Funny.. Krijg je een sticker op je voorhoofd met autist erop, op t moment dat jij je -vermoedelijk- minder autistisch voelt dan even geleden.quote:Op woensdag 28 juli 2010 18:21 schreef DeepChord het volgende:
Vandaag eindelijk de uitslag gehad van mijn onderzoek bij het Leo Kannerhuis in verband met mogelijke aanwezigheid van autisme bij mij. En de uitslag is *tromgeroffel*: hoogfunctionerend autisme! *yay*
Dit vanwege enkele verdachte dingen in mijn jeugd zoals laat beginnen met praten, problemen met motoriek, afwijkende hobby's vroeger in vergelijking met andere kinderen. En daarnaast viel de betreffende psycholoog die het onderzoek deed wat op tijdens het interviewen van mij die aan autisme deden denken.
Ook al vanwege de economie mijn baan verloren, dus dit kan er ook nog wel bij..
Maar buiten dit veranderd er niet veel voor me. Het gaat sociaal en persoonlijk allemaal beter voor mijn gevoel, ondanks mijn "achterstanden" op het sociale gebied in vergelijking met anderen. Dat deert me in ieder geval niet er wat moois van (proberen) te gaan maken. Het wordt alleen maar beter denk ik..
Dat HB zou ik eerlijk gezegd niet bij je hebben bedacht.quote:Op woensdag 28 juli 2010 21:08 schreef ikke043 het volgende:
@Ferrobar
Je stelt me teleurIk ben HB Asperger & op mij reageer je bijna nooit
Wow ik heb nooit van Hoogfunctionerend autisme gehoord. Ik vind zelf dat die 2 termen welquote:Op woensdag 28 juli 2010 18:21 schreef DeepChord het volgende:
Vandaag eindelijk de uitslag gehad van mijn onderzoek bij het Leo Kannerhuis in verband met mogelijke aanwezigheid van autisme bij mij. En de uitslag is *tromgeroffel*: hoogfunctionerend autisme! *yay*
Dit vanwege enkele verdachte dingen in mijn jeugd zoals laat beginnen met praten, problemen met motoriek, afwijkende hobby's vroeger in vergelijking met andere kinderen. En daarnaast viel de betreffende psycholoog die het onderzoek deed wat op tijdens het interviewen van mij die aan autisme deden denken.
Ook al vanwege de economie mijn baan verloren, dus dit kan er ook nog wel bij..
Maar buiten dit veranderd er niet veel voor me. Het gaat sociaal en persoonlijk allemaal beter voor mijn gevoel, ondanks mijn "achterstanden" op het sociale gebied in vergelijking met anderen. Dat deert me in ieder geval niet er wat moois van (proberen) te gaan maken. Het wordt alleen maar beter denk ik..
Dat kan & oké.quote:Op woensdag 28 juli 2010 21:36 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Dat HB zou ik eerlijk gezegd niet bij je hebben bedacht.Misschien is dat wel de reden dat FB niet op je aanslaat.
![]()
Het is eigenlijk vrij simpel, een autist die zichzelf best goed staande kan houden is relatief hoogfunctionerend. Dat autisme in feite iets zegt over een beperking van je functioneren, verandert daar niet zo veel aan.quote:Op woensdag 28 juli 2010 21:52 schreef Cheng het volgende:
[..]
Wow ik heb nooit van Hoogfunctionerend autisme gehoord. Ik vind zelf dat die 2 termen wel
tegenstrijdig zijn.( Autisme en Hoogfunctionerend .........)
Good for you!quote:Op woensdag 28 juli 2010 18:28 schreef Pandora73 het volgende:
Ik vond het zelf toch wel prettig om (ook al was het dan pas ruim na mijn 30e) de diagnose te krijgen, omdat je dan toch weet dat het niet aan jezelf ligt. Nou ja, het ligt natuurlijk wel aan de bedrading in jouw hoofd, maar het is niet omdat je lui bent of lomp of ongeïnteresseerd of vreemd of een freak of dat je op een of andere manier een slecht mens bent zeg maar. Wat ik soms wel eens stiekem dacht als er wéér iets was misgegaan of ik wéér iemand had gekwetst of zo.
Ik kon na die diagnose het schuldgevoel dus in ieder geval wel beter beheersen.
Ik las op wikipedia dat sommige wetenschappers hoogfunctionerend autisme (HFA) hetzelfde vinden als het syndroom van asperger. Andere wetenschappers daarentegen waren het er niet mee eens. Feit is dat HFA en Asperger wat verwantschap hebben.quote:Op woensdag 28 juli 2010 21:52 schreef Cheng het volgende:
[..]
Wow ik heb nooit van Hoogfunctionerend autisme gehoord. Ik vind zelf dat die 2 termen wel
tegenstrijdig zijn.( Autisme en Hoogfunctionerend .........)
Anyway ik moet wel zeggen dat ik me persoonlijk meer gemeen voelt kwa kenmerken met Hoogfunctionerend autisme dan met PDD- Nos.
Ik werkte als consultant. Maar meer aan de technische kant, leveren van ondersteuning. Maar het kwam wel voor dat ik bijvoorbeeld acceptatietesten moest doen met de eindgebruiker, ook kwam het wel eens voor dat ik trainingen moest geven. In die zin ben ik niet super autistisch omdat ik, als ik zeker ben van mijn kennis en redelijk in mijn vel zit, geen moeite heb om contact te leggen met vreemden. Het geeft me zelfs redelijk veel energie.quote:Wat doe je eigenlijk als werk?
Ik werk zelf als (wok) kok. Dat is niet in de echte keuken maar meer in een eh bijkeuken.quote:Op donderdag 29 juli 2010 00:20 schreef DeepChord het volgende:
[..]
Ik werkte als consultant. Maar meer aan de technische kant, leveren van ondersteuning. Maar het kwam wel voor dat ik bijvoorbeeld acceptatietesten moest doen met de eindgebruiker, ook kwam het wel eens voor dat ik trainingen moest geven. In die zin ben ik niet super autistisch omdat ik, als ik zeker ben van mijn kennis en redelijk in mijn vel zit, geen moeite heb om contact te leggen met vreemden. Het geeft me zelfs redelijk veel energie.. Ook vind ik het af en toe prettig een babbeltje te maken met collega's en eindgebruikers. Ik ben niet van de oeverloze verhalen, maar af en toe wat social chit chat is prettig.
.
Heb jij werk en wat doe je dan?
Er zijn dus ook genoeg psychen die het onderscheid niet maken en alles gewoon hfa noemen.quote:Op woensdag 28 juli 2010 23:39 schreef Cassandra87 het volgende:
nou ken ik iemand die hfa zou moeten zijn en die is perfect in staat om emoties te begrijpen, misschien zelfs beter dan een nt-er. Overigens snap ik die diagnose niet. Maar als ik t zo hoor kun je je toch niet blind staren op een diagnose omdat elke psych t weer anders kan zien?
Leuk, etiketjes plakken..
Ik doe mijn best af en toe ook eens intelligent over te komen.quote:Op donderdag 29 juli 2010 12:20 schreef Cassandra87 het volgende:
Nou heb ik overigens t idee dat DC redelijk intelligent is, maar dat kan ik mis hebben![]()
Ik heb op bepaalde werkplekken vrouwen ook wel eens als een gek horen kakelen. En dan gaat het over de meest onzinnige dingen.quote:En ik heb ook echt geen trek in zinloos gelul. Ik ben 23, mijn collega's gemiddeld 45, ik val er af en toe echt buiten als zij zitten te kleppen en ik steevast doorwerk. Dan denken ze dat ik ziek of uit mijn hum ben. Ik wil gewoon werken!
Ik weet niet hoe ik het voor elkaar gekregen heb ScarFace-. Misschien dat ik in mijn jeugd en mijn (best wel wildequote:Op donderdag 29 juli 2010 12:28 schreef ScarFace- het volgende:
@Deepchord dat klinkt goed het werk wat je doet.
Het klinkt alsof je jouw kennis goed kunt benutten en je weg hebt gevonden, ondanks een bepaalde vorm van autisme? dat heb je mooi voor elkaar![]()
Aaah dus schijn bedriegt?quote:Op donderdag 29 juli 2010 12:30 schreef DeepChord het volgende:
[..]
Ik doe mijn best af en toe ook eens intelligent over te komen..
Af en toe moet je wat doen voor anderen. Misschien dat er ook wel eens tijden zijn dat jij dingen bij haar kwijt wilt en dat zij dan haar luisterend oor aanbiedt.quote:Op donderdag 29 juli 2010 12:43 schreef Cassandra87 het volgende:
En ik moet wel bekennen.. Oppervlakkige contacten, ach het is maar af en toe.. Ik kon er niet goed tegen. Maar ik hoor mijn beste vriendin wel aan over haar crisis (lees: 3 jongens die aan haar voeten liggen en geen keuze kunnen maken) en andere dingen die ik savonds weer lekker naast mij neerleg.
Ik vind je hier i.i.g. behoorlijk stabiel en volwassen overkomen.quote:Op donderdag 29 juli 2010 12:54 schreef Cassandra87 het volgende:
ik denk dat ik al met al een stuk 'stabieler' of evenwichtiger ben dan mijn leeftijdsgenoten. En ik heb mijn portie ellende wel gehad mag ik hopen, dus over t algemeen ben ik geen klager. En ik zeg t ook met een dikke knipoog hoor, we zitten totaal niet op een lijn maar kennen elkaar vanaf kleins af aan en die band is er gewoon.
Maar plaatsen doe ik t niet. Ik ben absoluut niet van het daten, altijd vaste relaties gehad, al had ik mijn huidige vent jaren eerder leren kennen dan had ik nog maar een vaste relatieTevens ben ik ook geen goed voorbeeld vrees ik.
Ik ben namelijk hét bewijs dat als het in je relatie niet goed voelt, het ook niet goed zit want als je de ware tegenkomt merk je het echt wel!
En dat is niet iets wat sommige mensen willen horen omdat dat inhoudt dat ze moeten blijven zoeken
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |