Deze schrijver, van de (87e district!) politiethrillers. De Grote Slechterik (De Dove dus) is een geheimzinnige, zeer intelligente man die altijd een gehoorapparaat draagtquote:
Cool!quote:Op maandag 14 juni 2010 14:16 schreef loveli het volgende:
Had ik al gezegd dat ik een nieuwe toffe auto heb gekocht?
*stuiter*
Chico weet er veel vanaf.quote:Op maandag 14 juni 2010 14:38 schreef shinydiscoball het volgende:
Weet iemand waar ik het best op kan letten als ik een nieuwe camera koop? Waarschijnlijk wordt het een spiegelreflex, maar verder weet ik zo weinig van camera's....
Nou ik had een lens van een analoog maar aangezien die met mijn verhuizing volgens mij ergens is zoekgeraakt...quote:Op maandag 14 juni 2010 14:58 schreef Phaidra het volgende:
Shiny: staar je niet blind op pixels. Met meer dan 10 miljoen zie je toch geen verschil meer, tenzij je een afdruk van meters breed wil maken. En de body is eigenlijk minder belangrijk dan de lenzen; je body kan nog zoveel potentie hebben, als je er een goedkope/brakke lens op zet, krijg je alsnog brakke kwaliteit foto's.
Zelf heb ik gelet op de degelijkheid. Goedkopere DSLR's hebben vaak lichte behuizing en dat voelt niet prettig. Ze kunnen dan ook minder stootjes hebben. Vooral kijken of ze fijn vasthouden. Heb je al lenzen van analoge camera's? Hou er rekening mee, Canon is niet compatible met Nikon-lenzen en Olympus heeft wéér een ander systeem, enz. Het bereik van analoge lenzen is ook anders op digitale body's (een analoge lens van 70-200 mm wordt op een digitale body 105-300 mm geloof ik (x1.5)).
Met betrekking tot lenzen: wil je 1 lens met veel bereik, zodat je niet hoeft te wisselen tussendoor? Ga dan niet voor de vaak 'meegeleverde' kitlens, want die heeft erg weinig bereik voor een standaard lens (vaak 18-55 mm, is echt heel weinig). 18-105 mm is een mooie lens om mee te beginnen, is mijn ervaring. Ik heb nu 18-70 en 70-200. In de praktijk hoef ik niet heel vaak te wisselen, maar als enige lens zou ik het toch te weinig vinden. En ik wil heel graag een goede macro-lens, maar die zijn zo duur!!
Canon en Nikon zijn idd de betere merken, waar de meeste lenzen en andere zooi bij te kopen zijn.quote:Op maandag 14 juni 2010 15:28 schreef shinydiscoball het volgende:
[..]
Nou ik had een lens van een analoog maar aangezien die met mijn verhuizing volgens mij ergens is zoekgeraakt...
Dus ik moet echt alles opnieuw kopen. Maar qua merk, Canon is wel een goed merk toch? En je adviseert dus een extra lens erbij kopen gelijk?
Ik ga van de week denk ik even kijken, ik wil ze natuurlijk eerst even in mijn handen houden enzo. En ik wil ook niet blind afgaan op het verhaal van de verkoper
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |