FOK!forum / Lifestyle / Ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa deel 16
Gala6183zaterdag 25 september 2010 @ 11:39
Wat is de Ziekte van Crohn?

De ziekte van Crohn is chronische ontstekingsziekte van het maag-darmstelsel. Door de ontstekingen in de darmen kunnen deze vernauwd of zelfs afgesloten raken. In het ergste geval moet er geopereerd worden, om bijvoorbeeld stukken ontstoken darm te verwijderen. Per jaar wordt er in Nederland bij ongeveer 1000 mensen de ziekte van Crohn geconstateerd. Meestal zijn dit jonge mensen tussen de 15 en de 25 jaar. Het verloop van de ziekte is onvoorspelbaar, sommige mensen hebben bijna nooit klachten, anderen zijn bijna nooit klachtenvrij.

Wat is Colitis Ulcerosa?

Colitis ulcerosa betekent letterlijk een ontsteking van de dikke darm (colon = dikke darm, -itis = ontsteking), waarbij zweren gevormd worden (ulcerosa).

Bij colitis ulcerosa is er sprake van een chronische, regelmatig terugkerende ontsteking van de dikke darm. De ontsteking beperkt zich tot het slijmvlies, dat de binnenkant van de dikke darm bekleed. In dit slijmvlies kunnen zweren ontstaan. Ook klachten en ontstekingen buiten de darm kunnen voorkomen bij colitis ulcerosa.

Wat is dan het verschil?

Er zijn veel overeenkomsten tussen de chronische darmontstekingen Colitis Ulcerosa en de ziekte van Crohn. Zowel de klachten als de behandeling van deze twee aandoeningen komen voor een groot deel overeen. Daardoor is het soms lastig om een goede diagnose te stellen.

Een aantal belangrijke verschillen tussen colitis ulcerosa en de ziekte van Crohn zijn:

# Bij colitis ulcerosa ontstaan de ontstekingen alleen in de dikke darm. Bij de ziekte van Crohn komen de ontstekingen in het hele maagdarmkanaal voor: van mond tot anus.

# Bij colitis ulcerosa beperken de ontstekingen in de darm zich tot de slijmvlieslaag. Bij de ziekte van Crohn kunnen de ontstekingen ook tot de diepere lagen van de darmwand doordringen. Hierdoor kunnen bij de ziekte van Crohn diepere zweren en zogenaamde fistels of pijpzweren (onnatuurlijke, open verbindingen) ontstaan.

# Bij colitis ulcerosa ontstaan geen verklevingen en vrijwel nooit vernauwingen. Doordat de zweren bij de ziekte van Crohn dieper zijn, en er ook fistels kunnen ontstaan, wordt bij deze ziekte meer littekenweefsel gevormd. Hierdoor kunnen vernauwingen in de darm en verklevingen ontstaan bij mensen met de ziekte van Crohn.

# Bij colitis ulcerosa zitten de ontstekingen vaak in een aaneengesloten gebied in de dikke darm. Bij de ziekte van Crohn kunnen gezonde delen afwisselen met gebieden die ontstoken zijn.

In Nederland zijn er ongeveer 30.000 mensen met colitis ulcerosa. De diagnose wordt vooral gesteld bij mensen tussen de 10-40 jaar oud. Colitis ulcerosa begint vaak met ontstekingen in de endeldarm. Dit wordt ook wel proctitis genoemd. De ontstekingen kunnen zich vervolgens uitbreiden over de hele dikke darm. Colitis ulcerosa kan ook op een andere plaats in de dikke darm beginnen.

In Nederland zijn er ongeveer 20.000 mensen met de ziekte van Crohn. De ziekte komt iets vaker voor bij vrouwen dan bij mannen. Het verloop van de ziekte is heel verschillend per patiënt.

Het vorige deel
Gala6183zaterdag 25 september 2010 @ 11:41
quote:
Op vrijdag 24 september 2010 16:28 schreef ArchEnemy het volgende:
Lo allemaal. Heb net te horen gekregen dat ik geen colitis heb, maar Crohn. Joepie. Dacht al, mezalazine hielp niet. Specialiste vond dat er niks aan de hand was, dus ik uiteindelijk maar naar ander ziekenhuis. Colonoscopie -> zweertjes in m'n dunne darm. Bingo.

Fijn, zo'n specialiste die eigenlijk geen zin heeft om d'r werk te doen. Als ik dat nou een paar jaar eerder geweten had.. Heb nu entocort gekregen. Slik het een paar dagen en het lijkt te werken. Valt bij mij op dit moment wel mee geloof ik, geen verklevingen of andere verassingen, alleen onstoken zooi & alles wat erbij hoort. Maja, leuk nieuws ist niet. Ik hou me maar gewoon rustig en eet niet te exotisch, verder merk ik het wel.
quote:
Op vrijdag 24 september 2010 16:56 schreef Gala6183 het volgende:
ArchEnemy, wat stomvervelend }:| Zo fijn als je niet serieus genomen wordt door je arts... Ik hoop dat je het goed doet op de entocort en dat je weinig klachten blijft houden!
CyberTijnmaandag 27 september 2010 @ 12:30
Om even te reageren op de port van ArchEnemy, het komt blijkbaar vaker voor dat het voor artsen compleet koffiedik kijken is of een patient nou Crohn of CU heeft. Mij is bij de diagnose verteld dat het waarschijnlijk CU is, maar kan ook Crohn zijn. Quote: "Waarschijnlijk komen we er nooit achter welke van de twee het is.....".

Met de hedendaagse technieken moet dat toch beter kunnen, zou je denken? In jouw voorbeeld is het natuurlijk extreem lullig. Je denkt medicijnen te gebruiken voor een specifieke aandoening, en je moet er na jaren achter komen dat het medicijn niet (goed) werkt omdat je TOCH een andere aandoening hebt!
Gala6183maandag 27 september 2010 @ 17:11
Nou dan weet ik in ieder geval zeker dat ik geen Crohn heb :')

Ik kreeg 2 jaar geleden Entocort van de apotheek terwijl ik Budenofalk had moeten krijgen. Hun commentaar was "Het is dezelfde werkzame stof". Dat is op zich ook wel zo, maar die pillen hebben een andere werking. Entocort werkt in de dunne darm, Budenofalk in de dikke. Gevolg: wekenlang alleen maar zieker, 20 keer per dag naar de wc, etc.

Ik had de mdl-verpleegkundige opgebeld en die werd woest op de apotheek en heeft gezorgd dat ik weer Budenofalk kreeg en toen voelde ik me in no time beter.

Sindsdien is mijn vertrouwen in de gemiddelde "kwaliteits"apotheek enigszins gedaald.
Nozomi21maandag 27 september 2010 @ 17:35
Hoi iedereen! Ik volg al een poosje dit topic maar heb nooit eerder hier wat gepost maar weet sinds mei ongeveer dat ik ook Crohn heb. Liep daarvoor al maanden met allerlei klachten en besloot toen maar eens naar de huisarts te gaan die me eigenlijk direct doorverwees naar het ziekenhuis. Daar werd ik fijn door een internist aan een aantal onderzoeken onderworpen waarvan de gastroscopie en de endoscopie eigenlijk het meest vervelend waren ook al weet ik er zo goed als niks meer van, ik heb gelukkig een roesje gekregen. Toen de internist zo goed als zeker wist dat ik Crohn had verwees hij me door naar een MDL-arts. Die MDL-arts was het toch niet helemaal eens met de vorige internist en vond dat ik ook nog maar eens een video capsule onderzoek moest doen met als gevolg dat die capsule, door de onstekingen van de Crohn, vast kwam te zitten in mijn darmen. Hierdoor kon ik dus helemaal geen eten meer binnen houden en ben toen met spoed opgenomen in het ziekenhuis waar ik bijna twee weken heb doorgebracht. Ik was zwaar vermagerd en ben in het ziekenhuis direct aan de sondevoeding gezet en heb ook een infuus gekregen om weer op krachten te komen. Na twee weken ben ik naar huis gestuurd ondanks dat de capsule nog steeds in mijn darmen zat, deze is er overigens vlak daarna vanzelf uitgekomen :P.

Ik slik op dit moment Imuran/Azathioprine. Ik loop op dit moment in Londen stage en omdat ik vlak voor de stage een opvlamming heb gekregen moet ik ook weer Prednison nemen. Die ben ik trouwens aan het afbouwen (zit nu op 5mg). Dus dat was een beetje mijn verhaal :P
Rewimowoensdag 29 september 2010 @ 13:29
Ik heb net (eindelijk) mijn endocrinoloog gesproken. HIj adviseert me nu paracetamol/codeïnezetpillen. Wat op zich logisch is, want ik neem door mijn maagverkleining normale pillen niet goed./voldoende op. Daarbij nog iets dat metronidazol heet en overmatige bacteriegroei in mijn darm tegen moet gaan. Hopelijk doet dat wat.

Hij is overigens net als ik van mening dat de oorzaak voor mijn pijn moet worden gevonden, en niet alleen maar de pijn moet worden bestreden, zoals de bedrijfsarts het liefst zou zien :6
Gala6183woensdag 29 september 2010 @ 14:37
@Nozomi21 Wat een verhaal zeg. Ik wist helemaal niet dat dat zou kunnen gebeuren met zo'n capsule. Voel je je nu weer goed? Kun je gewoon ("gewoon") alle dingen doen die je wilt/moet doen? Ik vind prednison echt een wondermiddel, ik voel me na een dag altijd beter als ik dat spul gebruik. Beetje jammer alleen dat ik er zo dik (en hyper, maar dat vond ik stiekem wel fijn, weer eens wat anders dan chronisch moe) van word...

@Rewimo Had je niet al een keer een onderzoek gehad om te kijken waar het vandaan kwam? Of hebben ze toen niets gevonden en moet je "afwachten"? Niets zo vervelend als afwachten wanneer je je slecht voelt :*.

Ik voel me goed. Punt. Zonder pentasa heb ik een stuk minder last van uhh zeg maar valse lucht ;) Nu moet alleen mijn hyperventilatiespier eens in de chillmodus gaan want dat begint wel een soort van te vervelen.
Nozomi21woensdag 29 september 2010 @ 15:27
@Gala hmhm ja dat moet mij weer overkomen. Ik voel me nu best wel weer goed en helemaal nu ik Prednison slik, dat is zeker een wondermiddel. Ik heb nu alleen een constante honger :P maar dat vind ik helemaal niet erg, normaal gesproken heb ik door de Crohn juist en verminderde eetlust. En wat betreft die capsule, als ze denken dat iemand Crohn heeft mogen ze NOOIT zon videocapsule onderzoek doen, de MDL-arts die me dat destijds heeft laten doen heeft dus mooi een fout gemaakt en dat heeft mijn huidige arts ook toegegeven en ook gezegd dat ze daar onderling ook wat woorden over hebben gewisseld.

Ik voelde me in het ziekenhuis ook echt zon attractie. Dat een videocapsule komt vast te zitten gebeurt misschien 1 op de 1000 keer.

@Rewimo kut dat ze de oorzaak niet weten, als ze dat weten dan kunnen ze je in ieder geval weer wat verder helpen.
Rewimowoensdag 29 september 2010 @ 15:32
Ik wist niet eens dat dat bestaat zo'n capsule. Maar niet voor iedereen geschikt dus, blijkbaar. Wat een ellende lijkt me dat als zo'n ding blijft steken -O-
Nozomi21woensdag 29 september 2010 @ 15:35
Haha nee niet geschikt voor iedereen en zeker niet voor mensen die mogelijk Crohn hebben. Hij was ook best groot eigenlijk al slikte ik hem wel heel makkelijk door.
Cocotrimoniumdinsdag 5 oktober 2010 @ 16:41
Vrijdag weer infuus *O*

Ben laatst bij iemand op bezoek geweest die pas geopeerd is en nu een pouch heeft. Was twee weken na de operatie (zo snel!) al enorm positief.

SPOILER
Nu zie ik zelf niet zo op tegen een eventuele operatie, maar ik heb wel een kinderwens (maar daar ben ik nu nog actief mee bezig, trouwens). En als ik geopereerd moet worden voordat ik kinderen heb, dan zit de kans erin dat ik niet meer zwanger kan worden. Dus ik hoop dat ik het nog even volhoud met de Remicade. Daarom ben ik iedere keer zo blij als het weer tijd is voor mijn infuus. Ben ik weer 6 weken verder :)
Pandora73zondag 10 oktober 2010 @ 13:27
Ah, hier is het topic gebleven! Ik was hem al kwijt.

Mijn derde infuus zit er sinds vrijdag in, en deze keer ging het volledig probleemloos. Ik hing binnen een kwartier na aankomst aan het infuus en nog geen 10 minuten later hing de Remicade eraan. Niemand had allergische reacties, dat scheelde ook wel natuurlijk. En deze keer geen blauwe plek! *O*

Qua energie merk ik er helaas nog niet heel veel van (we zijn nu 6 weken bezig) maar ik merk wel dat ik sinds een week of anderhalf toch wel een paar keer per week op de wc iets achterlaat wat lijkt op wat normale mensen daar achterlaten. Helaas komt het ook nog wel eens voor dat het weer appelmoes of erwtensoep is qua structuur, maar nu ik toch al weer een paar normale dingen heb "gebakken" ;) begin ik toch voorzichtig positief te worden over dat het gaat helpen.

Over anderhalve week mag ik terug naar de MDL-arts om een en ander te bespreken. En dan is het kijken hoe nu verder.

Nog een vraag aan degenen hier die Remicade of andere heftige immunosupressiva gebruiken: halen jullie de griepprik? Ik heb er nooit een oproep voor gekregen, ook niet toen ik prednison of imuran gebruikte, maar Remicade is volgens mij toch weer een graadje heftiger. Tegelijk heb ik voor zover ik me kan herinneren nooit de griep gehad. Verder dan wat fikse verkoudheden ben ik nooit gekomen. Dus ik twijfel een beetje over of het voor mij nou zin heeft om die griepprik te vragen...
Rewimozondag 10 oktober 2010 @ 13:44
Fijn dat het lijkt aan te slaan, Pandora :)

Griepprik, goed dat je het zegt. Ik krijg hem wel maar dat is meer vanwege mijn aanleg voor bronchitis (heb de eerste alweer achter de rug }:| ).

Ik ga morgen voor het eerst weer een paar uurtjes werken. Ik zie er erg tegenop. Niet vanwege het werk maar omdat ik 2 uur moet autorijden en dan ook nog 2 uur zittend werk. En ik heb de verkeerde zetpillen gekregen van de apotheek -O- Alleen paracatamol, terwijl er ook codeïne bij moet zitten. Hopelijk kan ik dat morgenochtend nog krijgen voor ik naar mijn werk ga.
Raissazondag 10 oktober 2010 @ 14:11
Pandora, bij het gebruik van remicade wordt wel aangeraden om een griepprik te halen. Ik kan de griepprik dinsdag weer halen.

Op deze site staat er iets over:

quote:
Is een griepvaccinatie toegestaan bij het gebruik van prednison, methotrexaat (MTX), azathioprine (Imuran) of cyclofosfamide (Endoxan)?
Tijdens het gebruik van deze middelen is er geen bezwaar tegen een griepprik. Het wordt zelfs geadviseerd aangezien de weerstand tegen infecties is afgenomen.
En hier

quote:
Vaccinaties
Tijdens de behandeling met dit geneesmiddel mag u de griepprik krijgen.
De griepprik verhoogt uw weerstand en daarom raden wij u aan om de
griepprik te nemen tijdens deze behandeling. Geef dit door aan uw
huisarts. Over andere vaccinaties tijdens behandeling is weinig bekend.
Overleg in ieder geval met uw arts als u gevaccineerd moet worden met
een verzwakt levend vaccin, zoals bof, mazelen, rode hond (BMR), gele
koorts, oraal polio of tuberculose (BCG).
Nozomi21zondag 10 oktober 2010 @ 15:11
Ow dat is wel goed om te weten zeg. Ik gebruik zelf Azathioprine en nu tijdelijk ook Prednison. Alleen zit ik nu in Londen dus is het wat lastig om zo'n griepprik te halen. Wel vreemd dat mijn MDL-arts me daar nooit wat over heeft verteld, hij heeft het wel gehad over een verlaagde weerstand.

Maar goed ik neem aan dat het slikken van vitaminepillen en wanneer je ervoor zorgt dat je je dagelijkse portie fruit en/of groente inneemt ook helpt aan het verhogen van je weerstand.

@Pandora: zo te lezen zit er verbetering in, mooi! :D
Pandora73zondag 10 oktober 2010 @ 15:40
Bedankt voor de reacties!
Ik zal het wel even overleggen met de huisarts denk ik. Ik twijfel vooral omdat ik in mijn volwassen leven nog nooit de griep heb gehad, en ook toen ik aan andere weerstandsverlagers zat heeft niemand het met me over de griepprik gehad. Ik ben niet anti-vaccinaties of zo, maar ik probeer het toch waar mogelijk te beperken als dat even kan. Maar als het echt wordt geadviseerd, dan moet het maar he.

@Rewimo, balen van die zetpillen zeg, hopelijk kunnen ze het nog oplossen morgen!
08gnoT.maandag 11 oktober 2010 @ 21:49
Ik kom jullie ook nog een keer lastigvallen ;) Een paar weken geleden zei ik in het vorige topic dat ik een ct-scan gehad had, vandaag kreeg ik daar de uitslag van. Blijkt dat m'n darm ongeveer 3x zo lang is als normaal met extreem veel bochten. Ook was er 1 stuk dichtgekleefd.

Desondanks wil de arts niks doen, ik moet maar proberen te stoppen met de laxeermiddelen. Ja hallo, als het zo makkelijk zou zijn zou ik niet al drie jaar van arts naar arts hobbelen -O- Er is ook een reden dat ik ermee begonnen ben en steeds verder heb moeten ophogen naar dagelijks 42 keer de maximale dosis om te kunnen :% Waarom zijn ze zo laks?!

Is er echt geen werkende oplossing voor? Want ik heb nu al zo vaak geprobeerd te minderen, maar dan loopt het gewoon alleen maar weer vast. Ongeveer elke 2 weken moet ik er een dosis bij gaan slikken omdat ik dan al een week niet meer kan.

Toen ik vroeg of ze dat gekleefde stuk er niet uit konden halen, werd ik alleen maar heel hard uitgelachen }:|
Pandora73maandag 11 oktober 2010 @ 21:54
08gnoT, ik zou (als ik het was) toch maar een second opinion gaan aanvragen bij een MDL-arts (is de arts waar je nu geweest ben ook een MDL-arts of een internist?). Dit klinkt toch wel als op zijn minst erg onprettig... :{

Wat wilden ze dan trouwens wél doen aan het verkleefde stuk? Gewoon laten zitten of zo?
08gnoT.maandag 11 oktober 2010 @ 21:58
quote:
Op maandag 11 oktober 2010 21:54 schreef Pandora73 het volgende:
08gnoT, ik zou (als ik het was) toch maar een second opinion gaan aanvragen bij een MDL-arts (is de arts waar je nu geweest ben ook een MDL-arts of een internist?). Dit klinkt toch wel als op zijn minst erg onprettig... :{

Wat wilden ze dan trouwens wél doen aan het verkleefde stuk? Gewoon laten zitten of zo?
Dit was eigenlijk al een second opinion omdat m'n vorige heel de zomer met vakantie was, deze arts heeft me nu al patient overgenomen maar misschien word ik nog teruggestuurd, dat weet ik eigenlijk niet.

En ja hij wilde het gewoon laten zitten, ik moet nu naar een psycholoog (de zoveelste..) om er mee om te leren gaan. Ik doe het wel, omdat ik alles wil proberen, maar ik zie niet in hoe dat een lange, verkleefde darm kan oplossen. Het stuk kon ook gewoon 'lam' zijn, dat kon hij zo niet zeggen, maar er was in ieder geval een stuk wat dicht bleef.
MissGreeneyedinsdag 12 oktober 2010 @ 10:01
kan het ook dat je geen diaree hebt maar wel bloed bij je ontlasting

heb al weer een aantal maanden een zeurend gevoel in m'n buik alleen de laaste keren dat ik in het ZH was voor
de remicade zagen ze niks aan mijn bloedwaardes,klinisch bent u in orde mevrouw?
Mijn energie is 0,0 ook al probeer ik van alles om dit wat omhoog te krijgen.
Morgen mag ik weer voor de remicade dan maar dit weer in de groep gooien.

Maar ja mijn ervaring is dat er toch niet "echt" geluisterd wordt naar de klachten.
Rewimodinsdag 12 oktober 2010 @ 12:24
Heb nu eindelijk de zetpillen met paracetamol en codeïne. Ben nu aan het testen of ik er iets van merk qua reactievermogen. Dus als ik over een uur rare dingen doe weet ik waar het door komt :+
Gala6183dinsdag 12 oktober 2010 @ 12:32
quote:
Op dinsdag 12 oktober 2010 10:01 schreef MissGreeneye het volgende:
kan het ook dat je geen diaree hebt maar wel bloed bij je ontlasting
Ja, zo begint een opvlamming bij mij altijd. Is er geen aparte MDL-verpleegkundige in het ziekenhuis waar je terecht kunt voor vragen en klachten? In het MST in Enschede is dat wel zo, die kun je altijd bellen.

Hier in Duitsland meten ze de ontstekingwaarde in je bloed op een andere manier dan in NL (tenminste in NL keek mijn huisarts altijd alleen naar bezinking en zei dan vrolijk "Oh niets aan de hand" terwijl ik al dagen op de wc bivakkeerde), en die is bij mij gelukkig al een tijdje zeer laag *O*

Hoewel ik laatst een keer een pil vergeten was en me meteen raar voelde, maar dat kan ook tussen mijn oren zitten ;)
catzencutwoensdag 13 oktober 2010 @ 21:07
Ik zit nu aan de moviprep.. nog 0.25L.. geen idee hoe ik dat nog weg moet krijgen. Zo vol!
Nothingwomanwoensdag 13 oktober 2010 @ 21:30
Argh, succes!
Nozomi21woensdag 13 oktober 2010 @ 21:40
Met heel veel limonade?
catzencutwoensdag 13 oktober 2010 @ 21:44
quote:
Op woensdag 13 oktober 2010 21:40 schreef Nozomi21 het volgende:
Met heel veel limonade?
Daar dacht ik ook ja.. maar het lijkt me nog smeriger om zeewater-citroen-ranja te drinken dan zeewater-citroen. (Was ook al geen succes met cleanprep; dat was een soort van pak vanillevla dat maandenlang in de koelkast heeft gestaan, waar vervolgens wat kunstmatige sinaasappelsmaak aan was toegevoegd. Jammie!)

quote:
Op woensdag 13 oktober 2010 21:30 schreef Nothingwoman het volgende:
Argh, succes!
Dank u. Morgen nog een liter. Jeej.
Gala6183woensdag 13 oktober 2010 @ 21:56
Veel kauwgum kauwen tussendoor! Sterkte!
Rewimowoensdag 13 oktober 2010 @ 22:02
Sterkte ermee, veel andere dingen drinken tussendoor helpt ook.

Ik ben sinds maandag weer (beperkt) aan het werk. Ondanks de nieuwe pijnstillers valt het niet mee. De pijn komt er dwars doorheen na een tijdje. Ik ben niet blij, zeg maar -O-
timp0ewoensdag 13 oktober 2010 @ 23:57
Gelukkig heb ik met het movi-prep drinken geen problemen gehad qua smaak.. vond het best lekker ook. Maar inderdaad veel tussendoor drinken! :)

Succes morgen! :)
catzencutdonderdag 14 oktober 2010 @ 00:28
Dank voor de bemoedigende woorden. Hoewel het de tweede keer is, is het toch een ietwat nerveuze aangelegenheid.

Ik weet niet wat het is met movi-prep.. an sich is het niet absurd vies (cleanprep was veel smeriger), maar de weeïge bijsmaak werkt echt enorm op m'n kokhalsreflex.. Morgen bij winkelopening toch maar even kauwgom halen dus.

Blegh.
Gala6183donderdag 14 oktober 2010 @ 08:14
Bloed -O-
catzencutdonderdag 14 oktober 2010 @ 08:50
quote:
Op donderdag 14 oktober 2010 08:14 schreef Gala6183 het volgende:
Bloed -O-
-O-
Rewimodonderdag 14 oktober 2010 @ 09:26
quote:
Op donderdag 14 oktober 2010 08:14 schreef Gala6183 het volgende:
Bloed -O-
Shit -O-
Gala6183donderdag 14 oktober 2010 @ 10:17
Jah ben meteen chagrijnig. Altijd als ik denk dat het goed gaat gebeurt er zoiets.

Rewimo, wat voor pijnstillers heb je eigenlijk? En hoe lang moet je nog afwachten tot de pijn over gaat?! Dat lijkt me echt mega irritant.

catzencut: veel sterkte vandaag! Is MoviPrep zo'n klein flesje met van dat siroopachtige spul?
catzencutdonderdag 14 oktober 2010 @ 10:36
quote:
catzencut: veel sterkte vandaag! Is MoviPrep zo'n klein flesje met van dat siroopachtige spul?
Dank je! Nee, moviprep is een poeder (opgelost in een liter water) met een stevige citroensmaak.
Ik krijg die laatste kwart liter echt niet meer weg.. projectielbraken, altijd leuk..

quote:
Op donderdag 14 oktober 2010 10:17 schreef Gala6183 het volgende:
Jah ben meteen chagrijnig. Altijd als ik denk dat het goed gaat gebeurt er zoiets.
Blegh, heel veel sterkte.
Gala6183donderdag 14 oktober 2010 @ 11:23
Ja vooral die toegevoegde smaakjes, "vanille", "citroen", yeah right :r
Rewimodonderdag 14 oktober 2010 @ 11:26
quote:
Op donderdag 14 oktober 2010 10:36 schreef catzencut het volgende:

Dank je! Nee, moviprep is een poeder (opgelost in een liter water) met een stevige citroensmaak.
Ik krijg die laatste kwart liter echt niet meer weg.. projectielbraken, altijd leuk..

Ja, dat is echt smerig spul :r

Ik heb nu zetpillen paracetamol 1000 mg met 20 mg codeïne. Maar ja, ook daarmee kan ik dus niet lang zitten -O-
Gala6183donderdag 14 oktober 2010 @ 16:57
Bah Rewimo wat vervelend :(

Het is weer huismiddeltjes-baat-het-niet-dan-schaadt-het-niet-tijd! Heeft iemand van jullie ervaring met visolie? Ik ben alle chemische troep zo zat!
Cocotrimoniumdonderdag 14 oktober 2010 @ 17:00
quote:
Op donderdag 14 oktober 2010 08:14 schreef Gala6183 het volgende:
Bloed -O-
Kut -O-

:*
Nozomi21donderdag 14 oktober 2010 @ 17:18
quote:
Op donderdag 14 oktober 2010 16:57 schreef Gala6183 het volgende:
Bah Rewimo wat vervelend :(

Het is weer huismiddeltjes-baat-het-niet-dan-schaadt-het-niet-tijd! Heeft iemand van jullie ervaring met visolie? Ik ben alle chemische troep zo zat!
Toevallig heb ik gister het volgende gelezen:

Polyonverzadigde vetzuren die vooral in visolie voorkomen, zouden door hun ontstekingsremmende eigenschappen, de ziekte gunstig kunnen beïnvloeden.

Bron: http://www.gezondheid.be/index.cfm?fuseaction=art&art_id=58

Ik heb zelf ook visoliecapsules geslikt in de periode voordat ik te horen kreeg dat ik Crohn had maar had niet echt het idee dat het hielp.
Gala6183donderdag 14 oktober 2010 @ 17:26
Ik las net ook ergens dat je 15 van die capsules PER DAG zou moeten eten 8)7
Pandora73donderdag 14 oktober 2010 @ 19:24
Zal misschien net zoiets zijn als "Sinaasappels zijn gezond want vitamine C" enzo.. Ja op zich zit er wel vitamine C in maar om er iets van te merken moet je geloof ik een halve vrachtwagen opeten. :{
Maar verder weet ik het niet, het werd door mijn MDL-arts wel genoemd als dat het wel iets zou kunnen helpen. En die is niet zo heel erg van de onbewezen dingen normaal gesproken. Dus misschien zit er toch wel iets in. Tja. afgezien van dat het geld kost zou ik denken "Kwaad kan het ook niet"...

Gala, shit zeg, sterkte!
Qweadonderdag 14 oktober 2010 @ 19:34
ooh yes, hello. Ik was jullie al kwijt :o

Vandaag internist geweest want
SPOILER
beginnend abces, nou ja, 2
en onverteerde zooi en buikpijn en zulks. We gaan humira ophogen. Eerst was het elke 2 weken 1 injectie, nu elke week 1 injectie :)

Hoe is het met de rest?!
timp0edonderdag 14 oktober 2010 @ 23:14
Zo, Qwea, dat klinkt heftig. Sterkte! Hopelijk helpt het ophogen van de dosis.

Paar maanden terug hier colitus in het laatste deel van mijn dikke darm en pds gediagnosticeerd, heb hiervoor Pentasa gekregen. Weet niet wat ik ervan moet zeggen, heb soms dagen dat ik het idee heb dat het helpt en soms dagen dat het erger lijkt. Dit besproken met mijn MDL-arts, die wil dat ik Pentasa toch afbouw en dan moeten we even kijken hoe het gaat... Mijn klachten die bestaan uit veel darmkrampen, vaak naar de wc moeten en heel veel winderigheid. Ook echt goed voor mijn sociale leven... die gaat nu echt helemaal naar de ****** omdat ik bijna niet meer durf af te spreken (er moet altijd een wc in de buurt zijn). Hopelijk kan ik ermee leren leven... -O-
Gala6183vrijdag 15 oktober 2010 @ 08:10
Hè bah timp0e, dat gekwakkel is zoooo irritant. Sterkte :* Heb je het idee dat er iets in je voeding is waardoor het erger wordt of maakt dat geen verschil?
timp0evrijdag 15 oktober 2010 @ 08:37
Oh, daar ben ik al heel erg obsessief mee bezig hoor, weet van heel veel voeding wat wel en niet goed voor me is. Sowieso geen kruiden meer, zo min mogelijk melk (yoghurt kan ik wel een beetje tegen, moet toch wat calcium binnen krijgen he :P ) en verder gewoon heel regelmatig eten. Geen volkoren, geen wit maar juist ertussen in. Mijn moeder is nooit zo blij als ze weer boodschappen moet doen hahaha :P
Pandora73zondag 17 oktober 2010 @ 20:56
Vraagje voor de Remicade-klanten: hebben jullie ook last van een heel erg droge huid en dunner wordend haar? Ik heb nu al echt een heel erg droge huid (normaal meestal pas eind van de winter dat het zo erg is) en ik heb het idee dat mijn haar (waar ik toch al niet zo veel van heb :{ ) ook minder wordt...
Ik heb wel huidproblemen in de lijst met bijwerkingen zien staan, maar dan meer in de trant van blauwe plekken enof uitslag, en dat haar dus helemaal niet. Maar verder kan ik niet iets bedenken waar het dan vandaan moet komen, dus daarom denk ik zelf aan de Remicade.
(En ja, over anderhalve week ga ik naar de specialist en daar ga ik het ook vragen hoor maar als jullie het zouden herkennen ga ik me alvast minder zorgen maken)

Maar... mijn buik houdt zich goed rustig momenteel, en ik reageer minder heftig op bepaalde dingen waarvan ik weet dat ik er gevoelig voor ben, dus ik heb nu echt wel het idee dat het begint aan te slaan! *O*

O en mijn huisarts vindt het toch verstandig dat ik de griepprik ga krijgen, ondanks dat ik dus al > 15 jaar geen griep heb gehad. Dus daar ga ik een oproep voor krijgen. En om de winter slagvaardig tegemoet te treden heb ik alvast weer vitaminepillen, neusspray en oordruppels ingeslagen. (Voorhoofdsholte-/bijholte-/oorontstekingen zijn gewoon écht niet tof, en daar ben ik toch al gevoelig voor, dus dat zal met de Remicade niet minder worden vrees ik.) Dus ik kan er voorlopig even tegenaan!
MissGreeneyemaandag 18 oktober 2010 @ 11:47
quote:
Op zondag 17 oktober 2010 20:56 schreef Pandora73 het volgende:
Vraagje voor de Remicade-klanten: hebben jullie ook last van een heel erg droge huid en dunner wordend haar? Ik heb nu al echt een heel erg droge huid (normaal meestal pas eind van de winter dat het zo erg is) en ik heb het idee dat mijn haar (waar ik toch al niet zo veel van heb :{ ) ook minder wordt...

O en mijn huisarts vindt het toch verstandig dat ik de griepprik ga krijgen, ondanks dat ik dus al > 15 jaar geen griep heb gehad. Dus daar ga ik een oproep voor krijgen. En om de winter slagvaardig tegemoet te treden heb ik alvast weer vitaminepillen, neusspray en oordruppels ingeslagen. (Voorhoofdsholte-/bijholte-/oorontstekingen zijn gewoon écht niet tof, en daar ben ik toch al gevoelig voor, dus dat zal met de Remicade niet minder worden vrees ik.) Dus ik kan er voorlopig even tegenaan!
heb ook een erg droge huid maar of dit door de remicade erger is denk ik niet ,was er altijd al .En mijn haar is ook gehalveerd, staartje stelt niet zo heel veel meer voor.... maar ik geef alle medicijnen hier de schuld van maar ja ook mijn vitamines waren zeer laag dus hier kan het ook van gekomen zijn.

Moet ook de griepprik halen en heb nooit last van een virus zelfs geen verkoudheidje , maarja ivm de remicade en imuran zijn we toch "vatbaarder" zeggen ze......?
Cocotrimoniummaandag 18 oktober 2010 @ 12:15
quote:
Op zondag 17 oktober 2010 20:56 schreef Pandora73 het volgende:
Vraagje voor de Remicade-klanten: hebben jullie ook last van een heel erg droge huid en dunner wordend haar? Ik heb nu al echt een heel erg droge huid (normaal meestal pas eind van de winter dat het zo erg is) en ik heb het idee dat mijn haar (waar ik toch al niet zo veel van heb :{ ) ook minder wordt...
Ik heb wel huidproblemen in de lijst met bijwerkingen zien staan, maar dan meer in de trant van blauwe plekken enof uitslag, en dat haar dus helemaal niet. Maar verder kan ik niet iets bedenken waar het dan vandaan moet komen, dus daarom denk ik zelf aan de Remicade.
(En ja, over anderhalve week ga ik naar de specialist en daar ga ik het ook vragen hoor maar als jullie het zouden herkennen ga ik me alvast minder zorgen maken)

Maar... mijn buik houdt zich goed rustig momenteel, en ik reageer minder heftig op bepaalde dingen waarvan ik weet dat ik er gevoelig voor ben, dus ik heb nu echt wel het idee dat het begint aan te slaan! *O*

O en mijn huisarts vindt het toch verstandig dat ik de griepprik ga krijgen, ondanks dat ik dus al > 15 jaar geen griep heb gehad. Dus daar ga ik een oproep voor krijgen. En om de winter slagvaardig tegemoet te treden heb ik alvast weer vitaminepillen, neusspray en oordruppels ingeslagen. (Voorhoofdsholte-/bijholte-/oorontstekingen zijn gewoon écht niet tof, en daar ben ik toch al gevoelig voor, dus dat zal met de Remicade niet minder worden vrees ik.) Dus ik kan er voorlopig even tegenaan!
Haaruitval heb ik wel gehad door de Imuran. met de Remicade geen last van.
Droge huid is bij mij niet erger geworden door de Remicade.

Griepprik ga ik overigens ook altijd halen, aangezien ik tot een risicogroep behoor. Imuran & Remicade halen toch je weerstand omlaag, dus dat vind ik zelf geen slecht idee.

Wat het vaker ziek zijn: ik ben eigenlijk nauwelijks vaker ziek sinds ik aan de Imuran en Remicade zit. Daar was ik wel bang voor, maar mij valt het enorm mee. En mijn dosering Remicade is nog hoger dan gemiddeld ook. Je hoeft dus niet perse veel vaker ziek te zijn.
Rewimomaandag 18 oktober 2010 @ 16:46
Ik was met Christan bij de huisarts omdat hij een paar inentingen moest krijgen. Dus ik vraag ook maar eens terloops naar de griepprik, heb ik die meteen gekregen (plus difterie/tetanus). Leedvermaak bij het kind >:)
Nozomi21dinsdag 19 oktober 2010 @ 10:40
En ja hoor ik heb ook weer een opvlamming.. ben nog geen week van de Prednison af en tis al weer raak, buikpijn, een opgezette buik en zondag moeten overgeven :(

Heb mijn ziekenhuis in Nederland al gebeld maar mijn internist blijkt een week weg te zijn. Ik ben nu aan het wachten op een telefoontje van een van de andere MDL-artsen.
Rewimodinsdag 19 oktober 2010 @ 11:01
Balen zeg -O- Ik hoop dat ze je snel bellen. Sterkte!
Gala6183dinsdag 19 oktober 2010 @ 16:55
Hier rommelt het ook nog steeds... Misschien moet ik toch maar weer Pentasa gaan slikken. Of mijn dosis azathioprine ophogen (mocht van de dokter tot 150 mg gaan)...
Nothingwomandinsdag 19 oktober 2010 @ 17:49
Knuffel voor alle mensen met wie 't minder gaat! :*
Nozomi21dinsdag 19 oktober 2010 @ 17:54
Thanks! Ben vanmiddag gebeld en mag nu weer aan de prednison (20 mg en dan afbouwen tot 5 mg en dat dan aanhouden, voor hoelang weet ik niet). Hopelijk gewoon voor zolang ik hier in Londen zit want kan een opvlamming niet echt gebruiken hier.
Gala6183dinsdag 19 oktober 2010 @ 20:49
Moet je per week afbouwen? Ik geloof dat ik dat moest. Veel sterkte in ieder geval! Ik hoop dat de prednison net zo goed helpt bij jou als bij mij!
Nozomi21dinsdag 19 oktober 2010 @ 21:07
Jup moet het per week afbouwen inderdaad. Ik begin met 20 en dan elke week 5 mg minder. Heb het al vaker moeten slikken en het werkt altijd erg goed ja! Ik krijg er ook altijd zon enorme eetlust van, maar dat vind ik wel prettig want normaal heb ik juist helemaal niet zon grote eetlust.
Gala6183maandag 25 oktober 2010 @ 10:16
Note to self: eet NOOIT meer jalapenos.
Rewimomaandag 25 oktober 2010 @ 10:21
quote:
Op maandag 25 oktober 2010 10:16 schreef Gala6183 het volgende:
Note to self: eet NOOIT meer jalapenos.
Dat lijkt me voor gewone darmen al niet fijn :P

Hier simpelweg *#%^_(*#!%^_#(%^#_*!()!%&Y#

Zaterdagavond had ik al veel pijn nadat we waren gaan zwemmen (en ik heb me niet heel erg ingespannen :P ), gisteren ging het wel. Vanmorgen voor ik in de auto stapte, zei ik al tegen qltel dat ik buikpijn had. Eenmaal een kwartier of zo onderweg zat ik te huilen van de pijn dus toen vond ik het verstandiger om maar om te draaien -O-

Donderdag heb ik een afspraak bij de chirurg, ik heb het idee dat er iets niet goed zit van binnen en ik hoop maar dat hij verder onderzoek gaat doen want zo gaat het niet.
Gala6183maandag 25 oktober 2010 @ 10:37
He Rewimo dat schiet ook niet op zo :( Ik hoop voor je dat je arts je nu weer even echt goed doorlicht. Het is wel de bedoeling dat het beter gaat natuurlijk... Sterkte :*
Rewimomaandag 25 oktober 2010 @ 10:43
Ja, ik baal hier echt heel erg van. Was net twee weken weer een paar uurtjes aan de slag, al viel dat qua pijn ook niet mee.
PaarsBeestjemaandag 25 oktober 2010 @ 11:01
quote:
15.gif Op maandag 25 oktober 2010 10:16 schreef Gala6183 het volgende:
Note to self: eet NOOIT meer jalapenos.
Doet me denken aan een broodje hete kip van een maand terug... Dat was ook geen goed idee :')
PaarsBeestjemaandag 25 oktober 2010 @ 11:03
quote:
1.gif Op maandag 25 oktober 2010 10:21 schreef Rewimo het volgende:

[..]

Dat lijkt me voor gewone darmen al niet fijn :P

Hier simpelweg *#%^_(*#!%^_#(%^#_*!()!%&Y#

Zaterdagavond had ik al veel pijn nadat we waren gaan zwemmen (en ik heb me niet heel erg ingespannen :P ), gisteren ging het wel. Vanmorgen voor ik in de auto stapte, zei ik al tegen qltel dat ik buikpijn had. Eenmaal een kwartier of zo onderweg zat ik te huilen van de pijn dus toen vond ik het verstandiger om maar om te draaien -O-

Donderdag heb ik een afspraak bij de chirurg, ik heb het idee dat er iets niet goed zit van binnen en ik hoop maar dat hij verder onderzoek gaat doen want zo gaat het niet.
Je niet met een kluitje in het riet laten sturen. Inmiddels moet de napijn toch wel een beetje zijn verdwenen, lijkt me. Je opnieuw laten doorlichten als je zo vreselijk veel pijn hebt, is dan geen overbodige luxe meer.

Sterkte in ieder geval :*
Rewimomaandag 25 oktober 2010 @ 11:23
Dank je wel :)

Ik ga ook aandringen op verder onderzoek. 5 november heb ik ook nog een afspraak met mijn NL arts (endocrinoloog) en die wil ook nog het een en ander onderzoeken. Dus heb nog wel wat te gaan :')
Qweamaandag 25 oktober 2010 @ 11:24
quote:
Op maandag 25 oktober 2010 10:16 schreef Gala6183 het volgende:
Note to self: eet NOOIT meer jalapenos.
_O- die had ik vorig jaar 1x. Nouwwww, fuck me :o

En die burgers ook _O- Ik heb echt uren op de plee door gebracht :P
Gala6183maandag 25 oktober 2010 @ 13:34
Was het wel na 1 dag weer over? -O-

Ik heb net geluncht met witte rijst. Wat een feestmaal.
PaarsBeestjemaandag 25 oktober 2010 @ 13:48
quote:
1.gif Op maandag 25 oktober 2010 13:34 schreef Gala6183 het volgende:
Was het wel na 1 dag weer over? -O-

Ik heb net geluncht met witte rijst. Wat een feestmaal.
Ik wil geen partypooper zijn, maar ik heb er wel een hele week last van gehad :') Het hele systeem was ontregeld...

Witte rijst met gekookte kip.. jummie! :9 (wekenlang op mogen leven vorig jaar)

:')
Gala6183maandag 25 oktober 2010 @ 14:03
Smaak aan je eten is ook zwaar overschat ;)
Pandora73maandag 25 oktober 2010 @ 19:59
Ach als je flink verkouden bent smaakt je eten ook nergens naar, en dat overleven we ook. ;)

Maarreuh, Rewimo... Sterkte!!
Rewimomaandag 25 oktober 2010 @ 20:31
Dank je wel, heb nog steeds pijn, ook als ik lig dus ik vermoed dat er echt iets niet goed zit. Als het zo blijft morgen maar naar de huisarts.
timp0emaandag 25 oktober 2010 @ 21:58
Sterkte Rewimo!
Qweadinsdag 26 oktober 2010 @ 12:18
Hmmz, ik merk wel dat mijn afweersysteem echt helemaal naar de kloten is van die humira. Bij 1x in de 2 weken was ik vaak verkouden, nu bij 1x per week ben ik nonstop verkouden :{

Ik ben nu gewoon al ruim 3 weken ofzo achtereen flink verkouden. Als het geen 4 zijn :{ En mijn luchtweg infectie is een 2 hele weken weggeweest en is ook weer terug vermoed ik :{

:')

Ik ben ook echt vet vaak ziek. Afgelopen 2 maanden, 5x ofzo. Koppijn, keelpijn, strontverkouden, ijskoud, ect.

Goed spul man :P :')
Nozomi21dinsdag 26 oktober 2010 @ 12:27
@Qwea: zorg je wel dat je voldoende vitamines binnenkrijgt? Dus dat je genoeg fruit/groente eet of desnoods vitaminepillen slikt. Ik neem elke dag een Davitamon Compleet (die slik ik 's morgens als ik mijn Imuran inneem) en eet tegenwoordig als toetje fruit. Meestal verse aardbeien gecombineerd met bosbessen of frambozen en ik moet zeggen (even afkloppen hoor :P) dat ik al heel lang niet verkouden ben geweest.

Ow ik heb blijkbaar ook een oproep gekregen voor een griepprik, tenminste ik mag deze week de griepprik halen bij mijn huisarts. Er is alleen 1 probleem.. ik zit nu in Londen op stage dus kan em niet halen. Mijn moeder heeft mijn huisarts gelukkig gebeld en hij bewaard de griepprik voor me zodat ik die kan halen als ik in januari weer terug ben in Nederland.
Qweadinsdag 26 oktober 2010 @ 12:28
quote:
1s.gif Op dinsdag 26 oktober 2010 12:27 schreef Nozomi21 het volgende:
@Qwea: zorg je wel dat je voldoende vitamines binnenkrijgt? Dus dat je genoeg fruit/groente eet of desnoods vitaminepillen slikt. Ik neem elke dag een Davitamon Compleet (die slik ik 's morgens als ik mijn Imuran inneem) en eet tegenwoordig als toetje fruit. Meestal verse aardbeien gecombineerd met bosbessen of frambozen en ik moet zeggen (even afkloppen hoor :P) dat ik al heel lang niet verkouden ben geweest.

Ow ik heb blijkbaar ook een oproep gekregen voor een griepprik, tenminste ik mag deze week de griepprik halen bij mijn huisarts. Er is alleen 1 probleem.. ik zit nu in Londen op stage dus kan em niet halen. Mijn moeder heeft mijn huisarts gelukkig gebeld en hij bewaard de griepprik voor me zodat ik die kan halen als ik in januari weer terug ben in Nederland.
Ik eet heel veel fruit :P en die vitamine pillen vind ik altijd bullshit :@ die at ik vroeger ook, en dat scheelde geen reet :@

Ik heb ook een oproep voor griepprik gekregen.

11 nov
Rewimodinsdag 26 oktober 2010 @ 12:52
Kun je die griepprik niet in Engeland krijgen? Januari duurt nog lang...
Nozomi21dinsdag 26 oktober 2010 @ 16:19
Ik weet niet of dat mogelijk is, misschien wel maar vind het nou ook weer niet zo heel nodig. Al zal ik die griepprik wel halen als ik in Nederland ben.
Pandora73dinsdag 26 oktober 2010 @ 18:42
Het dubbele wat ik nu bij vitaminen heb, is dat ze bedoeld zijn om je weerstand te verhogen. Maar ondertussen is het de bedoeling dat bij mij (o.a. via de Remicade) mijn weerstand naar beneden gaat... Dus soms vraag ik me wel af of ik nou wel vitaminen moet nemen? :X
Maar ik ben dus ook al een week snipverkouden... Schiet niet op als dit de rest van de winter blijft hangen!
Gala6183woensdag 27 oktober 2010 @ 14:38
Ik ben weer een beetje boven Jan, the jalapenos have left the building ;) Ik ga morgen naar de huisarts voor mijn -intussen- maandelijkse vitamine B12-spuit en vraag dan ook meteen na hoe het zit met de griepprik. In Nederland heb ik nooit een oproep gehad, maar ik ben ook pas azathioprine gaan gebruiken hier in Duitsland.

@Pandora73 Dat vind ik eigenlijk wel een goede. Ik neem nu vitamine b-complex (naast die spuiten die ik 1 keer in de zoveel tijd krijg), vitamine D + calcium (af en toe) en visolie. Vraag ik morgen ook even na. Mijn huisarts is heel lief en geduldig gelukkig ;)
ArchEnemyzaterdag 30 oktober 2010 @ 01:15
Marihuana en Crohn

Lo allemaal..

Moest even zoeken om jullie weer te vinden. :) Ben nu aan de entocort, voor de ontsteking diep binnenin lijkt het aan te slaan, maar de klisma's helpen niet echt voor de ontsteking in de endeldarm. Ik gebruik nu 's avonds klisma entocort, 's ochtends klisma salofalk en ik krijg het niet onder controle. Bloed, slijm, affijn, iedereen kent het. Aandrang om gek van te worden als er iets naar beneden zakt..

Maandag ga ik naar de MDLarts om door te nemen hoe de entocort de afgelopen maand zijn werk heeft gedaan. Nu schoot me net iets te binnen wat ik graag aan jullie voor wil leggen:

Ik ben begin dit jaar gestopt met roken, eind januari. Ik heb niet lang gerookt, ongeveer dik twee jaar. In die tijd had ik duidelijk minder last. Maar. Nu komt het. Om te kunnen stoppen met roken ben ik tijdelijk gaan blowen. Niet in joints met tabak, maar een waterpijp in plaats van een sigaret. Elke keer als de behoefte voor een sigaret te sterk werd nam ik een beetje wiet -een zakje van 2 gram per week- en dan had ik wel wat anders aan m'n hoofd dan sigaretten roken. :)

Lang verhaal kort: het heeft gewerkt, na vijf weken stopte ik ook weer met blowen en sindsdien heb ik geen sigaret of waterpijp meer aangeraakt. Maar ben wel veel zieker geworden. En de Crohn was in die vijf blowende weken amper actief.

Nu leek het me onzin hier een verband te vinden, maar als ik Crohn en Marihuana Google kom ik verhalen tegen van mensen die er duidelijk baat bij hebben.

Ik ben een muzikant, dus zou het me makkelijk kunnen veroorloven om elke dag te blowen, niemand in mijn sociale omgeving die daar een probleem van maakt, en ik heb ook een vaporizer werkloos in een hoekje staan, bang voor longschade hoef je daarmee niet te zijn.

Zijn hier mensen met dezelfde ervaringen? Helpt blowen tegen opvlammingen? Ik vraag dit ook omdat ik angst begin te krijgen dat ik over een tijdje richting stoma zal moeten (oid), mijn endeldarm wordt er zo niet echt beter op.

En begrijp me goed, ik vind stoned zijn leuk, maar meende dat dat slecht was voor mijn gezondheid, dus ben daar resoluut mee gestopt, die discipline heb ik. Ik zoek geen excuus om stoned te zijn. Ik zoek een manier om de opvlamming eronder te krijgen zonder de zwaardere middelen. Ik heb de mazzel dat het bij mij nu nog tot ontstekingen beperkt blijft, en wil dat zo dolgraag zo houden..

Beterschap, sterkte en stiekum hier & daar wat gebid voor iedereen die het moeilijk heeft,

Nick
ArchEnemyzaterdag 30 oktober 2010 @ 13:19
Jezus nog an toe. Heb verder gezocht en dit gevonden:

"Differential Expression of Cannabinoid Receptors in the Human Colon: Cannabinoids Promote Epithelial Wound Healing"

http://www.gastrojournal.(...)08505009297/abstract

..van gastrojournal.org ! Blowen repareert je darmslijmvlies! Officieel!

*AE rent naar de coffeshop en gaat zich er nooit meer voor schamen dat hij weer blowt.
Qweazaterdag 30 oktober 2010 @ 19:17
quote:
1s.gif Op maandag 25 oktober 2010 13:34 schreef Gala6183 het volgende:[/b]
Was het wel na 1 dag weer over? -O-

Ik heb net geluncht met witte rijst. Wat een feestmaal.
Nope, Duurde 5 dagen :X
Nozomi21zaterdag 30 oktober 2010 @ 19:36
Note to myself: ik heet nooit en dan ook nooit meer kebab

wat betreft dat blowen: Mooi dat dat helpt maar daar begin ik niet aan.
ArchEnemyzaterdag 30 oktober 2010 @ 19:49
quote:
1s.gif Op zaterdag 30 oktober 2010 19:36 schreef Nozomi21 het volgende:
...wat betreft dat blowen: Mooi dat dat helpt maar daar begin ik niet aan.
Ik ben nu ook 'iets' minder enthousiast. Heb echt een achterlijk klein beetje gerookt maar stuiter %$!#! de kamer rond.. Nahja, dat gaat vanzelf over. Maandag de specialist vragen of er van die medicinale wiet is waar je niet zo irritant stoned van wordt.
Pandora73zaterdag 30 oktober 2010 @ 20:45
Ik ben van de week weer bij de darmpjesdokter geweest, en... hij was super tevreden!
Mijn ontstekingswaarde was <1, dat heb ik echt nog nooit gehad. En omdat ik het idee heb dat mijn buik ook iets beter is (reageer niet meer heel heftig op dingen waar ik eerst altijd direct van moest rennen, en ik maak minstens 1x per week nu toch wel een echte drol in plaats van dat het op appelmoes lijkt (sorry voor het taalgebruik maar het is een darmziektentopic dus ik neem aan dat dat hier wel mag) ) en ik ondanks dat het steeds donkerder wordt me qua energie ook wel ietsjes beter voel, heeft hij gezegd dat ik voorlopig het maar even moet aankijken, zonder Remicade. Ik moet over een half jaar weer terugkomen.
Voor de haaruitval heb ik foliumzuurtabletjes gekregen, en voor de huiduitslag een tube zalf (is een schimmelinfectietje) en als ik de puri-nethol blijf gebruiken denkt hij dat het toch langzaam maar zeker weer beter gaat worden.
Uiteraard had ik het allemaal veel sneller en met meer resultaat verwacht, maar goed... Als dokkie tevreden is dan zal het wel goed zijn!

Dus eigenlijk gewoon positieve berichten vanaf huize Pandora!

(afgezien dus van snipverkouden, keelpijn, wat huidinfecties en een blaasontsteking :X maar goed, dat kun je verwachten met zo'n lage weerstand natuurlijk en daar kom ik ook wel weer overheen)
Rewimozaterdag 30 oktober 2010 @ 21:26
Pandora, dat klinkt best goed ja ^O^ Nu nog even van je kwaaltjes af zien te komen ;)

Ik was donderdag bij de chirurg. Moet nu een ct-scan laten maken en dan weer terugkomen. Voor mijn gevoel zit er nog steeds iets niet goed, maar volgens de chirurg kan er niks mis zijn :{ Voelde me niet helemaal serieus genomen (mijn man was ook mee, die had dezelfde indruk). Nu dus maar afwachten of er iets uit die scan komt. Moet via de huisarts, maar maandag is hier een feestdag dus ik kan dat dinsdag pas regelen.
Pandora73zaterdag 30 oktober 2010 @ 21:49
Pfff Rewimo, jij hebt echt wel veel pech! -O-
Sterkte dan maar en hopelijk gaat er wat uitkomen, tenminste, niet dat ik je iets toewens op zich maar dat ze er dan eindelijk eens iets aan kunnen gaan doen enzo. Nou ja, je begrijpt me hoop ik wel ;)
Rewimozaterdag 30 oktober 2010 @ 22:13
Ja hoor :D
Qweamaandag 1 november 2010 @ 12:59
Hey! Vraagje ;

Wie van jullie heeft in NL een hypotheek? En hoe zit dat bij jullie met je levensverzekering en premie? Ben je geaccepteerd ondanks Crohn? En is je premie stukken hoger uitgevallen dan dat je geen Crohn zou hebben?

Ik sta op het punt een huis te kopen, vandaar :P
Raissamaandag 1 november 2010 @ 13:06
quote:
1s.gif Op zaterdag 30 oktober 2010 20:45 schreef Pandora73 het volgende:
Voor de haaruitval heb ik foliumzuurtabletjes gekregen, en voor de huiduitslag een tube zalf (is een schimmelinfectietje) en als ik de puri-nethol blijf gebruiken denkt hij dat het toch langzaam maar zeker weer beter gaat worden.
Mijn arts heeft zo'n fijn standaard antwoord als ik begin over haaruitval: "Joh, iedereen verliest haren en omdat je lang haar hebt valt het bij jou meer op. En de herfst is begonnen dus nu verlies je wat meer haar dan anders" -O- Zo'n schijtantwoord is dat, ik weet heus wel dat je op een dag een X-aantal haren verliest maar het is NIET normaal als je kussen vol ligt met plukken haar, dus nee, niet een paar haartjes maar echt plukken. Ik vind ze overal, ik word er gek van. Heb laatst een hoofdhuidanalyse laten doen en ik schrok me kapot, allemaal ontstekingen op mijn hoofdhuid en dat moet echt snél opgelost worden.. !@#$%^*&^

Misschien ook maar zelf foliumzuurtabletjes kopen en kijken of dat helpt..
Rewimomaandag 1 november 2010 @ 13:50
Misschien kun je eens een keer op alle vitamines laten prikken, Raissa. Best kans dat je hier of daar inderdaad een tekort hebt. Door mijn maagverkleining neem ik ook minder goed vitamines op, elk half jaar krijg ik een uitgebreide bloedpriksessie en dan worden de waardes bekeken en mijn supplementen aangepast als dat nodig is. Ik kan me zo voorstellen dat je met Crohn ook minder goed vitamines opneemt (zeker bij diarree). Ik ga hiervoor naar een endocrinoloog.

Qwea, ik zou het zeker niet verzwijgen voor de verzekering. Voor je hypotheek zelf is het niet van belang, wel voor de daaraan gekoppelde levensverzekering.
Qweamaandag 1 november 2010 @ 16:37
quote:
1s.gif Op maandag 1 november 2010 13:50 schreef Rewimo het volgende:


Qwea, ik zou het zeker niet verzwijgen voor de verzekering. Voor je hypotheek zelf is het niet van belang, wel voor de daaraan gekoppelde levensverzekering.
Een adviseur adviseerde mij dat dus wel. Maar dat is IMHO dus alles behalve slim. En ik wist idd dat het voor de OVR van belang is, en als ze er achter komen dat je het hebt verzwegen ze ook geen uitkering doen iig.
Rewimomaandag 1 november 2010 @ 17:05
quote:
1s.gif Op maandag 1 november 2010 16:37 schreef Qwea het volgende:

Een adviseur adviseerde mij dat dus wel. Maar dat is IMHO dus alles behalve slim. En ik wist idd dat het voor de OVR van belang is, en als ze er achter komen dat je het hebt verzwegen ze ook geen uitkering doen iig.
Nee, is ook niet slim. Want dat betekent dat je MM met een extra schuld opzadelt als jij eerder dood gaat. Bovendien ben je nog jong, dat werkt hierbij in je voordeel (grotere levensverwachting, ondanks je ziekte).
ArchEnemymaandag 1 november 2010 @ 17:07
..kom net terug van de onderbuikspecialist. November wordt prednison-maand. Hoera.

Over wiet & Crohn wist hij alleen te vertellen dat het onderzoek dat ik meegenomen had in een laboratorium had plaatsgevonden, op weefselkweekjes. Er is nog geen medicatie ontwikkeld. Ik ga mijn huisarts maar eens lief aankijken voor mediwiet, daar wordt je niet zo stoned van...
Pandora73maandag 1 november 2010 @ 20:10
quote:
1s.gif Op maandag 1 november 2010 16:37 schreef Qwea het volgende:

[..]



Een adviseur adviseerde mij dat dus wel. Maar dat is IMHO dus alles behalve slim. En ik wist idd dat het voor de OVR van belang is, en als ze er achter komen dat je het hebt verzwegen ze ook geen uitkering doen iig.
Een adviseur adviseerde je om je Crohn te verzwijgen? Sodeju. Dat kan dus echt niet... Die man zou op staande voet ontslagen moeten worden.
Hoe lullig ook, als de verzekeraar er op een gegeven moment achter komt, dan heb jij een vet probleem, en die adviseur zal natuurlijk (áls hij überhaupt nog werkt waar hij nu werkt) niet gaan toegeven dat hij je dat inderdaad geadviseerd heeft. Dus dan zit jij met de shit... Lekker dan.
Zucht, er is nog een hoop werk te doen in de branche zo te horen...
* Pandora73 werkt ook in de verzekeringen, vandaar
Raissadinsdag 2 november 2010 @ 13:20
quote:
1s.gif Op maandag 1 november 2010 20:10 schreef Pandora73 het volgende:

[..]


Een adviseur adviseerde je om je Crohn te verzwijgen? Sodeju. Dat kan dus echt niet... Die man zou op staande voet ontslagen moeten worden.
Hoe lullig ook, als de verzekeraar er op een gegeven moment achter komt, dan heb jij een vet probleem, en die adviseur zal natuurlijk (áls hij überhaupt nog werkt waar hij nu werkt) niet gaan toegeven dat hij je dat inderdaad geadviseerd heeft. Dus dan zit jij met de shit... Lekker dan.
Zucht, er is nog een hoop werk te doen in de branche zo te horen...
* Pandora73 werkt ook in de verzekeringen, vandaar
Ja, dat is echt behoorlijk fout!
Rewimodinsdag 2 november 2010 @ 17:28
Vandaag verwijzing voor de ct-scan gehaald. Was helaas te laat om nog een afspraak te maken, dat wordt dus morgen.

En de Arbo is aan het klooien, ik had vorige week een afspraak omgezet in een telefonische (maar ben vervolgens niet gebeld }:| ) en een nieuwe gemaakt voor 8 november. Belde er vanmiddag iemand die beweerde dat ik afgelopen week niet op was komen dagen en dat de afspraak voor 8 november op mijn verzoek telefonisch was. En dat terwijl ik al een brief van ze in huis heb met daarop de locatie en tijd voor die afspraak :')

Dus ik nog maar eens uitgelegd dat ik vorige week maandag èn dinsdag met een collega van haar heb gesproken (had het doorkiesnummer nog liggen hier) en hoe de boel toen geregeld was, maar dat ik niet gebeld was, terwijl ik toch twee keer had gevraagd of ik zelf moest bellen of gebeld zou worden. Nee, de arts zou mij bellen. Dus niet en nu beweren ze dat ik de afspraak heb gemist :6
Rewimowoensdag 3 november 2010 @ 09:36
Goed, ik kon vrijdag al terecht voor de ct-scan :o

Maar dan moet ik naar de endocrinoloog in Delft (ijzerinfuus) dus dat lukt niet. Nu kan ik maandag :D
Nozomi21woensdag 3 november 2010 @ 10:41
Okay das mooi! Heb je trouwens een extreem laag ijzergehalte? Omdat je zon infuus krijgt. Volgens mij heb ik namelijk ook standaard een te laag ijzer gehalte maar mijn MDL-arts heeft nog nooit gezegd dat ik dat dmv een infuus kan verhogen.

Er staat trouwens een artikeltje op nu.nl over darmpatienten.
http://www.nu.nl/gezondheid/2369423/darmpatient-weet-weinig.html
Rewimowoensdag 3 november 2010 @ 14:08
Ik neem te weinig ijzer op ja. Ik heb een WLS-operatie gehad waardoor mijn ijzeropname niet goed is, en met ijzertabletten kan dat niet opgelost worden (tabletten komen er min of meer heel weer uit :') ). Dus krijg ik ijzer per infuus, eens in de zoveel maanden.
Qweawoensdag 3 november 2010 @ 14:25
quote:
1s.gif Op maandag 1 november 2010 20:10 schreef Pandora73 het volgende:

[..]


Een adviseur adviseerde je om je Crohn te verzwijgen? Sodeju. Dat kan dus echt niet... Die man zou op staande voet ontslagen moeten worden.
Hoe lullig ook, als de verzekeraar er op een gegeven moment achter komt, dan heb jij een vet probleem, en die adviseur zal natuurlijk (áls hij überhaupt nog werkt waar hij nu werkt) niet gaan toegeven dat hij je dat inderdaad geadviseerd heeft. Dus dan zit jij met de shit... Lekker dan.
Zucht, er is nog een hoop werk te doen in de branche zo te horen...
* Pandora73 werkt ook in de verzekeringen, vandaar
Ja :') En hij is nog jurist ook :o Ik vind het gewoon eeeeeecht niet slim om het te verzwijgen. Hij redeneerde zo van "als je omver gereden wordt door een auto gaan ze geen sectie doen dus komen ze niet achter je crohn" :')

En, ik heb het zwart op wit (per mail) dat hij het me adviseert :')

Ooh, nou als ik nog vragen heb pm ik je wel ;) :P
Qweawoensdag 3 november 2010 @ 14:26
Anyway, ik ben naar de ha.. voor een ander kwaaltje, en gelijk maar eens melden daar dat ik
SPOILER
bloed en tyfus jeuk aan mn anus heb
En ik ben telkens zooooooo moe he :{ :'(
Mirjamwoensdag 3 november 2010 @ 14:27
quote:
1s.gif Op woensdag 3 november 2010 14:26 schreef Qwea het volgende:
Anyway, ik ben naar de ha.. voor een ander kwaaltje, en gelijk maar eens melden daar dat ik
SPOILER
bloed en tyfus jeuk aan mn anus heb
En ik ben telkens zooooooo moe he :{ :'(
laat anders ook je ijzer ff prikken!
is vaak een teken van vermoeidheid, als je ijzergehalte laag is. dus zou zomaar kunnen
Rewimowoensdag 3 november 2010 @ 15:15
En je B12, als je toch laat prikken...
Pandora73woensdag 3 november 2010 @ 18:19
quote:
1s.gif Op woensdag 3 november 2010 14:25 schreef Qwea het volgende:

[..]



Ja :') En hij is nog jurist ook :o Ik vind het gewoon eeeeeecht niet slim om het te verzwijgen. Hij redeneerde zo van "als je omver gereden wordt door een auto gaan ze geen sectie doen dus komen ze niet achter je crohn" :')

En, ik heb het zwart op wit (per mail) dat hij het me adviseert :')

Ooh, nou als ik nog vragen heb pm ik je wel ;) :P
Wat een klojo zeg, sjongejonge. En dat voor een adviseur én jurist... Ik hoop maar dat ik hem niet ken!

P.S. En vragen mag natuurlijk altijd, maar ik zit in de Schadeverzekeringen, niet Leven, dus daar kan ik je niet mee helpen helaas, sorry!
Qweadonderdag 4 november 2010 @ 10:36
quote:
1s.gif Op woensdag 3 november 2010 14:27 schreef Mirjam het volgende:

[..]

laat anders ook je ijzer ff prikken!
is vaak een teken van vermoeidheid, als je ijzergehalte laag is. dus zou zomaar kunnen
Ik moet pas in December weer prikken :') Maar ijzer is altijd goed, en b12 spuit ik bij. Volgens de HA kwam het echt van de Crohn, ontstekingen, humira, ect.

Man, ik ben sinds 08:30 wakker, en ik ben nu echt alweer kapot :{
Qweadonderdag 4 november 2010 @ 10:37
quote:
1s.gif Op woensdag 3 november 2010 18:19 schreef Pandora73 het volgende:

[..]

P.S. En vragen mag natuurlijk altijd, maar ik zit in de Schadeverzekeringen, niet Leven, dus daar kan ik je niet mee helpen helaas, sorry!
He verdomme! :P
Rewimovrijdag 5 november 2010 @ 14:13
Zo, ik lig nu ijzer te tanken :) En tegenover me krijgt iemand Remicade ;)
Rewimovrijdag 5 november 2010 @ 15:12
IJzer zit erin, nu nog spoelen en dan kan ik weer richting Duitsland ^O^
Mirjamvrijdag 5 november 2010 @ 15:25
quote:
1s.gif Op vrijdag 5 november 2010 15:12 schreef Rewimo het volgende:
IJzer zit erin, nu nog spoelen en dan kan ik weer richting Duitsland ^O^
*O*
succes nog ff!
Rewimovrijdag 5 november 2010 @ 15:26
Ach, ik lig lekker hoor :D Goeie bedden hier, EEE-tje mee zodat ik kan internetten, ik vermaak me altijd wel.
Rewimovrijdag 5 november 2010 @ 20:45
Lange dag, maar inmiddels weer thuis :)

Heb een briefje mee met extra aanwijzing voor de radioloog voor de CT maandag. Internist denkt ook aan iets "mechanisch", toch weer een verkleving of iets dergelijks. Aangezien het niets met eten of wind te maken lijkt te hebben.
timp0evrijdag 5 november 2010 @ 22:15
Iig sterkte Rewimo. Vind het ook erg goed, als ik je laatste posts lees, dat je er toch positief onder blijft! ^O^ Ik ben toch dan wel iemand die erg snel een dipje heeft als ik weer klachten heb..

ik raad trouwens niemand hier Lays patatje joppiesaus aan! Halve zakje op, hele dag op de wc gezeten :%
Pandora73zaterdag 6 november 2010 @ 16:04
Ik vind het sowieso al geen smaken die Lays-wedstrijd-chips. Maar da's mijn ding... Chips horen niet naar babi pangang, fruit of joppiesaus te smaken. Ook niet naar ketchup trouwens. (Bestaan die eigenlijk nog? Hadden ze een paar jaar geleden, chips met ketchupsmaak)

Rewimo, sterkte alvast voor maandag!
Qweazaterdag 6 november 2010 @ 18:16
Hmm, ik vermoed dat er weer iets aan het ontsteken is.

Al heel lang enorm moe, ook dan
SPOILER
jeukende anus, bloed,slijm, ect
shizzle, en sinds gisteren ook buikpijn weer. Vet rommelen, vet naar de wc moeten maar niet kunnen, gewoon een kut gevoel daar benee. :{
Qweazaterdag 6 november 2010 @ 18:17
quote:
1s.gif Op vrijdag 5 november 2010 22:15 schreef timp0e het volgende:
Iig sterkte Rewimo. Vind het ook erg goed, als ik je laatste posts lees, dat je er toch positief onder blijft! ^O^ Ik ben toch dan wel iemand die erg snel een dipje heeft als ik weer klachten heb..

ik raad trouwens niemand hier Lays patatje joppiesaus aan! Halve zakje op, hele dag op de wc gezeten :%
Daar had ik weer geen last van :P
Pandora73zaterdag 6 november 2010 @ 18:25
Och Qwea, jij ook weer last? Sterkte! Hopelijk wordt het snel beter.
Qweazaterdag 6 november 2010 @ 18:49
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 november 2010 18:25 schreef Pandora73 het volgende:
Och Qwea, jij ook weer last? Sterkte! Hopelijk wordt het snel beter.
Jup }:| En dan sta ik notabene op 40mg humira elke week -O-
Rewimozaterdag 6 november 2010 @ 22:29
Balen joh :{
Rewimomaandag 8 november 2010 @ 09:14
Ik heb honger, maar ik mag niet eten -O- Ga zo naar Kleve voor de ct-scan.
Gala6183maandag 8 november 2010 @ 11:45
Oi Rewimo, sterkte! En daarna lekker ontbijten!

Hier rommelt het weer aan alle kanten. Ik hoop dat het komt doordat ik ongesteld moet worden, dan heb ik altijd meer last. Anders toch maar eens overwegen de dosis imuran te verhogen.

Even een domme vraag waar ik me ook heus heel erg voor schaam: nemen jullie (imurangebruikers, als die er zijn ;)) de dagdosis in 1 keer of verspreid over de dag? Ik neem nu 's ochtends 1pil en 's avonds voor ik naar bed ga weer. Maar prednison moest altijd in 1 keer. Daarom twijfel ik nu opeens of ik het wel goed doe.
Rewimomaandag 8 november 2010 @ 11:54
Heb je er geen gebruiksaanwijzing bij? Anders kun je die online wel vinden denk ik.

CT achter de rug, ontbijt achter de kiezen :Y)
Gala6183maandag 8 november 2010 @ 12:51
quote:
1s.gif Op maandag 8 november 2010 11:54 schreef Rewimo het volgende:
Heb je er geen gebruiksaanwijzing bij? Anders kun je die online wel vinden denk ik.

CT achter de rug, ontbijt achter de kiezen :Y)
Mnee staat er niet echt duidelijk in, vandar mijn vraag.

Wanneer krijg je de uitslag van je CT?
Qweamaandag 8 november 2010 @ 12:55
quote:
1s.gif Op maandag 8 november 2010 11:45 schreef Gala6183 het volgende:
Oi Rewimo, sterkte! En daarna lekker ontbijten!

Hier rommelt het weer aan alle kanten. Ik hoop dat het komt doordat ik ongesteld moet worden, dan heb ik altijd meer last. Anders toch maar eens overwegen de dosis imuran te verhogen.

Even een domme vraag waar ik me ook heus heel erg voor schaam: nemen jullie (imurangebruikers, als die er zijn ;)) de dagdosis in 1 keer of verspreid over de dag? Ik neem nu 's ochtends 1pil en 's avonds voor ik naar bed ga weer. Maar prednison moest altijd in 1 keer. Daarom twijfel ik nu opeens of ik het wel goed doe.
Ik nam het in 1x 's ochtends. Na het eten :)
Gala6183maandag 8 november 2010 @ 15:48
Ga ik vanaf morgen ook doen.

Hoe is het verder met je Qwea?
Rewimomaandag 8 november 2010 @ 17:35
quote:
1s.gif Op maandag 8 november 2010 12:51 schreef Gala6183 het volgende:

Mnee staat er niet echt duidelijk in, vandar mijn vraag.

Wanneer krijg je de uitslag van je CT?
Over een dag of 3 moeten ze bij de huisarts liggen, dus dan ga ik eens informeren.
Nozomi21maandag 8 november 2010 @ 17:56
quote:
Even een domme vraag waar ik me ook heus heel erg voor schaam: nemen jullie (imurangebruikers, als die er zijn ) de dagdosis in 1 keer of verspreid over de dag? Ik neem nu 's ochtends 1pil en 's avonds voor ik naar bed ga weer. Maar prednison moest altijd in 1 keer. Daarom twijfel ik nu opeens of ik het wel goed doe.
Ik neem alles in 1x na het ontbijt.
Nothingwomanmaandag 8 november 2010 @ 18:35
Bah, ik schrok vandaag, 1e keer nadat de diagnose werd gesteld nogal wat bloed gepoept :{ M'n darmen rommelen sowieso al een tijdje.. gelukkig is het verder niet heel erg, maar ik schrok toch wel ff.
Gala6183maandag 8 november 2010 @ 18:55
Hè bah, blijft inderdaad altijd schrikken. En dat stomme gerommel ben je op een gegeven moment ook wel zat.
Nozomi21maandag 8 november 2010 @ 19:03
Oh ja man, van t weekend is er iemand bij me blijven slapen.. zo irritant dat mijnn buik dan 's nachts geluiden maakt..
Rewimomaandag 8 november 2010 @ 19:57
Zo'n rommelbuik heb ik ook :+ Ik lach er meestal maar om als ie weer op onhandige momenten begint te borrelen. Je kunt er toch niks aan doen verder.
timp0emaandag 8 november 2010 @ 23:31
In het begin vond ik het ook altijd erg vervelend dat mijn darmen rommelden als er iemand bleef slapen. Zoals toen ik nog een vriendje had... maar goed, als je gewoon goed uitlegt wat er aan de hand is horen ze het de nacht erna het niet eens meer! :)
scarefreakwoensdag 10 november 2010 @ 21:56
Heeft er iemand al wel eens gehoord over de mogelijke werking van granaatappel concentraat ten opzichte van Crohn?
Ik hoorde hier laatst wat over, dat het ook medisch voorgeschreven werd in een aantal gevallen en dat de bevindingen positief waren.
Echter is hier niets van terug te vinden op internet...
Pandora73woensdag 10 november 2010 @ 22:03
Als je in het Engels zoekt (pomegranate crohn) dan vind je wel wat resultaten. Ik moet wel gelijk zeggen dat ik ze niet gelezen heb (zit Star Wars te kijken ;) ) dus ook niet weet of het is wat je zoekt en of je er wat aan hebt.
Nozomi21woensdag 10 november 2010 @ 22:16
Ow dat ga ik zeker wel proberen, op een aantal Engelstalige fora schijnen mensen er wel baat bij te hebben. Als ik het een poosje heb geprobeerd zal ik wel laten weten of ik er wat van merk.
Qweadonderdag 11 november 2010 @ 09:20
quote:
1s.gif Op maandag 8 november 2010 15:48 schreef Gala6183 het volgende:
Ga ik vanaf morgen ook doen.

Hoe is het verder met je Qwea?
Bagger. A.s Dinsdag weer naar de internist. Hoest met jou/jullie?
Qweadonderdag 11 november 2010 @ 09:22
Zijn hier nog verzekerden van Zilverenkruis / groeneland?

Dan kun je een gratis zorgboek aanvragen twv 18,50

http://www.zilverenkruis.(...)-dit-initiatief.aspx

http://www.zilverenkruis.nl/zorgboek/Pages/default.aspx
Cocotrimoniumdonderdag 11 november 2010 @ 10:16
quote:
1s.gif Op maandag 8 november 2010 11:45 schreef Gala6183 het volgende:
Even een domme vraag waar ik me ook heus heel erg voor schaam: nemen jullie (imurangebruikers, als die er zijn ;)) de dagdosis in 1 keer of verspreid over de dag? Ik neem nu 's ochtends 1pil en 's avonds voor ik naar bed ga weer. Maar prednison moest altijd in 1 keer. Daarom twijfel ik nu opeens of ik het wel goed doe.
Ik nam het vroeger altijd meteen na het ontbijt. Maar tegenwoordig slik ik alles in 1x, vlak voordat ik ga slapen.
Gala6183donderdag 11 november 2010 @ 10:17
@Qwea He bah wat naar. Beterschap en sterkte enzo :*

Hier alles onder controle. Voor zo lang als het duurt :')

Ik neem mijn medicijnen nu ook maar in 1 keer. Even kijken wat het doet. Voel me in ieder geval goed.
Cocotrimoniumdonderdag 11 november 2010 @ 10:17
quote:
1s.gif Op maandag 8 november 2010 18:35 schreef Nothingwoman het volgende:
Bah, ik schrok vandaag, 1e keer nadat de diagnose werd gesteld nogal wat bloed gepoept :{ M'n darmen rommelen sowieso al een tijdje.. gelukkig is het verder niet heel erg, maar ik schrok toch wel ff.
Gala zei het al; het blijft idd schrikken als je bloed erbij ziet. Gelukkig is het tenminste niet heel erg, houden zo :)
Cocotrimoniumdonderdag 11 november 2010 @ 10:19
quote:
14s.gif Op donderdag 11 november 2010 09:20 schreef Qwea het volgende:


Bagger. A.s Dinsdag weer naar de internist. Hoest met jou/jullie?
Bah Qwea, wat balen dat het zo slecht gaat -O- Hopelijk kan de internist je verder helpen.

Hier gaat het wel ok, geloof ik (durf nooit te zeggen dat het 'goed' gaat, ben dan altijd bang dat ik de boel jinx). Volgende week vrijdag weer infuus, en tot nu toe geen bloed en relatief heel weinig klachten.
ArchEnemydonderdag 11 november 2010 @ 11:36
..was dit hier al bekend?:

http://www.gezondheidsnet(...)-de-ziekte-van-crohn

"LIVERPOOL - Een aanvullend dieet van broccoli lijkt te verhinderen dat infecties door de ziekte van Crohn doorzetten. Zij voorkomen dat bepaalde bacterieën zich vastzetten in de ingewanden."
Nothingwomandonderdag 11 november 2010 @ 11:48
Thanks voor jullie reacties! ;) Broccoli helpt inderdaad had ik ergens gelezen, daarom eet ik het ook vrij vaak :P
Qweadonderdag 11 november 2010 @ 12:46
quote:
1s.gif Op donderdag 11 november 2010 10:19 schreef Cocotrimonium het volgende:

[..]



Bah Qwea, wat balen dat het zo slecht gaat -O- Hopelijk kan de internist je verder helpen.

Hier gaat het wel ok, geloof ik (durf nooit te zeggen dat het 'goed' gaat, ben dan altijd bang dat ik de boel jinx). Volgende week vrijdag weer infuus, en tot nu toe geen bloed en relatief heel weinig klachten.
Je gebruikt remicade?

Ik wil ook mijn remicade terug ;( Had het idee dat het meer deed dan de humira. Maar ja, ik (dat denken we althans) krijg jeuk van de remicade :{
Cocotrimoniumdonderdag 11 november 2010 @ 13:03
quote:
1s.gif Op donderdag 11 november 2010 12:46 schreef Qwea het volgende:

Je gebruikt remicade?

Ik wil ook mijn remicade terug ;( Had het idee dat het meer deed dan de humira. Maar ja, ik (dat denken we althans) krijg jeuk van de remicade :{
Ja, imuran & remicade. Als dit niet meer voldoende werkt, dan is humira de volgende stap. Al denk ik niet dat dat veel doet (als de remicade niks meer voor me doet, bedoel ik).

Alhoewel we misschien eerst nog een keer het interval kunnen verkorten (krijg het nu per 6 weken, 600mg).
Rewimovrijdag 12 november 2010 @ 15:26
Joepie -O- Ik ben de laatste tijd af en toe duizelig. Als ik me omdraai in bed, als ik opsta en ook "gewoon" zomaar. Dat komt dus door de paracetamol-met-codeïne, lees ik net }:|
Pandora73vrijdag 12 november 2010 @ 21:39
Ow ja dat zou maar zo kunnen... Codeïne is heftiger dan coffeïne ja... Nou ja hopen dan maar dat je er snel weer vanaf kan!
Rewimozaterdag 13 november 2010 @ 08:41
Ach, het helpt sowieso niet genoeg :P
morganezaterdag 13 november 2010 @ 11:09
quote:
1s.gif Op donderdag 11 november 2010 09:22 schreef Qwea het volgende:
Zijn hier nog verzekerden van Zilverenkruis / groeneland?

Dan kun je een gratis zorgboek aanvragen twv 18,50

http://www.zilverenkruis.(...)-dit-initiatief.aspx

http://www.zilverenkruis.nl/zorgboek/Pages/default.aspx
Ja ik! Super, bedankt voor de tip! Ik heb geen Crohn/Colitis maar PDS en die staat er ook tussen :)
Raissazondag 14 november 2010 @ 14:19
Qwea laat je nog even weten hoe het afgelopen is met je hypotheek en verzekeringen enzo?
Qweazondag 14 november 2010 @ 14:37
quote:
1s.gif Op donderdag 11 november 2010 13:03 schreef Cocotrimonium het volgende:

[..]



Ja, imuran & remicade. Als dit niet meer voldoende werkt, dan is humira de volgende stap. Al denk ik niet dat dat veel doet (als de remicade niks meer voor me doet, bedoel ik).

Alhoewel we misschien eerst nog een keer het interval kunnen verkorten (krijg het nu per 6 weken, 600mg).
Mijn internist zei dat Remicade meestal beter werkt dan Humira. Maar omdat Remicade van muizen eiwit is gemaakt, kunnen mensen een allergische reactie krijgen. Die kans is met Humira veel kleiner.

Ik heb me wel eens afgevraagd, wat nou als Humira niet werkt en Remicade niet kan vanwege een allergische reactie ? Is er daarnaast nog iets?
Qweazondag 14 november 2010 @ 14:38
quote:
1s.gif Op zondag 14 november 2010 14:19 schreef Raissa het volgende:
Qwea laat je nog even weten hoe het afgelopen is met je hypotheek en verzekeringen enzo?
Yes, absoluut. Maar we hebben besloten dat we mijn loon maar niet meenemen in de hypotheek :) Dat scheelt voor mij ook een levensverzekering en torenhoge premie. Heb een vriend in de levensverzekering werken. Je moet rekenen op +- een stijging van 150 a 200% :{
Qweazondag 14 november 2010 @ 14:39
quote:
1s.gif Op zaterdag 13 november 2010 11:09 schreef morgane het volgende:

[..]


Ja ik! Super, bedankt voor de tip! Ik heb geen Crohn/Colitis maar PDS en die staat er ook tussen :)
^O^ Ik wacht nog op het mailtje of het ook voor mensen van Groeneland Achmea geldt :P Dat is nu zilverenkruis geworden geloof ik.
Qweazondag 14 november 2010 @ 14:39
quote:
1s.gif Op zaterdag 13 november 2010 08:41 schreef Rewimo het volgende:
Ach, het helpt sowieso niet genoeg :P
Heb je geen zwaardere pijnstilling? Tramadol bijvoorbeeld?
Rewimozondag 14 november 2010 @ 14:46
Nee, momenteel niet. Ik zit ook nog met het probleem dat ik niet alle pijnstillers mag hebben, vanwege mijn maagverkleining. Meer codeïne vindt de internist ook geen optie, juist vanwege dit soort bijwerkingen. Had er gisteravond geen genomen, ook niet duizelig geweest vannacht, dus dat komt echt van die zetpillen :{
Gala6183maandag 15 november 2010 @ 09:47
quote:
1s.gif Op donderdag 11 november 2010 10:17 schreef Gala6183 het volgende:
Hier alles onder controle. Voor zo lang als het duurt :')

Ik neem mijn medicijnen nu ook maar in 1 keer. Even kijken wat het doet. Voel me in ieder geval goed.
Ik en mijn grote mond. Intussen gaat het enigszins bagger. Bloed, buikpijn, misselijk (ws omdat ik de imuran nu anders slik, had ik ook toen ik er net mee begon) :X Zo maar even de dokter bellen en hopen dat ik gauw terecht kan. Zal wel weer uitdraaien op een ronde Prednison. Plofkop here I come -O-
Raissamaandag 15 november 2010 @ 09:50
quote:
1s.gif Op maandag 15 november 2010 09:47 schreef Gala6183 het volgende:

[..]



Ik en mijn grote mond. Intussen gaat het enigszins bagger. Bloed, buikpijn, misselijk (ws omdat ik de imuran nu anders slik, had ik ook toen ik er net mee begon) :X Zo maar even de dokter bellen en hopen dat ik gauw terecht kan. Zal wel weer uitdraaien op een ronde Prednison. Plofkop here I come -O-
:{ Onwijs balen zeg!
Gala6183maandag 15 november 2010 @ 10:14
Ja bleh. Ik kan gelukkig donderdag al bij de dokter terecht. Nu maar hopen dat ik het wel gewoon volhoud op mijn werk, ik baal er altijd zo van als ik me weer ziek moet melden.

[ Bericht 0% gewijzigd door Gala6183 op 15-11-2010 10:14:51 (typo) ]
Qweamaandag 15 november 2010 @ 10:16
quote:
16s.gif Op maandag 15 november 2010 10:14 schreef Gala6183 het volgende:
Ja bleh. Ik kan gelukkig donderdag al bij de dokter terecht. Nu maar hopen dat ik het wel gewoon volhoud op mijn werk, ik baal er altijd zo van als ik me weer ziek moet melden.
Sterkte :*
Raissamaandag 15 november 2010 @ 11:06
Over werk gesproken, hoeveel mensen werken hier gewoon fulltime?
PaarsBeestjemaandag 15 november 2010 @ 11:08
quote:
1s.gif Op maandag 15 november 2010 11:06 schreef Raissa het volgende:
Over werk gesproken, hoeveel mensen werken hier gewoon fulltime?
Ik werk met CU fulltime, maar ben wel de complete vrijdagavond en zaterdag meestal total loss :') Ik hou vrij weinig leven over eerlijk gezegd..
Gala6183maandag 15 november 2010 @ 11:13
Ik werk ook gewoon fulltime. In Duitsland is het begrip "parttime" niet heel erg ingeburgerd. Ik heb welgeteld 1 collega die parttime (32 uur) werkt. Ik heb er wel eens over nagedacht om ook 4 dagen te gaan werken maar ik vind het hier veel te gezellig *; en eigenlijk gaat het het grootste gedeelte van de tijd gewoon goed.

Ben 's avonds wel altijd gaar. Of misschien gewoon lui ;) Ik sport nu 1 keer in de week, wil eigenlijk naar 2 keer in de week want ik voel me na afloop altijd enorm fit.
Raissamaandag 15 november 2010 @ 11:36
Ikzelf werk 2 hele, soms 3 hele dagen per week. 3 dagen is vaak echt teveel en daar boet ik dan ook gelijk een paar dagen voor. En hoewel mijn crohn nu zonder ontstekingen is en daardoor 'onder controle' wordt genoemd, heb ik er nog erg veel last van in het dagelijks leven...
Nozomi21maandag 15 november 2010 @ 13:13
Ik studeer zelf nog maar loop op dit moment stage waarbij ik 4 dagen in de week van 09:00 - 17:00 uur werk en dat gaat redelijk goed moet ik zeggen.

Ik heb de afgelopen dagen toch wel weer erg last gehad van mijn buik, het rommelde ontzettend en mijn buik was ook flink opgezet en heb moeten overgeven. Nu dus maar weer iets omhoog met de prednison (3 daagjes op 20mg dan terug naar 10mg maar daar opblijven zitten).
Rewimomaandag 15 november 2010 @ 14:01
Ik werk in principe 5 x 6 uur. Als ik weer compleet aan de slag kan, wil ik 4 x 7,5 gaan werken. Maar op dit moment is 3 x 2 uur echt wel het maximum, vooral omdat ik ook nog eens 2 uur reistijd heb.
timp0emaandag 15 november 2010 @ 16:02
Ik werk zelf partime (32 uur per week) als verpleegkundige, wel onregelmatig, dus ook funest voor mijn darmen. Maar op zich trek ik het nog wel erg goed. En om toch extra inkomen te hebben omdat 32 uur geen fulltime salaris is werk ik als oproepkracht bij een instelling voor meervoudig gehandicapten. Dat is puur begeleiding en hoef vaak niet hard te werken.... ideaal! :)
Raissamaandag 15 november 2010 @ 16:18
Ik voel me altijd zo'n kneus als ik dan hoor/lees dat andere mensen wél fulltime kunnen werken.. Men, wat zou ik dat graag willen!
Gala6183maandag 15 november 2010 @ 16:29
Raissa, iedereen doet toch wat hij/zij kan? Als meer niet gaat, dan houdt het gewoon op. Het schiet ook niet op als je je over de kop werkt. Dan krijg je behalve je Crohn misschien nog meer gezondheidsproblemen. Ik kan me overigens heel goed voorstellen hoor, dat je het vervelend vind. Je hoofd kan veel meer dan je lichaam toestaat en dat is enorm frustrerend. :*

Ik ben ondertussen een mailtje naar mijn baas aan het sturen of ik de rest van de week vanuit huis kan werken -O- Ik verheug me al bijna op de prednison :')
Pandora73maandag 15 november 2010 @ 19:46
Ik werk 4 dagen per week (ma-di-do-vr) van 8 uur en dat is precies genoeg. Veel meer moet het niet worden, ook omdat mijn baan redelijk stressvol is momenteel.
Nou moet ik daar wel bij zeggen dat ik ook nog wat tussen de oortjes heb zitten dat ervoor zorgt dat ik ook sneller moe ben en gevoelig voor prikkels (met name geluid), dus dat helpt ook niet echt mee.
Nothingwomandinsdag 16 november 2010 @ 00:08
quote:
1s.gif Op maandag 15 november 2010 16:18 schreef Raissa het volgende:
Ik voel me altijd zo'n kneus als ik dan hoor/lees dat andere mensen wél fulltime kunnen werken.. Men, wat zou ik dat graag willen!
Je moet inderdaad echt niet meer doen dan je aankunt, je kunt er zelf echt helemaal niks aan doen :*
Begrijp heel goed dat het frustrerend is, maar er is helaas niets aan te doen..
Qweadinsdag 16 november 2010 @ 09:13
Ik werk niet, maar ga naar school. Niet fulltime, want a) dat zou ik niet trekken, en b) mijn rooster is vet relax. Maar nog steeds ben ik o.a doooodmoe.

Men, sinds vannochtend last van mijn benen. Echt een vet zwaar gevoel, en mijn knieën
beginnen ook weer te etteren.

Straks naar de internist *O*
Rewimodinsdag 16 november 2010 @ 09:23
Sterkte bij de internist!

Ik moet ook naar het ziekenhuis, maar dan voor mijn been ;)
PaarsBeestjedinsdag 16 november 2010 @ 09:30
quote:
1s.gif Op maandag 15 november 2010 16:18 schreef Raissa het volgende:
Ik voel me altijd zo'n kneus als ik dan hoor/lees dat andere mensen wél fulltime kunnen werken.. Men, wat zou ik dat graag willen!
Zo voelen we ons allemaal wel.. Dat heb ik als ik andere mensen hoor vertellen over hun uitbundige sociale leven :Y Wanneer ik teveel afspraken in het weekend heb, dan ben ik de week erna total loss (en dan haal ik vaak de vrijdag op het werk ook niet omdat ik simpelweg te moe ben). Ik lig vaak ook heel vroeg in bed. Iedere woensdag sowieso om bij te tanken (denk aan half 9 in bed) en soms ook nog op andere werkdagen.

[ Bericht 0% gewijzigd door PaarsBeestje op 16-11-2010 12:06:19 ]
Gala6183dinsdag 16 november 2010 @ 11:53
Stiekem een soort van fijn om te lezen dat ik niet de enige ben die gauw moe is, op tijd naar bed wil (gaan is vaak een tweede) en niet een heel weekend volplant met van alles en nog wat.

Hoewel ik het liefst zou zien dat iedereen gewoon gezond is natuurlijk.

Ik zit thuis vandaag. Vannacht nauwelijks een oog dichtgedaan. Ik had voor de verandering ook enorm last van maagzuur, dat heb ik anders nooit. En toen ik eindelijk sliep moest vriendlief opstaan want die moest onmenselijk vroeg naar zijn werk vandaag. En daarna heb ik niet meer geslapen. Net wat gegeten en het lijkt erop dat ik me steeds na het eten wel iets beter voel.
Nozomi21dinsdag 16 november 2010 @ 12:08
Owja maagzuur dat is echt vervelend joh! Wel goed om te lezen dat het iets beter met je gaat nadat je iets hebt gegeten, dat lijkt haast de omgekeerde wereld :P

Ik zorg meestal ook dat ik redelijk op tijd in bed lig, zo rond 10 uur, half 11. Ik heb ook het idee dat een goede nachtrust belangrijk is om een opvlamming te voorkomen.

Voelde me gister echt de hele dag top, maar mijn buik was vannacht echt ontzettend aan het rommelen wat ik toch wel een beetje vreemd vind al heb ik wel Pringles (cheese onion) op gisteravond.

Ik ben trouwens ook begonnen met het drinken van Granaatappelsap, tot nu toe heb ik er nog niet veel van gemerkt maar ik vind het wel vet lekker en het is sowieso erg gezond (vitamine C, B en lots of anti-oxidanten) dus ik houd em er wel in. Mijn moeder heeft me als tip gegeven om sojamelk te gaan drinken, dat schijnt ook heel goed te zijn en daardoor krijg ik wat extra calcium en eiwitten binnen. Iemand anders die ook veel sojamelk drinkt en merkt dat hij/zij zich daardoor beter voelt?
Gala6183dinsdag 16 november 2010 @ 12:10
Ik heb ook wel eens gehoord dat paardenmelk goed zou zijn bij darmproblemen, maar dat lijkt me echt goor. Ben sowieso al geen melkfan, maar als het niet uit een koe komt dan hoeft het helemaal niet.
Cocotrimoniumdinsdag 16 november 2010 @ 13:12
quote:
1s.gif Op zondag 14 november 2010 14:37 schreef Qwea het volgende:

Ik heb me wel eens afgevraagd, wat nou als Humira niet werkt en Remicade niet kan vanwege een allergische reactie ? Is er daarnaast nog iets?
Er zijn nog wel wat experimentele studies: een vriend van mij (ook met CU) heeft meegedaan aan de Millenium-studie. Maar wat er daarna nog is?

Voor mij (met CU) is het vrij 'simpel'. Ik krijg nu Remicade: werkt dat niet meer, dan proberen we nog Humira. Werkt dat niet, dan gaat de dikke darm eruit en krijg ik een pouch/stoma.
Cocotrimoniumdinsdag 16 november 2010 @ 13:17
quote:
1s.gif Op maandag 15 november 2010 11:06 schreef Raissa het volgende:
Over werk gesproken, hoeveel mensen werken hier gewoon fulltime?
Ik werk fulltime. Heb daar wel een ideale baan voor (spoiler ivm wat langer verhaal).

SPOILER
Ik werk als docent op het hbo. Ideaal! Als ik niet voor de klas hoef te staan, kan ik in principe gaan en staan waar ik wil. Dus met slechte dagen is dat heel handig.

Met die slechtere dagen voor de klas staan, kan trouwens ook prima. Ik zeg dan gewoon tegen de studenten dat ik last heb van een darmontsteking en dat de mogelijkheid bestaat dat ik even weg moet. Mijn ervaring is dat geen enkele student daar 'raar' over doet of er een probleem van maakt.

Héél af en toe heb ik wel eens een les uit moeten laten vallen. Gelukkig is er vrij eenvoudig een nieuwe les in te plannen.
Cocotrimoniumdinsdag 16 november 2010 @ 13:24
quote:
1s.gif Op maandag 15 november 2010 11:13 schreef Gala6183 het volgende:
Ik sport nu 1 keer in de week, wil eigenlijk naar 2 keer in de week want ik voel me na afloop altijd enorm fit.
Oh, zo fijn: ik ben sinds een maand of twee weer aan het sporten. Het gaat de laatste tijd best wel erg goed namelijk (*klopt heel hard af* --> wil de boel niet jinxen!).

'Vroeger', voor de CU (nu 6 jaar geleden), sportte ik vrij fanatiek (man, wat had ik toen een slank, afgetraind lijf :D Ben nu zo'n 13 kilo zwaarder, :(). Maar goed, toen ik ziek werd, trainde ik voor boksgala's. Groot contrast met nu, haha.

Anyway, nu ben ik voorzichtig weer begonnen met sporten (1x per week kicktraining, puur voor m'n -belabberde- conditie) en het is geweldig :) Wil er nu nog iets naast gaan doen, want dit gaat best goed. En ik wil ervan profiteren zolang het kan (voel me soms net een soort tijdbom: ieder moment kan het omslaan en weer misgaan).
Cocotrimoniumdinsdag 16 november 2010 @ 13:25
quote:
1s.gif Op zondag 14 november 2010 14:38 schreef Qwea het volgende:
Yes, absoluut. Maar we hebben besloten dat we mijn loon maar niet meenemen in de hypotheek :) Dat scheelt voor mij ook een levensverzekering en torenhoge premie. Heb een vriend in de levensverzekering werken. Je moet rekenen op +- een stijging van 150 a 200% :{
Wauw... Dat scheelt wel heel erg veel -O-
Wordt leuk als we nog eens willen gaan verhuizen :{
Gala6183dinsdag 16 november 2010 @ 13:31
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 november 2010 13:12 schreef Cocotrimonium het volgende:

[..]



Er zijn nog wel wat experimentele studies: een vriend van mij (ook met CU) heeft meegedaan aan de Millenium-studie. Maar wat er daarna nog is?

Voor mij (met CU) is het vrij 'simpel'. Ik krijg nu Remicade: werkt dat niet meer, dan proberen we nog Humira. Werkt dat niet, dan gaat de dikke darm eruit en krijg ik een pouch/stoma.
Ik vind de gedachte aan een pouch/stoma echt gruwelijk angstaanjagend :'(
Qweadinsdag 16 november 2010 @ 14:53
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 november 2010 12:08 schreef Nozomi21 het volgende:

Ik zorg meestal ook dat ik redelijk op tijd in bed lig, zo rond 10 uur, half 11. Ik heb ook het idee dat een goede nachtrust belangrijk is om een opvlamming te voorkomen.

ik lig meestal ook rond 22:30 a 23u in bed. Maar het maakt weinig uit of ik nou 12uur slap heb, of 3 omdat ik ben wezen stappen. Moe ben ik toch wel.

Ik zou iedere minuut v/d dag wel kunne pitten
Qweadinsdag 16 november 2010 @ 14:55
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 november 2010 13:12 schreef Cocotrimonium het volgende:

[..]



Er zijn nog wel wat experimentele studies: een vriend van mij (ook met CU) heeft meegedaan aan de Millenium-studie. Maar wat er daarna nog is?

Voor mij (met CU) is het vrij 'simpel'. Ik krijg nu Remicade: werkt dat niet meer, dan proberen we nog Humira. Werkt dat niet, dan gaat de dikke darm eruit en krijg ik een pouch/stoma.

Er blijkt ook nog Cimzia te zijn las ik *O*

Ik zou echt NOOIT een stoma willen :@
Qweadinsdag 16 november 2010 @ 14:58
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 november 2010 13:25 schreef Cocotrimonium het volgende:

[..]



Wauw... Dat scheelt wel heel erg veel -O-
Wordt leuk als we nog eens willen gaan verhuizen :{
Ja dat is echt geen kattenpis :') En dat is per maand ook nog eens :{ Belachelijk.
Cocotrimoniumdinsdag 16 november 2010 @ 16:17
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 november 2010 13:31 schreef Gala6183 het volgende:

[..]



Ik vind de gedachte aan een pouch/stoma echt gruwelijk angstaanjagend :'(
Ach, leuk is anders. Maar als ik terugdenk aan mijn slechte perioden... Als ik me dan door een stoma/pouch weer goed ga voelen, dan graag :)

SPOILER
In mijn écht slechte perioden moet ik bijna iedere 10/15 minuten naar de wc, heb ik continu pijn, pijn, PIJN, ben ik doodmoe en sluit ik mezelf op in huis. Het minste beetje eten, maakt niet uit wat, zorgt ervoor dat ik me nog beroerder voel. Dan kan ik echt schreeuwend op het toilet zitten. Als een stoma/pouch dat kan oplossen, dan graag. Tuurlijk, nu vind ik het geen fijn idee, maar nu voel ik me goed. Als dat omslaat, en er werken geen medicijnen meer fatsoenlijk, dan heb ik die stoma/pouch (vooral die tweede :P) heel graag :)

Bij vrouwen kan het alleen de kans op kinderen krijgen aanzienlijk verlagen. Dus ik hoop dat ik kinderen krijg voordat ik een operatie krijg.
Een vriend van mij heeft sinds een maand een pouch, en hij is er echt dolblij mee. Voelde zich een paar dagen na de operatie al stukken beter dan daarvoor.
Cocotrimoniumdinsdag 16 november 2010 @ 16:18
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 november 2010 14:55 schreef Qwea het volgende:

[..]

Er blijkt ook nog Cimzia te zijn las ik *O*

Ik zou echt NOOIT een stoma willen :@
Nog nooit gehoord van Cimzia. Zo meteen eens opzoeken :)
Qweadinsdag 16 november 2010 @ 17:49
:( Crohn actief waarschijnlijk. Vandaar de hevige rugpijn,
SPOILER
jeuk aan mijn aarsch
, wat onverteerde ontlasting en buikklachten.

Prednison gekregen :( maand lang. :( Met nexium en wekelijks nog steeds humira }:|

Ennu wil ik een tramadol voor die kut rugpijn, maar dat kan niet, want ik weet niet hoe die inhakt, en alstie goed inhakt ben ik morgen half dood en ik heb morgen om 13u een afspraak op school :') :{ -O-
Rewimodinsdag 16 november 2010 @ 18:14
Dat is dus qut, qwea :(
Qweadinsdag 16 november 2010 @ 18:44
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 november 2010 18:14 schreef Rewimo het volgende:
Dat is dus qut, qwea :(
ja! En op het moment is die rugpijn echt het kutste :{ Godsklere wat doet dat pijn :{
Raissadinsdag 16 november 2010 @ 19:47
Oh wow wat een explosie met reacties! Ik lig inderdaad ook vaak vroeg op bed, opzich heb ik daar zelf niet zoveel problemen mee maar de buitenwereld lijkt het nogal vreemd te vinden... Maar goed, ik ben ze eigenlijk ook geen verantwoording schuldig :)

Ik zag dat coco een heel behandelplan heeft, in de zin van: we proberen eerst dit, dan dat en als dat niet werkt gaan we over op het volgende plan. Lijkt me toch ook wel fijn, die duidelijkheid. Bij mij is het tot nu toe allemaal ongepland gekomen en dan krijg je de tijd niet om je in een medicijn/behandeling/operatie te verdiepen. En hoewel een stoma mij ontzettende angst kan aanjagen (ik heb er wel wat nachten van wakker gelegen) snap ik na jouw verhaal heel goed dat je er vrede mee kan hebben!

Qwea, wat kut!
Rewimodinsdag 16 november 2010 @ 21:26
Ik heb dan wel geen Crohn (ik zou weleens willen weten wat ik wel heb :') ) maar die vermoeidheid herken ik zeker. Ik werk nu om de dag een paar uurtjes en de dag dat ik niet werk ben ik echt moe. En als ik dan zoals vandaag nog een ziekenhuisbezoek heb - met reistijd - is dat eigenlijk te veel. Morgen moet ik weer werken en ik vrees dat ik donderdag dan helemaal niks meer waard ben :{ Gelukkig heb ik dan niks bijzonders.
Gala6183woensdag 17 november 2010 @ 21:55
En nou heb ik morgen een afspraak met de dokter, maar ondertussen voel ik me alweer beter. Hoewel een predniplofkopkuurtje sowieso geen verkeerd idee is, aangezien ik om de week klachten heb dus er is wel iets actief.

Vraagje. Ik lees hier wel eens over onverteerd voedsel in ontlasting enzo. Is dat typisch voor Crohn? Of kan dat bij CU ook voorkomen?

En waar komt die rugpijn vandaan, Qwea? Beterschap in ieder geval.
Qweawoensdag 17 november 2010 @ 22:51
quote:
1s.gif Op woensdag 17 november 2010 21:55 schreef Gala6183 het volgende:
En nou heb ik morgen een afspraak met de dokter, maar ondertussen voel ik me alweer beter. Hoewel een predniplofkopkuurtje sowieso geen verkeerd idee is, aangezien ik om de week klachten heb dus er is wel iets actief.

Vraagje. Ik lees hier wel eens over onverteerd voedsel in ontlasting enzo. Is dat typisch voor Crohn? Of kan dat bij CU ook voorkomen?

En waar komt die rugpijn vandaan, Qwea? Beterschap in ieder geval.
k heb niet echt een idee waar de gewrichtsklachten vandaan komen (voel het ook in mijn knieën soms, maar meestal in mijn rug) maar we weten wel dat het Crohn gerelateerd is. Als de Crohn rustig is, heb ik er eigenlijk geen last van. Maar als het actiever/actief is dan komt die kut rugpijn ook terug :) Maar waar het precies vandaan komt weet ik niet. Zal ik volgende maand es vragen aan mijn internist :D

Stukje over de vertering ;

quote:
De meest voorkomende plaats van aantasting is de dunne darm.
Bijna steeds is het laatste stuk van de dunne darm aangetast (het terminaal ileum.) Dit verklaart meteen waarom de pijn meestal in de rechteronderbuik wordt waargenomen - de dunne darm mondt hier uit in de dikke darm (colon).
Als de ziekte voornamelijk gekarakteriseerd wordt door een ontsteking zijn diarree en een verminderde opname van voedingsbestanddelen kenmerkend.
Het laatste stukje van de dunne darm speelt een belangrijke rol bij de opname van bepaalde vitaminen (vitamine B12, foliumzuur en vitamine D), mineralen (zink) en galzouten.
Een verminderde opname van galzouten veroorzaakt een minder goede vertering, een verslechterde opname van vetstoffen en een verhoogde kans op galstenen.
En ik geloof dat dat voornamelijk of iig meer voorkomt bij Crohn dan bij CU. But correct me if I;m wrong :)

Ben benieuwd wat je arts zegt morgen :Y

Ik moet nog steeds met mijn kuurtje beginnen. Zie er tegen op als een mongool. Bedenk me nu terwijl ik dit typ, ik had moeten spuiten vanmorgen!

*doen gaat*
Gala6183donderdag 18 november 2010 @ 11:19
Ik heb niet zo zeer last van m'n gewrichten maar wel een raar gevoel rechts onder in mijn rug en daardoor een onrustig been. Beetje moeilijk uit te leggen, maar het is echt heel irritant. Misschien komt dat dan ook wel door de CU. Het is een hele tijd weggeweest maar sinds deze week heb k het weer.

Mijn arts is een man van weinig woorden, waarschijnlijk sta ik na 5 minuten wieder draußen met een Rezept ;)
Rewimodonderdag 18 november 2010 @ 12:29
Mijn darmontsteking begon zelfs met pijn in mijn rug. En het heeft heel lang geduurd voor dat weg was. Zelfs nu komt het af en toe nog opzetten.
Qweadonderdag 18 november 2010 @ 13:01
quote:
1s.gif Op donderdag 18 november 2010 12:29 schreef Rewimo het volgende:
Mijn darmontsteking begon zelfs met pijn in mijn rug. En het heeft heel lang geduurd voor dat weg was. Zelfs nu komt het af en toe nog opzetten.
Mijne ook. Ik heb eerst heeeeeeeeeeeeeeeeel (3 maanden miss wel 4 ) lang rugpijn gehad, ze dachten eerst aan een hernia. Maar toen kwam Crohn om de hoek kijken, en toen ik eenmaal een stootkuur prednison heb gehad, was het weg. Nu komt het opzetten als de Crohn weer actief/actiever is
Qweadonderdag 18 november 2010 @ 13:02
quote:
1s.gif Op donderdag 18 november 2010 11:19 schreef Gala6183 het volgende:
Ik heb niet zo zeer last van m'n gewrichten maar wel een raar gevoel rechts onder in mijn rug en daardoor een onrustig been. Beetje moeilijk uit te leggen, maar het is echt heel irritant. Misschien komt dat dan ook wel door de CU. Het is een hele tijd weggeweest maar sinds deze week heb k het weer.

Mijn arts is een man van weinig woorden, waarschijnlijk sta ik na 5 minuten wieder draußen met een Rezept ;)
Hoe laat moet je er zijn?
Gala6183donderdag 18 november 2010 @ 13:23
15:30, tis maar 1 halte met de metro vanaf m'n werk maar eigenlijk heb ik geen zin om daarna weer terug te gaan. Kan ik meteen mijn thuiswerkding uitproberen O~)

Nu ik er over nadenk :') heb ik misschien toch wel last van mijn gewrichten. Ik voel me vanaf maandag slecht, en sindsdien kraken en schuiven (dat is zo'n kutgevoel :X) mijn knieën en mijn bekken en heupen er weer lustig op los. En ik maar denken dat het weg was omdat ik ben gaan sporten ;(
Gala6183donderdag 18 november 2010 @ 16:31
Joepie geen predniplof maar weer terug aan de pentasa, 2 gram per dag! Als het over 10 dagen niet beter gaat, dan moet ik terugkomen en gaan ze mijn bloed weer eens checken.
Raissazondag 21 november 2010 @ 16:34
En hoe gaat het nu Gala?
Gala6183zondag 21 november 2010 @ 18:13
Goed eigenlijk wel! Ik merkte gister al verschil, weinig buikpijn meer en geen KRRRAAAAAK als ik me beweeg ;) Dus ik ben blij!

Hoe is het met jullie? Qwea, voel je je alweer wat beter?
Qweazondag 21 november 2010 @ 18:42
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 18:13 schreef Gala6183 het volgende:
Goed eigenlijk wel! Ik merkte gister al verschil, weinig buikpijn meer en geen KRRRAAAAAK als ik me beweeg ;) Dus ik ben blij!

Hoe is het met jullie? Qwea, voel je je alweer wat beter?
Fijn dat het beter gaat met je!

Hier gaat het met pieken en dalen. Vandaag niet zo veel last gehad, gisteren wel enorm veel. Dus ik wacht het nog ff af :P
Raissazondag 21 november 2010 @ 20:21
Hier gaat het eigenlijk standaard kut (lees: +/- 15 keer per dag waterdunne diarree) het komt maar zeer zelden voor dat ik een goede dag heb.. Begin er nu wel de balen van te krijgen, ik wil op m'n trouwdag niet steeds naar de wc moeten rennen }:|
Gala6183maandag 22 november 2010 @ 08:59
Oh Raissa, dat is echt kut. Kun je de dosering van je medicijnen niet verhogen of is dat geen optie? Wanneer is je grote *; dag?
Raissamaandag 22 november 2010 @ 09:05
quote:
15s.gif Op maandag 22 november 2010 08:59 schreef Gala6183 het volgende:
Oh Raissa, dat is echt kut. Kun je de dosering van je medicijnen niet verhogen of is dat geen optie? Wanneer is je grote *; dag?
Neh, das geen optie... M'n arts kan ook niet helemaal verklaren hoe het komt, hij vindt het gevolgen van een 3e of 4e operatie, niet een 1e. 6 mei is de dag ^)
Qweamaandag 22 november 2010 @ 10:35
ruuuuuuuuuuugpijn :{

Zo naar de fysio voor mijn voet. Ze gaat maar mooi mijn rug doen ipv mijn voet.
Rewimomaandag 22 november 2010 @ 14:20
Wat naar, Raissa, daar zit je echt niet op te wachten zoiets }:|

Qwea, heeft ie je rug gedaan?

En dan nog een vraagje

SPOILER
Hoe weet je of je bloed in je ontlasting hebt? Ik dacht dat te zien namelijk maar ik weet het niet zeker. Hoe kom ik daar nou achter?
Mirjammaandag 22 november 2010 @ 14:29
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 14:20 schreef Rewimo het volgende:
Wat naar, Raissa, daar zit je echt niet op te wachten zoiets }:|

Qwea, heeft ie je rug gedaan?

En dan nog een vraagje

SPOILER
Hoe weet je of je bloed in je ontlasting hebt? Ik dacht dat te zien namelijk maar ik weet het niet zeker. Hoe kom ik daar nou achter?
SPOILER
kijken voordat je je bips gaat afvegen? :@ zo heb ik het wel altijd gedaan
Gala6183maandag 22 november 2010 @ 14:32
SPOILER
Ja goed kijken idd Rewimo. Tis meestal rood ;)
Rewimomaandag 22 november 2010 @ 14:35
Wij hebben een plonstoilet, dat kijkt zo lastig :')
Mirjammaandag 22 november 2010 @ 14:36
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 14:35 schreef Rewimo het volgende:
Wij hebben een plonstoilet, dat kijkt zo lastig :')
oh :D :')
ja, dat maakt t inderdaad meteen een stuk moeilijker :o :')
Qweamaandag 22 november 2010 @ 14:37
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 14:20 schreef Rewimo het volgende:
Wat naar, Raissa, daar zit je echt niet op te wachten zoiets }:|

Qwea, heeft ie je rug gedaan?

En dan nog een vraagje

SPOILER
Hoe weet je of je bloed in je ontlasting hebt? Ik dacht dat te zien namelijk maar ik weet het niet zeker. Hoe kom ik daar nou achter?
Ja, die heeft ze gedaan. Ik was in de wolken... was ja. Want hij doet alweer pijn :')

SPOILER
Bij het afvegen zoals Mirjam al zegt... en bij mij zie je het er ook altijd heel goed doorheen zitten.
Raissamaandag 22 november 2010 @ 14:40
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 14:35 schreef Rewimo het volgende:
Wij hebben een plonstoilet, dat kijkt zo lastig :')
Irritant een plonstoilet! :D Op je papiertje kijken?
Rewimomaandag 22 november 2010 @ 14:45
Ja, daar meende ik dus wat te zien maar ik weet het niet zeker.

En ik neem aan dat ik dan toch weer een nieuwe richting in sla qua diagnose (die er nu overigens nog steeds niet is) :{
Pandora73maandag 22 november 2010 @ 19:40
SPOILER
Ik vind plonspotten sowieso rotdingen als je flink diarree hebt... Spettert alle kanten op, YUK :r
Pandora73maandag 22 november 2010 @ 19:40
O en Qwea en Raissa sterkte en beterschap! :*
Rewimomaandag 22 november 2010 @ 19:55
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 19:40 schreef Pandora73 het volgende:
SPOILER
Ik vind plonspotten sowieso rotdingen als je flink diarree hebt... Spettert alle kanten op, YUK :r
SPOILER
De wc-borstels maken hier overuren -O-
Rewimodinsdag 23 november 2010 @ 09:54
Vanmorgen niets gezien. Heb wel bijna klokje rond geslapen. En ik ben nog steeds moe :O
Qweadinsdag 23 november 2010 @ 09:58
Rugpijn gisteren :{ Heb 2 tramadol en 2 paracetamol gehad voordat het eindelijk werkte. Binnen 8u. Pffff. En ik heb er nu de nasleep van. Duizelig, moe, ect.

Ben maar thuis gebleven. Werk straks wel aan mijn opdrachten. Ik voorspel vandaag weer een tramadol dagje, want ik begin mijn rug weer iets te voelen :{

De prednison slaat wel aan, denk ik. Mijn maag rommelt nog wel behoorlijk... maar niet zo vaak meer.
Rewimodinsdag 23 november 2010 @ 09:59
Balen Qwea, als je zoveel last hebt. En verstandig om dan maar een dagje rust te houden. Sterkte! :*
Qweadinsdag 23 november 2010 @ 10:13
thnx babe :*

Hoest met jou afgezien van dat je moei bent?
Rewimodinsdag 23 november 2010 @ 10:16
Pijn in mijn buik :') Ik moet nodig naar de huisarts om de uitslag van de ct-scan op te halen trouwens :@
Qweadinsdag 23 november 2010 @ 10:18
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 10:16 schreef Rewimo het volgende:
Pijn in mijn buik :') Ik moet nodig naar de huisarts om de uitslag van de ct-scan op te halen trouwens :@
Dan moet je dat doen! oO/ Ben benieuwd of daar iets uitkomt.
Rewimodinsdag 23 november 2010 @ 10:19
Ja, ik ook. Moet ook maar weer even nieuwe zetpillen halen. Ook al helpen ze niet heel erg, ik slaap er lekker op met die codeine :z
Rewimodinsdag 23 november 2010 @ 17:29
Bweuh, weer bloed... en huisarts heeft net vanavond geen spreekuur. Assistente belt nog even terug wat ik moet doen.
Rewimodinsdag 23 november 2010 @ 18:16
Morgen melden in het ziekenhuis -O-
ArchEnemydinsdag 23 november 2010 @ 19:24
...sterkte.. Hoop dat het eenvoudig te verhelpen is..
Qweadinsdag 23 november 2010 @ 19:28
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 18:16 schreef Rewimo het volgende:
Morgen melden in het ziekenhuis -O-
-O- ik hoop dat ze er eens achter komen wát het nou is bij je
Pandora73dinsdag 23 november 2010 @ 19:50
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 19:55 schreef Rewimo het volgende:
SPOILER
De wc-borstels maken hier overuren -O-
SPOILER
Ik bedoelde eigenlijk nog meer dat het tegen je eigen lijf (benen, billen, en daartussen) terugspettert... Voor de pot zelf en eventueel de bril hebben ze inderdaad een borstel en doekjes uitgevonden, maar ik vind het zo vies als ik spettertjes verdunde diarree op mijn billen moet gaan zoeken...
Pandora73dinsdag 23 november 2010 @ 19:51
Qwea en Rewimo, dat schiet niet echt op zo voor jullie... Hopelijk snel een beter vooruitzicht!
Rewimodinsdag 23 november 2010 @ 20:36
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 19:50 schreef Pandora73 het volgende:

SPOILER
Ik bedoelde eigenlijk nog meer dat het tegen je eigen lijf (benen, billen, en daartussen) terugspettert... Voor de pot zelf en eventueel de bril hebben ze inderdaad een borstel en doekjes uitgevonden, maar ik vind het zo vies als ik spettertjes verdunde diarree op mijn billen moet gaan zoeken...
SPOILER
Dan spetter je denk ik nog harder dan ik ;)
Rewimodinsdag 23 november 2010 @ 20:37
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 19:28 schreef Qwea het volgende:
-O- ik hoop dat ze er eens achter komen wát het nou is bij je
Dat zou fijn zijn ja. Dit is ook niks. Duurt nu al ruim 7 maanden zo. En ik weet eigenlijk nog steeds niks :{
Pandora73dinsdag 23 november 2010 @ 20:46
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 20:36 schreef Rewimo het volgende:

[..]

SPOILER
Dan spetter je denk ik nog harder dan ik ;)
SPOILER
Ja maar als het plonst, dan krijg je toch sowieso altijd opspringende spetters? Hoef je niet eens hard voor te spetteren... Of zit ik zó raar op de pot? -O-
Rewimodinsdag 23 november 2010 @ 21:03
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 20:46 schreef Pandora73 het volgende:

SPOILER
Ja maar als het plonst, dan krijg je toch sowieso altijd opspringende spetters? Hoef je niet eens hard voor te spetteren... Of zit ik zó raar op de pot? -O-
SPOILER
Misschien hebben wij een pot met laag water? ;) Thuis heb ik er in elk geval geen last van. Op het werk weleens -O-
Qweadinsdag 23 november 2010 @ 22:39
die spoilers :D

Ben ik trouwens hier de enige met rugpijn als de crohn actief is? Of hebben meer mensen dit?
Rewimowoensdag 24 november 2010 @ 07:28
Slecht geslapen }:|

Qwea, ik weet niet of ik Crohn o.i.d. heb maar die rugklachten herken ik zeker. Heb nu ook weer last, elke keer als de buikpijn echt toeneemt, gaat mijn rug ook meedoen :{
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 10:03
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 07:28 schreef Rewimo het volgende:
Slecht geslapen }:|

Qwea, ik weet niet of ik Crohn o.i.d. heb maar die rugklachten herken ik zeker. Heb nu ook weer last, elke keer als de buikpijn echt toeneemt, gaat mijn rug ook meedoen :{
Ik had gisteren namelijk een discussie met een vriend. Ik zeg dat het echt in de gewrichten zit, hij claimt dat dat niet kan en dat het in de spieren zit :o

Daarom zou tramadol ook niet werken volgens hem en zou ik aan de diazepam ofzo moeten :')

Ik weet wel dat tramadol echt kutspul is. Ik heb gisteren middag rond 14u 1 genomen, en voel me nou nog echt kut ervan :{

Hoelaat moet je in het ziekenhuis zijn?
Rewimowoensdag 24 november 2010 @ 10:14
Ik ben alweer terug. Moet morgenmiddag weer komen, na een gezellig klysma :+ Dan hebben ze een of ander speciaal spreekuur voor mensen die uit hun r**t bloeden geloof ik :')
Rewimowoensdag 24 november 2010 @ 10:15
En over die rugpijn, ik kan het niet beter omschrijven dan "buikpijn in mijn rug". Het is geen spierpijn maar het zit ook niet in mijn botten.
Pandora73woensdag 24 november 2010 @ 10:27
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 10:03 schreef Qwea het volgende:

[..]

Ik had gisteren namelijk een discussie met een vriend. Ik zeg dat het echt in de gewrichten zit, hij claimt dat dat niet kan en dat het in de spieren zit :o

Daarom zou tramadol ook niet werken volgens hem en zou ik aan de diazepam ofzo moeten :')

Ik weet wel dat tramadol echt kutspul is. Ik heb gisteren middag rond 14u 1 genomen, en voel me nou nog echt kut ervan :{

Hoelaat moet je in het ziekenhuis zijn?
Hm, ik weet dat Crohn als bijverschijnsel gewrichtsklachten kan geven, en heb er zelf ook last van. Dus waarom die vriend zegt dat dat niet kan begrijp ik niet?
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 10:30
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 10:27 schreef Pandora73 het volgende:

[..]

Hm, ik weet dat Crohn als bijverschijnsel gewrichtsklachten kan geven, en heb er zelf ook last van. Dus waarom die vriend zegt dat dat niet kan begrijp ik niet?
Ja, ik ook niet. Want hij zegt dat er afgezien van je ruggengraat geen botten zitten daar :') En ik heb het ook echt in mijn hele onderrug.

Nou ja, he. Gelukkig is hij geen dokter :+ Mijn internist zegt iig dat het gewrichtspijn door de crohn is :P
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 10:31
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 10:14 schreef Rewimo het volgende:
Ik ben alweer terug. Moet morgenmiddag weer komen, na een gezellig klysma :+ Dan hebben ze een of ander speciaal spreekuur voor mensen die uit hun r**t bloeden geloof ik :')
Ooh joy, een klysma :r
Gala6183woensdag 24 november 2010 @ 10:31
Is er geen verband tussen Crohn en Bechterew? Dat zit wel degelijk in je gewrichten en niet in je spieren (hoewel je natuurlijk van een verkeerde houding om dat je de pijn probeert te vermijden weer last van je spieren zou kunnen krijgen).

Rewimo, je wordt wel een beetje van het Schrankje naar de Wand gestuurd zeg! Ben je onder behandeling van een gastroentroloog?
Rewimowoensdag 24 november 2010 @ 10:35
Ehm, ik weet nog niet bij wie ik nu terecht kom. Mijn eigen internist zit in Delft. Maar als je hier naar het ziekenhuis gaat trekt er een hele rij specialisten aan je voorbij. Volgens mij kom ik morgen op een gastro-spreekuur terecht, als ik het goed begreep.
Cocotrimoniumwoensdag 24 november 2010 @ 12:07
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 10:15 schreef Rewimo het volgende:
En over die rugpijn, ik kan het niet beter omschrijven dan "buikpijn in mijn rug". Het is geen spierpijn maar het zit ook niet in mijn botten.
Voor zover ik altijd begrepen heb, zijn het ook gewoon je 'darmen' die je daar voelt. Pijn kan uitstralen naar je rug, maar is idd geen echte rugpijn. Ik heb het in ieder geval zelf altijd als ik een actieve ontsteking in mijn dikke darm heb.
Cocotrimoniumwoensdag 24 november 2010 @ 12:08
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 10:31 schreef Gala6183 het volgende:
Is er geen verband tussen Crohn en Bechterew? Dat zit wel degelijk in je gewrichten en niet in je spieren (hoewel je natuurlijk van een verkeerde houding om dat je de pijn probeert te vermijden weer last van je spieren zou kunnen krijgen).
Oh ja, zoiets kan natuurlijk ook. Weet ook niet in hoeverre CU vergelijkbaar is met Crohn als je het over rugpijn (en complicaties in het algemeen) hebt.
Rewimowoensdag 24 november 2010 @ 12:11
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 12:07 schreef Cocotrimonium het volgende:
Voor zover ik altijd begrepen heb, zijn het ook gewoon je 'darmen' die je daar voelt. Pijn kan uitstralen naar je rug, maar is idd geen echte rugpijn. Ik heb het in ieder geval zelf altijd als ik een actieve ontsteking in mijn dikke darm heb.
Ja, 't zit aan de "binnenkant" zeg maar, dus dat idee heb ik zelf ook.
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 16:03
Werken jullie eigenlijk allemaal? of studeert er afgezien van mij ook nog iemand?

Wat ik zo kut vind is dat ik zo enorm achter raak nu. Ik heb morgen engels en wiskunde, niks wat ik thuis kan doen iig. Maar ik ben nu zoooooooooooo doodmoe, en heb weer last van mijn rug, dat ik me afvraag of ik morgen uberhaupt heen kan.

En dan raak ik weeeeer verder achter :{ Het is echt om schijtziek van te worden.

Ik doe verdomme niks anders dan gapen. Als ik nu ga liggen, weet ik zeker dat ik binnen 5 min weg ben.
Rewimowoensdag 24 november 2010 @ 16:24
Waarom ga je nu niet een paar uur plat dan? Misschien knap je ervan op. Al zou ik wel een wekker zetten zodat je nu niet de hele avond verslaapt. Want dan ben je morgen waarschijnlijk helemaal duf.
Gala6183woensdag 24 november 2010 @ 16:26
Ik heb destijds in het eerste jaar van mijn nieuwe studie van oktober tot en met april thuisgezeten vanwege (naar later bleek) de CU (huisarts vond het niet nodig mij echt te (laten) onderzoeken, ik ben uiteindelijk 5 keer ofzo op salmonella geprikt, wat niets opleverde. Pas toen ik bij de arts in opleiding terecht kwam is er serieus naar mijn klachten gekeken en kreeg ik een verwijzing naar het ziekenhuis. Mijn huisarts was zo'n doos }:|). Heb uiteindelijk ook 6 jaar over mijn 4jarige studie gedaan -O-.

Nu ik werk gaat het op zich wel, maar dat komt volgens mij ook doordat je als werkende mensch 's avonds en in het weekend (meestal) gewoon vrij hebt en niet de stress hebt van opdrachten die af moeten en tentamens die je moet leren. Ik vind het werkende bestaan in ieder geval minder stressvol en heb daardoor ook minder CU klachten. Ik denk dat ik mazzel heb, sorry. Dat gun ik jou (en jullie allemaal) natuurlijk ook :*
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 16:26
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 16:24 schreef Rewimo het volgende:
Waarom ga je nu niet een paar uur plat dan? Misschien knap je ervan op. Al zou ik wel een wekker zetten zodat je nu niet de hele avond verslaapt. Want dan ben je morgen waarschijnlijk helemaal duf.
Omdat ik dat eigenlijk te belachelijk voor woorden vindt :@ Ik ben 21! En ik voel me 70 en dat maakt me boos :(

*zucht*

Misschien dat ik er zo wel ff in ga. Uurtje. Dan is MM weer thuis.
Gala6183woensdag 24 november 2010 @ 16:29
Ik voel me ook altijd zo'n oud wijf. Blehh. Maarja als je je er beter door voelt, gewoon doen.

Heb je wel eens laten onderzoeken hoe je vitamine B12 waarden zijn?
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 16:29
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 16:26 schreef Gala6183 het volgende:
Ik heb destijds in het eerste jaar van mijn nieuwe studie van oktober tot en met april thuisgezeten vanwege (naar later bleek) de CU (huisarts vond het niet nodig mij echt te (laten) onderzoeken, ik ben uiteindelijk 5 keer ofzo op salmonella geprikt, wat niets opleverde. Pas toen ik bij de arts in opleiding terecht kwam is er serieus naar mijn klachten gekeken en kreeg ik een verwijzing naar het ziekenhuis. Mijn huisarts was zo'n doos }:|). Heb uiteindelijk ook 6 jaar over mijn 4jarige studie gedaan -O-.

Nu ik werk gaat het op zich wel, maar dat komt volgens mij ook doordat je als werkende mensch 's avonds en in het weekend (meestal) gewoon vrij hebt en niet de stress hebt van opdrachten die af moeten en tentamens die je moet leren. Ik vind het werkende bestaan in ieder geval minder stressvol en heb daardoor ook minder CU klachten. Ik denk dat ik mazzel heb, sorry. Dat gun ik jou (en jullie allemaal) natuurlijk ook :*
Ooh, herkenbaar dat van die salmonella :D

In het weekend ben ik ook echt vrij hoor. En 's avonds ook. Als ik dan ook nog mezelf met mijn studie bezig moet gaan houden, dan trek ik het helemaal niet. Ik heb die avonden en weekend echt nodig om ff tot rust te komen.

Waar ik zo mee zit is of de IBG niet moeilijk gaat doen als je er langer over doet :{ Dat zal wel niet want het heeft een medische reden, maar toch. Ik moet in februari op stage, en ik ben bang dat als dit zo doorgaat ik dat niet red :{ }:|

Opzich is mijn studie niet eens zo stressvol. Maar gewoon het idee dat ik nou achter loop met dingen en over 2 maanden op stage moet en dat ws niet ga redden, maakt me moedeloos :{
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 16:30
quote:
13s.gif Op woensdag 24 november 2010 16:29 schreef Gala6183 het volgende:
Ik voel me ook altijd zo'n oud wijf. Blehh. Maarja als je je er beter door voelt, gewoon doen.

Heb je wel eens laten onderzoeken hoe je vitamine B12 waarden zijn?
Ja, die zijn laag. Daarom moet ik ook 1x per 3 maanden b12 spuiten :)

Vroeger ging ik ook wel eens tot een uur of 04:00 op visite. Nu baal ik al als het 00:00 is en ik lig nog niet in bed :{ :')
Gala6183woensdag 24 november 2010 @ 16:31
Volgens mij kun je wel iets regelen met de IBG, als je een verklaring van je huisarts krijgt. (Die ik dus niet kreeg. Had ik al verteld dat mijn toenmalige huisarts een doos is??)
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 16:31
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 16:31 schreef Gala6183 het volgende:
Volgens mij kun je wel iets regelen met de IBG, als je een verklaring van je huisarts krijgt. (Die ik dus niet kreeg. Had ik al verteld dat mijn toenmalige huisarts een doos is??)
nee had je nog niet verteld, begin er eens over?
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 16:32
ooh, vraag die me in ene te binnen schiet ; zijn jullie lid van een Crohn patiënten vereniging? En heeft dat meerwaarde?
Gala6183woensdag 24 november 2010 @ 16:32
quote:
14s.gif Op woensdag 24 november 2010 16:30 schreef Qwea het volgende:

[..]

Ja, die zijn laag. Daarom moet ik ook 1x per 3 maanden b12 spuiten :)

Vroeger ging ik ook wel eens tot een uur of 04:00 op visite. Nu baal ik al als het 00:00 is en ik lig nog niet in bed :{ :')
Ah okee, dat had ik even gemist :@

Ik was een paar weken terug naar een concert (wat heel gaaf was :D) en tussen elk voorprogramma moest ik "even zitten" :|W

[ Bericht 0% gewijzigd door Gala6183 op 24-11-2010 16:32:54 (typo) ]
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 16:33
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 16:32 schreef Gala6183 het volgende:

[..]

Ah okee, dat had ik even gemist :@
Joh, waarom die :@ Je kan niet alles weten :*

quote:
Ik was een paar weken terug naar een concert (wat heel gaaf was :D) en tussen elk voorprogramma moest ik "even zitten" :|W
Oude wijven zijn we! ;(

welk concert :+ ?
Gala6183woensdag 24 november 2010 @ 16:36
The Gaslight Anthem ^O^

Ben geen lid van de patientenvereniging, heb wel contact met ze gehad toen ik hier in Duitsland een goede arts zocht en ze waren erg behulpzaam!
Qweawoensdag 24 november 2010 @ 16:37
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 16:36 schreef Gala6183 het volgende:
The Gaslight Anthem ^O^

Ben geen lid van de patientenvereniging, heb wel contact met ze gehad toen ik hier in Duitsland een goede arts zocht en ze waren erg behulpzaam!
Noooooit van gehoord :@

Aah oke. Ik zit te twijfelen of ik lid van 1 moet worden.
scarefreakwoensdag 24 november 2010 @ 16:55
Ik ben lid van http://www.crohn-colitis.nl/
Nu al 1,5 jaar, maar nog niets mee gedaan.
Meer als achtervang voor als ik ooit eens hulp of advies bij nodig zou hebben. Denk aan justitieel advies als je bijvoorbeeld wordt ontslagen door je ziekte of iets dergelijks, second opinions, nieuwe medicatie en ervaringen met andere lotgenoten.

Maar tot dus ver nog niets van dit alles.
Krijg gewoon eens in de zoveel tijd een nieuwsbrief en een magazine, en in return mogen hun geld van mijn rekening afhalen.
Pandora73woensdag 24 november 2010 @ 18:39
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 16:55 schreef scarefreak het volgende:
Krijg gewoon eens in de zoveel tijd een nieuwsbrief en een magazine, en in return mogen hun geld van mijn rekening afhalen.
Ik wil je ook wel eens in de zoveel tijd een nieuwsbrief sturen, mag ik dan ook geld van je rekening halen? O-)
Rewimowoensdag 24 november 2010 @ 19:40
En alweer

SPOILER
bloed -O-
Nothingwomandonderdag 25 november 2010 @ 00:54
Oeh dat met concerten herken ik.. ga er ook heel veel heen (toevallig vandaag weer :D) (en the Gaslight Anthem is heel tof :D) en stiekem hou ik het ook helemaal niet vol dat lange staan.. maar bij dit concert waren er prima zitplekken wat heel relaxt was :D
Rewimodonderdag 25 november 2010 @ 11:08
Is het trouwens vreemd dat ik 's morgens geen bloed vind maar alleen 's middags :?
Cocotrimoniumdonderdag 25 november 2010 @ 11:37
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 16:32 schreef Qwea het volgende:
ooh, vraag die me in ene te binnen schiet ; zijn jullie lid van een Crohn patiënten vereniging? En heeft dat meerwaarde?
Ik ben kaderlid van de patiëntenvereniging (m.a.w. vrijwilliger van de, in dit geval, regio Zuid). Betekent dat ik meehelp met het organiseren van bijvoorbeeld voorlichtingsbijeenkomsten en ik werk soms mee aan voorlichtingsfilmpjes e.d..

Vooral voor voorlichting, bijstand, extra informatie e.d. is de vereniging heel nuttig. Daarnaast merk ik op bijvoorbeeld de bijeenkomsten dat voor veel mensen lotgenotencontact erg waardevol is. En daar spelen wij dan ook een belangrijke rol in (althans, kunnen wij spelen door o.a. het organiseren van de jaarlijkse IBD-dag).

Zelf ben ik erg mondig en heb ik nooit de behoefte gehad om aan dergelijke bijeenkomsten deel te nemen, maar ik vind het wel fijn om anderen hiermee te kunnen helpen. Bovendien vind ik het positief om op deze manier iets positiefs te kunnen doen met mijn colitis :)
Cocotrimoniumdonderdag 25 november 2010 @ 11:39
quote:
1s.gif Op donderdag 25 november 2010 11:08 schreef Rewimo het volgende:
Is het trouwens vreemd dat ik 's morgens geen bloed vind maar alleen 's middags :?
Bah, alweer bloed? :( Balen! Ik heb alleen geen idee of het verschil uitmaakt tussen de ochtend en later op de dag. Heb ik zelf nooit gemerkt. Bij mij is het eenmaal bloed, dan steeds bloed (totdat de ontsteking oplost).
Rewimodonderdag 25 november 2010 @ 11:48
Elke keer 's middags dus, vreemd genoeg, sinds maandag. Vind het echt raar. Maar goed, zometeen moet het microklysma erin, eens kijken wat er dan gebeurt :')

Hopelijk zijn de badkamerslopers dan weg :P
Gala6183donderdag 25 november 2010 @ 12:24
Oei Rewimo, wat naar. Ik heb meestal juist 's ochtends het meeste last. Aan mij heb je ook nix :P Wat voor klysma is het? Sterkte :* Ook bij de dokter vanmiddag.
Rewimodonderdag 25 november 2010 @ 12:35
Mikroklist heet het. Kan gelukkig weer op mijn "eigen" wc, die andere is verder weg :D
Rewimodonderdag 25 november 2010 @ 13:22
En ik heb honger. Maar het heeft weinig zin om er aan de onderkant van alles uit te laten lopen en het dan aan de bovenkant weer aan te vullen natuurlijk :P
Rewimodonderdag 25 november 2010 @ 15:04
Pffff, endeldarmonderzoek gehad. Wat een feest :') Er zit een inwendige aambei en waarschijnlijk is dat de oorzaak. Nu terug naar de huisarts en daar maar weer eens overleggen.
Rewimodonderdag 25 november 2010 @ 15:07
't Zal trouwens je werk maar zijn zeg, de hele dag mensen in hun kont kijken :')
Pandora73donderdag 25 november 2010 @ 19:17
quote:
1s.gif Op donderdag 25 november 2010 15:07 schreef Rewimo het volgende:
't Zal trouwens je werk maar zijn zeg, de hele dag mensen in hun kont kijken :')
Grinnik... Dat zei ik ook tegen de man die mijn eerste scopie deed. Hij zag er vrij jong uit en ik was rechtstreeks met spoed doorverwezen door de huisarts dus dacht dat het gewoon een broeder of AIO of zoiets was.
Bleek het later de gastro-enteroloog himself te zijn... Hebben we smakelijk om gelachen achteraf.
Qweadonderdag 25 november 2010 @ 20:16
quote:
1s.gif Op donderdag 25 november 2010 15:07 schreef Rewimo het volgende:
't Zal trouwens je werk maar zijn zeg, de hele dag mensen in hun kont kijken :')
_O- Ik moest lachen :D

"Wat voor werk doet u?"
-Ik kijk de hele dag in mensen hun reet! Lekker poeren!
Rewimodonderdag 25 november 2010 @ 20:19
Of je man komt thuis: Lekker gewerkt, schat? :')
Qweadonderdag 25 november 2010 @ 20:20
quote:
1s.gif Op donderdag 25 november 2010 20:19 schreef Rewimo het volgende:
Of je man komt thuis: Lekker gewerkt, schat? :')
"Heb je nog wat meegemaakt op je werk?"
-Nou ik werd me toch een partij in ene ondergescheten. Boooooh gek!
Rewimodonderdag 25 november 2010 @ 20:38
Bah, ik zou nog liever tandarts worden - en dat lijkt me ook echt helemaal niks ;)
Pandora73donderdag 25 november 2010 @ 22:42
Goh ineens staat er hieronder een advertentie van Parodontax... Je hebt het één keer over een tandarts... _O-
Gala6183dinsdag 30 november 2010 @ 09:56
Bloed -O-

Buikpijn -O-

Het zat -O-
Rewimodinsdag 30 november 2010 @ 10:19
*aai*

Geen bloed (meer). Wel buikpijn en ook zat. Tja.
Nothingwomandinsdag 30 november 2010 @ 17:16
Sterkte Gala en Rewimo ;(, mijn ontbijt was ook niet zo goed gevallen helaas :')

Ik heb een vraagje aan jullie... ik studeer in Nijmegen, en woon nu tijdelijk op kamers. Dit contract loopt 1 februari af, maar ik ben al bezig met het zoeken naar een vervangende kamer. Schiet echter niet zo op :') Nou speelde al een tijdje het idee om urgentie op medische gronden aan te vragen bij de SSHN (door Crohn en vorig jaar trombose amper lang kunnen reizen en het liefst eigen medische voorzieningen door Crohn) maar ik moet nog m'n MDL arts vragen om een medische adviedsbrief. M'n studieadviseur zei ook dat ik dat zeker moest doen. Hebben jullie enig idee hoe ik dat het beste kan aanpakken?
Qweadinsdag 30 november 2010 @ 17:26
godverdomme :')

Ik vergeet steeds mijn prednison _O-

Denk er net aan bij dit topic. Gaat wel aardig goed, zou ik het nog moeten nemen? :+
Pandora73dinsdag 30 november 2010 @ 23:37
Nothingwoman:
Geen idee, sorry... Maar ik zou het zeker proberen! Weten ze bij de SSH niet hoe dat werkt? Neem toch aan dat ze daar wel vaker mee te maken hebben...

Gala en Rewimo:
Snap ik helemaal dat jullie het zat zijn! Sterkte! :*

Qwea:
Reminder(s) in je telefoon zetten, tot je er vanzelf aan denkt? Klinkt stupide, maar vergeten is ook niet handig...
Rewimowoensdag 1 december 2010 @ 07:19
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 november 2010 17:16 schreef Nothingwoman het volgende:
Sterkte Gala en Rewimo ;(, mijn ontbijt was ook niet zo goed gevallen helaas :')

Ik heb een vraagje aan jullie... ik studeer in Nijmegen, en woon nu tijdelijk op kamers. Dit contract loopt 1 februari af, maar ik ben al bezig met het zoeken naar een vervangende kamer. Schiet echter niet zo op :') Nou speelde al een tijdje het idee om urgentie op medische gronden aan te vragen bij de SSHN (door Crohn en vorig jaar trombose amper lang kunnen reizen en het liefst eigen medische voorzieningen door Crohn) maar ik moet nog m'n MDL arts vragen om een medische adviedsbrief. M'n studieadviseur zei ook dat ik dat zeker moest doen. Hebben jullie enig idee hoe ik dat het beste kan aanpakken?
Poli bellen en geval uitleggen? Waarschijnlijk is zo'n brief geen probleem. Ik zou wel vantevoren goed navragen wat erin moet staan, om te voorkomen dat je een verkeerde brief krijgt. Desnoods schrijf je op wat erin moet staan en geef je dat af bij de balie.
Rewimowoensdag 1 december 2010 @ 07:21
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 november 2010 17:26 schreef Qwea het volgende:
godverdomme :')

Ik vergeet steeds mijn prednison _O-

Denk er net aan bij dit topic. Gaat wel aardig goed, zou ik het nog moeten nemen? :+
Briefje op badkamerspiegel, keukenkastje, computer, voordeur, net wat je het handigst vindt en waar je de meeste kans maakt om het te zien. Of desnoods overal :D
Gala6183woensdag 1 december 2010 @ 09:48
@Qwea Neem maar ja, dan gat het straks in plaats van aardig goed erg goed ;) Met prednison mag je ook niet zomaar stoppen!!

@Nothingwoman Mijn huisarts wilde zo'n brief niet afgeven (vraag me niet waarom, het was gewoon een stom wijf), maar wellicht dat een specialist daar minder moeilijk over doet. Veel succes :)

Vandaag: geen buikpijn, geen bloed, maar het wel nog steeds zat ;)
Rewimowoensdag 1 december 2010 @ 21:34
Buikpijn in mijn rug :{ Ik merk dat ik steeds vaker met een vuist tegen mijn rug zit om tegendruk te geven.
Qweawoensdag 1 december 2010 @ 21:36
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 november 2010 23:37 schreef Pandora73 het volgende:
Nothingwoman:
Geen idee, sorry... Maar ik zou het zeker proberen! Weten ze bij de SSH niet hoe dat werkt? Neem toch aan dat ze daar wel vaker mee te maken hebben...

Gala en Rewimo:
Snap ik helemaal dat jullie het zat zijn! Sterkte! :*

Qwea:
Reminder(s) in je telefoon zetten, tot je er vanzelf aan denkt? Klinkt stupide, maar vergeten is ook niet handig...
Ik weet hoe ik ben, die klik ik weg omdat ik op dat moment met iets anders bezig ben :')

is = chaoot :P

Hey, is jullie ontlasting eigenlijk ooit wel eens normaal? Ik zat zo te denken (waar ik wel niet aan denk :') ) dat de mijne eigenlijk nooit normaal is. Of brei, of onverteerd, of 2 kleuren, of dun. Maar nooit, of echt zeer zelden is het echt normaal. Normaal bruin, zonder prut erin.

En meuren altijd :r kolere.

:')
Qweawoensdag 1 december 2010 @ 21:37
quote:
1s.gif Op woensdag 1 december 2010 09:48 schreef Gala6183 het volgende:
@Qwea Neem maar ja, dan gat het straks in plaats van aardig goed erg goed ;) Met prednison mag je ook niet zomaar stoppen!!

@Nothingwoman Mijn huisarts wilde zo'n brief niet afgeven (vraag me niet waarom, het was gewoon een stom wijf), maar wellicht dat een specialist daar minder moeilijk over doet. Veel succes :)

Vandaag: geen buikpijn, geen bloed, maar het wel nog steeds zat ;)
Ik heb hem tot nu toe maar 1x vergeten :P Denk er meest 's avonds aan.

Ik ga toch maar eens overal van die briefjes ophangen :P

Nog steeds rugpijn hier trouwens en een rommelende buik.
Qweawoensdag 1 december 2010 @ 21:38
quote:
1s.gif Op woensdag 1 december 2010 21:34 schreef Rewimo het volgende:
Buikpijn in mijn rug :{ Ik merk dat ik steeds vaker met een vuist tegen mijn rug zit om tegendruk te geven.
Same here. en die tegendruk verlicht het dan ff maar niet lang :{ Weet je wat bij mij wel redelijk helpt? Afgezien van zware pijnstillers? Warmte. Een kruik in je rug bijvoorbeeld :Y En lekker plat gaan helpt ook wel hier :)
Rewimowoensdag 1 december 2010 @ 21:44
Ga zo lekker op de elektrische deken :) Warmte helpt inderdaad.
Qweawoensdag 1 december 2010 @ 21:45
quote:
1s.gif Op woensdag 1 december 2010 21:44 schreef Rewimo het volgende:
Ga zo lekker op de elektrische deken :) Warmte helpt inderdaad.
}:|

Ik wil ook een elektrische deken :'(
Rewimowoensdag 1 december 2010 @ 21:47
Koop je er eentje, die dingen kosten niet veel hoor.
Qweawoensdag 1 december 2010 @ 21:49
quote:
3s.gif Op woensdag 1 december 2010 21:47 schreef Rewimo het volgende:
Koop je er eentje, die dingen kosten niet veel hoor.
Ik weet :P Maar mijn vent haat die dingen :') Dus ik heb een elektrische deken koop verbod _O-
Rewimowoensdag 1 december 2010 @ 21:54
De mijne ook, maar het ding ligt aan mijn kant dus boeie :P
Cocotrimoniumwoensdag 1 december 2010 @ 22:13
quote:
1s.gif Op woensdag 1 december 2010 21:36 schreef Qwea het volgende:

Hey, is jullie ontlasting eigenlijk ooit wel eens normaal?

Vandaag had ik toevallig een drol zo uit het boekje gedraaid O+

Maar dat komt niet vaak voor.
Cocotrimoniumwoensdag 1 december 2010 @ 22:14
quote:
1s.gif Op woensdag 1 december 2010 21:38 schreef Qwea het volgende:

[..]

Same here. en die tegendruk verlicht het dan ff maar niet lang :{ Weet je wat bij mij wel redelijk helpt? Afgezien van zware pijnstillers? Warmte. Een kruik in je rug bijvoorbeeld :Y En lekker plat gaan helpt ook wel hier :)
Ik maak idd ook altijd een warme kruik klaar. Dat verlicht bij mij enorm.
Pandora73woensdag 1 december 2010 @ 23:36
quote:
1s.gif Op woensdag 1 december 2010 22:13 schreef Cocotrimonium het volgende:

[..]

Vandaag had ik toevallig een drol zo uit het boekje gedraaid O+

Maar dat komt niet vaak voor.
Na mijn derde Remicade-shot had ik ook voor het eerst in euh eigenlijk jaren, ook zo eentje geproduceerd. Ik had bijna mijn O+ geroepen om eens te komen kijken :')
Gala6183donderdag 2 december 2010 @ 09:14
quote:
1s.gif Op woensdag 1 december 2010 23:36 schreef Pandora73 het volgende:

[..]

Na mijn derde Remicade-shot had ik ook voor het eerst in euh eigenlijk jaren, ook zo eentje geproduceerd. Ik had bijna mijn O+ geroepen om eens te komen kijken :')
Ik kom dan ook altijd heel trots de badkamer uit :') Er is heel weinig voor nodig om mij gelukkig te maken.
Rewimodonderdag 2 december 2010 @ 09:23
Ik heb dat echt nooit meer. Maar dat komt door mijn WLS-operatie. Standaard stinkende derrie :P