Wat is er met e nummers?quote:Op zaterdag 17 april 2010 18:41 schreef Vandaag... het volgende:
Ik gebruik het wel eens als basis. Zo'n indiaase maaltijd van de AH bijvoorbeeld. Zitten ook niet veel E-nummers in. En dan zelf lekker een gevarieerde rauwkostsalade erbij maken en de boel wat opleuken met verse kruiden.
Niks mis mee volgens mij
Dat benne toevoegingen die vaak niet in die vorm in verse producten voorkomen. En aangezien het ging om de vergelijking tussen vers en prefab...quote:
Ga je daar dan eerder dood van als je die eet ?quote:Op zondag 18 april 2010 13:00 schreef Vandaag... het volgende:
[..]
Dat benne toevoegingen die vaak niet in die vorm in verse producten voorkomen. En aangezien het ging om de vergelijking tussen vers en prefab...![]()
Je gaat sowieso doodquote:Op zondag 18 april 2010 13:40 schreef Winner_Taco het volgende:
[..]
Ga je daar dan eerder dood van als je die eet ?
Die zijn inderdaad niet verkeerd. Alleen overdreven duur als je het vergelijkt met verse producten. Het is alleen minder werkquote:Op vrijdag 16 april 2010 01:41 schreef HAL9000S het volgende:
Stoom maaltijden zijn niet verkeerd lijkt me?
http://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_E-nummersquote:
Dat dus, overigens zijn die conserveringsmiddelen en toevoegingen niet echt een probleem. Vooral het zoutgehalte, (soms het vetgehalte) en te weinig groenten zijn het probleem...quote:Op vrijdag 16 april 2010 01:41 schreef Chowi het volgende:
Als je het mij vraagt, is magnetronvoedsel niet per definitie ongezond. Let goed op wat ik zeg: niet per definitie ongezond, maar dat wil nog niet zeggen dat het gezond is. Want dat is weer een ander uiterste.
Veel stoffen die in een vers bereide maaltijd zitten, zijn in zo'n magnetronmaaltijd vervangen door andere (chemische?) stoffen, en anders dan bij een vers bereide maaltijd, moet de magnetronmaaltijdfabrikant natuurlijk ook rekening houden met conservering.
Echt ongezond is zo'n maaltijd imo niet, maar het is evenmin voedzaam, en dus ook zeker niet iets waar je elke dag op zou moeten leven..
Stampotten zijn vrijwel helemaal uit groenten gemaaktquote:Op maandag 19 april 2010 20:53 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Dat dus, overigens zijn die conserveringsmiddelen en toevoegingen niet echt een probleem. Vooral het zoutgehalte, (soms het vetgehalte) en te weinig groenten zijn het probleem...
Eh je zou je drukker moeten maken om dingen zonder e0nummer. VOoral in supplementen en kruidenpreparaten zitten soms behoorlijk enge stofjes. En vergeet vooral voedsel niet waar schimmels in zitten, patuline en aflatoxine: vele malen giftiger en kankerverwekkender dan enorme hoeveelheden conserveringsmiddel en zoetstoffen. Wat dat betreft is biologisch niet altijd het meest gezond.quote:Op maandag 19 april 2010 09:59 schreef liessa het volgende:
[..]
http://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_E-nummers
Bij de meesten niet zoveel, maar wel belangrijk voor allergie info, vegetariers en veganisten en mensen die gewoon alleen willen eten wat er in hoort te zitten en geen toevoegingen.
Noten en Pindas met schimmels zijn echt verschrikkelijk ongezond.quote:Op maandag 19 april 2010 20:56 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Eh je zou je drukker moeten maken om dingen zonder e0nummer. VOoral in supplementen en kruidenpreparaten zitten soms behoorlijk enge stofjes. En vergeet vooral voedsel niet waar schimmels in zitten, patuline en aflatoxine: vele malen giftiger en kankerverwekkender dan enorme hoeveelheden conserveringsmiddel en zoetstoffen. Wat dat betreft is biologisch niet altijd het meest gezond.
Yip, maar die worden in de regel heel goed gecontroleerd. Maar patuline in ietwat oudere biologische appels?quote:Op maandag 19 april 2010 20:58 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Noten en Pindas met schimmels zijn echt verschrikkelijk ongezond.
En ondanks mijn goede bedoelingen doe ik dat werk dus niet als ik moe uit mijn werk kom. En ik woon alleen dus hou ik sowieso veel over.quote:Op zondag 18 april 2010 17:14 schreef WaywardOne het volgende:
[..]
Die zijn inderdaad niet verkeerd. Alleen overdreven duur als je het vergelijkt met verse producten. Het is alleen minder werk
Dan nog liever maaltijdsalades. Overigens zijn er tegenwoordig ook wel aardige diepvriesgroentenmixen te koop. Ben je net zo snel mee als een stoommaaltijd, lidl heeft altijd veel keuze en goede kwaliteit (relatief)quote:Op maandag 19 april 2010 21:50 schreef Vandaag... het volgende:
[..]
En ondanks mijn goede bedoelingen doe ik dat werk dus niet als ik moe uit mijn werk kom. En ik woon alleen dus hou ik sowieso veel over.
Dus het alternatief is bij mij dat de planten uit de zak aardappels groeien, de verse groenten liggen te rotten in de groentela, het vlees 4 maanden in de vriezer ligt en nooit ontdooit wordt. En ik ondertussen afhaalchinees en pizza eet.
Das duurder dan stoommaaltijden
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |