Het staat je vrij het topic te sluiten en uit je MyAT te gooien, dit is natuurlijk een non-argument om op emotie te spelen.quote:Op woensdag 8 september 2010 21:17 schreef simmu het volgende:
[..]
wat kost mijn pijn van het lezen en actief meedoen in deze discussie?
Wie beweerd dat? je komt nu zelf anders ook vrij emotioneel incontinent over door aannames te maken die totaal niet toe doen aan de discussie.quote:Op woensdag 8 september 2010 21:40 schreef habbekratsje het volgende:
maar goed dat is natuurlijk niet zo zwaar als beslissen over een ongeboren vrucht in ontwikkeling zonder bewustzijn of sociale banden in de wereld
niemand dwingt me om mee te lezen of te reageren. dat klopt. dus? ik vraag je gewoon er een prijslijst aan te hangen. dat doe je toch ook voor een leven? al dan niet ongeboren.quote:Op woensdag 8 september 2010 21:40 schreef habbekratsje het volgende:
[..]
ten eerste staat er niet iemand achter je die je dwingt hier mee te lezen.
ten tweede zal elke discussie over medische ethiek en kosten/baten persoonlijk worden voor een groep, moeten we daarom ons er niet mee bezig houden?
dat zielige gedoe krijg ik ook kotsneigingen van.
mijn moeder is op te jonge leeftijd overleden aan een herseninfarct waarbij er ook nog een medische blunder is gemaakt.
een maand erna ging een casus over de kosten/baten van het redden van mensen met ernstige hersenschade als gevolg van een infarct.
ik zie mezelf al huilend in de collegebanken met "ja maar mijn moeder" argumentatie.
een ongeboren kind en iemand die een volwaardig leven al heeft en plotseling uit het leven word gerukt is wel ff iets anders.
(op een gegeven moment kwam er een moment dat we moesten nadenken over het feit dat als mijn moeder het overleefde ze er zwaar gehandicapt uit zou komen, de ene dag drink je samen iets en het andere moment moet je die afweging maken voor je bloedeigen vrouw en moeder).
maar goed dat is natuurlijk niet zo zwaar als beslissen over een ongeboren vrucht in ontwikkeling zonder bewustzijn of sociale banden in de wereld
ik bedeoelde het niet emo maar rationeelquote:Op woensdag 8 september 2010 21:44 schreef Cerbie het volgende:
[..]
Het staat je vrij het topic te sluiten en uit je MyAT te gooien, dit is natuurlijk een non-argument om op emotie te spelen.
*verder lurkt*
omdat die kaart iedere keer gespeeld word en een dooddoener is in discussies.quote:Op woensdag 8 september 2010 21:45 schreef snakelady het volgende:
[..]
Wie beweerd dat? je komt nu zelf anders ook vrij emotioneel incontinent over door aannames te maken die totaal niet toe doen aan de discussie.
Ja, het is heel erg wat je hebt meegemaakt met je moeder, of het erger of minder erg is als je kind verliezen weet ik niet, heb het beide niet meegemaakt.
Maar dat doet er ook niet toe, ieders verdriet is verdriet en het is geen wedstrijd wat meer verdriet geeft.
Degene waar je op reageert heeft namelijk wel een kindje verloren, die weet waar ze over praat.
Dat haar zoontje down syndroom had heeft niks te maken met de liefde die ze voor hem voelde.
in een samenleving met ongelimiteerde resources vrij veel.quote:Op woensdag 8 september 2010 21:50 schreef simmu het volgende:
[..]
ik bedeoelde het niet emo maar rationeel![]()
als een leven een prijs heeft, wat is mijn emotie dan waard? ik ben gewoon benieuwd!
zei ik dat mijn berekening exact klopte?quote:Op woensdag 8 september 2010 21:49 schreef simmu het volgende:
[..]
niemand dwingt me om mee te lezen of te reageren. dat klopt. dus? ik vraag je gewoon er een prijslijst aan te hangen. dat doe je toch ook voor een leven? al dan niet ongeboren.
btw: je berekening klopt niet. je berekening neemt geen zwangerschapscomplicaties mee naar ik zo 1-2-3 zie.
ik ken maslow wel hoor. maar of je de vraag wilt beantwoordenquote:Op woensdag 8 september 2010 22:07 schreef habbekratsje het volgende:
[..]
in een samenleving met ongelimiteerde resources vrij veel.
in een samenleving met gelimiteerde resources vrij weinig.
piramide van maslow en zo...
die heb ik al beantwoord.quote:Op woensdag 8 september 2010 22:20 schreef simmu het volgende:
[..]
ik ken maslow wel hoor. maar of je de vraag wilt beantwoorden
alsof een downkindje ineens niet meer down heeftquote:Op woensdag 8 september 2010 23:47 schreef SeaOfLove het volgende:
bureaucratieElk jaar weer een stapel formulieren moeten invullen om te laten weten dat je kind nog steeds downsyndroom heeft
![]()
Dit is er maar één van waar je als ouder van een kind met downsyndroom tegenaan loopt. Ik wil me nieteens voorstellen waar ouders van kinderen die een andere soort handicap hebben waar niet zo'n duidelijk etiket opgeplakt zit, tegen aanlopen
Ik ga niemand veroordelen voor hun keuzes. Ik wil alleen dat mensen nadenken over de consequenties van hun keuzes.quote:Op woensdag 8 september 2010 20:46 schreef simmu het volgende:
[..]
en daarover verschillende de menigen. de een vind dat ieder kind recht heeft op (een poging tot) leven en een ander zal vinden dat een dergelijk kind nooit gelukkig kan worden, of hijzelf niet met zo'n kind. of dat hij het de maatschappij niet aan kan doe of whatever. en dat mag je dus zelf uitmaken. en geen mens heeft het recht om je te veroordelen op de keuze die je maakt. helemaal fucking niemand. ongeacht de keus die je maakt. en dat is goed en precies zoals het imho hoort.
tja dat moet ook beter.quote:Op woensdag 8 september 2010 23:47 schreef SeaOfLove het volgende:
bureaucratieElk jaar weer een stapel formulieren moeten invullen om te laten weten dat je kind nog steeds downsyndroom heeft
![]()
Dit is er maar één van waar je als ouder van een kind met downsyndroom tegenaan loopt. Ik wil me nieteens voorstellen waar ouders van kinderen die een andere soort handicap hebben waar niet zo'n duidelijk etiket opgeplakt zit, tegen aanlopen
ik snap je helemaal. Geld wat ze door bureaucratie kunnen besparen zou beter in zorg, onderwijs e.d. gestopt worden lijkt mij, maar ook aan research zoals eerder hier genoemd. Dat is een goede ontwikkeling, want research houdt ook behalve voorkomen ook in aan het ontwikkelingen van 'programma's om zoveel mogelijk te kunnen te doen aan de medische/fysieke/sociale/beeldvorming van een gehandicapt kind/volwassene. Al het verloren geld aan bijv de JSF, betuwelijn ookquote:Op woensdag 8 september 2010 23:50 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
alsof een downkindje ineens niet meer down heeftidioot gedoe..
En ja ik snap dat zorgt weer voor banen etc.. maar toch denk ik dat er een fatsoenlijker beleid moet komen.
Ik was bang dat mijn post verkeerd opgevat zou worden, maar je snapt iig mijn punt![]()
Ik denk dat mensen heus wel hun afwegingen maken, maar de waarden voor die afwegingen bij ieder persoon anders liggen.quote:Op woensdag 8 september 2010 23:55 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ik ga niemand veroordelen voor hun keuzes. Ik wil alleen dat mensen nadenken over de consequenties van hun keuzes.
Ik begin me steeds meer te storen aan het gemak waarmee mensen keuzes maken, maar niet geconfronteerd willen worden met de nadelige consequenties van hun keuzes. Nadelige consequenties zijn er niet, daar zadel je de rest van de maatschappij toch mee op. We hebben immers toch alleen maar rechten in deze maatschappij, plichten bah, dat is maar een vies woord.
ja precies!!quote:Op donderdag 9 september 2010 00:02 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
ik snap je helemaal. Geld wat ze door bureaucratie kunnen besparen zou beter in zorg, onderwijs e.d. gestopt worden lijkt mij, maar ook aan research zoals eerder hier genoemd. Dat is een goede ontwikkeling, want research houdt ook behalve verkomen ook in aan het ontwikkelingen van 'programma's om zoveel mogelijk te kunnen te doen aan de medische/fysieke/sociale/beeldvorming van een gehandicapt kind/volwassene. Al het verloren geld aan bijv de JSF, betuwelijn ook
momenteel zijnz e infantieler als de meeste downersquote:Op donderdag 9 september 2010 00:00 schreef habbekratsje het volgende:
[..]
tja dat moet ook beter.
maar goed dat is de overheid, wat doen die wel goed
kun je nagaan hoe je je als ouder voelt de eerste jaren, wat een ellendequote:Op donderdag 9 september 2010 00:05 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
momenteel zijnz e infantieler als de meeste downers
wat was de reactiequote:Op donderdag 9 september 2010 00:16 schreef SeaOfLove het volgende:
ik heb weleens bij een formulier een briefje toegevoegd: 'is het wéér een verrassing voor jullie dat ze na 6 jaar nog steeds trisomie 21 heeft?'
Shame on us dat wij er bewust voor kiezen om de combinatietest niet te doen, want daarbij hebben we helemaal niet aan jou gedacht! Of aan de maatschappij!quote:Op woensdag 8 september 2010 23:55 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ik ga niemand veroordelen voor hun keuzes. Ik wil alleen dat mensen nadenken over de consequenties van hun keuzes.
Ik begin me steeds meer te storen aan het gemak waarmee mensen keuzes maken, maar niet geconfronteerd willen worden met de nadelige consequenties van hun keuzes. Nadelige consequenties zijn er niet, daar zadel je de rest van de maatschappij toch mee op. We hebben immers toch alleen maar rechten in deze maatschappij, plichten bah, dat is maar een vies woord.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |