Je hebt getekend voor het product Hi Soms Online met de daarbij behorende productvoorwaarden. Zoek nu zelf even die productvoorwaarden op de Hi site ne je zal je vraag zelf kunnen beantwoorden.quote:Op woensdag 15 september 2010 19:55 schreef Citizen_Kane het volgende:
[..]
Op het contract staat:
Hi Soms Online
Maar hij wilde Hi eindeloos online.quote:Op woensdag 15 september 2010 20:08 schreef Fixers het volgende:
[..]
Je hebt getekend voor het product Hi Soms Online met de daarbij behorende productvoorwaarden. Zoek nu zelf even die productvoorwaarden op de Hi site ne je zal je vraag zelf kunnen beantwoorden.
Beste kans die je hebt is je data abonnement verhogen en hopen dat Hi je huidige gebruik daarin wilt stoppen.
Je hebt niet even gevraagd wat de voorwaarden waarvoor je tekende waren?quote:Op woensdag 15 september 2010 20:07 schreef Citizen_Kane het volgende:
[..]
Yeah, dat weet ik nu dus. Maar die medewerker hield dus informatie achter, waardoor ik op het verkeerde pad kwam.
Thanks voor de reacties iedereen!
Yeah, ik dacht er ook al aan om dat te gaan doen.quote:Op woensdag 15 september 2010 20:08 schreef Fixers het volgende:
[..]
Je hebt getekend voor het product Hi Soms Online met de daarbij behorende productvoorwaarden. Zoek nu zelf even die productvoorwaarden op de Hi site ne je zal je vraag zelf kunnen beantwoorden.
Beste kans die je hebt is je data abonnement verhogen en hopen dat Hi je huidige gebruik daarin wilt stoppen.
Die lui in de winkel weten vaak zelf niet wat ze invoeren, er werken een paar goede mensen en de rest moet je zien te mijden als je een abbo gaat afsluiten, maar ja zie dat maar eens als je binnen staat.quote:Op woensdag 15 september 2010 20:10 schreef Fixers het volgende:
[..]
Je hebt niet even gevraagd wat de voorwaarden waarvoor je tekende waren?
Precies!quote:Op woensdag 15 september 2010 20:10 schreef klipper het volgende:
[..]
Maar hij wilde Hi eindeloos online.
Het verschil tussen wel of geen internet op je mobiel is hetzelfde als eindeloos of soms.
I see, nice.quote:Op woensdag 15 september 2010 20:15 schreef automatic_ het volgende:
Toen ik problemen had met HI en aan het mailen was met de klantenservice, was er niemand die zei "stuur je contract nog eens op". Op een gegeven moment zeiden ze dat ik de helft terug kreeg, maar daar was ik het niet mee eens. Kreeg ik hierna een mailtje van een ander: "Ik zie dat je het niet eens bent met de beslissing van mijn collega, dus ik maak nog een keer ¤45,- over en hoop dat het dan goed is."
Dankjewel, zal ik doen.quote:Op woensdag 15 september 2010 20:18 schreef automatic_ het volgende:
Ik zou eerst even naar de winkel gaan, want in mijn ogen ben je verkeerd geīnformeerd bij The Phone HouseHI doet alleen maar wat er doorgegeven wordt.
Je kan nu ook wel eindeloos online aanzetten, maar daar zou ik zelf even mee wachten.
Thanks voor je reactie!quote:Op woensdag 15 september 2010 21:02 schreef klipper het volgende:
Inderdaad via de winkel doen.
Nu zelfstandig dingen gaan veranderen is zeker niet aan te raden.
Gewoon naar de phonehouse gaan, je probleem uitleggen, van jouw probleem hun probleem maken, zij lossen het maar op, tenslotte hebben zij de verkeerde gegevens ingevoerd en door al die verschillende abonnementsvormen is het niet zo gek dat je daardoor niet herkend dat zij het verkeerde abonnement voor je afsluiten terwijl je toch duidelijk aangegeven had dat je eindeloos online wilde zijn.
Ik had iets vergelijkbaars met een internetstick van T-mobile, zij het dan voor een veel kleiner bedrag (een tientje). Het abonnement ging namelijk volgens het contract pas 48 uur na de aansluiting in, terwijl mij door de service verteld was dat ik "meteen kon internetten". Toen ik de zooi aanzette ging alles meteen updaten (was een paar maanden niet gedaa) dus daar waren al meteen een hoop MB's.quote:Op woensdag 15 september 2010 19:59 schreef Pupp3t het volgende:
Vriendin van mij heeft ook ooit zoiets gehad. Nieuw abbo afgesloten.
Dus gezellig internetten en downloaden op dat ding. Meid een vette rekening onder de neus van ruim 400 euro
Bleek dus een tijdelijk nummer te zijn waarop haar nieuwe abbo niet geldig was.
Ik zou maar eens goed de kleine lettertjes nakijken
quote:Op vrijdag 17 september 2010 22:37 schreef r3gi3boy het volgende:
Precies zoals ik het in mijn post had omschreven dus... Hier mag je ook wel even je dank voor uiten hoor...
quote:Op donderdag 16 september 2010 20:38 schreef Citizen_Kane het volgende:
Update:
Alles is al geregeld met een herstel formulier. Ik heb gewoon een Eindeloos Online internet abonnement.
Het was wel eventjes schrikken!
Bedankt voor jullie reacties en peace,
Citizen Kane.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |