5% maar? Dat is toch harteloos? Je hebt dan nauwelijks minder vertragingen?quote:ProRail:
print rss - door Redactie op 15-08-2010 @ 14:14
Spoorwegbeheerder ProRail wil het aantal zelfdodingen de komende vier jaar met vijf procent terugbrengen. Een woordvoerder van ProRail bevestigt zondag een bericht hierover in het vakblad Psy. Vorig jaar vonden er tweehonderd suïcides plaats op het spoor. Dit is het hoogste aantal in jaren en twaalf procent van het totaal aantal zelfdodingen in Nederland.
In omringende landen ligt het aantal suïcides op het spoor lager. In Duitsland en Zweden ligt dit rond de zes procent en in Engeland is dit 2,8 procent. Het aantal zelfdodingen steeg volgens het CBS van 1435 in 2008, naar 1525 vorig jaar. Het gaat om 1064 mannen en 461 vrouwen. ProRail wil eerst bestaande gegevens bundelen om te zien of eerdere maatregelen succes hebben gehad. Zo kan bijvoorbeeld bekeken worden of bestaande hekwerken effect hebben op suïcidecijfers.
Bij een pilot rond een ggz-instelling in Eindhoven uit 2005 werden stevige metalen hekken langs het spoor geplaatst en werd de spoorwegovergang vervangen door een viaduct. Ook werden bomen en struiken verwijderd, zodat mensen zich daar niet kunnen verstoppen. Het aantal zelfdodingen in de buurt nam af, maar op andere plekken was er een toename.
ProRail wil de precieze effecten van de maatregelen in nieuwe pilots toetsen. Dan wordt mogelijk een proef gedaan met schriklichten en praatpalen. Ook moeten reizigers meer alert gemaakt worden op verwarde mensen. ProRail schat dat ongeveer de helft van de zelfdodingen op het spoor gepleegd wordt door mensen die in behandeling zijn.
Naast het leed dat de zelfdodingen op het spoor bij nabestaanden, maar ook bij conducteurs en machinisten veroorzaakt, leidt dit tot grote verstoringen van het treinverkeer. Jaarlijks is het oponthoud in totaal drie weken, doordat een baanvak na een zelfdoding gemiddeld 145 minuten gestremd is.
fok.nl
De NS bestaat niet meer, we hebben nu een vrije markt partij en die kijkt daar even iets anders tegen aan.quote:Op zondag 15 augustus 2010 19:42 schreef katerwater het volgende:
Ze willen de treinzelfmoorden stoppen. Maar indien zelfdoders een andere manier vinden, is dat hun probleem.
Zo werkt het dus niet: je moet de potentiële zelfdoders helpen, niet hen weerhouden zelfmoord te plegen. Ze zijn dan nog steeds ongelukkig, hoor!
De euthanasiewetgeving verruimen dusquote:Op zondag 15 augustus 2010 19:42 schreef katerwater het volgende:
Ze willen de treinzelfmoorden stoppen. Maar indien zelfdoders een andere manier vinden, is dat hun probleem.
Zo werkt het dus niet: je moet de potentiële zelfdoders helpen, niet hen weerhouden zelfmoord te plegen. Ze zijn dan nog steeds ongelukkig, hoor!
Eigenlijk is dat heel triest..quote:Op zondag 15 augustus 2010 20:54 schreef Kingstown het volgende:
[..]
De NS bestaat niet meer, we hebben nu een vrije markt partij en die kijkt daar even iets anders tegen aan.
De mens staat allang niet meer centraal....dat was iets in politiek correcte tijden en daar doen we niet meer aan.
Inderdaad.. 5% van 200, dus 10 zelfdodingen minder over 4 jaar. Ik heb ook wel eens ambitieuzere doelstellingen gezien.quote:
Well duh!quote:Bij een pilot rond een ggz-instelling in Eindhoven uit 2005 werden stevige metalen hekken langs het spoor geplaatst en werd de spoorwegovergang vervangen door een viaduct. Ook werden bomen en struiken verwijderd, zodat mensen zich daar niet kunnen verstoppen. Het aantal zelfdodingen in de buurt nam af, maar op andere plekken was er een toename.
Zodra het gaat om handelen door andere personen, zijn doelstellingen niet meer zo ambitieus, of niet realistisch. Als het gaat om bestrijding van bankovervallen of tasjesroof, zijn mensen behoorlijk blij met een daling van enkele procenten in zo'n kort tijdsbestek.quote:Op maandag 16 augustus 2010 12:15 schreef freako het volgende:
[..]
Inderdaad.. 5% van 200, dus 10 zelfdodingen minder over 4 jaar. Ik heb ook wel eens ambitieuzere doelstellingen gezien..
Daar zijn ze al jaren mee bezigquote:Op maandag 16 augustus 2010 15:00 schreef Relko het volgende:
Als ze nou gewoon minder treinen laten reiden hebben die zelfdoders minder kans om zichzelf te doden.
in alledrie de landen is het ook wat verder zoeken naar een spoorlijn voor een hoop depressieve mensen...quote:In Duitsland en Zweden ligt dit rond de zes procent en in Engeland is dit 2,8 procent.
Wat is het fucking probleem dan?!quote:Op maandag 16 augustus 2010 15:08 schreef fs180 het volgende:
[..]
Daar zijn ze al jaren mee bezigen ook het plannen van je zelfmoord hebben ze aan gedacht; treinen rijden niet volgens het schema maar komt wanneer ie komt
Het Drion-traject?quote:Op maandag 16 augustus 2010 16:15 schreef Geerd het volgende:
Kunnen ze niet gewoon ergens 2km spoor neerleggen en een losse loc heen en weer laten kachelen (auto piloot)
Volgens mij is het dwarszitten van een hoop mensen een doel op zich bij mensen die voor een trein stappen.quote:Op maandag 16 augustus 2010 16:15 schreef Geerd het volgende:
Kunnen ze niet gewoon ergens 2km spoor neerleggen en een losse loc heen en weer laten kachelen (auto piloot)
Een afname van 5% in 4 jaar? Ongeveer 1% per jaar dus. Ook in dat geval mag de doelstelling best ambitieuzer, en ook in dat geval merk je zo'n daling niet of nauwelijks op. Dit soort afnames zijn niet echt significant te noemen.quote:Op maandag 16 augustus 2010 14:56 schreef Bramdecaviaeter het volgende:
[..]
Zodra het gaat om handelen door andere personen, zijn doelstellingen niet meer zo ambitieus, of niet realistisch. Als het gaat om bestrijding van bankovervallen of tasjesroof, zijn mensen behoorlijk blij met een daling van enkele procenten in zo'n kort tijdsbestek.
Nee. Maar als je als organisatie zo'n lage verwachting hebt van het succes van je aanpak, zou ik er niet op zo'n manier mee naar buiten treden.quote:Of wil je 8 keer zoveel voor je treinkaartje betalen en altijd door een hek naar buiten kijken.(bovendien blijft het een symptoombestrijding zelfmoordenaars vinden hun weg wel, al is het fijn als het op een andere manier gebeurt)
Omdat jij te laat op je werk komt?quote:Op maandag 16 augustus 2010 23:58 schreef Evertjan het volgende:
zelfdoding door voor een trein te springen is het toppunt van egoisme
wat dag je van de mensen die de stukjes lichaam moeten oprapen.quote:Op dinsdag 17 augustus 2010 00:13 schreef Bramdecaviaeter het volgende:
[..]
Omdat jij te laat op je werk komt?
Je kon er op wachten.quote:Op dinsdag 17 augustus 2010 00:14 schreef DrDentz het volgende:
Die hoge hekken lijken me dan weer nadelig voor treinspotters.
Ja, al die machinisten zitten dan over vroeger te praten, toen zelfmoord nog schering en inslag was enzo..quote:Op donderdag 19 augustus 2010 16:58 schreef SeLang het volgende:
200 zelfdodingen op het spoor per jaar is natuurlijk ook volstrekt onacceptabel.
190 zelfdodingen daarentegen...
Hoe wil je het dan terugbrengen naar 100?quote:Op donderdag 19 augustus 2010 16:58 schreef SeLang het volgende:
200 zelfdodingen op het spoor per jaar is natuurlijk ook volstrekt onacceptabel.
190 zelfdodingen daarentegen...
juridisch gezien zou je de machinist ervoor verantwoordelijk kunnen stellen, daarmee is het geen zelfmoord meer maar moord. Zo los je het probleem ook op.quote:Op donderdag 19 augustus 2010 17:02 schreef TeringHenkie het volgende:
[..]
Hoe wil je het dan terugbrengen naar 100?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |