Hoe hoog moet het ijzergehalte (Hb-gehalte) zijn om bloed te kunnen geven?quote:Op maandag 30 augustus 2010 20:36 schreef Baus het volgende:
Heb me brief nu ook binnen, nu moet ik een afspraak maken voor een keuring![]()
Doen ze het trouwens in de bovenarm als bij inentingen vroeger of lekker in die dikke ader in je onderarm?
Oh en hoe hoog is de Hb van iemand gemiddeld? Is het slim om extra dingen met ijzer te eten voor het gaan of is dat meestal niet nodig?
Kijk zo doen ze datquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 3 september 2010 19:36 schreef Krulliewullie het volgende:
Aantal nachtjes geslapen en: aangemeld
ik ook..quote:Op donderdag 9 september 2010 09:57 schreef loecje het volgende:
goed dat dit topic weer omhoog gegooid word, k moet nog bellen voor een afspraak...
Ik heb mijn beide broertjes zo ver gekregen dat ze ook bloed gaan geven. Één geeft nu een half jaar en de andere zit in de aanmeldingsprocedure.quote:Op donderdag 9 september 2010 10:04 schreef Keshet het volgende:
Hebben jullie al wel eens mensen in je omgeving zo ver gekregen dat ze ook gaan doneren?
Hier hetzelfde verhaal, Hb van 7.4 (gemiddeld!)quote:Op maandag 30 augustus 2010 19:31 schreef manda-rijn het volgende:
gloeiende![]()
Hb 7.6 en 7.5![]()
en mag pas over 3 f*cking maanden weer!!! En daar heb ik dus 12 maanden op zitten wachten
Waar is mijn Hb van >9 gebleven?
Ik ook. Maar dat was nog in de ijstijd, toen er nog geen aids was.quote:Op donderdag 9 september 2010 17:00 schreef Evie het volgende:
Ik mag geen bloed geven
Iets met ooit zelf bloed hebben gekregen na operatie etc etc..
Was het maar zo'n feest
Het gaat ook niet zozeer om AIDS of HIV, maar meer omdat er op prionen (gekkekoeienziekte) niet zo makkelijk te testen valt en de incubatietijd enorm lang is...quote:Op donderdag 9 september 2010 18:03 schreef mazaru het volgende:
[..]
Ik ook. Maar dat was nog in de ijstijd, toen er nog geen aids was.
Geef jij uberhaupt wel bloed? Bij bloedbanken mogen mannen namelijk om de 3 maanden bloed geven en vrouwen om de 5 maanden. Neem dus aan dat je plasmadonor bent.quote:Op donderdag 9 september 2010 09:20 schreef loowie het volgende:
Dat is inderdaad een hele prestatie, maar ik geloof toch niet dat ik de 500 ga halen. Één keer in de 4-5 weken vind ik voldoende. (moet er ook elke keer 35 kilometer voor rijden)
Heb het heel erg vaak geprobeerd mond op mond, maar dan willen ze niet. Later een keer via hyves een mail verstuurd met waarom ik bloed donor ben geworden, dat het heel belangrijk is, hoe de procedure gaat en ik graag meer jongeren wil zien bij de afnames. Vooral door het verhaal over mn tante erin heb ik toch wel een stuk of 8-9 mensen aan de tap gekregenquote:Op donderdag 9 september 2010 10:04 schreef Keshet het volgende:
Ik ben dinsdag weer geweest na een afwezigheid van 2 jaar. Ik werd prima geprikt en 't ging allemaal erg goed!
M'n bloeddruk was wel aan de hoge kant. Even op letten dus.
Hebben jullie al wel eens mensen in je omgeving zo ver gekregen dat ze ook gaan doneren?
Probeer het eens met mond tot mond-reclamequote:Op maandag 13 september 2010 11:57 schreef LaFemmeFatale het volgende:
[..]
Heb het heel erg vaak geprobeerd mond op mond, maar dan willen ze niet.
Ja, plasma inderdaad.quote:Op maandag 13 september 2010 11:53 schreef LaFemmeFatale het volgende:
[..]
Geef jij uberhaupt wel bloed? Bij bloedbanken mogen mannen namelijk om de 3 maanden bloed geven en vrouwen om de 5 maanden. Neem dus aan dat je plasmadonor bent.
Jajajajajajaja, fok reactiequote:Op maandag 13 september 2010 12:16 schreef Mark het volgende:
[..]
Probeer het eens met mond tot mond-reclame
Dat is wel vrij frequent dan! Een bekende van me krijgt soms een SMS. Of hij wil komen geven. Die heeft B volgens mij.quote:Op dinsdag 14 september 2010 14:33 schreef SingleCoil het volgende:
Ik heb me een maand of 5 geleden ingeschreven, heb nu 3 keer gegeven (A+). Ik merk er helemaal niks van en doe ook niets bijzonders na de donatie, gewoon op de fiets naar huis.
quote:Op dinsdag 14 september 2010 15:20 schreef JuliánCarax het volgende:
[..]
Dat is wel vrij frequent dan! Een bekende van me krijgt soms een SMS. Of hij wil komen geven. Die heeft B volgens mij.
Uit: http://www.sanquin.nl/San(...)bij-de-bloedbank.pdfquote:Mannen mogen maximaal vijf keer per jaar en vrouwen
drie keer per jaar bloed geven. Deze frequentie is gekozen
om u als donor te beschermen. Uw lichaam moet zich
elke keer herstellen van de bloeddonatie.
De frequentie waarmee u wordt opgeroepen om bloed te
geven hangt onder andere af van de vraag naar bloedproducten
met uw bloedgroep. Niet iedere bloedgroep
komt even veel voor. Zo komen bloedgroepen A-positief en
0-positief in Nederland het meest voor, waardoor de vraag
naar bloed van deze bloedgroepen zeer groot is. Donors
met een vaker voorkomende bloedgroep worden ook vaker
uitgenodigd om bloed te geven. Donors met bloedgroep
0-negatief worden relatief nog vaker uitgenodigd om
bloed te geven. Bloedgroep 0-negatief kan namelijk aan
iedereen worden toegediend in geval van spoed wanneer
er geen tijd is om de bloedgroep van een patiënt te
bepalen, bijvoorbeeld bij ongelukken.
Bloedgroepen B en AB komen het minst voor in Nederland.
Rode bloedcellen met deze bloedgroepen kunnen
alleen aan patiënten met dezelfde bloedgroep gegeven
worden. Donors met deze bloedgroepen worden daarom
relatief minder vaak opgeroepen. Plasma van bloedgroep
AB kan echter aan iedere patiënt gegeven worden, omdat
het geen anti-A en anti-B bevat. Donors met deze bloedgroep
worden dan ook vaak gevraagd om plasmadonor te
worden.
De plaats waar u bloed geeft is ook mede bepalend voor
het aantal keren dat u een uitnodiging van ons ontvangt.
Op onze vaste locaties zijn wekelijks of zelfs dagelijks
afnamesessies. Een mobiel team bezoekt daarnaast nog
andere plaatsen. Het aantal sessies voor deze locaties
wordt over een heel jaar verdeeld, wat kan betekenen dat
wij op uw afnamelocatie bijvoorbeeld maar één keer per
maand of één keer per halfjaar komen.
Je kan ook altijd even iemand meenemen. Ken wel meer mensen die dat doen. Just to be sure.quote:Op dinsdag 14 september 2010 17:35 schreef GotC het volgende:
Ik moet ook weer bloedgeven, kreeg m'n oproepkaart binnen. Maar de vorige keer voelde ik me daarna echt niet goed (paar uur later), bijna flauwgevallen en overgegeven. Ondanks goed eten etc.
Ben dus een beetje huiverig om weer te gaan.. Belachelijk eigenlijk maarja
Als vrouw zijnde bloed je niet dood tijdens je menstruatiequote:Op dinsdag 14 september 2010 17:45 schreef JuliánCarax het volgende:
[..]
Je kan ook altijd even iemand meenemen. Ken wel meer mensen die dat doen. Just to be sure.
Mogen vrouwen eigenlijk bloed geven als ze ongesteld zijn? Het lijkt me dat dat niet zo'n goed idee is?
Ik ga denk ik maar volgende week bloed geven, ben al best kapot de afgelopen paar dagenquote:Op dinsdag 14 september 2010 17:45 schreef JuliánCarax het volgende:
[..]
Je kan ook altijd even iemand meenemen. Ken wel meer mensen die dat doen. Just to be sure.
Mogen vrouwen eigenlijk bloed geven als ze ongesteld zijn? Het lijkt me dat dat niet zo'n goed idee is?
quote:Op dinsdag 14 september 2010 18:19 schreef SingleCoil het volgende:
ik vind het ook een onsmakelijke gedachte
Ze zitten niet met een teiltje klaar hoorquote:Op dinsdag 14 september 2010 18:19 schreef SingleCoil het volgende:
ik vind het ook een onsmakelijke gedachte
Krijg je de uitslag van die keuring snel? Ben benieuwd wanneer je dan echt voor het eerst mag geven. Volgens Sanquin is het hard nodigquote:Op donderdag 16 september 2010 21:15 schreef Baus het volgende:
Net keuring gehad voor het eerst. Ging wel goed geloof ik. Ze gaan nu dus me bloed testen en dan hoor ik wel of ik mag doneren of niet![]()
En die angst voor een te laag ijzergehalte was dus ook helemaal nergens voor nodig, had hb 10
Ik ook, zonde om weg te gooien dat bloed van mij. En klonen mag ook hoor, misschien lukt Karstman 2.0 welquote:
Je moet 18 zijnquote:Op zaterdag 18 september 2010 13:03 schreef joostieh het volgende:
zijn er eisen ??
ik wil wel maar ben nog geen 18
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |