quote:
Op woensdag 11 augustus 2010 18:14 schreef Gellius het volgende:Tijd voor een glaasje Leffe bier, met grondtonen van barium, strontium, zoethout en handgepolitoerde beuken koorbanken.

. Mijn vader heeft dertig jaar voor bierbrouwer H. gewerkt en zat in een officieel proefpanel, waarin hij van zeer diverse bieren smaak en geur tot op het kleinste detail moest (en kon) ontleden. Dat vond hij zo leuk dat ie het ook thuis ging doen. Jarenlang noteerde hij van elk nieuw biertje dat hij dronk in een keurig opschrijfboekje alles wat hem opviel. Merk en type, kleur, schuimkraagvorming, alcoholpercentage, technische brouwkenmerken, niets bleef onopgemerkt. Op 't end, bovendien, kreeg ieder biertje een cijfer, waarbij mijn vader de plussen en de minnen niet schuwde.
Het grappige is nu juist dat hij op werkelijk
kleinerende toon kan spreken over anderen die dezelfde afwijking hebben, maar dan in relatie tot wijn, whisky, restaurants, kunst of andere zaken die hém maar zeer oppervlakkig interesseren.
Snobistisch gedoe, schampert hij dan, en iedere discussie daarover wordt door hem subtiel maar subiet om zeep geholpen.