Zou makkelijk zijn als gescheiden ouders gewoon in hun testament kunnen zetten wie het kind krijgt na hun overlijden, zonder dat de overgbleven ouder daar iets tegen kan doen.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 09:36 schreef Stali het volgende:
[..]
Nogmaals de moeder heeft hierin ook nog een wil. Ze moet dit alleen bij een notaris laten vastleggen.
Het gaat erom dat de TS niet buiten spel kan worden gezet na bijv. jaren voor het kind gezorgd te hebben.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 09:39 schreef Blossom86 het volgende:
[..]
Zou makkelijk zijn als gescheiden ouders gewoon in hun testament kunnen zetten wie het kind krijgt na hun overlijden, zonder dat de overgbleven ouder daar iets tegen kan doen.
Artikel 1:253h BW.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 09:46 schreef Stali het volgende:
En wat jij aanhaalt is als de moeder dus niets geregeld heeft.
Er zitten redelijk wat haken en ogen aan. Ik kan me ook zomaar voorstellen dat een rechter bepaalt dat het niet in het belang van het kind is bv naar de andere kant van het land te verhuizen als papa daar toevallig woont.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 09:42 schreef Blossom86 het volgende:
Artikel 1:253f BW.
Na de dood van een der ouders oefent de overlevende ouder van rechtswege het gezag over de kinderen uit, indien en voor zover hij op het tijdstip van overlijden het gezag uitoefent.
Artikel 1:253g BW.
1. Indien van de ouders diegene overlijdt die het gezag over hun minderjarige kinderen alleen uitoefent, bepaalt de rechter dat de overlevende ouder of een derde met het gezag over deze kinderen wordt belast.
3. Het verzoek om de overlevende ouder met het gezag te belasten wordt slechts afgewezen, indien gegronde vrees bestaat dat bij inwilliging de belangen van de kinderen zouden worden verwaarloosd.
Artikel 1:253h BW.
1. Indien na het overlijden van één der ouders een voogd is benoemd, kan de rechter deze beslissing te allen tijde in dier voege wijzigen, dat de overlevende ouder mits deze daartoe bevoegd is, alsnog met het gezag wordt belast.
2. Hij gaat hiertoe slechts over op verzoek van de overlevende ouder, en niet dan op grond dat nadien de omstandigheden zijn gewijzigd, of dat bij het nemen van de beslissing van onjuiste of onvolledige gegevens is uitgegaan. [/b]
3. Wanneer de andere ouder een voogd had aangewezen overeenkomstig artikel 292 van dit boek en deze inmiddels is opgetreden, is dit artikel van overeenkomstige toepassing met dien verstande dat, mits het verzoek van de overlevende ouder binnen één jaar na het begin van de voogdij wordt gedaan, dit verzoek slechts wordt afgewezen indien gegronde vrees bestaat dat bij inwilliging de belangen van de kinderen zouden worden verwaarloosd.
Vanwaar eigenlijk die denigrerende toon over dat hokken en vent? Relaties met een kind kunnen nu eenmaal stuklopen en iemand kan prima een nieuwe partner vinden en daar jarenlang gelukkig mee samenleven. Is mij ook gebeurd en ik heb na jaren een stabiele relatie juridisch laten vastleggen dat mijn dochter na mijn overlijden bij mijn huidige partner blijft wonen.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 09:50 schreef Blossom86 het volgende:
[..]
Artikel 1:253h BW.
1. Indien na het overlijden van één der ouders een voogd is benoemd, kan de rechter deze beslissing te allen tijde in dier voege wijzigen, dat de overlevende ouder mits deze daartoe bevoegd is, alsnog met het gezag wordt belast.
2. Hij gaat hiertoe slechts over op verzoek van de overlevende ouder, en niet dan op grond dat nadien de omstandigheden zijn gewijzigd, of dat bij het nemen van de beslissing van onjuiste of onvolledige gegevens is uitgegaan.
3. Wanneer de andere ouder een voogd had aangewezen overeenkomstig artikel 292 van dit boek en deze inmiddels is opgetreden, is dit artikel van overeenkomstige toepassing met dien verstande dat, mits het verzoek van de overlevende ouder binnen één jaar na het begin van de voogdij wordt gedaan, dit verzoek slechts wordt afgewezen indien gegronde vrees bestaat dat bij inwilliging de belangen van de kinderen zouden worden verwaarloosd.
4. Het vijfde lid van artikel 253g van dit boek is van overeenkomstige toepassing
En hoezo geen strijd? Jij denkt dat de vader ermee akkoord gaat als een of andere vent die toevallig een paar jaar gehokt heeft met de moeder volledige voogdij over dat kind krijgt??
Als die vader naar de rechtbank gaat, krijgt hij het gezag. Zie wettekst.
Ik word er gewoon boos om dat de rol van de vader volledig buitengesloten wordt. Hij is niet alleen maar spermadonor hoor, maar VADER. Het kind is nu 5 en heeft al een band met zijn vader. Nergens blijkt dat de vader slecht voor hem zou zijn.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 10:02 schreef Stali het volgende:
[..]
Vanwaar eigenlijk die denigrerende toon over dat hokken en vent? Relaties met een kind kunnen nu eenmaal stuklopen en iemand kan prima een nieuwe partner vinden en daar jarenlang gelukkig mee samenleven. Is mij ook gebeurd en ik heb na jaren een stabiele relatie juridisch laten vastleggen dat mijn dochter na mijn overlijden bij mijn huidige partner blijft wonen.
Je kunt met artikeltjes smijten wat je wilt maar ik heb het niet over voogdijschap. Het gaat erom dat iemand die jaren voor een kind zorgt, en het heeft leren fietsen, veters strikken niet zomaar buiten spel wordt gezet.
inderdaad, maar TS kent het kind pas een paar maanden / is pas sinds een paar maanden stiefouder.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 10:02 schreef Stali het volgende:
[..]
Het gaat erom dat iemand die jaren voor een kind zorgt, en het heeft leren fietsen, veters strikken niet zomaar buiten spel wordt gezet.
TS heeft al gecorrigeerd dat hij de biologische vader niet wil buiten sluiten. Alleen staat het nog wel zo lomp in de OP.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 10:14 schreef Blossom86 het volgende:
[..]
Ik word er gewoon boos om dat de rol van de vader volledig buitengesloten wordt. Hij is niet alleen maar spermadonor hoor, maar VADER. Het kind is nu 5 en heeft al een band met zijn vader. Nergens blijkt dat de vader slecht voor hem zou zijn.
Het is mij dan ook een raadsel waarom iemand een kind wil afpakken van zijn vader, want zo komt het over.
Natuurlijk moet je altijd kijken naar de belangen van het kind.
Zoals ik het gelezen heb: Daan is 5 jaar. Inmiddels heeft zijn moeder al 3/4 jaar een nieuwe relatie. In mijn ogen zou Daan dus max 3,5 a 4 jaar kunnen zijn geweest toen zijn pappa en mamma besloten niet meer verder te gaan met elkaar. Daar je als baby en peuterdreumes nog niet zoveel kan herinneren, lijkt het mij zo dat Daan zijn eigen pappa niet eens als zijn echte pappa beschouwd. Ook gezien het feit dat hij maar 2 weekenden in de maand (4 van de 30 dagen in een maand?) zijn vader ziet. Mijn vermoeden is dus idd dat Daan TS meer als pappa beschouwd dan zijn eigen biologische vader.quote:Op maandag 21 juni 2010 20:57 schreef betty_sue het volgende:
Papa is al 5 jaar zijn vader en -tenzij mama en haar vriend papa zwartmaken waar het kind bij is- ziet het kind hem dus ook als papa.
-knip-
dat gebeurt wel vaker, maar nogmaals, je kunt echt alles vast laten leggen maar een goede advocaat / notaris zal daarbij ook de slagingskans van het vastgelegde vooraf doornemen.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 10:38 schreef mane het volgende:
Een vriendin van mij, gescheiden en een kind, heeft ook laten vastleggen dat haar nieuwe partner als voogd geldt na haar overlijden. Ze heeft mij als tweede voogd opgegeven.
Hoe kom je erbij dat de moeder 3-4 jaar een relatie heeft met TS? Ze zijn zeven maanden samen.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 11:01 schreef Mickeys het volgende:
[..]
Zoals ik het gelezen heb: Daan is 5 jaar. Inmiddels heeft zijn moeder al 3/4 jaar een nieuwe relatie. In mijn ogen zou Daan dus max 3,5 a 4 jaar kunnen zijn geweest toen zijn pappa en mamma besloten niet meer verder te gaan met elkaar. Daar je als baby en peuterdreumes nog niet zoveel kan herinneren, lijkt het mij zo dat Daan zijn eigen pappa niet eens als zijn echte pappa beschouwd. Ook gezien het feit dat hij maar 2 weekenden in de maand (4 van de 30 dagen in een maand?) zijn vader ziet. Mijn vermoeden is dus idd dat Daan TS meer als pappa beschouwd dan zijn eigen biologische vader.
Verder veel vreemde reacties hier. Verplaatsen in de ander is erg moeilijk blijkt wel weer.
@TS laat je goed informeren en succes!
Ik beweer ook niet iets anders hoor. Als die vriendin van mij komt te overlijden, dan gaat haar dochter vanzelfsprekend naar haar vader. Het gaat om wie tweede en derde voogd is, in dit geval. Dat had ik niet duidelijk genoeg opgeschreven.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 11:02 schreef WRH het volgende:
[..]
dat gebeurt wel vaker, maar nogmaals, je kunt echt alles vast laten leggen maar een goede advocaat / notaris zal daarbij ook de slagingskans van het vastgelegde vooraf doornemen.
check gerust alle rechterlijke uitspraken op diverse arrondisements rechtsbanken, maar als 1 ouder overlijdt is toch echt de andere ouder de eerste die in beeld komt.
ah ok, dat vindt ik wel top.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 11:25 schreef mane het volgende:
[..]
Ik beweer ook niet iets anders hoor. Als die vriendin van mij komt te overlijden, dan gaat haar dochter vanzelfsprekend naar haar vader. Het gaat om wie tweede en derde voogd is, in dit geval. Dat had ik niet duidelijk genoeg opgeschreven.
3/4 = 3kwart dus geen 3 a 4 jaarquote:Op dinsdag 22 juni 2010 11:13 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij dat de moeder 3-4 jaar een relatie heeft met TS? Ze zijn zeven maanden samen.
Klopt, aan de andere kant; stel dat de moeder niet binnen 2 jaar, maar over 5 jaar overlijdt, en het kind dan nog 2 broertjes of zusjes heeft in het gezin met TS.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 10:14 schreef Blossom86 het volgende:
[..]
Ik word er gewoon boos om dat de rol van de vader volledig buitengesloten wordt. Hij is niet alleen maar spermadonor hoor, maar VADER. Het kind is nu 5 en heeft al een band met zijn vader. Nergens blijkt dat de vader slecht voor hem zou zijn.
Het is mij dan ook een raadsel waarom iemand een kind wil afpakken van zijn vader, want zo komt het over.
Natuurlijk moet je altijd kijken naar de belangen van het kind.
Maar hoezo zou een kind van 3,5 a 4 niet weten dat papa echt zijn papa is??quote:Op dinsdag 22 juni 2010 11:01 schreef Mickeys het volgende:
In mijn ogen zou Daan dus max 3,5 a 4 jaar kunnen zijn geweest toen zijn pappa en mamma besloten niet meer verder te gaan met elkaar. Daar je als baby en peuterdreumes nog niet zoveel kan herinneren, lijkt het mij zo dat Daan zijn eigen pappa niet eens als zijn echte pappa beschouwd.
nee dus, check gewoon rechterlijke uitspraken. in sommige gevallen wordt dergelijke info wel ter kennisname meegenomen maar de biologische ouder komt in veruit de meeste gevallen het eerst in de picture.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 12:51 schreef Leandra het volgende:
[..]
En het zou me niets verbazen als een rechter daar ook in meegaat als de zorg van TS voor het kind op een uitstekend niveau ligt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |