement waar ze was.
datquote:Op maandag 27 september 2010 11:37 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Mijn eerste reactie: huh? Hoezo zou BuZa haar vingerafdrukken en dental records hebben?
Zij weten net zou weinig als wij. Kijk bv. ook naar het zinken van dat Zuid-Koreaanse schip, eerst was het vrijwel zeker getorpedeerd, toen waarschijnlijk niet, toen zeker niet, toen misschien toch wel, en na een grondig onderzoek bleek het zeker zo te zijn. Het zou mij niets verbazen als we over een paar dagen toch nog horen dat Tanja is omgekomen.quote:Op maandag 27 september 2010 11:39 schreef jimjim1983 het volgende:
[..]
dat
en ik vind het gek dat nederland zegt dat er geen aanleiding is om te denken dat ze dood is, waarom vraagt colombia die gegevens dan op?
En dan halen we allemaal onze schouders op en gaan verder waarmee we bezig waren.quote:Op maandag 27 september 2010 11:45 schreef Louis22 het volgende:
Het zou mij niets verbazen als we over een paar dagen toch nog horen dat Tanja is omgekomen.
maar ze vragen niet zomaar om die gegevens lijkt mequote:Op maandag 27 september 2010 11:45 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Zij weten net zou weinig als wij. Kijk bv. ook naar het zinken van dat Zuid-Koreaanse schip, eerst was het vrijwel zeker getorpedeerd, toen waarschijnlijk niet, toen zeker niet, toen misschien toch wel, en na een grondig onderzoek bleek het zeker zo te zijn. Het zou mij niets verbazen als we over een paar dagen toch nog horen dat Tanja is omgekomen.
Het zit er zo langzamerhand wel eens aan te komen. Ik ben ook benieuwd...quote:Op maandag 27 september 2010 11:41 schreef deedeetee het volgende:
Haar familie zal wel weten bij welke tandarts ze gegevens kunnen opvragen, zal me benieuwen of ze nu echt gesneuveld is.
De ambassade is niet op de hoogte gesteld van haar eventuele overlijden. Dus zegt Nederland dat er geen reden is om aan te nemen dat ze overleden is. Ze gaan namelijk echt niet zelf de bush in om te kijkenquote:Op maandag 27 september 2010 11:39 schreef jimjim1983 het volgende:
[..]
dat
en ik vind het gek dat nederland zegt dat er geen aanleiding is om te denken dat ze dood is, waarom vraagt colombia die gegevens dan op?
Had je er een stille tocht voor willen houden dan?quote:Op maandag 27 september 2010 11:47 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
En dan halen we allemaal onze schouders op en gaan verder waarmee we bezig waren.
Die hebben ze zeker niet, maar Colombia heeft toch zeker niet het adres van haar directe familie of tandarts. Dit lijkt me toch gewoon een normale gang van zaken?quote:Op maandag 27 september 2010 11:37 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Mijn eerste reactie: huh? Hoezo zou BuZa haar vingerafdrukken en dental records hebben?
Hm, die dental records, oké, maar vingerafdrukken? Voor zover ik zelf weet heb ik nergens kopieën van mijn vingerafdrukken.quote:Op maandag 27 september 2010 12:04 schreef Reintji het volgende:
[..]
Die hebben ze zeker niet, maar Colombia heeft toch zeker niet het adres van haar directe familie of tandarts. Dit lijkt me toch gewoon een normale gang van zaken?
Eén goede criminele daad, en onze overheid heeft ze wel, de vraag is, hebben ze die van Tanja ook? Maar, niet geschoten is sowieso mis. En daar vragen ze om. En verder kan onze overheid ondersteunen om toch iets van gebits informatie te leveren. Kortom, dé gang van zaken in zo'n situatie.quote:Op maandag 27 september 2010 12:06 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Hm, die dental records, oké, maar vingerafdrukken? Voor zover ik zelf weet heb ik nergens kopieën van mijn vingerafdrukken.
Dat dus, dan isset al voor 99% zekerquote:Op maandag 27 september 2010 11:47 schreef jimjim1983 het volgende:
[..]
maar ze vragen niet zomaar om die gegevens lijkt me
Goh, hoe doen ze dat altijd bij slachtoffer identificatie? (vliegrampen, tsunami, 9/11 etc)quote:Op maandag 27 september 2010 12:41 schreef raptorix het volgende:
Tandarts gegevens mogen niet gegeven worden, dit valt onder medisch beroepsgeheim,
quote:Tanja leeft zeer waarschijnlijk niet meer
ROTTERDAM - Het is 'zeer waarschijnlijk' dat Tanja Nijmeijer een van de dodelijke slachtoffers is van de legeraanval op FARC-commandant Mono Jojoy. Dat zegt de Nederlandse FARC-kenner Liduine Zumpolle vandaag in de Volkskrant.
Mensenrechtenactiviste Zumpolle woont in Colombia en schreef eerder een boek over Nijmeijer. Volgens Zumpolle was de Nederlandse guerrrillastrijdster bijna dag en nacht bij Jojoy in de buurt. ,,Ze was erg close met hem omdat ze naar het schijnt een relatie met zijn neef had'', aldus Zumpolle in de krant.
Aan de Telegraaf laat Zumpolle weten dat het niet ondenkbaar is dat er nooit iets duidelijk wordt over het exacte lot van Nijmeijer. Er is weliswaar een aantal lijken van slachtoffers van de legeraanval gevonden, maar volgens Zumpolle begraaft FARC gedode medestrijders meestal zonder identificatie in een massagraf.
Ik zei het toch. Godverdommequote:Op maandag 27 september 2010 11:45 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Zij weten net zou weinig als wij. Kijk bv. ook naar het zinken van dat Zuid-Koreaanse schip, eerst was het vrijwel zeker getorpedeerd, toen waarschijnlijk niet, toen zeker niet, toen misschien toch wel, en na een grondig onderzoek bleek het zeker zo te zijn. Het zou mij niets verbazen als we over een paar dagen toch nog horen dat Tanja is omgekomen.
Omdat ze lid is van een terroristische organisatie en ze daarom wel een dossiertje (incl. haar gebitsgegevens etc) zal hebben bij de veiligheidsdiensten?quote:Op maandag 27 september 2010 11:37 schreef Louis22 het volgende:
Mijn eerste reactie: huh? Hoezo zou BuZa haar vingerafdrukken en dental records hebben?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |