Ik had de fout al gezien inderdaad, maar ik dacht.. laat maar staan, dat valt niet opquote:
Ik stop altijd in de winterquote:
Daarom: gooi er een lading water bij. Die Roosvicee 50/50 die je noemde dat kun je zelf ook. Gewoon de helft water bij je vruchtensap gooien. Nagenoeg hetzelfde effect. 50% goedkoperquote:Op vrijdag 9 juli 2010 21:52 schreef Redah het volgende:
Water houd ik nooit zo heel lang volEn moet er ontzettend van naar de WC de hele tijd en op een gegeven moment wil ik ook wel weer eens een 'smaakje'.
En de 100% vruchtensappen zijn vaak ook aardig gezoet, pak voor de grap eens een pak en je schrikt toch wel. In ieder geval ik wel, want je gaat er toch van uit dat daar niet zo heel veel suiker in zit![]()
je zeiquote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:21 schreef Leandra het volgende:
[..]
TS wil geen vruchtensap omdat er zoveel suiker inzit, hij wil eigenlijk wel een gezond natuurlijk product maar zonder de suiker die van nature in dat product zit. Dan is het dus ook geen vruchtensap meer.
Daar begon het immers mee, met de "enorme hoeveelheid" suiker in vruchtensap, waar IMHO niets mis mee is.
Je heb nu al toegegeven dat je verhaal over vruchtensap met toegevoegde suiker gelul is, omdat dit helemaal niet verkocht mag worden.quote:Op vrijdag 9 juli 2010 21:56 schreef Leandra het volgende:
Het maakt nogal wat uit of een frisdrank gezoet is met suiker of een vruchtensap alleen natuurlijke suikers heeft.
Als je over het laatste gaat miepen (en ik drink nooit vruchtensap met toevegoegde suikers) dan is dat IMHO zo ongeveer hetzelfde als miepen dat er zoveel caloriën in een appel zitten...
Je kwaakt dus maar wat onzin omdat je dit vind..quote:Ik denk dat het lichaam meer moet doen om geraffineerde suiker te verwerken dan om vruchtsuikers te verwerken.
In de verpakkingen van dat flessenwater (PET) zitten weekmakers. In blikken zit coating met bisfenol... Dusseh, zo gezond is dat net dat bronwater...quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:11 schreef BrandX het volgende:
@pietverdriet, lees ook hier: http://www.water.nl/is_flessenwater_gezonder_dan_kraanwater.htm
[..]
Verbaasd me niets, Californie en Duitsland zijn waarschijnlijk het meest vooruitstrevend op het gebied van healthfood,quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:24 schreef Tijn het volgende:
[..]
In de VS (of all places) is ice tea lang niet altijd standaard gezoet. Zelfs bij de McDonald's bijvoorbeeld kun je zelf je ice tea naar smaak zoeter maken met losse suikerzakjes.
Dat was dus ook wat ze me bij de sportschool vertelden, ik heb een hele tijd alleen maar (sinaas-)appelsap gedronken in de veronderstelling dat dit 'gezond' was, maar dat schijnt dus niet zo te zijn (en is een van de triggers geweest om eens wat vaker op de zijkant van de verpakkingen te kijken).quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:23 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Dat gezegd hebbende, liter vruchtensap drinken lijkt me puur door de hoeveelheid calorieën die je binnenkrijgt niet wenselijk en gezond.
Melk is idd ook een goeie... En nee het gaat me niet om de calorieën, maar ik wil gewoon minder suiker naar binnen werkenquote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:19 schreef rijsttafel het volgende:
Melk is volgens mij ook een drank met een relatief laag suikergehalte. Waarschijnlijk stukken minder dan het genoemde sinaasappelsap. Qua kcal zal het misschien wel weer hoger zijn.. dus als afvallen de motivatie van TS is dan werkt het niet.
oeh, ijskoude karnemelk, of kefir, goddelijk lekker.quote:
Appelsap bevat net zoveel suiker als cola, en is net zo corrosiefquote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:32 schreef Redah het volgende:
[..]
Dat was dus ook wat ze me bij de sportschool vertelden, ik heb een hele tijd alleen maar (sinaas-)appelsap gedronken in de veronderstelling dat dit 'gezond' was, maar dat schijnt dus niet zo te zijn (en is een van de triggers geweest om eens wat vaker op de zijkant van de verpakkingen te kijken).
och die weekmakers en die coating heb je niet zo snel last van hoorquote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:31 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
In de verpakkingen van dat flessenwater (PET) zitten weekmakers. In blikken zit coating met bisfenol... Dusseh, zo gezond is dat net dat bronwater...
Doe mij maar kraanwater...
Bij herhaald gebruik van plastic flesjes schijnen die chemische stoffen dan weer wél te 'lekken'.quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:40 schreef BrandX het volgende:
[..]
och die weekmakers en die coating heb je niet zo snel last van hoordat komt niet zo snel los.
Maar kraanwater blijft wel beter qua kwaliteit dan fleswater
In theorie, ben een benieuwd wat er bij de meeste mensen uit de kraan komt als je hem opendraait, niet laat lopen en direct opvangt en meet. In soortgelijk onderzoek in Duitsland is er nogal eens wat metalen gevonden, afkomstig uit kranen, loden leidingen, etc.quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:40 schreef BrandX het volgende:
[..]
och die weekmakers en die coating heb je niet zo snel last van hoordat komt niet zo snel los.
Maar kraanwater blijft wel beter qua kwaliteit dan fleswater
Met warm weer is (veel) alcohol drinken niet altijd even verstandig of prettig.quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:42 schreef 5688 het volgende:
gewoon bier
lekker gezond
geen toegevoegde suikers
tot stand gekomen via gisting
top
In NL denk ik niet dat je nog veel loden leidingen tegen zal komen iigquote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:43 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
In theorie, ben een benieuwd wat er bij de meeste mensen uit de kraan komt als je hem opendraait, niet laat lopen en direct opvangt en meet. In soortgelijk onderzoek in Duitsland is er nogal eens wat metalen gevonden, afkomstig uit kranen, loden leidingen, etc.
Bij mijn man in de keuken smaakt het water in de keuken uit de kraan absoluut smerig als je de kraan open draait en het niet eerst even laten lopen.
Dat doe ik ook.quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:46 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
In NL denk ik niet dat je nog veel loden leidingen tegen zal komen iig.
Overigens laat ik als ik opsta altijd de kraan even lopen totdat het 'oude' water eruit is voordat ik water pak.
loden leidingen zijn er nog nauwelijks in Nederland, ze zijn de afgelopen 20 jaar nagenoeg allemaal gesaneerd. Hooguit heb je bijv. in Den Haag en Leiden nog eigen aanvoerleidingen (binneninstallatie dus) van lood, maar dat is van de huiseigenaar. Huiseigenaren hebben toentertijd bericht gehad om hun loden binneninstallaties te vervangen, daar deze bij zuigelingen (weliswaar in uiterste gevallen) licht gevaar op kunnen leveren.quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:43 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
In theorie, ben een benieuwd wat er bij de meeste mensen uit de kraan komt als je hem opendraait, niet laat lopen en direct opvangt en meet. In soortgelijk onderzoek in Duitsland is er nogal eens wat metalen gevonden, afkomstig uit kranen, loden leidingen, etc.
Bij mijn man in de keuken smaakt het water in de keuken uit de kraan absoluut smerig als je de kraan open draait en het niet eerst even laten lopen.
tegenwoordig leggen ze zelden meer met koper aan op binnenleidingen. ze leggen bijna alleen nog maar binnenleidingen aan van gecoat kunststof (PE) ipv koper, omdat tegenwoordig met de huidige bouwnormen met koper niet goed meer gelegd kan worden. Daarbij geleid koper te veel wat ook risico's met zich meeneemt, nu aardig op waterleidingen niet meer toegestaan is en dus eventuele netspanning weer terugkomt zetten.quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:50 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat doe ik ook.
Ik zou in mijn huis trouwens ook alleen maar koperen leidingen willen, geen kunststof.
Dat klopt, maar de hoofdleiding stroomt eigenlijk altijd door, maar thuis staat het water soms langer stil en verhouding tot de wand is het veel minder volume. Heb de indruk dat de beroerde smaak van het water in de keuken daar door komt.quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:58 schreef BrandX het volgende:
[..]
tegenwoordig leggen ze zelden meer met koper aan op binnenleidingen. ze leggen bijna alleen nog maar binnenleidingen aan van gecoat kunststof (PE) ipv koper, omdat tegenwoordig met de huidige bouwnormen met koper niet goed meer gelegd kan worden. Daarbij geleid koper te veel wat ook risico's met zich meeneemt, nu aardig op waterleidingen niet meer toegestaan is en dus eventuele netspanning weer terugkomt zetten.
Dat PE is hetzelfde materiaal waarmee waterleidingen vanaf de hoofdleiding gebouwen in gaan. Niet kapot te krijgen.
laten ze het dan eerst even lopen of direct opvangen als de kraan smorgens wordt geopend na een nacht stilstaan?quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:52 schreef BrandX het volgende:
[..]
overigens doet elk waterbedrijf steeksproefgewijs monsters nemen bij mensen thuis. Wettelijk toe verplicht zelfs.
Dat kan heel goed idd. Advies is ook altijd om kranen die een dag of 2-3 niet gebruikt zijn, even te laten lopen voordat je het water zelf gebruikt. En als je een week van huis bent geweest, even alle kranen een minuut door laten spoelen, dan heb je weer supervers en kraakhelder water.quote:Op vrijdag 9 juli 2010 23:08 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat klopt, maar de hoofdleiding stroomt eigenlijk altijd door, maar thuis staat het water soms langer stil en verhouding tot de wand is het veel minder volume. Heb de indruk dat de beroerde smaak van het water in de keuken daar door komt.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |