klopt excuus:quote:Op donderdag 22 juli 2010 11:10 schreef YuckFou het volgende:
[..]
Ik heb gehoord dat je dit soort beweringen op Fok! meestal opnderbouwd met een of andere bron![]()
Hoewel het niet goed te praten is wat Shell in Niger doet, is het natuurlijk niet te vergelijken met hetgeen nu in de Golf gebeurt, Shell is daar al jaren bezig het millieu te verpesten met behulp van corrupte ambtenaren en het affakkelen maar soms wordt er ook wel vergeten dat locals gaten in de leidingen slaan om olie af te tappen en zo wat bij te verdienen, dat die lekken dan vervolgens blijven leegstromen of soms vlam vatten vind ik in deze artikelen niet terug, neemt niet weg dat Shell daar verkeerd bezig is, neemt ook niet weg dat die berichten hier niet op z'n plaats zijn.quote:Op donderdag 22 juli 2010 11:15 schreef speciwacy het volgende:
klopt excuus:
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5724143,00.html
http://www.americanchronicle.com/articles/view/155930
Waarom niet? Mogen we het niet hebben over 1 van de grootste mileurampen in de geschiedenis van de mensheid? Ik vind dat het toch degelijk wel raakvlakken heeft met dit topic. Shell is een schande voor Nederland maar ja iedereen bezit lekker aandeeltjes Shell die ze iedere maand omhoog zien vliegen dus waarom er over klagen? Je moet die uitzending van Zembla over het Shell probleem maar eens bekijken.quote:Op donderdag 22 juli 2010 12:01 schreef YuckFou het volgende:
[..]
Hoewel het niet goed te praten is wat Shell in Niger doet, is het natuurlijk niet te vergelijken met hetgeen nu in de Golf gebeurt, Shell is daar al jaren bezig het millieu te verpesten met behulp van corrupte ambtenaren en het affakkelen maar soms wordt er ook wel vergeten dat locals gaten in de leidingen slaan om olie af te tappen en zo wat bij te verdienen, dat die lekken dan vervolgens blijven leegstromen of soms vlam vatten vind ik in deze artikelen niet terug, neemt niet weg dat Shell daar verkeerd bezig is, neemt ook niet weg dat die berichten hier niet op z'n plaats zijn.
mee eensquote:Op donderdag 22 juli 2010 14:31 schreef Document1 het volgende:
[..]
Waarom niet? Mogen we het niet hebben over 1 van de grootste mileurampen in de geschiedenis van de mensheid? Ik vind dat het toch degelijk wel raakvlakken heeft met dit topic. Shell is een schande voor Nederland maar ja iedereen bezit lekker aandeeltjes Shell die ze iedere maand omhoog zien vliegen dus waarom er over klagen? Je moet die uitzending van Zembla over het Shell probleem maar eens bekijken.
Je moet zelf maar eens afvragen waarom die mensen olie stelen en pijpen lek prikken.
Sowieso omdat dit topic gaat over een mogelijke tsunami al dan niet opgewekt door een mininuke van BP, dat heeft vrij weinig raakvlak met Shell's activiteiten in Niger....quote:Op donderdag 22 juli 2010 14:31 schreef Document1 het volgende:
Waarom niet? Mogen we het niet hebben over 1 van de grootste mileurampen in de geschiedenis van de mensheid? Ik vind dat het toch degelijk wel raakvlakken heeft met dit topic.
Open er een topic overquote:Op donderdag 22 juli 2010 14:31 schreef Document1 het volgende:
Shell is een schande voor Nederland maar ja iedereen bezit lekker aandeeltjes Shell die ze iedere maand omhoog zien vliegen dus waarom er over klagen? Je moet die uitzending van Zembla over het Shell probleem maar eens bekijken.Je moet zelf maar eens afvragen waarom die mensen olie stelen en pijpen lek prikken.
Bron?quote:Op donderdag 22 juli 2010 19:11 schreef Revolution-NL het volgende:
De golf word nu geevacuurd voor een naderende storm. dus...........
quote:De grote stofzuiger is geactiveerd, het water is warmer dan ooit. Dit gaat meestal gepaard met aardbevingen in de buurt..
Ik neem aan dat hij bedoeld dat het gebied rond de (niet meer) lekkende bron wordt ontruimd.quote:
Filmpje!!quote:Matthew Simmons, olie industrie expert en oprichter van het Ocean Energy Institute, heeft tegenover Bloomberg-TV (zie YouTube video) in de meest krachtige bewoordingen duidelijk gemaakt dat het wegstromen van olie in de Golf van Mexico NIET gestopt is. Volgens Simmons kan de Golf daarom definitief afgeschreven worden en zal BP ten onder gaan, omdat de schoonmaakkosten van deze grootste milieuramp uit de geschiedenis minstens $ 1 biljoen zullen bedragen.
'Matthew, de druk in de op 15 juli afgesloten bron is nu ruim 6800 pond psi (per square inch). Maak jij je daar zorgen over?' vraagt de interviewer.
'Nee, dit is een complete afleidingsmanoeuvre. Dat is de afsluitkap over de bronkop die op 20 april ontploft is. Waar je niets over hoort is het open omhulsel van de boorput. Toen de explosie-veiligheidsklep van de bron werd geblazen gebeurde hetzelfde met het omhulsel, waardoor er nu minimaal 120.000 vaten olie, puur gif, in de Golf van Mexico zijn gestroomd. Daarom is dit het grootste milieubedrog ooit. Ze wisten dat de bron ooit uitgeput zou raken en ze zouden kunnen zeggen dat het voorbij was. Jammer genoeg hebben we nu wel de Golf van Mexico vermoord.'
'Die drukmetingen zijn afkomstig uit de boorpijp (die oorspronkelijk tussen de bron en het boorplatform bevestigd is, dus níet uit de bron zelf). Onze onderzoeksschepen hebben op zo'n 8 a 16 kilometer afstand het bestaan van een diep olielek bewezen dat dagelijks groter wordt. Dat is enorm giftige olie en de gassen die erbij vrijkomen zijn zeer dodelijk. Als er nu een orkaan ontstaat zullen we feitelijk de Golfkust moeten evacueren. Of de Golf ooit nog schoon te maken is weet ik niet. Dat gaat in ieder geval minstens een biljoen dollar kosten.'
'Toen ik op 21 april 's ochtends de tv aanzette en de beelden zag van het in brand staande Deepwater Horizon platform, vroeg ik me gelijk af waarom ze zeiden dat het platform zelf in brand stond. Dat was niet zo, het vuur was namelijk afkomstig van de ontplofte boorpijp. Daarom zei ik tegen mijn vrouw dat niet het platform, maar de Golf van Mexico in brand stond. Die waarheid durfde BP echter niet te brengen omdat ze dan allemaal in de gevangenis zouden belanden, zo simpel is het. Ze negeerden de dringende oproepen van Transocean medewerkers (die het platform aan BP verhuurde) die letterlijk zeiden: doe het niet op die manier, want dan zullen we allemaal sterven.'
Ik begin bij deze ramp hetzelfde gevoel te krijgen als bij die ellende over kindermisbruik, te lang erop doorgaan is erg slecht voor je humeur...quote:Schoonmaken Golf gaat minstens $ 1 biljoen kosten
Simmons zegt dat de medewerkers van Transocean daarom een medaille zouden moeten krijgen in plaats van dat ze nu door BP de schuld van de ramp in de schoenen geschoven krijgen. Volgens de olie expert is alles te wijten aan BP, dat een 32 jarig managertje de baas liet spelen op het Deepwater Horizon platform en die tijdens de avond van het ongeluk doodleuk zijn superieuren had uitgenodigd voor een feestje. 'Ik walg er echt van hoe dit nu gespeeld wordt,' fulmineert Simmons. 'Alleen de voormalige president van Shell Amerika, John Hofmeister (auteur van 'Waarom wij de oliemaatschappijen haten'), heeft zich hier over uitgesproken. De rest zwijgt omdat ze 'vertrouwelijke overeenkomsten' hebben gesloten met BP.'
Een maand na de ramp begon Simmons voor het eerst in zijn leven aandelen BP te verkopen, omdat hij dacht dat het afgelopen was met de oliegigant. 'Nee, ik heb geen spijt dat de koers (van het BP aandeel) nu weer opveert, want ik heb geduld totdat het nog maar $ 1 waard is. Dat komt omdat BP beloofd heeft de Golf weer schoon te maken, en dat gaat dik over de biljoen dollar kosten.'
Simmons' Ocean Energy Institute heeft inmiddels een fonds opgericht voor de 21 meestal zeer jonge kinderen die hun 11 vaders verloren bij de ontploffing van het Deepwater Horizon platform op 20 april. Dankzij dit fonds kunnen deze kinderen later een studie naar eigen keuze betalen.
'Hulpputten gaan niet werken; kernbom enige oplossing'
De interviewer vraagt dan of Simmons niet enige hoop put uit het feit dat er geen olie meer lijkt te lekken uit de afgesloten bron. 'Nee, want dat is niet de echte oliebron. Het gebruik van dat woord is op zich al bedrog. Er is geen enkele manier om de bron zélf te repareren, omdat het omhulsel erin verdwenen is. Alleen een kleine kernbom kan dit oplossen. Dat is de enige overgebleven mogelijkheid. Vanwege het ontbreken van het omhulsel is de kans dat de hulpputten gaan werken nul komma nul. Het boren van hulpgaten in de bron terwijl daar geen omhulsel meer aanwezig is -en de overheid heeft röntgenfoto's waarop dit te zien is- betekent niets anders dan het gooien van olie op het vuur.'
Wat een verschrikkelijke foto's. Al die besmeurde vogels, al die dode vissen, al die verwoesting van de natuur. En dan te bedenken dat dit foto's uit mei zijn. Hoe zal het er nu uit zien? Het is echt met geen pen te beschrijven wat daar voor dood en verderf plaats heeft gevonden en plaatsvindt.quote:Op donderdag 22 juli 2010 23:23 schreef YuckFou het volgende:
Bijzonder akelige foto's die je dan weer niet in de Telegraaf ziet: (...)
Nice....quote:Op donderdag 22 juli 2010 23:23 schreef YuckFou het volgende:
http://i.imgur.com/UxN1X.jpg
Nee dat is geen grind, geen asfalt of een andere bodembedekker, dat zijn miljoenen kleine dode visjes die daar drijven![]()
Het is treurigquote:Op donderdag 22 juli 2010 23:23 schreef YuckFou het volgende:
Ik kaap dit even uit een ander topic:
[..]
Filmpje!!
[..]
Ik begin bij deze ramp hetzelfde gevoel te krijgen als bij die ellende over kindermisbruik, te lang erop doorgaan is erg slecht voor je humeur...
Ontploffende samples uit de golf:
http://www.huffingtonpost(...)r-samp_n_651331.html
Bijzonder akelige foto's die je dan weer niet in de Telegraaf ziet:
http://blog.alexanderhigg(...)stitution-suspended/
[ afbeelding ]
Nee dat is geen grind, geen asfalt of een andere bodembedekker, dat zijn miljoenen kleine dode visjes die daar drijven![]()
quote:Op vrijdag 23 juli 2010 09:24 schreef Stephan1237 het volgende:
Er is nog niks gebeurd en het zou vannacht gebeuren. Ik was zeker ervan dat er niks zou gebeuren en ik heb blijkbaar gelijk
Ik heb vanochtend mijn teen gestoten, dus er is wel iets gebeurd, hoor!quote:Op vrijdag 23 juli 2010 09:24 schreef Stephan1237 het volgende:
Er is nog niks gebeurd en het zou vannacht gebeuren. Ik was zeker ervan dat er niks zou gebeuren en ik heb blijkbaar gelijk
Ja ok ik bedoelde, de tijd die we hier nu hebben gebeurd daar later xDquote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |