Koos want je typt piet en kees of koos. Dus je hebt de opties piet en kees en de optie koos dus niet piet en koos. Ik zou er iets langer over nadenken als ik jou wasquote:Op woensdag 7 april 2010 14:00 schreef Stofzuigerzak het volgende:
[..]
Ok het probleem met deze kreet en waarom jullie er niet uit komen heeft te maken met de Nederlandse taal. De Nederlandse taal is geen formele taal.
Voorbeeld:
Piet en kees of koos meekomen!!!! Wie moet er nu mee komen? Piet en Kees? Piet en Koos?
Dus 2 = 0,5quote:
quote:Op woensdag 7 april 2010 17:06 schreef henrydg het volgende:
Dit zijn de concurrerende theorieën.
Theorie 1 :
Even in dit voorbeeld , de helft = 1/2.
1 delen door 2 en je krijgt 0,5 ( nou , wat een wonder ).
0,5 * 2 = 1.
Hier reken je de helft uit en doet dat maal 2. Dan doe je dus de helft ( van 1 ) *2
Theorie 2 :
In breuken
1/2 * 1/2 = 1*1 = 1 en 2*2 = 4 , dus 1/4 omgerekend 0,25.
1/2 ( spreek uit : eentweede ) is de helft. Doe je breuken maal elkaar kom je dus op 0,25 uit.
Conclusie :
In breuken kom je op 0,25 uit
In normale getallen kom je op 1 uit
Discussiepunt :
Welke manier is juist?
Mijn antwoord :
Beide
Ik moest lachenquote:
quote:
Optie 1 is 2 * 0,5 = 1. Dat klopt. Optie 2 is echter twee keer de helft. Dan lijkt het alsof je zegt 0,25 * 0,25. Maar het woord keer slaat in dit geval niet op het vermenigvuldigen, maar op de hoeveelheid helften waar we mee te maken hebben. Daar gaat men de fout in.quote:Op zaterdag 10 april 2010 10:36 schreef Terecht het volgende:
Twee keer de helft is één keer het geheel, de helft van de helft is een kwart. Je hebt in principe twee mogelijke interpretaties:
1.Twee keer de helft
2.Twee keer de helft
Heb je mijn argumentatie eigenlijk wel gelezen, flip?quote:Op zaterdag 10 april 2010 11:49 schreef DSL het volgende:
Twee keer de helft kan onmogelijk 1/4 zijn, omdat dit niet klopt:
[..]
Optie 1 is 2 * 0,5 = 1. Dat klopt. Optie 2 is echter twee keer de helft. Dan lijkt het alsof je zegt 0,25 * 0,25. Maar het woord keer slaat in dit geval niet op het vermenigvuldigen, maar op de hoeveelheid helften waar we mee te maken hebben. Daar gaat men de fout in.
Je zegt ook niet: twee keer appel is appel * appel. Als je twee keer naar Six Flags bent geweest, ben je dan Six Flags * Six Flags geweest? Nee. Of om het in cijfers uit te drukken:
Twee keer vier = 4 * 4 = 16.
Daar staat letterlijk 2 * 4. En 2 * 4 =/= 16. Twee keer vier = 2 * 4 = 8.
Als je zegt één keer vier keer vier, dan begint het te kloppen. Want, 1 * 4 * 4 = 16. Dus vier keer vier. In helft-termen, de helft keer de helft. Oftewel 0,25 * 0,25.
Dus wat je eigenlijk had moeten zeggen, was:
1.Twee keer de helft = 2 * 0,5 = 1
2.Twee keer de helft = 2 * 0,5 = 1
Kortom, twee keer de helft is nooit 0,25. Ongeacht de interpretatie. Iedereen die denkt van wel is debiel.
Weet ik, de aanval is meer gericht naar de mensen die het niet snappen. En die optie die jij voordroeg is dus eigenlijk geen optie.quote:Op zaterdag 10 april 2010 11:54 schreef Terecht het volgende:
[..]
Heb je mijn argumentatie eigenlijk wel gelezen, flip?Ik betoog hetzelfde als jij, hoor.
Welke optie? Met de "helft van de helft is een kwart" bedoel ik niet te zeggen dat het een vertaling is van twee keer de helft.quote:Op zaterdag 10 april 2010 11:55 schreef DSL het volgende:
[..]
Weet ik, de aanval is meer gericht naar de mensen die het niet snappen. En die optie die jij voordroeg is dus eigenlijk geen optie.
Jij niet, maar veel mensen wel. Te beginnen met die kerel in dat PTA-topic toentertijd.quote:Op zaterdag 10 april 2010 11:58 schreef Terecht het volgende:
[..]
Welke optie? Met de "helft van de helft is een kwart" bedoel ik niet te zeggen dat het een vertaling is van twee keer de helft.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |