Je hebt ook mensen die tegen socialisme zijn. Of tegen welke politieke stroming dan ook. En dat is, in tegenstelling tot veel gelovigen vinden, exact hetzelfde als tegen geloof zijn.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 00:50 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ik vond het wel een aardige uitspraak van die meneer van het dak. Tegenwoordig heb je niet alleen mensen die geen geloof aanhangen (zoals ik bijvoorbeeld), maar ook mensen die echt anti-geloof zijn. Iets van die aard zei hij. Dat vind ik echt een zorgelijke ontwikkeling want verdraagzaamheid is juist erg belangrijk.
Een politieke stroming gelijk stellen aan een persoonlijke visie op het leven? Politiek is echt iets anders dan geloof, bij politiek gaat het om een vraagstuk dat meerdere mensen aan gaat, een geloof is strikt persoonlijk. En het is zeker onverdraagzaamheid. Denk bijvoorbeeld aan het bestrijden van het vrouwenstandpunt van de SGP door sommige mensen en organisaties. Dat is pure onverdraagzaamheid tegenover mensen die anders denken, een ernstige kwestie die erg schadelijk kan zijn.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 00:57 schreef twaalf het volgende:
Je hebt ook mensen die tegen socialisme zijn. Of tegen welke politieke stroming dan ook. En dat is, in tegenstelling tot veel gelovigen vinden, exact hetzelfde als tegen geloof zijn.
Wat niet mag is natuurlijk dat je iemand in elkaar slaat omdat hij gelovige is. Maar tegen geloof zijn, daar is niets mis mee. Dat kun je onverdraagzaamheid vinden, maar dan zijn vrijwel alle mensen onverdraagzaam. Of ze nu iets hebben tegen christendom of kapitalisme.
Ik had toch sterk het idee dat hij dat enkel zei om niet te conservatief over te komen. Het zou me niet verbazen als hij daar prive heel anders over denkt.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 00:58 schreef DrDentz het volgende:
Die man zou het ook oké vinden als iemand 'Jezus redt niet' op het dak zou hebben, zei die. Toch ruimdenkend voor een strenge christen.
Ik zeg ook wel eens dingen waar ik het gevoelsmatig niet mee eens ben. Iemand die 'Jezus redt' op zijn dak zet zal het natuurlijk niet eens zijn met de slogan 'Jezus redt niet', maar iedereen moet op zijn eigen dak zetten wat hij wil.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:02 schreef MrSoreto het volgende:
Ik had toch sterk het idee dat hij dat enkel zei om niet te conservatief over te komen. Het zou me niet verbazen als hij daar prive heel anders over denkt.
Ik heb het ook niet over concrete vraagstukken, maar politieke ideologieën en stromingen. Deze geven een kijk op het leven en abstracte ethische vragen weer. Geloof is niets anders. In sommige landen is geloof hetzelfde als politiek. Daar hebben ze een staatsgodsdienst.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:01 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Een politieke stroming gelijk stellen aan een persoonlijke visie op het leven? Politiek is echt iets anders dan geloof, bij politiek gaat het om een vraagstuk dat meerdere mensen aan gaat, een geloof is strikt persoonlijk.
Waarom zou iemand in vredesnaam zijn persoonlijke boodschap op zijn dak moeten kunnen zetten? Niemand zit erop te wachten en het landschap wordt er ook niet mooier van. En een goede Jezus heeft geen reclame nodig.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:04 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik zeg ook wel eens dingen waar ik het gevoelsmatig niet mee eens ben. Iemand die 'Jezus redt' op zijn dak zet zal het natuurlijk niet eens zijn met de slogan 'Jezus redt niet', maar iedereen moet op zijn eigen dak zetten wat hij wil.
Ik weet dat dit heel raar gaat klinken voor linkse mensen; omdat het zijn eigendom is.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:10 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Waarom zou iemand in vredesnaam zijn persoonlijke boodschap op zijn dak moeten kunnen zetten?
Ik wil jou wel eens horen als hij een drugslab in zijn eigendom installeert.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:11 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik weet dat dit heel raar gaat klinken voor linkse mensen; omdat het zijn eigendom is.
Omdat het zijn huis is? Heb je in dit land eindelijk een mooi stukje grond bemachtigd, moet je nog steeds rekening gaan houden met het landschap en wat anderen ervan vinden. Betutteling.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:10 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Waarom zou iemand in vredesnaam zijn persoonlijke boodschap op zijn dak moeten kunnen zetten? Niemand zit erop te wachten en het landschap wordt er ook niet mooier van. En een goede Jezus heeft geen reclame nodig.
Dat is goed hoor. Dan ga ik namelijk graag een kijkje nemen. Ik ben dol op laboratoriumspullen. Ik heb geen problemen met het produceren van drugs, wel valt het gebruik natuurlijk sterk af te raden.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:13 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Ik wil jou wel eens horen als hij een drugslab in zijn eigendom installeert.
quote:
Wat stel jij voor als alternatief? Neemt rechts (nee, daarmee bedoel ik niet de PVV of een zootje halfbakken liberalen) mensen hun eigendom af?quote:
Partij voor de Vrijheid is vast tegen Allah redt op het dak van je koopwoning.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:16 schreef twaalf het volgende:
[..]
Wat stel jij voor als alternatief? Neemt rechts (nee, daarmee bedoel ik niet de PVV of een zootje halfbakken liberalen) mensen hun eigendom af?
Waarom wil je mij zo graag op een plek in het politieke spectrum plaatsen? Wat is daarvan de toegevoegde waarde?quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:16 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Je wilt zeggen dat je geen linksmens bent?
Dat is rechts.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:16 schreef twaalf het volgende:
[..]
(nee, daarmee bedoel ik niet de PVV of een zootje halfbakken liberalen)
Daarnet noemde je het nog liberaal. Liberalen zijn niet per se conservatief, hoezeer de VVD daar ook van overtuigd lijkt.quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:20 schreef twaalf het volgende:
[..]
Dat noem jij misschien rechts, maar noem ik conservatief.
quote:Op donderdag 26 augustus 2010 01:26 schreef twaalf het volgende:
En dan heb je ook nog de zogenaamde progressieve 'liberalen' als D66 en Groenlinks. Dat zijn verkapte socialisten.
Klopt ja, bij het monument volgens mij. Zou het langste stuk zonder op en afrit op de A6 zijn ? Tussen de Ketelbrug en Almere ?quote:Op woensdag 25 augustus 2010 23:37 schreef rubbereend het volgende:
[..]
daar zit halverwege toch een op en afrit in?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |