Het is niet bekend hoe dat middel in haar auto is gekomen. Kan ook van haarzelf zijn geweest. Of van Joran, maar is het niet door hem of haar gebruikt. Of het is gebruikt als recreatief middel. Of het is gebruikt voor andere doeleinden dan moord. Kortom, ik denk niet dat je hieruit zonder meer kunt stellen dat het moord met voorbedachte rade betreft.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:04 schreef zoefbust het volgende:
[..]
dan is het toch al voorbedachte rade ?
nou ik weet de juridisch term niet hoor , wat nou met voorbedachte rade is,quote:Op maandag 14 juni 2010 16:05 schreef _Joy_ het volgende:
Zijn verklaring, dat zij iets op zijn pc las en dat hij daardoor door het lint ging, vind ik wel aanvaardbaar.
Daar kan ik me wel iets bij voorstellen, dat Joran zo zou reageren. Voorbedachte rade, geloof ik niet in.
Met voorbedachten rade of voorbedachtheid is een begrip uit het strafrecht. Deze term wordt gebruikt wanneer een persoon, voordat hij of zij een strafbaar feit pleegde, de gelegenheid had om zich over dit strafbaar feit te bezinnen, maar deze vervolgens toch pleegt.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:10 schreef plonsplons het volgende:
[..]
nou ik weet de juridisch term niet hoor , wat nou met voorbedachte rade is,
maar heeft wel op bepaalde momenten kunnen stoppen en heeft dat dus ook niet gedaan.
dus zijn daden waren toch iets van voorbedacht , het meisje moest en zou dood ??
staat daar een tijdlimiet op ??, dat moord een stafbaar feit is , kon joran toch wel bedenken met als in achterhoofd natalee ??quote:Op maandag 14 juni 2010 16:12 schreef djenneke het volgende:
[..]
Met voorbedachten rade of voorbedachtheid is een begrip uit het strafrecht. Deze term wordt gebruikt wanneer een persoon, voordat hij of zij een strafbaar feit pleegde, de gelegenheid had om zich over dit strafbaar feit te bezinnen, maar deze vervolgens toch pleegt.
Dat moord een strafbaar feit is zal hij zoals ieder persoon op deze aardkloot heus wel wetenquote:Op maandag 14 juni 2010 16:14 schreef plonsplons het volgende:
[..]
staat daar een tijdlimiet op ??, dat moord een stafbaar feit is , kon joran toch wel bedenken met als in achterhoofd natalee ??
blijft ook nog over roof en daarna moord, net zo erg in peru
Zijn die Rape drugs in haar bloed of lichaam terug gevonden ?quote:Op maandag 14 juni 2010 16:07 schreef Felixa het volgende:
Voorbedachte rade denk ik ook niet.
Die rape drugs in haar auto kunnen ook zijn geweest om haar te "verdoven" zodat ze misschien sneller geneigd was haar geld af te staan of om online geld aan hem over te maken.
ze doen in peru toch niet aan onderzoek zoals in nederland over de toestand van de geest op tijdstip moord ??quote:Op maandag 14 juni 2010 16:16 schreef djenneke het volgende:
[..]
Dat moord een strafbaar feit is zal hij zoals ieder persoon op deze aardkloot heus wel weten
Het gaat erom of het nu doodslag betreft of moord. Dus, had hij nog de tijd om zich te bedenken, of gebeurde alles in een grote waas van verstandsverbijstering.
Volgens mij betekent voorbedachte rade dat je het echt vtv voorbereid. Maar goed, waar die grens ligt weet ik ook niet precies.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:10 schreef plonsplons het volgende:
[..]
nou ik weet de juridisch term niet hoor , wat nou met voorbedachte rade is,
maar heeft wel op bepaalde momenten kunnen stoppen en heeft dat dus ook niet gedaan.
dus zijn daden waren toch iets van voorbedacht , het meisje moest en zou dood ??
ook al zit daar wat in , je weet toch niet of het vrijwillig of niet is ingenomenquote:Op maandag 14 juni 2010 16:18 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Zijn die Rape drugs in haar bloed of lichaam terug gevonden ?
niet mee eens, het kan een ongeluk zijn, zo maar dood door klap tegen muur\quote:Op maandag 14 juni 2010 16:20 schreef _Joy_ het volgende:
[..]
Volgens mij betekent voorbedachte rade dat je het echt vtv voorbereid. Maar goed, waar die grens ligt weet ik ook niet precies.
Dan zou bijna iedere moord voorbedachte rade zijn want je hebt volgens mij altijd wel een punt waarop je nog kunt stoppen.
Geen idee, ik weet ook niet welke grens ze daar trekken...quote:Op maandag 14 juni 2010 16:19 schreef plonsplons het volgende:
[..]
ze doen in peru toch niet aan onderzoek zoals in nederland over de toestand van de geest op tijdstip moord ??
In Nederland niet hoor. Hier is moord echt ALTIJD met voorbedachte rade. Anders is het doodslag.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:20 schreef _Joy_ het volgende:
[..]
Volgens mij betekent voorbedachte rade dat je het echt vtv voorbereid. Maar goed, waar die grens ligt weet ik ook niet precies.
Dan zou bijna iedere moord voorbedachte rade zijn want je hebt volgens mij altijd wel een punt waarop je nog kunt stoppen.
Sorry maar een meisje gaat toch niet zelf rape drugs inslikken ?quote:Op maandag 14 juni 2010 16:21 schreef plonsplons het volgende:
[..]
ook al zit daar wat in , je weet toch niet of het vrijwillig of niet is ingenomen
moet je het verleden weten van meisje en familie zal wel zeggen deed stef nooit
nou ga je gekke dingen zeggen hoor , je zou eens moeten weten , wat ze allemaal slikken vrijwilligquote:Op maandag 14 juni 2010 16:23 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Sorry maar een meisje gaat toch niet zelf rape drugs inslikken ?
Niet met als doelstelling verkracht te worden, nee. Maar GHB bijvoorbeeld wordt ook gewoon als reacreatieve drugs gebruikt. Ook door vrouwen.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:23 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Sorry maar een meisje gaat toch niet zelf rape drugs inslikken ?
Zou een meisje als ze ongesteld is dat ook nemen als reacreatieve drug ?quote:Op maandag 14 juni 2010 16:25 schreef djenneke het volgende:
[..]
Niet met als doelstelling verkracht te worden, nee. Maar GHB bijvoorbeeld wordt ook gewoon als reacreatieve drugs gebruikt. Ook door vrouwen.
Ja, waarom niet? Het middel heeft niets te maken met seks. Althans, niet persé.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:28 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Zou een meisje als ze ongesteld is dat ook nemen als reacreatieve drug ?
wat heeft sex nu weer te maken met ongesteld zijn ??quote:Op maandag 14 juni 2010 16:28 schreef djenneke het volgende:
[..]
Ja, waarom niet? Het middel heeft niets te maken met seks. Althans, niet persé.
Klopt helemaalquote:Op maandag 14 juni 2010 16:22 schreef plonsplons het volgende:
[..]
niet mee eens, het kan een ongeluk zijn, zo maar dood door klap tegen muur\
Ik ging ervan uit dat zoefbust dat bedoelde...quote:Op maandag 14 juni 2010 16:31 schreef plonsplons het volgende:
[..]
wat heeft sex nu weer te maken met ongesteld zijn ??
misschien neem je ghb daarom juist wel
Die lijn is ook erg dun.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:20 schreef _Joy_ het volgende:
[..]
Volgens mij betekent voorbedachte rade dat je het echt vtv voorbereid. Maar goed, waar die grens ligt weet ik ook niet precies.
Dan zou bijna iedere moord voorbedachte rade zijn want je hebt volgens mij altijd wel een punt waarop je nog kunt stoppen.
quote:Op maandag 14 juni 2010 16:35 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
Die lijn is ook erg dun.Maar voorbedachte rade is vaak toch dat je thuis (of waarever) bedenkt; Okay, ik ga Henk vermoorden. Dan pak je een mes, stap je op je fiets, rijdt richting zijn huis en steekt Henk dood.
Spontaan is: Henk noemt je moeder een hoer, jij grijpt een mes die je toevallig in je zak hebt zitten en steekt Henk dood.
En dan heb je nog dood door schuld; Henk noemt je moeder een hoer, jij duwt Henk, Henk komt ongelukkig ten val op een stoepje en sterft ter plekke.
En dat eerste is bijna nooit te bewijzen.. Ook al loop je met een mes op zak en gebruik je m, je kunt nooit bewijzen dat iemand dat ding bij had om de ander te vermoorden..quote:Op maandag 14 juni 2010 16:35 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
Die lijn is ook erg dun.Maar voorbedachte rade is vaak toch dat je thuis (of waarever) bedenkt; Okay, ik ga Henk vermoorden. Dan pak je een mes, stap je op je fiets, rijdt richting zijn huis en steekt Henk dood.
Spontaan is: Henk noemt je moeder een hoer, jij grijpt een mes die je toevallig in je zak hebt zitten en steekt Henk dood.
En dan heb je nog dood door schuld; Henk noemt je moeder een hoer, jij duwt Henk, Henk komt ongelukkig ten val op een stoepje en sterft ter plekke.
Als je eenmaal bent begonnen met zoiets in een opwelling kun je niet meer fatsoenlijk nadenken. Dat ie dan ff stopt maakt niet meer uit. Denk dat de kans klein is dat je op zo`n moment een helder moment krijgt. Je gaat dan eerder denken dat je die persoon maar beter kan vermoorden om vervolgens te maken dat je weg komt.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:39 schreef djenneke het volgende:
[..]Leuk verteld
Toch denk ik dat het in Joran's geval wel degelijk moord is, en geen doodslag. Hij had een moment van bezinning. Hij had toen nog kunnen stoppen. Dan was het een gevalletje zware mishandeling geweest. Hij heeft toen een keuze gemaakt, toch bewust.
Volgens hem (wat natuurlijk helemaal niet waar hoeft te zijn!) raken ze in gesprek over Natalee, waarna zij hem op zijn hoofd slaat. In reactie slaat hij haar met zijn rechterelleboog op haar neus. Daar spuit enorm veel bloed uit, en dan gaan bij hem de stoppen blijkbaar door. Althans, dat zegt hij.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:41 schreef plonsplons het volgende:
snap me niet verkeerd hoor , maar ik kan er nog niet helemaal bij :
ze zitten samen te pokeren op internet, komt mail ofzo binnen die stef eigenlijk niet mag lezen
stef krijgt ruzie met joran. stef slaat joran , en dat pikt joran niet ???
vanaf dat moment moet stef dood ??
dan zie ik de logica er niet van in dat lezen email de tricker is
Tja, daar ben ik het dan toch niet mee eens. Maar dat mag, toch?quote:Op maandag 14 juni 2010 16:42 schreef RemcoW23 het volgende:
[..]
Als je eenmaal bent begonnen met zoiets in een opwelling kun je niet meer fatsoenlijk nadenken. Dat ie dan ff stopt maakt niet meer uit. Denk dat de kans klein is dat je op zo`n moment een helder moment krijgt. Je gaat dan eerder denken dat je die persoon maar beter kan vermoorden om vervolgens te maken dat je weg komt.
Komt voor een buitenstaander krom over, maar in zijn hoofd zal het op dat moment logisch klinken.
Er zijn gevallen bekend (of is dat met een t?quote:Op maandag 14 juni 2010 16:44 schreef djenneke het volgende:
[..]
Tja, daar ben ik het dan toch niet mee eens. Maar dat mag, toch?
Hij was blijkbaar wel zo helder om haar geld mee te nemen en bankpassen en om vervolgens een compleet showtje op te voeren met het getik en geklop op de deur .quote:Op maandag 14 juni 2010 16:42 schreef RemcoW23 het volgende:
[..]
Als je eenmaal bent begonnen met zoiets in een opwelling kun je niet meer fatsoenlijk nadenken. Dat ie dan ff stopt maakt niet meer uit. Denk dat de kans klein is dat je op zo`n moment een helder moment krijgt. Je gaat dan eerder denken dat je die persoon maar beter kan vermoorden om vervolgens te maken dat je weg komt.
Komt voor een buitenstaander krom over, maar in zijn hoofd zal het op dat moment logisch klinken.
Jup. Zo las ik ooit een uitspraak van iemand die een vrouw om het leven bracht door middel van meer dan 200 (!) messteken. Je zou denken: In die tijd zou je wel even een moment hebben van: "Waar ben ik mee bezig?". Maar nee. Het werd doodslag. Wel met TBS overigens.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:47 schreef RemcoW23 het volgende:
Yup, van mij mag je..
Maar heb meer uitspraken gelezen waarbij de rechter zei dat het tijdelijk stoppen er eigenlijk niet meer toe doet.. Het gaat er bij voorbedachte raad om dat je van plan bent iemand te vermoorden voordat je uberhaupt met iets bent begonnen, niet als je al een begin hebt gemaakt en de stoppen zijn doorgeslagen.
Toen was de woedeaanval al voorbij.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:49 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Hij was blijkbaar wel zo helder om haar geld mee te nemen en bankpassen en om vervolgens een compleet showtje op te voeren met het getik en geklop op de deur .
Uiteindelijk zullen we de echte toedracht toch nooit volledig achterhalen. En verder is er vast nog een verschil tussen de Nederlandse maat en de Peruaanse maat...?quote:Op maandag 14 juni 2010 16:47 schreef RemcoW23 het volgende:
Yup, van mij mag je..
Maar heb meer uitspraken gelezen waarbij de rechter zei dat het tijdelijk stoppen er eigenlijk niet meer toe doet.. Het gaat er bij voorbedachte raad om dat je van plan bent iemand te vermoorden voordat je uberhaupt met iets bent begonnen, niet als je al een begin hebt gemaakt en de stoppen zijn doorgeslagen.
Misschien komen er nog wel zaken aan het licht als ze die laptop gaan nakijken .quote:Op maandag 14 juni 2010 16:50 schreef djenneke het volgende:
[..]
Uiteindelijk zullen we de echte toedracht toch nooit volledig achterhalen. En verder is er vast nog een verschil tussen de Nederlandse maat en de Peruaanse maat...?
Ik had het ook over het Nederlands recht ja, hoe krom het in Peru is weet ik niet...quote:Op maandag 14 juni 2010 16:50 schreef djenneke het volgende:
[..]
Uiteindelijk zullen we de echte toedracht toch nooit volledig achterhalen. En verder is er vast nog een verschil tussen de Nederlandse maat en de Peruaanse maat...?
Ik hou het erop dat die Stefanie geen geld wilde geven / lenen aan hem, hij zat helemaal aan de grond, en moest geld hebben om ooit weer weg te komen uit Peru.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:49 schreef zoefbust het volgende:
[..]
Hij was blijkbaar wel zo helder om haar geld mee te nemen en bankpassen en om vervolgens een compleet showtje op te voeren met het getik en geklop op de deur .
maar hij kon gewoon nog geld pinnen 500 euro ofzo , nou als ik aan de grond zit krijg ik er toch echt geen 500 euro meer uit.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:57 schreef Verburg_K het volgende:
[..]
Ik hou het erop dat die Stefanie geen geld wilde geven / lenen aan hem, hij zat helemaal aan de grond, en moest geld hebben om ooit weer weg te komen uit Peru.
Al het geld vergokt en van zijn Ma kreeg ie ook niets meer.
Toen heeft ie het gepakt en kregen ze dikke ruzie
Let wel die dag - avond had ie van 18±00 tot 02±00 uur zitten blackjacken en van 02±00 uur tot 05±00 uur zitten pokeren en hij had 12 glazen wijn en whisky op
Ja dan gaat het pokeren echt niet goed hoor.
Zo de advocaat geeft er ook de brui aan, das lekkerquote:
.quote:'Familieleden van Van der Sloot zal komen naar Lima op dinsdag of woensdag en zocht hij een nieuwe advocaat. Mi familia ha tenido muchos problemas y me estoy apartando de este caso´, señaló. Mijn familie heeft veel problemen gehad en ik ben weg van deze zaak, 'zei hij
Hij kwam daar met 25.000 euro he, met 500 euro doe je niets als pokeraar zijndequote:Op maandag 14 juni 2010 17:03 schreef plonsplons het volgende:
[..]
maar hij kon gewoon nog geld pinnen 500 euro ofzo , nou als ik aan de grond zit krijg ik er toch echt geen 500 euro meer uit.
Als je leest in zijn testimony, dan lees je dat hij echt geen geld nodig had, en heel veel had. En die 12 glazen wijn was toch wat Stephany gedronken had?quote:Op maandag 14 juni 2010 16:57 schreef Verburg_K het volgende:
[..]
Ik hou het erop dat die Stefanie geen geld wilde geven / lenen aan hem, hij zat helemaal aan de grond, en moest geld hebben om ooit weer weg te komen uit Peru.
Al het geld vergokt en van zijn Ma kreeg ie ook niets meer.
Toen heeft ie het gepakt en kregen ze dikke ruzie
Let wel die dag - avond had ie van 18±00 tot 02±00 uur zitten blackjacken en van 02±00 uur tot 05±00 uur zitten pokeren en hij had 12 glazen wijn en whisky op
Ja dan gaat het pokeren echt niet goed hoor.
Ik neem aan dat dat 12 glazen zijn en niet 12+12 glazen?quote:Op maandag 14 juni 2010 16:57 schreef Verburg_K het volgende:
Let wel die dag - avond had ie van 18±00 tot 02±00 uur zitten blackjacken en van 02±00 uur tot 05±00 uur zitten pokeren en hij had 12 glazen wijn en whisky op
Ja dan gaat het pokeren echt niet goed hoor.
krom maar als ik het goed begrijp ziet die advocaat het niet zitten om joran te verdedigen, te veel bewijs ??quote:
hij zat aan de grond werd verklaard , na het poker gebeuren. alle 25.000 verloren met pokeren kan , maar hij kon in chilli of er net voor nog 500 euro pinnenquote:Op maandag 14 juni 2010 17:05 schreef Verburg_K het volgende:
[..]
Hij kwam daar met 25.000 euro he, met 500 euro doe je niets als pokeraar zijnde
Toch zijn een aantal van die claims omtrent de hoeveelheid geld twijfelachtig. Om te beginnen met Uri Geller. En ook de speculatie dat de koffieshop al even niet meer van Joran is. We moeten niet alles geloven wat Joran beweertquote:Op maandag 14 juni 2010 17:06 schreef Donnie29 het volgende:
[..]
Als je leest in zijn testimony, dan lees je dat hij echt geen geld nodig had, en heel veel had. En die 12 glazen wijn was toch wat Stephany gedronken had?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |