Wat voor een ondergrond was het in Tripoli? Het maakt natuurlijk ook wel uit of het een zachte grond of harde grond was.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:38 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Denk eens logisch na. Ik denk dat je met een impact hoek van 20 graden al een flinke krater maakt. Of denk jij dat zo'n vliegtuig gaat stuiteren?
Ja, we hebben het natuurlijk niet over een enorme krater, maar eerder een flinke zwarte kuil. In Pennsylvania kon je dat duidelijk zien.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:41 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ik denk dat je nauwelijks een krater maakt. Het ding explodeert en valt in duizenden stukjes uiteen. Het is maar blik.
Hoe groot was de krater in Pennsylvania? Dat ding is op volle snelheid de grond in gevlogen.
Want bij een harde ondergrond stuitert ie wel? Geloof me, een vliegtuig is echt niet zo stevig dat dat wat uitmaakt.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:41 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Wat voor een ondergrond was het in Tripoli? Het maakt natuurlijk ook wel uit of het een zachte grond of harde grond was.
Zwarte dozen zoeken, kijken of er nog meer overlevenden waren, persoonsbewijzen zoeken om de identiteit vast te stellen, hoe had je dit dan willen aanpakken?quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:39 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Ze liepen met veel te veel mensen op die crashsite rond te banjeren en onderdelen op te pakken en te verplaatsen.
Ik neem aan dat bedoeld wordt dat een harde ondergrond een minder diepe krater tot gevolg zal hebben.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:43 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Want bij een harde ondergrond stuitert ie wel? Geloof me, een vliegtuig is echt niet zo stevig dat dat wat uitmaakt.
Nou, en dit ging vloog waarschijnlijk langzamer, vloog horizontaal, brak over een groter gebied uiteen, en sowieso ik heb geen volledig beeld van de crashsite gezien, dus misschien zijn die kuilen er wel? Ik vind het allemaal niet zo vreemd.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:42 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Ja, we hebben het natuurlijk niet over een enorme krater, maar eerder een flinke zwarte kuil. In Pennsylvania kon je dat duidelijk zien.
Ik lees het juist andersom. Dat er een dokter is geweest die had gezegd dat hij in kritieke toestand is, maar dat er nu mensen met hem zelfs al gesproken hebben dat hij het naar omstandigheden redelijk maakt. En dat het 'kritiek' dus nu juist wordt tegengesproken.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:42 schreef Arcee het volgende:
'Overlevende in kritieke toestand'
Beetje een warrig bericht eigenlijk, maar het lijkt er toch op dat ze bedoelen dat hij zich nu in kritieke toestand bevindt.
Het ging toch om de kuil. Jij denkt nu even te kunnen zeggen of er een kuil / gat is dat bij de omstandigheden hoor. Dan moet je ook weten wat voor een ondergrond er was en of het wel makkelijk is om daar een kuil te maken.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:43 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Want bij een harde ondergrond stuitert ie wel? Geloof me, een vliegtuig is echt niet zo stevig dat dat wat uitmaakt.
Precies, dus maakt-ie bij grote horizontale snelheid ook niet gauw een (grote) krater.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:43 schreef Lightning_NL het volgende:
Want bij een harde ondergrond stuitert ie wel? Geloof me, een vliegtuig is echt niet zo stevig dat dat wat uitmaakt.
De kop is net veranderd in 'Berichten tegenstrijdig over toestand Ruben', dat verklaart een hoop.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:46 schreef Greys het volgende:
Ik lees het juist andersom. Dat er een dokter is geweest die had gezegd dat hij in kritieke toestand is, maar dat er nu mensen met hem zelfs al gesproken hebben dat hij het naar omstandigheden redelijk maakt. En dat het 'kritiek' dus nu juist wordt tegengesproken.
Als die kuilen er al zouden zijn, zou je niet zoveel losse kleine onderdelen over het hele gebied verspreid hebben liggen............quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:46 schreef Monidique het volgende:
[..]
Nou, en dit ging vloog waarschijnlijk langzamer, vloog horizontaal, brak over een groter gebied uiteen, en sowieso ik heb geen volledig beeld van de crashsite gezien, dus misschien zijn die kuilen er wel? Ik vind het allemaal niet zo vreemd.
Dat is wel bekend, alleen hebben ze de namen nog niet vrijgegeven.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:45 schreef Pietverdriet het volgende:
Er komt een WK in Zuid Afrika, potentieel doelwit voor terroristen en de Zuid Afrikanen weten niet eens een passagierslijst te produceren.
Er lijkt me niet aan te tornen, vermoedelijk willen ze eerst van alle mensen de identiteit vaststellen en de families op de hoogte brengen. Dan horen we misschien wel wie er in het vliegtuig zat.quote:Passagiers
Het toestel bevatte 104 inzittenden, waarvan 93 passagiers en 11 bemanningsleden. Daarvan hadden 42 passagiers als eindbestemming Düsseldorf, 32 passagiers vlogen door naar Brussel.
Zeven passagiers hadden als eindbestemming Londen Gatwick, 1 passagier vloog door naar Parijs, elf passagiers hadden als eindbestemming Tripoli.
Het ging me helemaal niet om de kuil...quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:47 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Het ging toch om de kuil. Jij denkt nu even te kunnen zeggen of er een kuil / gat is dat bij de omstandigheden hoor. Dan moet je ook weten wat voor een ondergrond er was en of het wel makkelijk is om daar een kuil te maken.
bij geen enkele vliegramp zijn ze snel met dit soort gegevens, denk bijvoorbeeld aan turkish airlines vorig jaar hier in nederland ...., ook toen duurde het enkele dagenquote:Op donderdag 13 mei 2010 11:45 schreef Pietverdriet het volgende:
Er komt een WK in Zuid Afrika, potentieel doelwit voor terroristen en de Zuid Afrikanen weten niet eens een passagierslijst te produceren.
Minder chaotisch en meer georganiseerd, zoals een geciviliseerd land dat zou doen. Mja, misschien zie jij dat verschil niet.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:44 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Zwarte dozen zoeken, kijken of er nog meer overlevenden waren, persoonsbewijzen zoeken om de identiteit vast te stellen, hoe had je dit dan willen aanpakken?
Ik vermoed dat bepaalde onderdelen, met name de motoren, net even een andere uitwerking hebben op de grond dan het frame. Het lijkt mij niet meer dan normaal dat het bestaan van kuilen door de impact niet uitsluit dat er grote gedeeltes van het vliegtuig verspreid zijn over een groot gebied.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:52 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Als die kuilen er al zouden zijn, zou je niet zoveel losse kleine onderdelen over het hele gebied verspreid hebben liggen............
Krater dan.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:54 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Het ging me helemaal niet om de kuil...
Of er echt een flinke krater komt is afhankelijk van het soort ondergrond.quote:Denk eens logisch na. Ik denk dat je met een impact hoek van 20 graden al een flinke krater maakt.
Er was dus idd een zandstorm en er zijn nu Nederlandse experts ter plaatse.quote:Identificatieteam aangekomen in Tripoli
Een speciaal vliegtuig van Buitenlandse Zakan vertrekt vanaf Rotterdam Airport richting Tripoli
NOS Update: donderdag 13 mei 2010, 09:49
Een Nederlands forensisch team is aangekomen Tripoli om slachtoffers van de vliegramp te identificeren. Het team reisde met een regeringstoestel, dat vanochtend vroeg van Rotterdam Airport vertrok.
Het was de bedoeling dat het toestel gisteravond zou vertrekken, maar door een zandstorm in Libië moest dat worden uitgesteld.
De zes leden van het team moeten ter plaatse de situatie verkennen voordat ze aan de slag kunnen, zegt woordvoerder Ed Kraszewski van het Landelijk Team Forensische Opsporing.
Vraag is bijvoorbeeld of de Nederlanders de enige forensische deskundigen op de rampplek zijn. "Als dat zo is zouden we het verzoek kunnen krijgen of we alle slachtoffers willen identificeren. In dat geval moeten we meer mensen naar Libië sturen."
Bezoek
Het is zaak om zo snel mogelijk te beginnen, zegt Kraszewski. "Tijd is belangrijk voor de nabestaanden. Zij willen dat de identiteit van hun dierbaren bekend wordt en dat die zo spoedig mogelijk naar Nederland komen."
Het identificatieproces begint met het "beschrijven van de stoffelijke resten". Daarbij gaat het om bijzondere kenmerken als littekens, tatoeages en de gebitstatus. Als het mogelijk is worden ook vingerafdrukken genomen.
Tegelijkertijd gaan in Nederland rechercheurs op bezoek bij nabestaanden om gegevens te verzamelen. "Zo krijgen we twee dossiers die we gaan proberen te matchen."
Honderd procent
Dat is volgens Kraszewski de reden dat het ministerie van Buitenlandse Zaken nabestaanden aanraadt om niet naar Tripoli te vliegen. "Dat zou oponthoud betekenen en daar zijn de nabestaanden niet bij gebaat."
Het forensisch team werkt aan de hand van een internationaal protocol dat is opgesteld door Interpol. "Dat protocol is zodanig gemaakt dat we voor honderd procent zekerheid kunnen gaan. Dat moet ook, want je kunt het maar één keer goed doen. Je moet er niet aan denken dat je een overschot bij de verkeerde nabestaanden aflevert."
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |