Toevallig in Ede? Die raadde de zorgverzekering aan namelijk voor als ik geopereerd moet worden.quote:Op donderdag 20 mei 2010 13:41 schreef DutchErrorist het volgende:
Ik heb hier totaal geen verstand van en dit is best offtopic maar ik werk in een (prive) rugkliniek als schoonmaker dus even volgen
Nee in Veenhuizenquote:Op donderdag 20 mei 2010 13:43 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Toevallig in Ede? Die raadde de zorgverzekering aan namelijk voor als ik geopereerd moet worden.
Tja, dan moet dat wel kunnen... Ik ben ook vanaf het begin blijven bewegen/lopen voor zolang als het kon, maar ik kon echt niet zitten (direct doof gevoel in voet, tintelingen, en daarna felle pijn in heel been) dus dan blijft liggen over. Het doet namelijk gewoon echt heel erg veel pijn en op een gegeven moment valt daar niet doorheen te lopen helaas. Ik had er al sinds eind december last van en ben pas in februari naar de fysio gegaan. Tot die tijd ben ik dus door blijven lopen met de klachten. Maar als je op een gegeven moment jankend aan het aanrecht staat bij het eten maken dan is er toch wel iets mis en is doorlopen geen optie meer...quote:Op donderdag 20 mei 2010 13:52 schreef Sigmund666 het volgende:
TVP. Hernia hebben is verdomd vervelend inderdaad. Het beste advies dat ik mee heb gekregen is er doorheen lopen. (Liggen wordt al jaren afgeraden)
Sorry, flauwquote:Op donderdag 20 mei 2010 13:37 schreef Miss_Ischias het volgende:
Dat is inderdaad een flinke hernia. Heb je ook een transversale opname (dus van bovenaf gezien)?quote:Op donderdag 20 mei 2010 13:37 schreef Miss_Isis het volgende:
Mijn vragen zijn nu eigenlijk of er hier meer mensen ervaring mee hebben gehad? Dus het verergeren van de pijn na epidurale injectie? En heeft iemand misschien goede tips voor pijnstillers die specifiek deze pijn verminderen? En zijn er mensen die de edoscopische operatie hebben ondergaan, zo ja, hoe ging dat? Overige tips/trucs/ervaringen zijn ook zeer welkom.
Dus dit gewoon ff uitprinten en aan je HA overhandigen terwijl je mompelt dat je het op het fok! forum hebt gelezen?quote:Op donderdag 20 mei 2010 14:48 schreef starla het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een flinke hernia. Heb je ook een transversale opname (dus van bovenaf gezien)?
Meestal reageert de pijn goed op een onderhoudsdoering van:
Paracetamol 500mg 4 keer daags 2
Diclofenac 50mg 3 keer daags 1 (vaak met een maagbeschermer Nexium erbij)
En een morfinepreparaat, oxycontin. Zo nodig oxynorm.
(al deze tegelijk, apart werken ze niet zo goed!)
Als de pijn hier onvoldoende op reageert kun je de oxycontin ophogen. Blijft de pijn hierop bestaan
kun je middelen overwegen tegen neuropathische pijnen zoals amitriptyline, gabapentine of pregabaline.
De laatste heet ook wel Lyrica en werkt echt fantastisch tegen zenuwpijnen. Je moet alleen een beetje oppassen als je iets aan het hart hebt, maar verder een effectief en onschuldig medicijn. Je kunt er alleen wel suf en duizelig van worden. Misschien kun je dat van je HA vragen; om nog langer in pijn te zitten lijkt me onnodig.
hehequote:Op donderdag 20 mei 2010 15:32 schreef Griebus het volgende:
[..]
Dus dit gewoon ff uitprinten en aan je HA overhandigen terwijl je mompelt dat je het op het fok! forum hebt gelezen?
Volledig mee eensquote:Op donderdag 20 mei 2010 15:35 schreef Mirjam het volgende:
vraag om lyrica/gabapentine/dat soort middelen.
ze moeten eens oprotten met die paracetamolletjes, ibuprofennetjes en diclofenacjes.
iedere klapmongool weet dat dat niet werkt, zeker niet bij zenuwpijn.
lyrica en gabapentine zijn middelen tegen zenuwpijn.
voor de pijn in je rug kun je morfine krijgen, en dat is er in vele vormen, pillen, pleisters of druppeltjes.
en laat je neit afschepen hoorjij hebt de pijn (ik weet zelf hoe naar het is, heb het nu al bijna anderhalf jaar na een hernia-operatie gone wrong)
toen ik in het ziekenhuis lag heb ik meerdere malen om lyrica gevraagd, maar niet gekregen omdat -insert vage redenen-quote:
Hehehe, grappigquote:Op donderdag 20 mei 2010 14:35 schreef -marz- het volgende:
[..]
Sorry, flauw![]()
Klinkt wel heel heftig zeg. Ik heb er geen verstand van. Wat ik me wel afvraag: je bent zo jong; hoe kom je aan een hernia? Ontstaat zoiets zomaar of..?
Ja, al sinds februari lig ik het grootste deel van de dag. In het begin liep ik wel korte stukjes (en kon ik opbouwen tot 20-25 min lopen voor pasen) maar sinds pasen kan ik niet langer dan 10 min per keer lopen, en nu op 't moment dus nog minder. Maar verder beweeg ik terwijl ik lig wel regelmatig met mijn benen e.d., ik lig veel met knieën opgetrokken of naar links of naar rechts of gewoon plat, en ik wissel buik en rug liggen af. Op m'n zij liggen gaat op het moment helaas niet, maar deed ik eerst ook wel. En verder moet ik dus wel opstaan om naar de wc te lopen en dergelijke. Vandaag gaat dat alleen niet zo goed, juist omdat het ineens zoveel meer pijn doet. Daarvoor liep ik ook wel als ik even naar buiten wilde (naar buiten lopen en dan daar liggen, dat dan weer wel...). Ik heb in ieder geval van niemand nog iets gehoord over trombose, en ik hoop dat dit zo blijft want ben bang voor naalden...quote:Op donderdag 20 mei 2010 16:05 schreef Mirjam het volgende:
lig je écht de hele dag stil?
dan moet je dat ook even met je behandelaar bespreken, ik moest toen tromboseprikken hebben...
Mooie plaatjes! Alleen jammer dat je er zo verdomd veel last van kunt hebbenquote:
Als de epidurale injectie van gisteren niet aanslaat dan is een operatie idd de enige overgebleven optie. Ik ben al onder behandeling bij de neuroloog dus, die heeft de injecties aangeraden. Werkt het niet dan gaat het chirurgisch aangepakt worden...quote:Op donderdag 20 mei 2010 16:25 schreef Knuffleheinz het volgende:
Als je er al zo lang last van hebt en het je zo erg beperkt in je functioneren zou ik vragen of je niet een verwijzing naar de neurochirurg kan krijgen..
sja, dat vind ik nogla moeilijk te zeggen, aangezien het effect voor mijn gevoel wat minder is, ik heb echt veel pijn.quote:Op vrijdag 21 mei 2010 08:13 schreef Miss_Isis het volgende:
Verder nog meer mensen met ervaring met Lyrica? Hoe werkte dat precies bij jou, Mirjam? Duurt het lang voor het effect heeft, en hoe lang blijft het effect? Zou ik er een hele nacht op door kunnen slapen?
met morfine valt het mee.quote:Op vrijdag 21 mei 2010 12:04 schreef Miss_Isis het volgende:
Inmiddels is de neuroloog gebeld en ze heeft morfinepleisters voorgeschreven. Ik hoef dus niets te slikken, enkel te plakken. Ik hoop heel erg dat het helpt want ondertussen is het gewoon echt niet leuk meer. Zelfs stil liggen doet nu pijn in mijn hele been, het trekt door tot naar m'n enkel. Toen ik daarnet naar de wc moest kon ik wel janken zoveel pijn. Ik heb ook het gevoel dat ik steeds minder goed mijn rechter been kan gebruiken, het lijkt wel verkrampt door de pijn, ik kan er nauwelijks op staan. Als het goed is zijn de pleisters er zometeen dus ben zeer benieuwd of het gaat helpen... ik hoop op niet teveel bijwerkingen.
zot he?quote:Op vrijdag 21 mei 2010 23:00 schreef starla het volgende:
Hebben ze echt fentanylpleisters voorgeschreven?
ahum
Ik snap niet waarom ze zo moeilijk doen over Lyrica en aanverwante middelen.
Dat is dan wel weer het andere uiterste. Iets tegen obstipatie is wel handig idd.quote:Op vrijdag 21 mei 2010 23:10 schreef starla het volgende:
Hopen dat ze TS wel iets voor de schijterij hebben gegeven...
Weet je wat je tegen die arts moet zeggen; PIJN is de hardste indicatie voor verwijzing naar een neurochirurg. Uitval is geen indicatie behalve als er heel snel forse uitval ontstaat (dus dat je binnen één dag je been niet meer kunt bewegen) of als er 'speciale' uitval is, zoals die van je kringspieren of van het gebiedje op je billen.quote:Op zaterdag 22 mei 2010 08:51 schreef taxibabe het volgende:
De artsen willen bij mij niks meer doen omdat ik geen krachtverlies heb.
Ik heb butrans 5mcg/uur pleisters gekregen (voorgeschreven door neuroloog van rugpoli twente), en dat moest een week blijven zitten. Maar nadat ik gistermiddag rond 4uur nog steeds geen enkel effect voelde heeft mijn vader met de apotheek gebeld en met de HA om te vragen hoe lang het duurde voor je iets zou merken en of ik iets kon krijgen om die periode te overbruggen. Bleek dat het minimaal 8 uur zou duren voor je zo'n pleister voelt, en dat het 3 dagen (!) duurt voor het volledig effect heeft. Op dat moment ging ik een klein beetje door het lint (voorzichtig, want anders deed het teveel pijnquote:Op vrijdag 21 mei 2010 23:00 schreef starla het volgende:
Hebben ze echt fentanylpleisters voorgeschreven?
ahum
Ik snap niet waarom ze zo moeilijk doen over Lyrica en aanverwante middelen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. Allemaal niet leuk dus.
Maar, na de operatie voelde ik me al stukken beter! De pijn in mijn been was helemaal weg, ik heb op dit moment ook alleen nog een beetje pijn aan het wondje in mijn rug. Ik kan zelfs al weer lopen en staan zonder pijn, en ben gelukkig weer lekker thuis in m'n bedje in de woonkamer. Omdat het een endoscopische operatie was gaat het herstel als het goed is snel. De eerste twee weken moet ik heel langzaam opbouwen met alles, vooral lopen. Met zitten mag ik beginnen vanaf na de tweede week. Als alles goed gaat ben ik in september weer helemaal klaar om naar school te gaan!
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
Nou, met mij gaat het gelukkig weer helemaal goed! Echt, ik wou dat ik die operatie direct had gekregen zeg... Ik kan het iedereen aanraden! Na de operatie ben ik direct begonnen met afbouwen van de oxycontin en oxynorm, heb dit in twee dagen gedaan toen was ik er echt helemaal klaar mee. Moest toen nog (vrij veel) paracetamol en diclofenac blijven gebruiken voor het wondje, maar ook dat heb ik zo snel mogelijk afgebouwd, na een week was ik weer 'clean'quote:Op dinsdag 7 september 2010 00:50 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Hoi Miss_Isis hoe gaat het er nu mee na een aantal maanden? Kwam dit topic toevallig tegen na wat zoeken, ik kamp zelf ook met wat rugklachten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |