Om even in één klap te reageren op de reacties:
Het Nederlands recht zit nu eenmaal zo in elkaar dat de verliezende partij alleen veroordeeld kan worden in de proceskosten. Dat zijn de grifierkosten en nog een aantal posten. Meestal komt dit niet boven de ¤1000 uit. De advocaatkosten zijn ongeacht de uitkomst voor rekening van eigen partij.
Dus die buurman kan nog 15 rechtzaken tegen je beginnen waarin hij 15x in het ongelijk wordt gesteld, puntje bij paaltje ben jij gewoon 15x advocaatkosten kwijt...
Civiel rechtelijk is het zeer moeilijk (lees: onmogelijk) om die advocaatkosten terug te vorderen. Zo zit het Nederlands recht nu eenmaal in elkaar.
Om nog even iets recht te zetten. De buurman is niet gefrustreerd. Hij is mentaal gewoon volledig ziek.
Er is geen enkel bewijs die zijn eisen rechtvaardigt. Dat weet hij, dat weten alle instanties en dat weet zijn advocaat ook. Daarom zijn waarschijnlijk al 2 verschillende bureaus afgehaakt.
Het gaat hem gewoon puur om het irriteren, treiteren en vertragen.
Hij heeft verschillende gemeentelijke projecten in de buurt ook al lang opgehouden door het aanklagen van de gemeente inzake 'verkwisting van geld'. Allemaal verloren natuurlijk, maar het vertraagd wel weer. Iets wat hem kennelijk genoegen schept.
Wanneer de zaak straks tot uitspraak komt, is het hoogstwaarschijnlijk dat dit dus volledig in zijn nadeel gebeurt. Wat nu al min of meer vast staat is dat hij hierna gewoon weer een zaak begint over een ander pieteleuitig feitje. Wellicht claimt hij dan gewoon alle grond of een ander stuk. Het zijn andere eisen dus dan is een nieuwe zaak gerechtvaardigd. En het Nederlandse recht is hier zeer soepel in: iedereen mag zaken beginnen, ookal gaan ze infeite om hetzelfde.
Tot slote de publiciteit. Het generen van publiciteit heeft waarschijnlijk weinig zin. Het zou zijn ego toch alleen maar strelen. Tot in de weide omtrek staat hij bekend als een sekreet, een gestoorde idioot en ga zo maar door. Sociaal gezien heeft hij niets te verliezen. Hij zou er waarschijnlijk alleen maar van genieten.
Het politieke idee is interessant. Bedankt voor deze tip, ik zal het eens aanhangig maken bij een partij!