Allah heeft 99 schone namen, die geven zijn eigenschappen weer en met deze namen kunnen wij Hem aanroepen. Jij raaskalt maar wat zonder enig research te hebben gedaan. Als ik tegen jou zeg dat de eiffeltoren niet is gebouwd, maar dat hij gewoon per toeval is ontstaan..zou je het dan geloven? Nee! Nou dan, de mens is het meest complexe "apparaat" ooit en jij wilt zeggen dat het niet is geschapen maar dat toevallig wat aminozuren bij elkaar kwamen en die maakten per toeval eiwitten en hopla daar was de mens.quote:Op maandag 7 juni 2010 12:37 schreef Gaspedaal het volgende:
[..]
Maar dat is helemaal de hoofdvraag niet. De vraag of God bestaat is de meest nutteloze, arbitraire, uitgemolken vraag die je kunt stellen. Een kale God zonder eigenschappen is het meest oninteressante object ooit. Wat wél belangrijk is, is de invulling die door de vele religies aan het begrip God gegeven wordt. En helaas kom je dan vaak een invulling tegen zoals een kleuter een tekening inkleurt: onlogisch, primitief, lelijk.
Beoordeel een boek niet alleen op zn kaft, voor de bewijsvoering is voornamelijk gebruikgemaakt van wetenschappelijke werken van allerlei wetenschappers in verschillende vakgebieden. De koran die word idd. gebruikt om de waarheid ervan te bevestigen. Lees en oordeel.quote:Op maandag 7 juni 2010 12:45 schreef Modus het volgende:
[..]
Deze? http://www.islamproducten.nl/de-fakkel-god-bestaat.html.
"Rekent definitief af met de evolutietheorie..."
Alles onderbouwd met koranteksten natuurlijk.. Geniale bewijsvoering.
.
Je benut het leven zo goed mogelijk door de goede daden te verrichten en de slechte daden te vermijden. We werken immers voor het echte leven; namelijk het hiernamaals. Zo, daar is je antwoord op jouw "hoofdvraag".quote:Op maandag 7 juni 2010 12:52 schreef KarinJ. het volgende:
Number Seven
Waaruit blijkt dat ik snel conclusies trek en geen onderzoek gedaan heb?
Misschien heb wel iets meer gelezen over het een en ander dan jij stelt
Mijn hoofdvraag is niet of er een god bestaat of niet, mijn hoofdvraag is hoe benut ik dit leven zo goed en nuttig mogelijk
Jou god is toch dezelfde als van de christenen?
Nu, ik heb nogal negatieve ervaringen met het grondpersoneel van die god.En die moeten het toch weten he, die hebben er voor gestudeerd.
Ook heb ik iets teveel gezien hoe al die mooie theorieën er in de praktijk werken.
Hoe strenger men een geloof beleid hoe minderwaardiger er met vrouwen omgegaan word.
Welke theorie is dat, die ken ik nog nietquote:Op maandag 7 juni 2010 19:39 schreef NumberSeven het volgende:
Nou dan, de mens is het meest complexe "apparaat" ooit en jij wilt zeggen dat het niet is geschapen maar dat toevallig wat aminozuren bij elkaar kwamen en die maakten per toeval eiwitten en hopla daar was de mens.
Dat zinnetje kun je wel heel erg breed interpreteren niet? Ik krijg hier zo'n tokkie gevoel bij.quote:Op maandag 7 juni 2010 14:57 schreef Gaspedaal het volgende:
[..]
Ja, de man regeert en de vrouw zwijgt. Verschillende rollen, maar toch gelijkwaardig![]()
Wat bedoel je nou?
Laat me raden, gelovige wetenschappers?quote:Op maandag 7 juni 2010 19:41 schreef NumberSeven het volgende:
Beoordeel een boek niet alleen op zn kaft, voor de bewijsvoering is voornamelijk gebruikgemaakt van wetenschappelijke werken van allerlei wetenschappers in verschillende vakgebieden. De koran die word idd. gebruikt om de waarheid ervan te bevestigen. Lees en oordeel.
Wat is er mis met gelovige wetenschappers, er word verwezen naar alle bekende wetenschappers van de afgelopen eeuwen; lees het boek eens, een mooie uitdaging voor jou.quote:Op maandag 7 juni 2010 19:52 schreef Modus het volgende:
[..]
Laat me raden, gelovige wetenschappers?. En nee, de koran wordt gebruikt om zichzelf te bewijzen.
Ik zorg wel voor de vertaling:quote:Op maandag 7 juni 2010 19:48 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat zinnetje kun je wel heel erg breed interpreteren niet? Ik krijg hier zo'n tokkie gevoel bij.
Elders staat:
1 Desgelijks gij vrouwen, zijt uw eigenen mannen onderdanig; opdat ook, zo enigen den Woorde ongehoorzaam zijn, zij door den wandel der vrouwen zonder Woord mogen gewonnen worden;
2 Als zij zullen ingezien hebben uw kuisen wandel in vreze.
3 Welker versiersel zij, niet hetgeen uiterlijk is, bestaande in het vlechten des haars, en omhangen van goud, of van klederen aan te trekken;
4 Maar de verborgen mens des harten, in het onverderfelijk versiersel van een zachtmoedigen en stillen geest, die kostelijk is voor God.
quote:Op maandag 7 juni 2010 19:56 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Ik zorg wel voor de vertaling:
1 Petrus 3
1 Voor u, vrouwen, geldt hetzelfde: erken het gezag van uw man. Dan zullen mannen die weigeren Gods boodschap te aanvaarden daarvoor gewonnen worden door het gedrag van hun vrouw, zonder dat zij iets hoeft te zeggen, 2 omdat ze zien hoe zuiver u leeft uit ontzag voor God. 3 Uw schoonheid moet niet gelegen zijn in uiterlijkheden, zoals kunstig gevlochten haar, gouden sieraden of elegante kleding, 4 maar in wat verborgen ligt in uw hart, in een zacht en stil gemoed. Dat is een onvergankelijk sieraad dat God kostbaar acht.
Ik wil graag op tijd naar bed.quote:Op maandag 7 juni 2010 19:55 schreef NumberSeven het volgende:
Wat is er mis met gelovige wetenschappers
De Nieuwe Bijbelvertaling: http://www.biblija.net/biblija.cgi?lang=nlquote:Op maandag 7 juni 2010 19:59 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]welke vertaling gebruik je?
Van de statenvertaling weet ik dat ie trouw is aan de textus receptus dus die gebruik ik altijd.
En als er selectief gequote wordt, dan doe je graag zelf even mee? Enkele teksten die staan rond de plekken die je net citeert.quote:
1 Kor 14:34-35 is wat dubieus, omdat het mogelijk een latere interpolatie is. Zie bijvoorbeeld hier. En dan gaat het hier ook niet om het wel of niet gelijkwaardig zijn van man en vrouw, maar om wie er mag preken in de diensten die ze houden. Ze hebben verschillende functies, maar zijn zeker gelijkwaardig.quote:Echter, in hun verbondenheid met de Heer is de vrouw niets zonder de man, en ook de man niets zonder de vrouw. 12 Want zoals de vrouw uit de man is voortgekomen, zo bestaat de man door de vrouw – en alles is ontstaan uit God.
De man moet zijn vrouw zo liefhebben als Christus zichzelf voor de kerk heeft prijsgegeven. Dat was dus tot de dood aan het kruis! Er wordt wat verwacht van de man.quote:Mannen, heb uw vrouw lief, zoals Christus de kerk heeft liefgehad en zich voor haar heeft prijsgegeven 26 om haar te heiligen, haar te reinigen met water en woorden 27 en om haar in al haar luister bij zich te nemen, zodat ze zonder vlek of rimpel of iets dergelijks zal zijn, heilig en zuiver. 28 Zo moeten mannen hun vrouw liefhebben, als hun eigen lichaam. Wie zijn vrouw liefheeft, heeft zichzelf lief.
1 Tim 2 gaat weer over verschillende functies. En wordt door de critici ook niet aan Paulus toegeschreven, trouwens.quote:Mannen, heb uw vrouw lief en wees niet bitter tegen haar.
Verder blijkt simpelweg dat vrouwen het beter hadden in het christendom dan onder het paganisme. Er werd van alles verwacht van de christelijke man. Sex buiten het huwelijk om werd veroordeeld. Hertrouwde mannen werden geweigerd voor een ambt in de kerk. Weduwen hoefden niet te hertrouwen, het werd zelfs licht afgewezen, terwijl onder Augustus de pagane weduwen binnen 2 jaar moesten hertrouwen. Christelijke vrouwen hadden verder meer keus met wie ze wilden trouwen en ze trouwden ook later. (Uit 'The rise of christianity van Rodney Stark)quote:Oudere mannen moeten sober, waardig en bezonnen zijn, en gezond in het geloof, de liefde en de volharding. ... Roep ook jonge mannen op in alles ingetogen te zijn. 7 Geef zelf met goede daden het voorbeeld, laat je leer zuiver en waardig zijn, 8 en verkondig de heilzame, onbetwistbare boodschap, zodat onze tegenstanders beschaamd staan en niets kwaads over ons kunnen zeggen.
Om daar nog iets aan toe te voegen: vrouwen worden in het christelijk geloof niet als vergoddelijkte lustobjecten geprojecteerd en dienen zo niet gezien en behandeld te worden, zoals in heidense vruchtbaarheidsculten en in de carnale geest van zoveel mannen, gelovig of niet.quote:Op maandag 7 juni 2010 21:11 schreef Dwerfion het volgende:
Verder blijkt simpelweg dat vrouwen het beter hadden in het christendom dan onder het paganisme. Er werd van alles verwacht van de christelijke man. Sex buiten het huwelijk om werd veroordeeld. Hertrouwde mannen werden geweigerd voor een ambt in de kerk. Weduwen hoefden niet te hertrouwen, het werd zelfs licht afgewezen, terwijl onder Augustus de pagane weduwen binnen 2 jaar moesten hertrouwen. Christelijke vrouwen hadden verder meer keus met wie ze wilden trouwen en ze trouwden ook later. (Uit 'The rise of christianity van Rodney Stark)
Aha, ik begrijp het ( denk ik) katholiek en luthers is niet jouw idee van "goed christen"zijn.quote:Op maandag 7 juni 2010 12:50 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nog een paar duizend andere protestantse denominaties te gaan!
Dat is niet het beeld wat ik erbij krijg.quote:Op maandag 7 juni 2010 19:48 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Een gevoelige vrouw, die niet overschreeuwt, maar verstandig is, wijs is, en haar daden laat spreken. Dat is het beeld wat ik er bij krijg. Zo komt een man tot besef, veel meer dan met discussie, waar hij eerder tegenin zal gaan omdat een man zich niet wil laten domineren door een vrouw.
quote:Op maandag 7 juni 2010 22:00 schreef Gaspedaal het volgende:
[..]
Dat is niet het beeld wat ik erbij krijg.
Je zult hoe dan ook toch toe moeten geven dat de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens en het Vrouwenverdrag de zaken heel wat beter voor elkaar hebben dan de - volgens jou - Goddelijk geïnspireerde Paulus. Wat natuurlijk de vraag opwerpt waarom God het niet gelijk in een keer goed kon doen.
Maar deze hele discussie is verder offtopic, dus laat ik er niet over doorzeuren
Dat zal ik niet ontkennen. Alleen zijn we wel 2000 jaar verder en zijn uitspraken als 'vrouwen, weest uw mannen onderdanig' al lang en breed achterhaald.quote:Op maandag 7 juni 2010 21:11 schreef Dwerfion het volgende:
Verder blijkt simpelweg dat vrouwen het beter hadden in het christendom dan onder het paganisme. Er werd van alles verwacht van de christelijke man.
Jij hebt liever een vrouw die de broek aanheeft? Die alle beslissingen neemt? Die overal mee met je in discussie gaat als ze het er niet mee eens is en doorgaat totdat ze haar zin krijgt?quote:Op maandag 7 juni 2010 22:07 schreef Gaspedaal het volgende:
[..]
Dat zal ik niet ontkennen. Alleen zijn we wel 2000 jaar verder en zijn uitspraken als 'vrouwen, weest uw mannen onderdanig' al lang en breed achterhaald.
quote:Op maandag 7 juni 2010 22:08 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Jij hebt liever een vrouw die de broek aanheeft? Die alle beslissingen neemt? Die overal mee met je in discussie gaat als ze het er niet mee eens is en doorgaat totdat ze haar zin krijgt?
Liever dan een vrouw die mij in alles onderdanig is. En nu stop ik over vrouwen, misschien kunnen we het dan weer over God hebben.quote:Op maandag 7 juni 2010 22:08 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Jij hebt liever een vrouw die de broek aanheeft? Die alle beslissingen neemt? Die overal mee met je in discussie gaat als ze het er niet mee eens is en doorgaat totdat ze haar zin krijgt?
Waar wil je het over hebben mbt God?quote:Op maandag 7 juni 2010 22:12 schreef Gaspedaal het volgende:
[..]
Liever dan een vrouw die mij in alles onderdanig is. En nu stop ik over vrouwen, misschien kunnen we het dan weer over God hebben.
Nee, dan liever maar een slaafjequote:Op maandag 7 juni 2010 22:08 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Jij hebt liever een vrouw die de broek aanheeft? Die alle beslissingen neemt? Die overal mee met je in discussie gaat als ze het er niet mee eens is en doorgaat totdat ze haar zin krijgt?
Kom op Ali, zo dom ben je niet......quote:Op maandag 7 juni 2010 22:08 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Jij hebt liever een vrouw die de broek aanheeft? Die alle beslissingen neemt? Die overal mee met je in discussie gaat als ze het er niet mee eens is en doorgaat totdat ze haar zin krijgt?
En als je er dan niet uitkomt?quote:Op maandag 7 juni 2010 22:16 schreef KarinJ. het volgende:
[..]
Nee, dan liever maar een slaafje
Tjonge, is dat het enige alternatief ?
Wat dacht je van SAMEN overleggen en SAMEN beslissen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |