quote:
Op vrijdag 25 juni 2010 13:16 schreef Aloulou het volgende:[..]
Dit neemt mijn kritiek niet weg. De "oordelen" van deze "geleerden" over hezbollah, Nasrallah en allerlei Sji'itisch gerelateerde zaken mbt actuele politiek vliegen je om de oren. Het heeft geleid tot hele mini oorlogen in Irak tussen Soennieten die de "zuivere Islam" aanhangen (we weten beide welke dat zijn) en de Sji'ieten. Beiden slaan elkaar om de oren dat ze ketters zijn en NOG grotere vijanden dan de israeliers. Maar wanneer men dezelfe actuele politieke zaken van het koningshuis moet bespreken stopt men... de koning betaalt het loon immers. Waar zijn de moraalridders op dat gebied dan eigenlijk? Genoeg steekhoudende argumenten te bedenken. De geleerden die wel kritiek hadden zijn verwijderd al eerder en die er nu zitten zijn gescreend... zoals het gezegde luidt: "who pays says", en dat is er maar een: de koning.
[..]
De oordelen die je bedoelt zijn niet bedacht door de huidige geleerden. Het verschil tussen soennieten en sjieten is honderden jaren oud. Alle 4 belangrijkste soennitische madh-habs/stromingen zijn erg tegen sjieten. Zelfs marokko (Maliki) heeft de laatste tijden een school om Farisi te studeren en een Iraakse school in Marokko afgesloten wegens het verspreiden van sjitische stroming in Marokko. Egypte, Saudie en andere soennitische landen weten heel goed dat zulke stroming zal voor instabiliteit zorgen wegens loyaliteit aan Iran.
Je probeert het te zien als een koningshuis-Iran oorlog. Dat kun je doen, het is bijzonder voor de hand liggend om mensen het idee te geven dat het regime en het volk totaal verschillend zijn. Dit trucje werd gebruikt bij regime van Saddam, bij Libie (een tijdje geleden), bij Noord Korea, bij China en bij alle landen die het niet eens zijn met het Westen.
Een van de verwijderde geleerden is een geleerde die riep tot het doden van een schrijver die met mohammed spotte. Een andere geleerde noemde mensen die aanroepen tot gemengd onderwijs op de nieuwe universiteit kuffars en werd ook verwijderd van zijn positie. Een andere geleerde was fel tegen aanwezigheid van niet gelovige troepen op het heilige land en werd ook verwijderd. Geleerden die niet verwijderd zijn, zijn onder meer geleerden die het eens zijn met het koningshuis en het Westen.
quote:
Het gaat niet om een coupe of oproepen daarnaar het gaat om actuele zaken van het koningshuis die je als geleerde MAG, of zelfs MOET [theologisch gezien], bekritiseren als het de waarheid de das omdoet. Dat kan heel goed en tegelijkertijd "gehoorzaam zijn". Als je zo hoog van de toren blaast over veilige buitenlandse kwesties als Nasrallah maar geen enkel geluid laat horen wanneer het je eigen koning betreft en zijn politieke beleid neem ik je niet meer serieus. Zouden meer Moslims over mogen nadenken zeker als men weet dat de geleerde een mooie salarisstrookje van diezelfde koning krijgt. In plaats van blind de mantra herhalen dat "de sjiieten de grootste vijand zijn" en je voor het karretje van het koningshuis laten spannen. Iran is in buitenlandse politiek pragmatisch en zet de belangen van het eigen regime als eerst voorop [zoals alle regimes] en het overleveren daarvan. Zodoende dat men Hamas steunt, ookal zijn het soenni's. Komt Iran ook goed uit, vijandsbeeld scheppen, eenheid maken, goodwill kweken en een ideologische bevlogenheid erachter. Dus is die soennitische roots van Hamas stukken minder belangrijk tot irrelevant. Zodra het te gevaarlijk wordt en het overleven van het regime op het spel staat steekt men geen poot meer uit naar Hamas, easy as that. Om maar aan te geven dat zelfs met deze "grootste vijand van elke soenniet" gewoon te praten valt als je beide zelfde belangen hebt.
[..]
Dezelfde reactie als boven: soennieten en sjieten zijn al honderden jaren vijandig en geloven totaal niet in Hizbollah. Als Hizbollah aan de macht komt in lebanon of bevrijde Palestina dan zal hij Soennieten afslachten. Geleerden in Saodie zijn fundamenteel kritisch tegen Hamas. Als je het verschil tussen selefisme en Moslim Broeders niet kent....dan is het niet zo direct helder waarom geleerden in Saodie vinden dat Hamas niet echt jihad uitvoert die in koran/hadith bedoeld wordt.
quote:
Het exporteren van de Saoedische Islam is ook in strijd met de belangen van Iran. Of de Irakese sji'ieten die een Saoedische Islam zien waar zij - zonder middenweg - als ketters worden gebrandmerkt en "de grootste vijanden van de Islam". Daarnaast is er een minderheid van Sji'ieten in Saoedie Arabie, Bahrein en tal van golfstaten en hebben zij geen recht op hun godsdienstbeleving? Net zoals de soennitische minderheid in Iran dat zou meoten hebben. Het is duidelijk, de koning beeft van het idee dat zijn monarchie wordt omgegooid door een islamitische revolutie. En het leuke is dat de argumenten hiervoor (vanuit Islamitisch oogpunt) steekhoudender zijn dan zijn monarchie wat geen enkele basis heeft. De andere kant is dat hij dan weer een peloton geleerden heeft klaar staan.
PS: Bin Laden heeft wellicht niets direct over Sji'ieten gezegd maar al je ervan uitgaat dat Zarqawi zijn handlanger was in Irak kom je wel tot andere conclusies als je naar de daden kijkt. Van beide kanten overigens. Ik weet niet welke mening jij bent toegedaan in hun [zarqawi& bin laden] relatie?
Klopt, er is een minderheid sjiten in Saoedie. Deze zijn momenteel bij strategische gebieden waar olie zit. Het is niet gek dat Saodie ff een eind wil maken aan de bedreiging van Iran, immers als het Iran lukt om de revolutie verder naar Saodie te exporteren bijv. via militanten in Irak en Yemen dan zal dit heel gevaarlijk zijn voor het voortbestaan van Saodie.
Denk je dat in Iran soennieten vrijheid hebben? Dan heb je echt geen beeld van wat er met soennieten gebeurt. Ik raad je aan om google in te zetten om meer hier over te weten.
Al-Zarqawi was uiterdaad vel tegen sjieten. Hij was immers de leider die in Irak vocht en dus de lokale verantwoordelijke leider. Hij werd op ' het matje' geroepen door Binladen en Dawaheri omdat zijn beleid op een gegeven moment schadelijk werd voor jihadisten in Irak (denk aan onthoofdingen filmen). Al-Zarqawi zei tegen de sjieten dat ze prima geen weerstand tegen de VS vertonen. Hun voorouders hebben ook geen weerstand tegen Tataren vertoond. Maar als ze tegen soennieten gaan vechten (samen of zonder de VS) dan gaat alqaeda niet stil blijven.