abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 28 juni 2010 @ 15:41:56 #26
281455 Inlognaam
Inlognaam is de naam
pi_83403272
quote:
Op maandag 28 juni 2010 10:58 schreef _Michiel_ het volgende:

[..]

En dat terwijl de afspraak toch was dat de invoering van de OV-chipkaart niet tot prijsverhogingen mocht leiden...
Leg dat eens uit aan de RET die je verplicht om met zo'n kut Ov-chipkaart te reizen.

In de automaat
- 2 uurs kaartje: 3,50 euro
- 2 metro reizen kaartje: 4.50 euro

Dat was tot voor kort:
- strippenkaart
- 2 strippenkaart
- 3 strippen kaart
- uurnetkaart
- weekendkaart

En owee als je denkt dat als je samen op een kaart kan reizen door twee keer achter elkaar in te loggen. Helaas, dat gaat niet. Dan zul je dus 2 keer een apart kaartje moeten kopen en wordt je wederom genaaid.

Het is gewoon een verkapte vorm van een miljoenenlening zonder rente.
Ook hoi !
  maandag 28 juni 2010 @ 15:48:19 #27
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_83403506
quote:
Op maandag 28 juni 2010 15:41 schreef Inlognaam het volgende:

Het is gewoon een verkapte vorm van een miljoenenlening zonder rente.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  maandag 28 juni 2010 @ 19:51:12 #28
281455 Inlognaam
Inlognaam is de naam
pi_83412794
quote:
Op maandag 28 juni 2010 15:48 schreef karr-1 het volgende:

[..]


Je doet er wel lacherig om, maar feitelijk ben je dus te dom om dat niet in te zien.


Wil je met zo'n ov-chipkaart willen reizen, dan moet er altijd een x-bedrag op als tegoed staan. Dat betekent dus als er 2 euro opstaat en je reis maar 1.67 zou kosten, dat je in principe wel voldoende saldo hebt, maar dat je er toch niet mee kan reizen. Nee, er moet voor die kut OV-chipkaart - die jouw ook nog eens geld kost om aan te schaffen- een minimumbedrag opstaan aan tegoed, dat direct ingehouden wordt als je er mee wilt/gaat reizen.

Dat bedrag maal 4 miljoen (laten we zeggen dat 1 op de 4 medelanders zo'n kaart hebben) is dus feitelijk niets meer dan een tegoed dat de Ov-bedrijven van klanten in beheer hebben, zonder dat ze daar een cent voor hoeven te betalen of een tegenprestatie ervoor leveren. Dat bedrag MOET namelijk continue op de kaart staan om 'm te kunnen gebruiken en dat bedrag is dus verplicht 'vooruitbetaald' aan de NS/RET of welk vervoersbedrijf dus ook. In mijn ogen is dat niets anders dan een verplichte vooruitbetaalde en renteloze lening die mogelijk is gemaakt door de invoering van de ov-chipkaart.

In casu kost het de klant dus altijd geld. Daarnaast is het onnodig duur en wie betaald dat uiteindelijk? Ook weer de klant, die moet betalen voor een oplaadbare kaart. En als ie samen reist dus ook altijd 2 kaarten moet kopen want op een kaart inloggen met twee personen gaat niet. Dus moet er weer een extra dure chipkaart betaald worden.

Zo, dat is mijn aversie jegens de OV-kutkaart. Dus goedkoper is het er niet op geworden voor de klant. Hooguit voor degene die net bij een zonegrens woonden/werken.


* dit geldt dus voor de anonieme en oplaadbare persoonlijk chipkaarten. En voor de rest vind ik het gewoon een verkapte vorm van prijsverhoging want het is lang niet altijd goedkoper. In casu dus eerder duurder, gezien je 1) moet betalen voor een chipkaart die oplaadbaar is en 2) andere kaartje verdwenen zijn.

[ Bericht 22% gewijzigd door Inlognaam op 28-06-2010 20:13:40 ]
Ook hoi !
pi_83415994
quote:
Op maandag 28 juni 2010 19:51 schreef Inlognaam het volgende:
Wil je met zo'n ov-chipkaart willen reizen, dan moet er altijd een x-bedrag op als tegoed staan. Dat betekent dus als er 2 euro opstaat en je reis maar 1.67 zou kosten, dat je in principe wel voldoende saldo hebt, maar dat je er toch niet mee kan reizen.
Dat is niet waar; zolang het saldo maar niet negatief is kun je inchecken. Je kunt dus met maar ¤0.01 saldo je reis van ¤1.67 maken en daarmee op een saldo van -¤1.66 uitkomen. Tot je weer oplaadt heb je dan zelfs een renteloze lening.
  maandag 28 juni 2010 @ 21:04:06 #30
281455 Inlognaam
Inlognaam is de naam
pi_83416672
Oh, dus je kunt voor 1 ct van Limburg naar Groningen met de trein?

Wel vreemd dat dat in de metro in Rotterdam anders is en dat je eerst moet opwaarderen.
Ook hoi !
pi_83418098
quote:
Op maandag 28 juni 2010 20:51 schreef joepvd het volgende:

[..]

Dat is niet waar; zolang het saldo maar niet negatief is kun je inchecken. Je kunt dus met maar ¤0.01 saldo je reis van ¤1.67 maken en daarmee op een saldo van -¤1.66 uitkomen. Tot je weer oplaadt heb je dan zelfs een renteloze lening.
Wat jij zegt is pas niet waar. Dat is alleen bij de ov jaarkaarten van studenten. Als je die niet hebt moet je dus inderdaad minimaal 4 euro op je pasje hebben voor de bus en tram/metro, en nu komt ie, en minimaal 20 euro voor als je op de trein wilt!!! Dus als ik 19.50 op mijn pas heb staan en ik wil voor 5 euries naar amsterdam dan kan dat gewoon niet terwijl ik het er wel op heb staan, GVD!!!

Wij worden met z'n allen keihard geflest, en er zijn er een boel die dat zien en klagen maar vervolgens geen keuze hebben en het systeem moeten gebruiken, maar dat veranderd niets aan de situatie! Is er überhaupt iets wat wij kunnen doen hiertegen?
pi_83419034
quote:
Op maandag 28 juni 2010 21:04 schreef Inlognaam het volgende:
Oh, dus je kunt voor 1 ct van Limburg naar Groningen met de trein?

Wel vreemd dat dat in de metro in Rotterdam anders is en dat je eerst moet opwaarderen.
Je had het over de RET en ze leggen het hier onder stap 3 voor je uit.
pi_83419229
Kutov. Ik blijf lekker auto rijden
pi_83419397
quote:
Op maandag 28 juni 2010 21:25 schreef omdat_appel het volgende:
Wat jij zegt is pas niet waar. Dat is alleen bij de ov jaarkaarten van studenten. Als je die niet hebt moet je dus inderdaad minimaal 4 euro op je pasje hebben voor de bus en tram/metro
Geen idee hoe het bij de trein precies zit. Ik heb hier nog wel een kaart (geen studenten ov-kaart) met saldo -¤1.11 liggen, veroorzaakt door een busreisje van ¤2.82 bij een startsaldo van ¤1.71.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')