Dat mag je niet eens zelf doen.quote:foto Op maandag 8 maart 2010 22:36 schreef Ra-z het volgende:
hoe regel je het slachten / afmaken van je lammetjes en toekomstige biggetjes doen jullie dat zelf of laten jullie dat doen?
Zoals Isegrim al opmerkt, dat mag je niet zelf doen. Dus de dieren gaan in een karretje, naar de slager, alwaar ik ze afgeef en dan meestal een week later in onderdelen weer ophaal.quote:Op maandag 8 maart 2010 22:36 schreef Ra-z het volgende:
hoe regel je het slachten / afmaken van je lammetjes en toekomstige biggetjes doen jullie dat zelf of laten jullie dat doen?
En weet je wat ik nou altijd grappig vind? Dat mensen altijd positief zijn over het eten van lamsvlees e.d. maar de hele bereiding(slachten e.d.) niet willen zien of horen of in het ergste geval dan met zogenaamde PvDD argumenten komen waarom het eten van lamsvlees toch tegen het algemeen moraal en goed fatsoen is.quote:
Dat volgens mij wel. Of althans, een bevriende boer deed dat ook altijd. Gok dat áls het al niet mag, er niet echt streng op gecontroleerd wordt.quote:foto Op dinsdag 9 maart 2010 14:39 schreef oh-oh het volgende:
Wat een leuk topic weer, deze ga ik volgen!
Vroeger slachtte ik samen met mn opa op zijn boerderij wel kippen en konijnen en zo trouwens, mag dat tegenwoordig ook niet meer?
Van dat kleinspul mag je wel zelf slachten, mits met de nodige kennis van zaken.quote:Op dinsdag 9 maart 2010 14:39 schreef oh-oh het volgende:
Wat een leuk topic weer, deze ga ik volgen!
Vroeger slachtte ik samen met mn opa op zijn boerderij wel kippen en konijnen en zo trouwens, mag dat tegenwoordig ook niet meer?
Ik heb als klein meisje kippen konijnen en duiven leren slachten, volgens mij kan ik dat nog gewoonquote:Op dinsdag 9 maart 2010 20:03 schreef sigme het volgende:
[..]
Van dat kleinspul mag je wel zelf slachten, mits met de nodige kennis van zaken.
Die grote beesten mag niet op eigen terrein geslacht worden, ook niet door een erkende slager. En illegaal kan natuurlijk vanalles, maar ik ben geregistreerd beestenhouder, en de schapen en varkens hebben oormerken en die moet ik allemaal in een boekhouding kunnen verantwoorden. Zeggen dat ze in de pot verdwenen zijn levert boze inspecteurs op.
Wat betreft het varkensvlees, ik moet nog zien hoeveel een varken uiteindelijk weegt enzo. Van later zorg.
Oh oh-oh: ik zit helemaal de andere kant van het land![]()
Ik heb gehoord dat een goed doorbloede kip beter smaakt dan een fabriekskip dat in veel te kleine hokjes is gepropt om vervolgens onder het mom van 'voldoen aan de vraag van de markt' aan de consument aangeboden te worden.quote:Op dinsdag 9 maart 2010 13:51 schreef FP128 het volgende:
[..]
En weet je wat ik nou altijd grappig vind? Dat mensen altijd positief zijn over het eten van lamsvlees e.d. maar de hele bereiding(slachten e.d.) niet willen zien of horen of in het ergste geval dan met zogenaamde PvDD argumenten komen waarom het eten van lamsvlees toch tegen het algemeen moraal en goed fatsoen is.
quote:Op dinsdag 9 maart 2010 20:16 schreef sigme het volgende:
Mwah. Eigen kip is stevig ja. Ouderwets stevig. Wij moderne mensen noemen dat droog & taai.
Volgende lichting haantjes gaan we proberen wat luier & vetter te maken.
Koop lamsvlees bij de natuurbeheerorganisaties in de buurt.quote:Op dinsdag 9 maart 2010 20:09 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Ik heb als klein meisje kippen konijnen en duiven leren slachten, volgens mij kan ik dat nog gewoon![]()
Varkensvlees vind ik niet interessant, dat eet ik bijna nooit.
Alhoewel het geweldig moet zijn om zelf hammetjes te kunnen roken of zo![]()
Op BBC was altijd dat programma van die mensen met die varkensboerderij, geweldig vond ik dat!
Maar schaap en lam, dat is zoooo heerlijk, en zo belachelijk duur en slecht van kwaliteit hier, das echt jammer. In de UK aten wel echt drie keer per week lam
quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |
Dat begrijpen we, maar is wel erg jammer. Je kunt FOK! namelijk wel gratis LEZEN, maar we kunnen FOK! niet gratis MAKEN. De inkomsten van de advertenties zorgen ervoor dat we de kosten van de site kunnen dragen zodat je ook morgen FOK! nog kunt bezoeken.
Zou je willen overwegen om voor FOK! een uitzondering te maken in je adblocker (of andere middelen die onze ads blokkeren)? Je krijgt deze melding dan nooit meer te zien.
Ja, ik wil fok.nl whitelisten, laat me zien hoe
Ik neem liever een premium account zodat ik geen advertenties hoef te zien (je moet eerst inloggen)
Ja, breng me naar de shop