Daar ben ik het wel mee eensquote:Op woensdag 23 juni 2010 15:34 schreef Sorbootje het volgende:
Karin...
Ik vind dat je een slechte moeder bent als je je kind bewust een halve dag in zijn poep laat zitten, als je je kind slaat of schopt...dingen van dat kaliber. Als je het beste met je kind voor hebt, je volgt je gevoel én gebruikt gezond verstand, dan kun je mijns inziens geen slechte moeder zijn.
Het is gewoon écht waar dat jij weet wat het best werkt voor jouw kind. En adviezen kunnen fijn zijn, maar ook erg aanmatigend.
Hm, lastig! Ik krijg vooral veel lief bedoeld advies van mijn schoonmoeder en ze probeert mee te denken. Soms vind ik het toch lastig om het niet als een aanval te zien en niet in de verdediging te springen. Vandaag vroeg ze bijvoorbeeld of Ivan niet toe was aan warm eten, want zijn neefje kreeg dat rond deze tijd ook en achterop de potjes stond dat je ze al vanaf 4 maanden mag geven. Ze schrok er merkbaar van toen ik zei dat we hem geen gepureerd avondeten gaan geven.quote:Op woensdag 23 juni 2010 15:32 schreef Incantrix het volgende:
Qua opvoedkundige 'tips' heb ik op dit moment vooral te stellen met mijn moeder, ik word om eerlijk te zijn een beetje moe van haar. Ze is er op de één of andere manier enórm op gebrand om Stef suiker te geven en als dat niet van mij mag vind ze dat hij 'al' zeven maanden is en dat het maar raar is dat hij dat niet mag. Hij wíl het immers toch? Waar ze die kennis vandaan haalt is me sowieso al een godsraadsel, maar als hij laat blijken wijn te willen ga ik dat toch ook niet geven omdat hij dat wil?
Je kunt 'nonchalant' vervangen door 'relaxed' en dan klinkt het positief.quote:Op woensdag 23 juni 2010 15:36 schreef Groofsken het volgende:
En ik heb geen expliciete voorbeelden. Ik wilde eigenlijk vooral zeggen dat ik 'nochalant' soms helemaal niet zo verkeerd vind (die voorbeelden van Claudia zijn nou niet zulke goede voorbeeklden natuurlijk). Ik vind nonchalant eigenlijk best wel een fijn woord zelf
. Dat hoeft niet persé samen te gaan met onbewust of onwetend, of zeg ik nu hele rare dingen
.
Geef jij Ivan alleen maar rapley dan?quote:Op woensdag 23 juni 2010 15:39 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Hm, lastig! Ik krijg vooral veel lief bedoeld advies van mijn schoonmoeder en ze probeert mee te denken. Soms vind ik het toch lastig om het niet als een aanval te zien en niet in de verdediging te springen. Vandaag vroeg ze bijvoorbeeld of Ivan niet toe was aan warm eten, want zijn neefje kreeg dat rond deze tijd ook en achterop de potjes stond dat je ze al vanaf 4 maanden mag geven. Ze schrok er merkbaar van toen ik zei dat we hem geen gepureerd avondeten gaan geven.
Heb je al geprobeerd om heel stellig 'nee' te zeggen?
Ja. Over een paar weken krijgt hij bijvoorbeeld gewoon slierten spaghetti met tomatensaus (net alsquote:Op woensdag 23 juni 2010 15:41 schreef Vlindur het volgende:
[..]
Geef jij Ivan alleen maar rapley dan?
Vanochtend kreeg Ivan bijvoorbeeld gewoon een banaan die ik in 3 stukken had gesneden. Hij krijgt altijd stukken die te groot zijn om in één keer in zijn keel te kunnen schieten en net klein genoeg voor hem om vast te pakken. Daarna mocht hij nog een paar stukjes peer eten. Die zijn glibberig, dus dat gaat wat lastig. (Ik was vergeten de schil eraan te laten zitten.) Tot slot hem ik hem voor het eerst yoghurt gegeven. Ik deed wat yoghurt op het lepeltje en liet het hem zelf vastpakken en naar zijn mond brengen. Dat ging probleemloos. Vanmiddag heeft hij voor het eerst een droge boterham in 6 stukken gegeten. Ook dat ging geweldig!quote:Ik kan me niet zoveel bij rapley voorstellen namelijk
Ik geef hem gewone rijstwafels waar alleen een beetje zout aan is toegevoegd. Zoutloze heb ik niet gevonden (maar die schijnen er wel te zijn), en ach, zoveel krijgt hij er ook weer niet en er zit maar heel weinig zout in. Hij krijgt nu brood en daar zitten bergen zout in, dus ik probeer het in perspectief te zien.quote:Op woensdag 23 juni 2010 15:51 schreef lily het volgende:
Oh, Claudia..
Ik las eerder eens dat je Ivan rijstwafeltjes gaf. Welke zijn dat? Ik vind alleen maar die vanaf 8 maanden.
Sterker nog: dat schijnt zelfs goed te zijn voor je kind. Dat wil zeggen, ouders schijnen met het 2e/3e/4e/etc. kind relaxter om te gaan en daar schijn je een relaxter kind van te krijgen. Ik moet eens op zoek gaan naar dat onderzoek.quote:Op woensdag 23 juni 2010 15:49 schreef lily het volgende:
Ik heb Leah ook wel eens laten huilen terwijl ze echt honger had simpelweg omdat ik bij thuiskomst eerst moest regelen dat de jongens eten kregen zodat ook zij konden eten en dan kon ik Leah voeden (want dat duurde ook drie kwartier).
Soms loopt het gewoon weleens niet zoals ik het wil omdat ik ook meer dingen te doen heb en Leah niet altijd prio 1 kon zijn.
Niet leuk maar ja, ben ook maar 1 mens
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |