Wat zeg jij nu van het hergebruiken van rekbouten? Ik heb al 1x een vliegwiel los laten lopen hierdoor maar Oxy zegt dat het wel zou moeten kunnen.quote:
jij hebt je vliegwiel laten lopen door rekbouten te hergebruiken? ik snap de link nietquote:Op vrijdag 28 mei 2010 20:56 schreef Barcaconia het volgende:
[..]
Wat zeg jij nu van het hergebruiken van rekbouten? Ik heb al 1x een vliegwiel los laten lopen hierdoor maar Oxy zegt dat het wel zou moeten kunnen.
Rekbouten hergebruiken, motor starten en 30km laten 2 van de 8 bouten gebroken waardoor het hele vliegwiel loskwam.quote:Op vrijdag 28 mei 2010 21:00 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
jij hebt je vliegwiel laten lopen door rekbouten te hergebruiken? ik snap de link niet
En mijn pakking dan???quote:Op vrijdag 28 mei 2010 21:10 schreef loveli het volgende:
Vliegwiel lijkt me een heel ander verhaal dan een koppakking, daar staat veel meer kracht op.
Er staat een andere kracht op maar het idee van een rekbout is juist dat er een dunnere plek in zit die opgerekt kan worden om het draadeind op spanning in het gat te draaien. Heb je die eenmaal opgerekt is de sterkte van de bout weg.quote:Op vrijdag 28 mei 2010 21:10 schreef loveli het volgende:
Vliegwiel lijkt me een heel ander verhaal dan een koppakking, daar staat veel meer kracht op.
quote:
Eensch !! volgooien die handelquote:
Weet je 100% zeker dat de bougiekabels op de goede volgorde zitten ??quote:Op vrijdag 28 mei 2010 21:58 schreef Sh0t het volgende:
Nou Hij lekt in ieder geval niet meer ....![]()
Maar starten doet hij ook niet! De startmotor doet zijn werk. De riem draait rond, ik ruik benzine... Maar dat is het ook. Er gebeurd voor de rest niks.
Wat ik overigen wel opmerk is dat de distributieriem losser hangt dan dat ik hem vastgedraaid had. En toen ik hem weer strak vastdraaide, stond hij weer losser toen ik de riem rond had laten gaan.
Wat mis ik?
Had ik nog iets moeten doen met de bougies voordat ik deze in de auto gooide? Ik heb ze gewoon vastgedraaid met 27Nm (voorgeschreven door Fiat)
Ik denk het niet, ik heb wel eens een Kadeath gehad die uit de sloot was gevist, die was een tandje versprongen, die liep wel redelijk, alleen pingelde hij als een idiootquote:Op vrijdag 28 mei 2010 22:16 schreef Sh0t het volgende:
Wat is voor jou strak? Ik kan hier 1.5 wijsvingernagel in kwijt (qua speling) Dus dat zal 1.5 cm zijn.
Normaal wordt 1-2 cm aangehouden. Maar ik kan me vaag herinneren dat er met de oude riem 1 nagel gemeten kon worden (1cm dus).
Trouwens, kan één enkel tandje van de riem een verschil maken van starten of niet?
Wat je doet is dat je een rekbout door zijn moment heentrekt. Op dat moment trek je hem intern letterlijk door zijn materiaalsterkte (pang), en gaattie werken als een veer. Dat kun je idd maar 1 keer doen.quote:Op vrijdag 28 mei 2010 21:18 schreef Barcaconia het volgende:
[..]
het idee van een rekbout is juist dat er een dunnere plek in zit die opgerekt kan worden om het draadeind op spanning in het gat te draaien. Heb je die eenmaal opgerekt is de sterkte van de bout weg.
Dat is niet helemaal waarquote:Op vrijdag 28 mei 2010 23:30 schreef PNG het volgende:
[..]
Wat je doet is dat je een rekbout door zijn moment heentrekt. Op dat moment trek je hem intern letterlijk door zijn materiaalsterkte (pang), en gaattie werken als een veer. Dat kun je idd maar 1 keer doen.
Dit is zelfs exact hoe het in de praktijk werkt. Zoek de theorie er maar op na.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 03:47 schreef PNG het volgende:
tWas een praktisch verhaal, je draait hem boven moment, en erna werkttie als een veer.
Jouw verhaal klopt, maar is niet de praktijk. Want je draait hem niet door. Je zet hem op spanning. Dat doe je door hem 'iets te slopen'. Je kunt dat ook niet 3x doen, eerste keer draai je hem al stuk, en dat is zijn doel.
[edit] Rekbout is heel wat anders dan normale bout he ?
quote:Op vrijdag 28 mei 2010 22:10 schreef Sounddragon het volgende:
[..]
Weet je 100% zeker dat de bougiekabels op de goede volgorde zitten ??
Je kunt nog even de bougies één voor één eruit trekken, dop weer erop en met de elektrode (dat onderste beugeltje van de bougie) tegen iets van metaal houden, dan moet hij vonken als je een ander laat starten. tipje: droge handen, alleen de bougieDOP vasthouden en met je andere hand geen metaal van het blok aanraken; doet austekkertjes allemaal vast en nagelopen ?? nergens een massakabeltje ofzo vergeten ??
Zitten ze op de verdeelkap ook goed ?? en heb je ze visueel gecheckt, dus ze vonken ook daadwerkelijk ??quote:
Sjit, istie me voorquote:Op zaterdag 29 mei 2010 14:19 schreef Barcaconia het volgende:
Begin eens bij het begin. Een motor heeft 4 dingen nodig: Lucht, compressie, benzine en een vonk.
Begin bij een vonk. Dubbelcheck de volgorde van de bougiekabels (verdelerkap open, oliedop er af, nokkenas van de eerste cilinder op tuimelen en bougiekabel die dan vonkt op de 4e cilinder aansluiten, van daaruit ga je verder).
Dan check je of alle 4 de bougies aan de specificaties voldoen (juiste elektrodeafstand) en check je of ze vonken (een voor een er uit draaien en tegen massa houden als je de startmotor gebruikt, je moet ze zien vonken dan.
Dan benzine. Komt er wel benzine in de cilinders (ik denk het wel, want je zegt dat je het ruikt). Testmethode is om even te starten zonder bougiekabels en dan de bougies er uit draaien om te kijken of ze nat zijn van de benzine.
Dan compressie. Dit is te testen door de garage met een compressietester, dat zul je moeten laten doen.
Dan lucht, is de gasklep goed aangesloten aan je gaskabel, zijn er geen vacuumlekken in het systeem? Spruitstukpakkingen nieuw en goed afgesloten? Vacuumslangen allemaal aangesloten en niet lek?
Als dit alles in orde is zit er iets niet goed aan je timing/sensoren of andere randonderdelen.
Gewoon systematisch te werk gaan en logisch nadenken!
Zeg niet dat je geen tijd had om te typen, ik deed 10 minuten over mijn verhaalquote:
Ikke 5 ofzoquote:Op zaterdag 29 mei 2010 14:23 schreef Barcaconia het volgende:
[..]
Zeg niet dat je geen tijd had om te typen, ik deed 10 minuten over mijn verhaal
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |