quote:Ja . Net even mijn MC-vragen nagekeken, 5 fout, dat valt me nog best mee moet ik zeggen.
quote:Die open vragen keken ze vorig jaar erg streng na. Het resultaat viel mij dan ook tegen.Op vrijdag 29 oktober 2010 18:41 schreef Teteteterek het volgende:
[..]
Ja . Net even mijn MC-vragen nagekeken, 5 fout, dat valt me nog best mee moet ik zeggen.
quote:Je moet de stof gewoon beheersen. Een 5.5 mentaliteit zal je toch echt op gaan breken.Op vrijdag 29 oktober 2010 15:51 schreef IkeDubaku99 het volgende:
Ik ben werkelijk niet vooruit te branden. Ik heb over twee weken het eindtentamen van het vak verbintenissenrecht en ik moet echt een supercijfer halen, want ik heb het deeltentamen verkloot door slecht de vragen te lezen op het deeltentamen. Je kon 30 punten halen voor het deeltentamen en ik had er maar 6.Dus ik moet 49 punten van de 70 halen voor het eindtentamen. Als ik een goede dag heb, haal ik dit wel, maar ik weet echt niet tot wat ik in staat ben.
quote:Waar lees je hier dat hij een 5,5 mentaliteit heeft?Op vrijdag 29 oktober 2010 19:31 schreef eriksd het volgende:
Je moet de stof gewoon beheersen. Een 5.5 mentaliteit zal je toch echt op gaan breken.
quote:Eigenlijk wilde ik dit tentamen laten schieten, maar ik wil toch even kijken of ik de stof goed genoeg beheers zoals ik denk. Ik was naar de inzage van het deeltentamen geweest en ik heb gezien wat ik fout heb gedaan. Bij de eerste vraag dacht ik te lezen dat de eerste partij de fax met de voorwaarden en aanbod had gestuurd naar de tweede partij. Bij de inzage zag ik alleen dat het aanbod met de verwijzing naar de eigen algemene voorwaarden over de fax was gestuurd door de eerste. Dus deze vraag had ik fout, want de algemene voorwaarden waren wel te vernietigen en de algemene voorwaarden van de eerste partij waren dus geldig. Dus dat waren al tien punten die ik door de plee kon spoelen door het slechte lezen van mijn kant.Op vrijdag 29 oktober 2010 19:31 schreef eriksd het volgende:
Je moet de stof gewoon beheersen. Een 5.5 mentaliteit zal je toch echt op gaan breken.
quote:Ik vind het best waardeloos dat je, als je ergens een relatief kleine fout maakt, je gelijk de volle mep aan punten kwijt bent. Zo gaat dat idd, maar het is niet eeeerlijk...Op vrijdag 29 oktober 2010 21:20 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
Dus dat waren al tien punten die ik door de plee kon spoelen door het slechte lezen van mijn kant.
...
Dus weer tien punten door de plee, door het slechte leeswerk.
quote:Nee, want als je dat voor een klant doet en je je hele zaak door de plee spoelt en een aansprakelijkheidsstelling aan je broek krijgt, dan is dat ook niet eerlijk?Op zaterdag 30 oktober 2010 03:05 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Ik vind het best waardeloos dat je, als je ergens een relatief kleine fout maakt, je gelijk de volle mep aan punten kwijt bent. Zo gaat dat idd, maar het is niet eeeerlijk...
quote:Ik kan merken dat je inmiddels tot de werkenden behoortOp zaterdag 30 oktober 2010 11:41 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Nee, want als je dat voor een klant doet en je je hele zaak door de plee spoelt en een aansprakelijkheidsstelling aan je broek krijgt, dan is dat ook niet eerlijk?![]()
Als ik een stomme fout maak heb ik ook een probleem. Oplossing -> geen stomme fout maken / overleg met andere mensen
Nuja, in beginsel verschilt het natuurlijk niet helemaal van een werksituatie. Een van de vaardigheden van een goede jurist is een goed analytisch vermogen. Om een situatie goed te kunnen analyseren moet je de situatie goed begrijpen, en dat begint toch bij het goed lezen van een vraag/casus/probleemstelling?quote:Op zaterdag 30 oktober 2010 12:49 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Ik kan merken dat je inmiddels tot de werkenden behoort![]()
In een werksituatie heb je helemaal gelijk. Alleen is een tentamen bedoeld om de kennis/vaardigheid van de student te testen. Als die kennis voor 95% klopt, maar je in het begin van een antwoord ergens een beetje de mist in gaat en daardoor alles fout gerekend wordt, gebeurt dat niet.
En bovendien krijg jij inmiddels 30+k betaald voor jouw werk, dan mag je idd geen fouten meer maken
quote:Op zondag 31 oktober 2010 10:59 schreef Eva4Evah het volgende:
7 voor rechtbankverslag en 8,3 voor ontwerpvonnis oefenrechtbank!
Een vriend van me had ook maar 5 punten voor dat tentamen, zelfde foutjes als ik het zo lees.quote:Op vrijdag 29 oktober 2010 21:20 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
Eigenlijk wilde ik dit tentamen laten schieten, maar ik wil toch even kijken of ik de stof goed genoeg beheers zoals ik denk. Ik was naar de inzage van het deeltentamen geweest en ik heb gezien wat ik fout heb gedaan. Bij de eerste vraag dacht ik te lezen dat de eerste partij de fax met de voorwaarden en aanbod had gestuurd naar de tweede partij. Bij de inzage zag ik alleen dat het aanbod met de verwijzing naar de eigen algemene voorwaarden over de fax was gestuurd door de eerste. Dus deze vraag had ik fout, want de algemene voorwaarden waren wel te vernietigen en de algemene voorwaarden van de eerste partij waren dus geldig. Dus dat waren al tien punten die ik door de plee kon spoelen door het slechte lezen van mijn kant.
Bij de derde vraag had ik onjuist aangegeven, dat was het juiste antwoord. Echter moest ik niet art 3:61 lid 1 BW hebben, maar het tweede lid. Daarnaast kon ik ook art 3:69 lid 1 BW noemen. Dus weer tien punten door de plee, door het slechte leeswerk. Ik zit in een kansloze positie, dus ga ik uit van een 5,5 situatie, hoe klein de kans ook mocht zijn. Als ik realistisch ben, dan zal dit een herkansing worden waar ik mezelf meer kansen geef.
Nee hoor, ik wist het vrijdag al maar ik post het nu pasquote:Op zondag 31 oktober 2010 15:30 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
![]()
![]()
(en dat ontdek je op zondag op Usis? Ik zou denk ik al die hele vrijdag hebben zitten F5-en om het cijfer te willen weten)
Ik vind publiekrecht juist veel meer "gebonden", dat wil zeggen expliciete regelgeving. Dus nee, ik ben het niet met je eens.quote:Op maandag 1 november 2010 17:58 schreef Vragende het volgende:
Ik zit nu te twijfelen of ik na mijn HBO-P wel of niet rechten wil gaan studeren aan de universiteit. Publiekrecht vind ik zeer interessant maar privaatrecht vind ik te mierenneukerig
Ja, daar heb je gelijk in. Misschien had ik het anders moet verwoordenquote:Op maandag 1 november 2010 18:03 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik vind publiekrecht juist veel meer "gebonden", dat wil zeggen expliciete regelgeving. Dus nee, ik ben het niet met je eens.
Zo'n oordeel komende van een eerstejaars (?) hbo-rechtenstudent vind ik nogal voorbarig/kort door de bochtquote:Op maandag 1 november 2010 19:09 schreef Vragende het volgende:
[..]
Ja, daar heb je gelijk in. Misschien had ik het anders moet verwoorden![]()
Maar waar het op neer komt is dat ik publiekrecht (vooral strafrecht) simpelweg veel interessanter vind dan privaatrecht. Vooral goederenrecht en verbintenisrecht komen mijn strot uit
Leg uit.quote:Op maandag 1 november 2010 19:09 schreef Vragende het volgende:
[..]
Ja, daar heb je gelijk in. Misschien had ik het anders moet verwoorden![]()
Maar waar het op neer komt is dat ik publiekrecht (vooral strafrecht) simpelweg veel interessanter vind dan privaatrecht. Vooral goederenrecht en verbintenisrecht komen mijn strot uit
Me2quote:Op maandag 1 november 2010 19:55 schreef Phaelanx_NL het volgende:
Ik vind alle vormen van publiekrecht juist erg saai.
Privaatrecht trekt me veel meer.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Utrecht?quote:Op zondag 31 oktober 2010 10:59 schreef Eva4Evah het volgende:
7 voor rechtbankverslag en 8,3 voor ontwerpvonnis oefenrechtbank!
Je hebt nog een hele nacht joh, komt wel goed schatje.quote:Op dinsdag 2 november 2010 17:34 schreef Eva4Evah het volgende:
[..]
![]()
Oooo fuck tentamen morgen... ik vrees ervoor. Kut, toch te laat begonnen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |